Przybliżony czas czytania: 3 min.

Podolog Swarzędz.

Podolog to specjalista pracujący na pograniczu kosmetologii, ortopedii i chirurgii. Bóle stóp i powikłania są powszechne u większości ludzi. Jednak większość osób nie wie, na co zwrócić uwagę przy wyborze podologów. Nowe badanie pokazują, że ​​68% osób cierpiących na choroby stóp nie wie, czego szukać u podologa czy ortopodologa.

Ważne jest, aby być świadomym wszystkich rzeczy, które możesz zrobić, aby upewnić się, że Twoje stopy są w najlepszej formie. Istnieje ponad 300 problemów podologicznych, z którymi możesz się zmierzyć; dlatego wybranie właściwego podologa jest najlepszą opcją, aby utrzymać stopy w dobrym zdrowiu.

 

W Centrum KORE problemami ortopedycznymi stóp zajmujemy się od wielu lat i mamy szerokie doświadczenie ortopodologiczne. Współpracujemy także ze specjalistami, którzy mogą pomóc rozwiązać takie problemy jak:

 • stopa cukrzycowa
 • wrastające paznokcie
 • brodawki wirusowe „kurzajki”
 • usuwanie krwiaka podpaznokciowego
 • grzybica stóp i paznokci
 • inne dolegliwości stóp

Czy podolog to lekarz?

 
Podolog to specjalista z zakresu leczenia chorób i dolegliwości stóp. Choć nazwa tej profesji sugeruje związek z medycyną, należy pamiętać, że podolog nie jest lekarzem, a jego zawód jest związany z kosmetologią. Niemniej jednak, dobrzy podolodzy często nawiązują współpracę z dermatologami, chirurgami, fizjoterapeutami czy nawet diabetologami.
 

Oto sześć rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, szukając najlepszego specjalisty od stóp:

podolog swarzędz zalasewo

 

1. Doświadczenie podologiczne

Większość ludzi odwiedza szpital lub klinikę skarżąc się na bóle stóp. Doświadczony podolog będzie w stanie szybko zbadać twoje stopy i postawić najlepszą diagnozę. Szukaj specjalistów od podologii, którzy mają doświadczenie w radzeniu sobie z różnymi dolegliwościami stóp, takimi jak haluksy, złamane palce u nóg, ostroga piętowa czy zapalenie rozcięgna podeszwowego.

To ci, którzy szybko i łatwo rozpoznają problem i wdrożą odpowiednie leczenie. Pamiętaj, aby zapytać, jakie doświadczenie na wybrany przez Ciebie podolog.

2. Referencje

Możesz zapytać członków swojej rodziny, krewnych lub zaufanych przyjaciół, czy znają jakiegokolwiek profesjonalnego i doświadczonego podologa. Wskazane jest jednak, aby zapytać kogoś, kto wcześniej doznał urazu stopy lub schorzenia podobnego do Twojego. Ważne jest, aby zasięgnąć opinii różnych osób, aby dokonać porównań. Sprawdź też opinie w internecie.

3. Twój stan zdrowia

Istnieją pewne schorzenia, które mogą mieć wpływ na zdrowie stóp. Na przykład fibromialgia i cukrzyca mogą łatwo powodować bóle stóp i przewlekłe rany stóp. Jeśli cierpisz na schorzenie, które ma powikłania w obrębie stóp, zawsze poinformuj o tym podologa. Upewnij się, że współpracujesz ze specjalistą od stóp, który jest w stanie zająć się komplikacjami podologicznymi.

4. Wygoda

Zdarzają się sytuacje, w których nawet podolodzy z dużym doświadczeniem i wiedzą specjalistyczną mogą nie być dla Ciebie odpowiednimi . Można to przypisać łatwości uzyskania odpowiedniego leczenia. Na przykład, czy podolog ma godziny pracy, które mogą pasować do twojego harmonogramu? 

5. Specjalizacja

Istnieją różne rodzaje urazów i stanów stóp. Większość najlepszych podologów na rynku specjalizuje się w leczeniu konkretnego schorzenia lub komplikacji. Niektóre z dziedzin, w których specjalizują się podiatrzy to urazy sportowe, chirurgia, biomechanika i wiele innych. Upewnij się, że wybrałeś podologa, który specjalizuje się w leczeniu problemu, który masz lub dolegliwości na które cierpisz.

6. Najlepszy podolog w Swarzędzu rozumie znaczenie profilaktyki

Najlepsi podolodzy w branży wiedzą, jak zadbać o różnego rodzaju problemy ze stopami, zanim stan się pogorszy. Na przykład mają wiedzę na temat tego, jak dolegliwości stóp, takie jak zapalenie rozcięgna podeszwowego, można leczyć za pomocą odpowiednich wkładek do butów i jak mogą korygować nieprawidłowe wzorce ruchowe i inne problemy obserwowane w trakcie chodu.

Dobry podolog współpracuje z takimi specjalistami jak chirurg ortopeda, fizjoterapeuta ortopedyczny oraz kosmetolog, tak by móc kompleksowa rozwiązać problem swojego Klienta.

Ważne jest, abyś wybrał podologa, z którym czujesz się komfortowo. Twoja stopa jest bardzo wrażliwą częścią ciała i powinna być obsługiwana tylko przez najlepszych i doświadczonych podologów w branży :)

 

Zadzwoń i zapytaj jak możemy Ci pomóc:

Tel: 503-733-127

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

OPINIE O NAS:

Robert Bartunek
Robert Bartunek
2023-09-30
Fajne miejsce super baseny, a reszta też OK
Papik
Papik
2023-09-21
Bardzo dobre podejście do pacjenta i rzeczowa rozmowa. Nie liczy się kasa, a chęć pomocy !
Mikołaj Frąszczak
Mikołaj Frąszczak
2023-09-20
Super miejsce ,pomogli mi z ostroga piętowa
Daniel Sniadecki
Daniel Sniadecki
2023-07-29
Perfekcja
Kasia Włodarczyk
Kasia Włodarczyk
2023-07-27
Pełen profesjonalizm i dbałość o pacjenta, naprawdę gorąco polecam!!
Agnieszka Stachurska
Agnieszka Stachurska
2023-07-10
Profesjonalne podejście, zainteresowanie ze strony Pani terapeutki nie tylko zgłaszanym problemem, ale całym pacjentem. Szczerze polecam

 

Pierwsza wizyta u podologa

Kiedy zdecydujesz się pójść do podologa, prawdopodobnie będziesz mieć kilka kluczowych pytań:

 1. Jaki jest mój problem? ( Diagnoza )
 2. Jakie jest rozwiązanie? ( Rekomendowany plan działania)
 3. Kto jest  właściwą osobą do pomocy?

Musisz znaleźć klinikę podologiczną, która odpowie na wszystkie te pytania podczas pierwszej wizyty, abyś mógł zrozumieć swój problem i najlepszą drogę jego rozwiązania.

Aby postawić dokładną diagnozę, specjalista powinien zadać szczegółowe pytania dotyczące Twojego przeszłego i obecnego stanu zdrowia. Wykona badanie fizykalne, przeanalizuje postawę i strukturę stopy podczas stania i chodzenia, a następnie sprawdzi zakres ruchu różnych stawów w stopach i nogach. W razie potrzeby może również zlecić odpowiednie badanie diagnostyczne (np. prześwietlenie).

Po tym wszystkim specjalista powinien być w stanie zapewnić ci diagnozę i zalecany plan działania w celu leczenia przyczyny, a nie tylko objawów. Więc na początek…

gabinet podologiczny swarzędz

 

Twój podolog powinien Ci wyjaśnić: 

 1. Co powoduje lub przyczynia się do Twojego problemu,

 2. Szacunek związanych z tym kosztów oraz

 3. Zalecany plan działania, który szczegółowo opisuje, jaka konkretna opieka jest potrzebna… i dlaczego.

 

 

Lidia Antoniewicz – dyplomowany podolog ze Swarzędza

Lidia Antoniewicz Podolog SwarzędzAbsolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu, ze specjalizacją z Podologii. Wiedzę i umiejętności zdobyte w czasie edukacji wykorzystuje poprzez holistyczne podejście do każdego Pacjenta. Skupia się na przyczynach powstałych problemów, a następnie wprowadza odpowiednie zabiegi i leczenie.

Uczestniczka licznych szkoleń i spotkań branżowych, dzięki którym stale podnosi kwalifikacje i może zaproponować innowacyjne metody leczenia. Specjalizuje się w chorobach stóp i paznokci. Najczęściej pracuje z Pacjentami z wrastającymi paznokciami, grzybicami paznokci i stóp, brodawkami wirusowymi, stopą cukrzycową. Wykonuje również rekonstrukcje paznokci, wycinanie odcisków i modzeli oraz terapię pękających pięt.

Uważa, że najlepsze efekty lecznicze Podolog może osiągnąć współpracując w interdyscyplinarnym zespole medycznym wspólnie z lekarzami oraz fizjoterapeutami.

 

Podolog Swarzędz, ul. Tysiąclecia 9, 62-020 Swarzędz

Konsultacja podologiczna – 50 zł

Pedicure podologiczny – od 100 zł

Leczenie paznokci w grzybicy – od 100 zł

Leczenie pękających pięt – od 80 zł

Leczenie stopy cukrzycowej – od 120 zł

Leczenie nadpotliwości stóp – od 80 zł

Inne – zadzwoń zapytaj :)

 

 

Przeczytaj nasze artykuły na temat:

Data ostatniej aktualizacji: 26.03.2023