Przybliżony czas czytania: < 1 min.

SZKOLENIA

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu ofertę naszych kursów i szkoleń, adresowanych dla fizjoterapeutów, lekarzy i położnych. Wszystkie kursy zostały stworzone przez specjalistów związanych z Centrum KORE w oparciu o autorski program.

Taping medyczny u kobiet w ciąży i połogu

Przybliżony czas czytania: < 1 min.
Metoda tapingu medycznego doskonale znana w leczeniu urazów narządu ruchu jest niezwykle pomocna w łagodzeniu typowych dolegliwości związanych z ciążą i okresem połogu.

Metoda ta jest całkowicie bezpieczna, nieinwazyjna i skuteczna. Zapraszamy na ten unikatowy w skali Polski kurs, prezentujący w sposób rzetelny i praktyczny aplikacje z zakresu tapingu medycznego stosowanego u kobiet w okresie ciąży i połogu – wiedza ta jest nieodzowna w nowoczesnym podejściu terapeutycznym do pracy z kobietą w tym wyjątkowym okresie życia.

więcej

Data ostatniej aktualizacji: 10.07.2023

Praca z blizną po operacji cesarskiego cięcia

Przybliżony czas czytania: < 1 min.
Obecnie w Polsce ok. 25-30% ciąż jest rozwiązywanych w wyniku zabiegu cesarskiego cięcia (CC). Nawet prawidłowo zagojona blizna po CC będzie wymagała ukierunkowanych działań terapeutycznych – głównie z zakresu terapii manualnej, mających na celu przywrócenie jej prawidłowej ruchomości i oddzielenia od tkanek otaczających oraz przeciwdziałanie powstaniu zrostów w obrębie gojących się tkanek.

Zaniechanie manualnej pracy z blizną może prowadzić do powstania restrykcji w obrębie tkanek, czego skutkiem mogą być zaburzenia postawy ciała oraz wzorca chodu, zmiana napięcie i długości spoczynkowej antagonistycznych grup mięśniowych, zmiana geometrii i zmniejszenie elastyczność powięzi, co w dalszej kolejności może powodować m.in.: bóle głowy, zespoły bólowe kręgosłupa i innych części narządu ruchu

więcej

Data ostatniej aktualizacji: 10.07.2023

Techniki terapii manualnej w leczeniu blizn i bliznowców

Przybliżony czas czytania: < 1 min.
Każda blizna, szczególnie powstała w obrębie odsłoniętych obszarów ciała może być trudna do zaakceptowania.

Jednakże poza defektem kosmetycznym, bliznę należy traktować jako obszar nierozciągliwy i stanowiący przeszkodę dla prawidłowego przesuwania się względem siebie tkanek miękkich, co może prowadzić do powstania restrykcji w obrębie tkanek, pogrubienia powięzi, zmiany rysów twarzy czy ogólnie zarysu sylwetki, a nawet być źródłem niespecyficznych dolegliwości bólowych i ograniczać ruch w stawach.

Kurs będzie dotyczył technik terapii manualnej stosowanej w bliznach po operacjach w obrębie jamy brzusznej, bliznach po operacjach ortopedycznych, ginekologicznych oraz po resekcji nowotworu.

 

więcej

Data ostatniej aktualizacji: 10.07.2023

Fizjoterapia Uroginekologiczna w ciąży i połogu

Przybliżony czas czytania: < 1 min.

FIZJOTERAPIA UROGINEKOLOGICZNA W CIĄŻY I POŁOGU – Diagnostyka i postępowanie kliniczne

Specjalistyczny kompleksowy kurs dla tych, którzy chcą wzbogacić swój warsztat o techniki pracy z kobietami z wykorzystaniem diagnostyki i postępowania uroginekologicznego.

 

 

Kurs uroginekologiczny – czytaj więcej

Data ostatniej aktualizacji: 10.07.2023

OPINIE O NASZYCH SZKOLENIACH

 

Zapisz się na szkolenie w AKADEMII KORE

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami na temat prowadzonych przez nas kursów i szkoleń

Czynne i bierne techniki rozluźniania mięśniowo-powięziowego

Data ostatniej aktualizacji: 10.07.2023