Ból pięty przy chodzeniu oraz ból stopy spowodowany takimi chorobami jak: ostroga piętowa, zmiany przeciążeniowe i zapalne czy choroba Haglunda może być skutecznie leczony za pomocą fali uderzeniowej. Fala uderzeniowa to skuteczna oraz bezpieczna metoda leczenia dolegliwości bólowych układu mięśniowo-szkieletowego.

 

Leczenie bojącej pięty – ostrogi piętowej oraz bólu pięty przy chodzeniu

Ból pięty przy chodzeniu

 

Silny ból pięty przy chodzeniu może uniemożliwiać oparcie pięty o podłoże, może również znacząco utrudnić poruszanie się i codzienne funkcjonowanie chorego.

Ból pięty przy chodzeniu, który sam w sobie nie jest chorobą, tylko jednym z objawów, może wynikać z wielu chorób w tym:

Aby podjąć właściwe leczenie należy rozpoznać przyczynę bólu piety.

 

Poranny ból pięty –  Co oznaczają bolące pięty po nocy?

Ból w pięcie po przebudzeniu może sygnalizować zapalenie rozcięgna podeszwowego, które jest stanem bólowym w dolnej części pięty. Ból pięty po wstaniu z łóżka może być bardzo uciążliwy.

Najbardziej powszechną etiologią jest ta, która sugeruje uraz w następstwie częściowych powtarzających się zmian i przewlekłego zapalenia rozcięgna podeszwowego – w jego przyczepie do guzka przyśrodkowego kości piętowej. ból pięty po wstaniu z łóżka

Zapalenie powięzi podeszwowej jest najczęstszą przyczyną bólu dolnej części pięty, która często występuje u sportowców i personelu wojskowego, a także u osób prowadzących siedzący tryb życia. Bolące pięty po nocy są często pierwszym sygnałem ostrzegawczym.

Czynniki ryzyka obejmują:

 • długi czas w pozycji stojącej z powodu aktywności zawodowej,

 • nadmierną masę ciała,

 • stosowanie niewłaściwego obuwia,

 • nadmierną pronację stopy,

 • ograniczone zgięcie grzbietowe w stawie skokowym,

 • oraz nadmierne bieganie przez początkujących biegaczy.

Główną dolegliwością jaką zgłaszają nasi Pacjenci jest ból pod piętą, który nasila się po przebudzeniu rano lub po siedzeniu i zwykle ustępuje po krótkim spacerze i pod koniec dnia przy mniejszym obciążeniu.

Ból Piety Przyczyny – Ostrogi Piętowe – Zapalenie Powięzi Podeszwowej
ostroga pietowa rtg

Ból pięty przy chodzeniu przyczyny:

 • Urazowe:

  1. stłuczenie kości piętowej

  2. złamanie kości piętowej

  3. rozerwanie rozcięgna podeszwowego

 • Neurologiczne:

  1. Zespół kanału stępu

  2. Ucisk na pierwszą gałązkę nerwu bocznego podeszwowego (neuropatia Baxtera)

  3. Polineuropatia

  4. Radikulopatia lędźwiowa L5-S1

 • Schorzenia tkanek miękkich:

  1. Atrofia podściółki tłuszczowej na pięcie

  2. Zapalenie ścięgna piętowego

  3. Zapalenie ścięgna zginacza długiego palucha

  4. Przerost rozcięgna podeszwowego

 • Ostroga piętowa

 • Niewydolność naczyniowa

 • Nowotwór

 

Umów się na wizytę w naszej klinice – diagnostyka i leczenie bólu pięty – Konsultacja + zabieg w cenie 110 zł

 

Umów się na leczenie bólu pięty:

Tel: 503-733-127

 

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

Zespół KORE Fizjoterapia Specjalistyczna.

OPINIE O NAS:

robert lakotta
robert lakotta
2021-09-28
Rewelacja wszystkim polecam w 30 min postawiony na nogi!!!!jeszcze raz bardzo dziękuje
Karolina Kubik
Karolina Kubik
2021-09-11
Super atmosfera, profesjonalne podejście. Bardzo polecam.
Magda Krupa
Magda Krupa
2021-09-02
Polecam
Ola Tryk
Ola Tryk
2021-09-01
Bardzo polecam gabinet KORE - terapeuci na najwyższym poziomie wiedzy, umiejętności oraz kultury osobistej, pełni uśmiechu i zdolności fachowcy. Szeroka oferta zabiegów i różnych terapii. Atmosfera niewielkiego centrum uspokaja, że nawet największe "tortury" z zakresu terapii manualnej są niestraszne :) Nieustannie szkoląca się załoga gotowa jest stawić czoła każdemu wyzwaniu które przyniesie pacjent. Jako aktywny sportowiec zaglądam często i po sprawdzeniu wielu gabinetów, to do KORE wracam zawsze. Polecam bardzo gorąco!
Marek Małkowiak
Marek Małkowiak
2021-08-24
Jeżeli w innych zakładach leczniczych wezmą przykład z Kore to może coś się w służbie zdrowia zmieni na lepsze
karol paczuski
karol paczuski
2021-08-13
Dobra placówka mają też sprzęt do terapii polecam
Kamila
Kamila
2021-08-08
Pan Krzysztof pełen profesjonalizm, gabinet czysty, schludny, terapeuta kulturalny. Precyzja i dokładność, zarówno badania jaki i terapii. A mój brzuch już nie boli, funkcjonuje normalnie. Kilka prostych rad na temat żywienia, jakieś ziółko i kilka igieł zrobiły robotę. Pozdrawiam serdecznie
Maria
Maria
2021-08-08
Pan Krzysztof jest mega specjalistą, że swoi bólami kręgosłupa chodziłam po wielu lekarzach i tylko jadłam zalecane tabletki, które nic nie wnosiły, a nawet czułam się po nich gorzej. Nikt nie poświęcił mi tyle czasu co Pan Krzysztof, dokładnie zbadał, dotknął, użył jakiś narzędzi, no bolało ale czasem musi, zadał ćwiczenia jako pracę domową i wyjaśnił co się tam właściwie dzieje. Po 2 wizytach pomogł, minęły dwa miesiące i po bólu ani śladu. Serdecznie polecam

 

 

 

Swarzędz – 15 min. od Centrum Poznania – Przeczytaj poniżej jak leczymy ból pięty przy chodzeniu.

 

Ból piety i ostroga piętowa – Leczenie, Przyczyny, Diagnostyka

Zapraszamy do lektury wyników badań  naukowych prowadzonych przez fizjoterapeutów – klinicystów z Centrum KORE – Skuteczność terapii pozaustrojową falą uderzeniową w leczeniu ostrogi piętowej

 ból pięty z tyłu przy dotyku ostroga piętowa

Podeszwowy ból pięty (zapalenie powięzi podeszwy) może powodować osłabienie, często z poważnymi ograniczeniami aktywności. Zazwyczaj pacjenci odczuwają ból w podeszwowej części pięty podczas chodzenia, szczególnie po odpoczynku. Może też wystąpić ból pięty z tyłu przy dotyku.

Ból przy pierwszym porannym obciążeniu (ból piety po wstaniu z łóżka, ból piety pod spodem) jest główną cechą diagnostyczną.

Dokładny charakter tego schorzenia jest słabo poznany, ale literatura sugeruje, że jest to zapalenie przyczepów ścięgnistych w miejscu przyczepu powięzi podeszwowej do guzka podeszwowego przyśrodkowego kości piętowej. 1

 

Ból pięty przy chodzeniu - diagnostyka
W zależności od stanu przyczynę bólu pięt rozpoznaje się za pomocą szeregu testów, w tym:

 • Dotychczasowej historii medycznej
 • Badania przedmiotowego, w tym badanie stawów i mięśni stopy i nogi
 • Badania Rentgenowskiego
 • Badania ultrasonograficznego
 • Rezonansu magnetycznego (rzadko)

 

Ból pięty „od kręgosłupa” – Czy ból stóp może być spowodowany problemem kręgosłupa?

 

Seria nerwów rdzeniowych z dolnego odcinka kręgosłupa biegnie w dół nóg i kończy się w stopach. Kiedy korzenie nerwowe (część nerwu wychodzącego z kręgosłupa) tych nerwów rdzeniowych są podrażnione lub ściśnięte, może wystąpić ból stopy. Ból stopy może również wystąpić, gdy nerw jest ściśnięty w pobliżu biodra, kolana lub stopy.

Silny ból pięty o charakterze przewlekłym, zwłaszcza jeżeli towarzyszy mu pieczenie, kłucie, mrowienie lub drętwienie, może wskazywać na problemy neurologiczne “od kręgosłupa”.

Podrażnienie lub ucisk korzenia nerwu w odcinku lędźwiowym lub krzyżowym kręgosłupa (dolna część pleców) może powodować ból charakterystyczny dla rwy kulszowej promieniujący w dół nogi i do stopy. W szczególności ucisk korzenia nerwu S1, zwany również klasyczną rwą kulszową, może powodować ból wzdłuż zewnętrznej strony stopy.

Ból stopy spowodowany uciskiem nerwów w biodrze, kolanie lub nodze

Ból stopy może również wystąpić, gdy nerwy są ściskane lub uszkodzone wzdłuż ich ścieżki w biodrze, kolanie lub nodze. Na przykład:

 • Neuropatia strzałkowa, stan, w którym nerw strzałkowy jest ściśnięty lub uszkodzony w pobliżu kolana, może powodować ból stopy i opadanie stopy podczas próby poruszania stopą.

 • Neuropatia kulszowa lub uszkodzenie nerwu kulszowego w okolicy miednicy (biodra) może powodować ból stopy wzdłuż górnej części stopy z pewnym stopniem osłabienia.

 • Zespół kanału stępu lub dysfunkcja nerwu piszczelowego w kanale stępu  może powodować ostry, przeszywający ból w okolicy kostki i wzdłuż podeszwy stopy.

 • Uwięzienie nerwu łydkowego może wystąpić w nodze lub w pobliżu kostki i zwykle powoduje przeszywający ból wzdłuż zewnętrznej strony kostki i / lub stopy.

Dodatkowo na skórze wokół palców stóp może rozwinąć się odcisk. Odciski rosną z czasem w wyniku nadmiernego tarcia i mogą uciskać pobliskie nerwy, powodując ból i inne objawy. Inną możliwą przyczyną bólu nerwu w stopie jest nerwiak Mortona, który jest zgrubieniem tkanki wokół nerwu w stopie.

 

Ostroga piętowa

Czym jest ostroga piętowa?

Ostroga piętowa to złogi wapnia powodujące występ kości na spodniej stronie kości piętowej. Na zdjęciu rentgenowskim ostroga piętowa może wysunąć się do przodu nawet ponad 10 mm.

Chociaż wiele osób z zapaleniem rozcięgna podeszwowego ma ostrogi piętowe, ostrogi nie są przyczyną bólu związanego z zapaleniem rozcięgna podeszwowego. Jedna na 10 osób ma ostrogi piętowe, ale tylko 1 na 20 osób (5%) z ostrogami piętowymi ma ból stopy.

Ponieważ ostroga nie jest przyczyną zapalenia rozcięgna podeszwowego, ból można leczyć bez usuwania ostrogi.

Ostroga piętowa przyczyny

Ostrogi piętowe pojawiają się, gdy osady wapnia gromadzą się na spodniej stronie kości pięty, proces ten zwykle trwa przez wiele miesięcy.

Ostrogi piętowe są często spowodowane przez naprężenia mięśni i więzadeł stopy, rozciąganie powięzi podeszwowej i powtarzające się rozrywanie błony pokrywającej kość pięty.

Ostrogi piętowe są szczególnie powszechne wśród sportowców, których aktywność obejmuje dużo biegania i skakania. Czynniki ryzyka ostróg piętowych obejmują:

 • Nieprawidłowości w chodzeniu, które powodują nadmierne obciążenie kości pięty, więzadeł i nerwów w pobliżu pięty

 • Bieganie lub jogging, zwłaszcza na twardych nawierzchniach

 • Źle dopasowane lub źle noszone buty, zwłaszcza te, które nie mają odpowiedniego podparcia łuku stopy

 • Nadwaga i otyłość (dowiedz się jak schudnąć)

Inne czynniki ryzyka związane z wystąpieniem ostróg piętowych obejmują:

 • Wiek, z postępem lat zmniejsza elastyczność powięzi podeszwowej i przerzedza ochronną poduszkę tłuszczową pięty

 • Cukrzyca

 • Spędzanie większości dnia na nogach

 • Częste krótkie okresy aktywności fizycznej

 • Posiadanie płaskich stóp lub wysokich łuków stopy

 

Domowe sposoby na ból pięty przy chodzeniu – co zrobić gdy nie pomagają?

 

ból pięty pod spodem - domowe sposoby

W internecie można znaleźć informacje na temat domowych sposobów na ból piety przy chodzeniu jednak ich stosowanie, nie ma obecnie podstaw naukowych i zazwyczaj nie jest rekomendowane bez konsultacji ze specjalistą. Wśród domowych sposobów na ból pięty i ostrogi piętowe najczęściej wymienia się:

 • Ocet na ból pięty
 • Maść na ból pięty
 • Maść na ostrogi piętowe
 • Oliwa z oliwek
 • Olej z goździków
 • Aloes na ostrogi piętowe

Terapia falami uderzeniowymi  w leczeniu ostrogi piętowej i bólu pięty przy chodzeniu jest rekomendowaną formą leczenia.

Uważa się, że terapia falą uderzeniową działa poprzez wywoływanie mikrourazów w tkance dotkniętej tymi problemami. Te mikrourazy inicjują leczniczą reakcję organizmu.

Reakcja lecznicza powoduje tworzenie się naczyń krwionośnych i zwiększone dostarczanie składników odżywczych do dotkniętego obszaru.

Uważa się, że mikrouraz stymuluje proces naprawy i łagodzi objawy bólu. Badanie z 2017 roku opublikowane w czasopiśmie Medicine sugeruje, że fala uderzeniowa z większym prawdopodobieństwem przyniesie ulgę w przewlekłym zapaleniu powięzi podeszwy niż brak leczenia, dlatego znacząco pomaga na ból pięty przy chodzeniu.

Ocet na ból pięty – najczęściej stosowany środek domowy na bóle pięt

Jest polecany przez medycynę ludową jako domowy sposób na ból pięt. Ocet jabłkowy wykazuje właściwości przeciwzapalne oraz przeciwbólowe.

Co zawiera ocet?

 • aminokwasy
 • pektyny
 • niewielkie ilości składników mineralnych i witamin.
 • Wśród nich: sód, potas, fosfor, żelazo, magnez, a także witamina C, tiamina, witamina B2, kwas foliowy.

Nasze babcie przygotowywały mieszankę zawierającą ocet na ostrogi piętowe  według poniższej receptury:

 • 1/2 szklanki octu jabłkowego
 • 2 szklanki wody

Wodę należy zagotować, przelać do naczynia i zmieszać z octem.

Stopy zanurzano w tej mieszance na  ok. 20 minut.

Zabieg powtarzano codziennie, aż do momentu likwidacji bólu pięty.

 

Ocet na ostrogi piętowe

 

Ocet na ostrogi piętowe to metoda naszych babć.  Należy zamoczyć kompres w occie jabłkowym i przykładać go do pięty. Okłady te zmniejszają ból i obrzęki, nie wpływają jednak na wyleczenie ostrogi piętowej. Nasze babcie sporządzały też nalewkę z octu na ostrogi piętowe – poniżej przepis.

Składniki nalewki octowej na ostrogi piętowe:

 • 1 jajko
 • 25 g octu
 • 25 g terpentyny

Należy wlać je do zakręcanej butelki i postawić na 10 dni, codziennie potrząsając butelką. Po maceracji można stosować do smarowania bolących pięt.

 

Czy domowa maść na ostrogi piętowe może pomóc w zapaleniu rozcięgna podeszwowego?

maść na ostrogi pietowe forum
 

Kiedy cierpisz na stan zapalny, taki jak zapalenie rozcięgna podeszwowego, normalne jest, że powinieneś być zainteresowany opcjami leczenia, które przyniosą ulgę w doświadczanych objawach.

Jedną z polecanych metod jest maść na ostrogi piętowe.

Dzisiejsze opcje leczenia dostępne dla osób cierpiących na zapalenie rozcięgna podeszwowego obejmują sposoby domowe, fizjoterapię, leki i interwencje chirurgiczne.

Zalecane są również miejscowe środki zaradcze, a maści na ostrogi piętowe znajdują się na szczycie listy rekomendacji.

Ale czy są one rzeczywiście skuteczne? Czy domowa maść na ostrogi piętowe pomoże w wyleczeniu zapalenia rozcięgna podeszwowego?

Leczenie miejscowe jest często zalecane w przypadku objawów zapalenia rozcięgna podeszwowego, ponieważ ma mniej skutków ubocznych niż leki doustne, a ulga w bólu pojawia się szybciej.

Podczas gdy zwykła maść ​​do stóp nie działa na odczuwane objawy, istnieją maści zawierające składniki aktywne o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

Na przykład można użyć kremu, który zawiera NLPZ jako składniki aktywne (stosowanie miejscowe).

Jak już wspomniano powyżej, środki miejscowe są bardziej pomocne niż leki doustne. Dzieje się tak dlatego, że są natychmiast wchłaniane na poziomie skóry, w przeciwieństwie do leków doustnych, które najpierw muszą zostać wchłonięte do krwiobiegu.

Maści polecane na zapalenie rozcięgna podeszwowego mają właściwości przeciwbólowe, będąc w stanie złagodzić zarówno odczuwany ból, jak i stan zapalny. Czasami mają również właściwości znieczulające, uśmierzając obszar bólu lub dyskomfortu.

Kolejną zaletą tych kremów do stosowania miejscowego jest zmniejszona liczba skutków ubocznych. Ponadto, stosując w domu maść na ostrogę piętową, równolegle pacjent może skorzystać z zabiegów fizjoterapeutycznych takich jak fala uderzeniowa lub terapia manualna.

 

Jak skuteczne są maści na ostrogi piętowe?

maść na ostrogi piętowePierwszą i najważniejszą rzeczą, o której musisz pamiętać, jest to, że żaden krem czy maść ​​nie może wniknąć tak głęboko, aby dotrzeć do powięzi podeszwowej. Tak więc w najlepszym przypadku środek miejscowy będzie miał tylko powierzchowny i tymczasowy efekt.

W zależności od składników użytych w maści na ostrogi do stosowania miejscowego, możesz odczuwać ulgę w doświadczanych objawach.

Wskazane jest stosowanie się do zaleceń dotyczących aplikacji, wmasowując krem ​​w obszar dyskomfortu i/lub bólu.

Należy również zwrócić uwagę na składniki zawarte w kremie; naturalne składniki mogą przynieść ulgę w bólu i stanach zapalnych, bez dodatkowego ryzyka.

 

Jednak możliwe jest również, że niektóre składniki wywołają uczucie gorąca lub zimna. Biorąc pod uwagę takie potencjalne reakcje, zawsze najlepiej przetestować dany krem ​​na małej powierzchni skóry (test płatkowy).

 

maść krem na ostrogi

 

 

Maść kapsaicynowa, ciekawa opcja leczenia

Jeśli lubisz jeść ostrą paprykę, to zapewne zdajesz sobie sprawę, że substancją odpowiedzialną za intensywne ciepło jest kapsaicyna. Co ciekawe, kapsaicyna znana jest również ze swoich właściwości przeciwzapalnych i przeciwbólowych.

 

Kapsaicyna stosowana na poziomie skóry może powodować lekkie pieczenie. Z tego powodu zaleca się unikanie dotykania oczu lub błon śluzowych po użyciu takich kremów. W przeciwnym razie możesz odczuwać silne pieczenie i wymagać leczenia.

 

Krem z kapsaicyną stał się przedmiotem licznych badań, często doceniany za swoje dobroczynne właściwości. Według badań opublikowanych w Phytotherapy Research maść z kapsaicyną może być skutecznie stosowany w leczeniu przewlekłego bólu tkanek miękkich, znacznie poprawiając odczuwane objawy.

 

W innym badaniu, które zostało opublikowane w Journal of Pain Research , krem ​​z kapsaicyną jest przedstawiany jako wysoce skuteczny preparat do stosowania miejscowego łagodzący ból.

 

Czy możesz użyć dowolnej maści na ostrogi piętowe?

Odpowiedź brzmi wyraźnie nie. W wielu sytuacjach kremy do stóp mają jedynie nawilżyć i odżywić skórę, bez dodatkowego wpływu na objawy odczuwane przez pacjenta z zapaleniem rozcięgna podeszwowego.

Zawsze należy szukać maści, która zawiera składniki aktywne, które łagodzą ból, stany zapalne i inne objawy. Domowe maści na ostrogi piętowe mogę nie spełniać tych założeń.

Fakt, że nie wszystkie kremy do stosowania miejscowego są skuteczne w objawach zapalenia rozcięgna podeszwowego, został potwierdzony w badaniu opublikowanym w Complementary Therapies in Medicine.

 
 

Maść na ostrogi piętowe – podsumowanie

 

Maści na ostrogi piętowe mogą być stosowane w celu umiarkowanej poprawy objawów zapalenia rozcięgna podeszwowego, ale muszą one zawierać aktywne składniki, które mogą przynieść niezbędną ulgę w odczuwanym bólu i stanie zapalnym.

Ważne jest również, aby zrozumieć, że nie wszystkie kremy do stosowania miejscowego są skuteczne w objawach zapalenia rozcięgna podeszwowego, nawet jeśli mogą być reklamowane jako takie.

Jeśli jesteś zainteresowany leczeniem miejscowym, najlepiej zapytaj specjalistę o skuteczne maści na ostrogi piętowe, których możesz użyć. Pamiętaj, że te miejscowe terapie działają tylko powierzchownie i zapewniają tymczasową ulgę w doświadczanych objawach.

Mogą jednak pomóc Ci rozpocząć sesje fizjoterapeutyczne lub spróbować terapii manualnej.

Jeżeli używasz maści na ostrogi po raz pierwszy, przeczytaj etykietę i sprawdź składniki. Jeśli masz wrażliwą skórę, najlepiej najpierw wykonać test płatkowy; jeśli nie pojawi się zaczerwienienie ani podrażnienie, krem ​​można nałożyć na większą powierzchnię.

 
 

Zapalenie rozcięgna podeszwowego inne domowe sposoby

 

Domowe sposoby na zapalenie rozcięgna podeszwowego obejmują również okłady lodu wykonywane kilka razy dziennie po ok. 15 min. Mo zna też skorzystać preparatów typu „lód w sprayu”.

Warto skontrolować noszone obuwie u fizjoterapeuty, który może zalecić zmianę obuwia lub wymianę wkładki.

 

Jak wyleczyć  ból pięty przy chodzeniu?

ból pięty ja wyleczyłem

 


W zależności od przyczyny leczenie bólu pięty przy chodzeniu może obejmować:

 • Odpoczynek od czynności obciążających piętę (takich jak bieganie i skakanie)

 • Okłady lodem lub krioterapię

 • Regularny masaż stóp, koncentrujący się na łuku stopy

 • Trening elastyczności

 • Terapię falami uderzeniowymi

 • Leki przeciwzapalne (miejscowe lub doustne)

 • Sprawdzanie postawy i stylu chodzenia w celu skorygowania zaburzeń równowagi i nieprawidłowości chodu, które mogą przyczyniać się do bólu pięty pod spodem

 • Wkładki do butów (ortezy) pomagające podeprzeć stopę

 

W niektórych przypadkach operacja może być zalecana w leczeniu schorzeń, takich jak nerwiak, zapalenie kaletki i ostrogi piętowe.

 

USG stopy Poznań- USG ostrogi piętowej

 

Badanie USG jest podstawową metodą diagnostyczną wykorzystywaną przy ustaleniu przyczyn bólu stopy czy bólu pięty. Badanie USG wykonuje się bez wzgledu na to czy ból jest wynikiem urazu, czy pojawił się nagle, bez określonej przyczyny

W naszej Klinice oprócz wykonania USG stopy, możesz także na tej samej wizycie rozpocząć leczenie dokuczliwego bólu i innych dolegliwości w obrębie stopy.

Główne wskazania do wykonania USG stopy

 

 • ból stopy

 • guzki wyczuwalne w badaniu palpacyjnym

 • zaczerwienienie lub stan zapalny występujący w okolicach stopy lub stawu skokowego

 • gangliony

 • zaburzenia ruchomości stawów w obrębie stopy

 • zmiany zwyrodnieniowe

 • zmiany pourazowe

 • ocena rozcięgna podeszwowego

 • ból pięty pod spodem

 

Jak działa leczenie bólu pięty falami uderzeniowymi?

 

Powięź podeszwowa znajduje się w obszarze stopy, który normalnie nie ma dużego przepływu krwi, dlatego zagojenie tego obszaru może zająć dużo czasu.

Terapia falami uderzeniowymi leczy na dobre zapalenie powięzi podeszwowej, pomagając organizmowi wyleczyć stan zapalny i uraz powięzi podeszwowej.

Jak wygląda zabieg eliminujący ból piety pod spodem?

Podczas terapii falami uderzeniowymi do dostarczania fal na skórę używany jest specjalny aplikator. Fale te przechodzą przez skórę , aż dotrą do tkanki objętej stanem zapalnym i bólem piety.

Uruchamiają naturalny proces gojenia organizmu, który powoduje powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Zwiększa to dopływ tlenu i krwi w okolicy, powodując zmniejszenie stanu zapalnego i regenerację zdrowych komórek.

Proces ten pomaga również organizmowi w produkcji kolagenu, który jest niezbędny dla zdrowia tkanki łącznej. Pomaga to wyeliminować ból pięty przy chodzeniu.

Przebieg zabiegu leczącego ból stopy / ból piety przy chodzeniuból pięty poznań

 • Terapeuta podczas badania palpacyjnego odszukuje wrażliwy obszar na stopie.

 • Na skórę w obszarze bólowym nakładany jest żel kontaktowy, który pomaga falom akustycznym dotrzeć do tkanek objętych stanem zapalnym.

 • Na skórę w miejsce bólu pięty przykłada się aplikator połączony z urządzeniem wytwarzającym fale uderzeniowe.

 • Fale uderzeniowe są wysyłane w głąb tkanki miękkiej powięzi podeszwowej.

 • Na koniec żel jest ścierany z stopy i procedura jest zakończona.

 • Cały ten proces zwykle zajmuje łącznie mniej niż 20 minut.

 

Leczenie bólu pięty  przy chodzeniu za pomocą fali uderzeniowej to gwarancja  wysokiej skuteczności klinicznej  oraz szybkiej poprawy stanu zdrowia Pacjenta. Zapewnia również brak skutków ubocznych połączone z długotrwałym efektem leczniczym.

Fala Uderzeniowa Poznań cena od 40 zł  

Jak wyleczyć ból pięty falą uderzeniową – Ból pięty Ja wyleczyłem :)

Przeczytaj nasz artykuł  na temat leczenia bólu pięty po wstaniu z łóżka i ostrogi piętowej w serwisie fizjotechnologia.com

ból pięty przy chodzeniu domowe sposoby

 

Domowe sposoby na ostrogi piętoweJak zapobiegać  bólowi pięt?


Możesz zmniejszyć ryzyko bólu pięt na wiele sposobów, w tym:

 • Noś buty, które dobrze do ciebie pasują, z mocnym zapięciem, na przykład sznurowadłami.

 • Przy chodzeniu wybierz buty z amortyzującą podeszwą i wspierającymi obcasami.

 • Napraw lub wyrzuć buty, które mają zniszczone obcasy.

 • Zawsze rozgrzewaj się i ochładzaj podczas ćwiczeń lub uprawiania sportu – wykonuj dużo powolnych, długotrwałych ćwiczeń rozciągających.

 Ból pięty przy chodzeniu – koszty leczenia

 

Cena zabiegu falą uderzeniową w leczeniu bólu pięty i ostróg piętowych zaczyna się od 40 zł.

 

Leczenie bólu pięty przy chodzeniu – wyniki badań

Wysokoenergetyczna fala uderzeniowa jest bezpieczna i łagodzi objawy u większości pacjentów z bólem pięty, może również modyfikować strukturalnie entezofitozę i zmniejszać obrzęk zapalny.

R Cosentino, P Falsetti, S Manca, R De Stefano, E Frati, B Frediani, F Baldi, E Selvi, and R Marcolongo, Efficacy of extracorporeal shock wave treatment in calcaneal enthesophytosis  . 2001 Nov; 60(11): 1064–1067.

 

Umów się na leczenie bólu pięty:

Tel: 503-733-127

 

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

Zespół KORE Fizjoterapia Specjalistyczna.

OPINIE O NAS:

robert lakotta
robert lakotta
2021-09-28
Rewelacja wszystkim polecam w 30 min postawiony na nogi!!!!jeszcze raz bardzo dziękuje
Karolina Kubik
Karolina Kubik
2021-09-11
Super atmosfera, profesjonalne podejście. Bardzo polecam.
Magda Krupa
Magda Krupa
2021-09-02
Polecam
Ola Tryk
Ola Tryk
2021-09-01
Bardzo polecam gabinet KORE - terapeuci na najwyższym poziomie wiedzy, umiejętności oraz kultury osobistej, pełni uśmiechu i zdolności fachowcy. Szeroka oferta zabiegów i różnych terapii. Atmosfera niewielkiego centrum uspokaja, że nawet największe "tortury" z zakresu terapii manualnej są niestraszne :) Nieustannie szkoląca się załoga gotowa jest stawić czoła każdemu wyzwaniu które przyniesie pacjent. Jako aktywny sportowiec zaglądam często i po sprawdzeniu wielu gabinetów, to do KORE wracam zawsze. Polecam bardzo gorąco!
Marek Małkowiak
Marek Małkowiak
2021-08-24
Jeżeli w innych zakładach leczniczych wezmą przykład z Kore to może coś się w służbie zdrowia zmieni na lepsze
karol paczuski
karol paczuski
2021-08-13
Dobra placówka mają też sprzęt do terapii polecam
Kamila
Kamila
2021-08-08
Pan Krzysztof pełen profesjonalizm, gabinet czysty, schludny, terapeuta kulturalny. Precyzja i dokładność, zarówno badania jaki i terapii. A mój brzuch już nie boli, funkcjonuje normalnie. Kilka prostych rad na temat żywienia, jakieś ziółko i kilka igieł zrobiły robotę. Pozdrawiam serdecznie
Maria
Maria
2021-08-08
Pan Krzysztof jest mega specjalistą, że swoi bólami kręgosłupa chodziłam po wielu lekarzach i tylko jadłam zalecane tabletki, które nic nie wnosiły, a nawet czułam się po nich gorzej. Nikt nie poświęcił mi tyle czasu co Pan Krzysztof, dokładnie zbadał, dotknął, użył jakiś narzędzi, no bolało ale czasem musi, zadał ćwiczenia jako pracę domową i wyjaśnił co się tam właściwie dzieje. Po 2 wizytach pomogł, minęły dwa miesiące i po bólu ani śladu. Serdecznie polecam

 

 

 

Specjaliści KORE

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta uroginekologiczny, hirudoterapeuta

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy, hirudoterapeuta

osteopata cennik

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy

 

 

Agnieszka Woelke

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy

Fizjoterapeuta ortopedyczny

 

 

Bibliografia

 1. Król T., Mędrak A., Dąbrowska-Galas M., Rutkowska M., Michalik P., Michalski T., Występowanie dolegliwości bólowych w ostrodze piętowej, Polski Przegląd Nauk o Zdrowiu 2 (55) 2018
3.50 avg. rating (70% score) - 2 votes