Fala uderzeniowa Poznań – cena i mechanizm działania

 

Jeżeli szukasz informacji na temat zabiegu fala uderzeniowa Poznań  lub fala uderzeniowa Swarzędz ten artykuł jest dla Ciebie.

Na zabiegi falą uderzeniową, zapraszamy Pacjentów z miast takich jak Poznań ( np. dzielnice Poznań Grunwald,  Poznań Rataje, Antoninek, os. Warszawskie), Swarzędz Września, Gniezno, Luboń, Kórnik, Puszczykowo i okolice.

Fala uderzeniowa Poznań cena od 40 zł (w ramach sesji fizjoterapeutycznej i 60 zł poza sesją) jest wykonywana przez doświadczonych specjalistów.

Ponad 3000 wykonanych zabiegów!

 

Fala uderzeniowa

w KORE Fizjoterapia Specjalistyczna


Zadzwoń i umów się na wizytę:

Tel: 503-733-127

OPINIE O NAS:

fala uderzeniowa w Poznaniu

 

Fala uderzeniowa w Centrum KORE Swarzędz- Poznań gwarantuje:

 

 • klinicznie potwierdzoną skuteczność;
 • wykorzystanie  w terapii urządzenia o najszerszych na rynku parametrach zabiegowych – ciśnienie aż do 5 barów – co ma wpływ na skuteczność – zapytaj o ten parametr zanim zdecydujesz się na podjęcie terapii;
 • możliwość połączenia leczenia falami uderzeniowymi z laseroterapią wysokoenergetyczną – znacząco podnosi to szybkość i skuteczność leczenia
 • nieinwazyjne leczenie dolegliwości bólowych;
 • szybką poprawę stanu zdrowia połączoną z długotrwałym efektem terapeutycznym;
 • fala uderzeniowa to również brak efektów ubocznych oraz brak konieczności podawania znieczulenia i stosowania środków farmakologicznych;
 • korzystne działanie terapii falą uderzeniową bardzo często występuje już po pierwszym zabiegu terapeutycznym;

  fala uderzeniowa poznań cena

Terapia falą uderzeniową przyspiesza procesy lecznicze poprzez stymulację ciała do regeneracji.

Wskazania do zabiegu falą uderzeniową

 

Fale uderzeniowe znajdują liczne zastosowania w leczeniu dolegliwości narządu ruchu. Do najczęściej wymienianych należą:

Dolegliwości w obrębie stopy:

 • zapalenie powięzi podeszwowej
 • bólu  w obrębie ścięgna Achillesa,

Dolegliwości Kolana:

 • kolana skoczka czyli zapalenia więzadła rzepki,
 • bólu przyczepu ścięgna podkolanowego,
 • zespółu brzegu kości piszczelowej,

Ból i stany zapalne w obrębie Biodra :

 • zapalenia  w obrębie pasma biodrowo-piszczelowego,
 • bólu w okolicach pachwiny,
 • zapalenie w obrębie kaletki krętarzowej,

 

fala uderzeniowa nfz w Poznaniu

Dolegliwości barku:

Stany zapalne i ból ręki i przedramienia:

Inne dolegliwości i choroby leczone przy pomocy fali uderzeniowej:

 • utrudnione zrosty kostne, staw rzekomy, pseudoartroza
 • trudno gojące się rany,
 • nadmierne napięcie mięśniowe,
 • entezopatie,
 • zwapnienia odkładające się w ścięgnach.

 Żródło Effectiveness and Safety of Shockwave Therapy in Tendinopathies, Mater Sociomed. 2018 Jun; 30(2): 131–146. Vasileios Dedes, Apostolos Stergioulas, Georgios Kipreos, Ariadni Maria Dede, Athanasios Mitseas, and Georgios I. Panoutsopoulos

 

 

 

Fizykoterapia falą uderzeniową w Poznaniu – leczenie zespołów bólowych (przewlekłych i ostrych)

Fala uderzeniowa swarzędz koło poznania

 

Zabiegi falą uderzeniową

są pomocne w leczeniu różnorodnych dolegliwości bólowych.  Fala uderzeniowa znajduje zastosowanie w leczeniu uszkodzonego ścięgna Achillesa, w terapii blizn i złogów. Znajduje także zastosowanie w zespołach bólowych po złamaniach oraz innych urazach kości guzicznej i ogonowej.

W Centrum KORE zajmujemy się także schorzeniami stopy (metatarsalgiami) – zespołami bólowymi po urazach stopy, związanymi z deformacjami stopy, paluchem koślawyym – haluksyleczeniem falą uderzeniową bólu związanego z deformacją palucha oraz bunionoterapią – skutecznym leczeniem zmian zwyrodnieniowych towarzyszących występowaniu koślawej deformacji palucha, na początkowym i średniozaawansowanym etapie.

.

Leczenie falami uderzeniowymi – jakie wykazuje działanie?

W Centrum KORE mieszczącym się w Swarzędzu k. Poznania dysponujemy nowoczesną falą uderzeniową do leczenia bólu przewlekłego i ostrego.  Zabieg falami uderzeniowymi zapewnia skuteczne leczenie zmian w obrębie mięśni, stawów, więzadeł, torebek stawowych. Falą uderzeniową leczymy też dolegliwości, które mogą wymagać poddania się zabiegom chirurgicznym.fala uderzeniowa poznań rataje

Zabiegi  falą uderzeniową wykazują działanie:

 • przeciwbólowe i przeciwzapalne:

  bodźce energetyczne  dostarczane przez fale uderzeniowe pobudzają metabolizm wewnątrzkomórkowy i usprawniają cyrkulację krwi, w obszarze objętym bólem;

 • dezintegracyjne:

  fale uderzeniowe doprowadzają do usunięcia zwapniałych fibroblastów;

 • regeneracyjne:

  zabiegi falą uderzeniową zwiększają produkcję kolagenu;

 • stymulujące mikrokrążenie:

  fale uderzeniowe stymulują proces angiogenezy;

 • relaksacyjne:

  fale uderzeniowe obniżają napięcie mięśniowe;

 

 

Fala Uderzeniowa Poznań Cena Zabiegu

Koszt zabiegu w ramach prowadzonej sesji terapeutycznej wynosi 40 zł, zabieg wykonywany poza sesja fizjoterapeutyczną to koszt 60 zł. (Fala uderzeniowa Poznań cena  – zobacz cennik). Na zabiegi falą uderzeniową zapraszamy pacjentów z takich miast jak Swarzędz, Poznań, Gniezno, Września, i okolice. W celu przyspieszenia efektów leczenia, jako jedyni w okolicy oferujemy terapię skojarzoną:  Fala uderzeniowa + laser wysokoenergetyczny HILT

Zainteresowanych tematyką leczenia falą uderzeniową zachęcamy też do lektury  badań  naukowych, które zostały przeprowadzone przez fizjoterapeutów z naszego Centrum – Skuteczność terapii pozaustrojową falą uderzeniową w leczeniu ostrogi piętowej

.O fali uderzeniowej w kosmetologii – fala uderzeniowa na cellulit Poznań

Zadzwoń – zapytaj:

Tel: 503-733-127

 

Historia leczenia Falą Uderzeniową w XX wieku

 

Początki fali uderzeniowej w latach 40-tych:

badano wpływ fali uderzeniowej na organizm po wybuchu bomb- badaniu poddawano ciała zmarłych marynarzy służących na łodziach podwodnych, które ubezpieczały eksperymentalne wybuchy bomb.

zabiegi falą uderzeniową w Poznaniu

Pierwsze próby wykorzystania fali uderzeniowej w latach 50-tych:

pierwsze próby rozbijania kamieni nerkowych za pomocą fali uderzeniowej

Usuwanie kamieni nerkowych za pomocą fal uderzeniowych w latach 70-tych:

powstanie pierwszego  litotryptera – przyrządu do nieoperacyjnego usuwania kamieni nerkowych za pomocą fal uderzeniowych. Obecnie fala uderzeniowa jest metodą rutynowo stosowaną w urologii.

 

Początki wykorzystania fali uderzeniowej w ortopedii w latach 90-tych:

wykorzystanie terapii falą uderzeniową w leczeniu schorzeń ortopedycznych. W latach 90 -tych zauważono, że pacjenci u którzy mieli usuwane kamienie nerkowe za pomocą fali uderzeniowej , niejako przy okazji, pozbywali się dolegliwości bólowych układu mięśniowo-szkieletowego.

Zauważono też dobroczynne działanie fal uderzeniowych u pacjentów z trudno gojącymi się złamaniami. W 1993 roku powstało pierwsze urządzenie leczące falami uderzeniowymi schorzenia narządu ruchu.

 

Fala uderzeniowa współcześnie:

 

Obecnie działanie fal uderzeniowych o różnej mocy i charakterze wykorzystuję się w medycynie w dziedzinach takich jak: fizjoterapia, ortopedia, neurologia, urologia, dermatologia, w kosmetologii oraz weterynarii.

Współcześnie metoda leczenia falami uderzeniowymi jest uznaną na całym świecie formą terapii, umożliwiającą lekarzom i fizjoterapeutom znaczne skrócenie czasu leczenia, poprzez przyspieszenie procesów regeneracyjnych działające na poziomie komórkowym.

Obecnie fala uderzeniowa bardzo często jest uzupełnieniem terapii manualnej lub zabiegów osteopatycznych. Czytaj więcej osteopata Poznań .

 

 

Fala Uderzeniowa Poznań FAQ – Najczęściej zadawane pytania

 

1. Czy leczenie falami uderzeniowymi jest bezpieczne?

Fizykoterapia falami uderzeniowymi stanowi innowacyjną metodę leczenia różnych chorób układu mięśniowo-szkieletowego, zwłaszcza gdy zawiodły inne zachowawcze metody terapii. Ten rodzaj terapii jest uważany za bezpieczny, nieinwazyjny, tani i bez zagrożeń związanych z zabiegiem chirurgicznym i bólem pooperacyjnym.

2. Jak szybko widoczne są efekty lecznicze fal uderzeniowych?

zabiegi falą uderzeniową na osteofity

Mimo że reakcja na leczenie falą uderzeniową jest zwykle wyjątkowo dobra w ciągu kilku tygodni, to może upłynąć nawet kilka miesięcy, zanim zostanie osiągnięty maksymalny efekt zastosowanego leczenia.

3. Jak postępować po zabiegu falami uderzeniowymi?

Terapia falami uderzeniowymi celowo wywołuje kontrolowaną reakcję zapalną w uszkodzonej tkance miękkiej, więc po leczeniu może również wystąpić lekki dyskomfort. Pacjenci nie powinni nakładać lodu ani przyjmować środków przeciwzapalnych po leczeniu falą uderzeniową, ponieważ naturalne mechanizmy regeneracyjne nie powinna być osłabiane

4. Jak będę się czuł po zabiegu falami uderzeniowymi?

Po zabiegu przez kilka dni po zabiegu może wystąpić przejściowa bolesność, tkliwość lub obrzęk, ponieważ fale uderzeniowe stymulują naturalną reakcję zapalną. 

5. Jak dużo zabiegów będę potrzebował?

Badania naukowe i doświadczenia kliniczne wskazują, że większość Pacjentów wymaga 3-6 sesji terapii falą uderzeniową. Jeśli stan jest bardzo długotrwały, mogą być wymagane dodatkowe sesje.

6. Leczenie falą uderzeniową a endoproteza – czy to jest przeciwwskazanie?

Dla Pacjentów, którzy są po zabiegu cementowej implantacji endoprotezy stawu, zabiegi  falą uderzeniową są przeciwwskazane w przypadku leczenia dolegliwości bólowych w jej okolicy

7. Czy fale uderzeniowe są tym samym co ultradźwięki?

Fale uderzeniowe są pojedynczymi, głównie dodatnimi impulsami ciśnienia, po których następują stosunkowo małe komponenty fali rozciągającej. Leczenia za pomocą ultradźwięków polega na przekazaniu do  tkanek naprzemiennych (dodatnich i ujemnych ) bodźców o wysokiej częstotliwości oraz wysokich amplitudach prowadząc w ten sposób do ogrzewania i kawitacji  tkanek.

Badania naukowe wykazały wyższą skuteczność działania fal uderzeniowych w porównaniu z leczeniem ultradźwiękami.1

8. Fala uderzeniowa Poznań NFZ – Gdzie znajdę zabiegi refundowane?

Niestety w chwili obecnej zabiegi falą uderzeniową nie są refundowane przez NFZ

9. Fala uderzeniowa Poznań Rataje – jak dojechać?

Na zabiegi fala uderzeniową możesz dojechać z Ronda Rataje w Poznaniu autobusem nr 155. Należy wysiąść na przystanku ul. Przybylskiego.

10. Fala uderzeniowa cena w Poznaniu i okolicach – jakie są koszty zabiegu?

Koszty leczenia zależą od rodzaju dolegliwości i przyjętego sposobu leczenia. Są każdorazowo ustalane podczas konsultacji fizjoterapeutycznej przed pierwszym zabiegiem. Cena dla zabiegu fala uderzeniowa Poznań zaczyna się od 40 zł.

Fala uderzeniowa Poznań – KORE Fizjoterapia Specjalistyczna

Plac Zielony 26, Swarzędz-Poznań

Zapraszamy!

 

 

 

Bibliografia

Haimanot Melese  Abayneh Alamer  Kefale Getie Fetene Nigussie Sileshi Ayhualem ,

Bibliografia:

Taradaj J., Sieroń A., Jarzębski M., Fizykoterapia w praktyce. Wyd. 1 Wydawnictwo Elamed, Katowice 2010.

Bauer A., Wiecheć M., Przewodnik metodyczny po wybranych zabiegach fizykalnych. Wyd. 3 Wydawnictwo Markmed Rehabilitacja, Wrocław 2012.

Król P., Franek A., Fala uderzeniowa w leczeniu dysfunkcji układu narządów ruchu. Wyd. 1 Wydawnictwo Meden, Polska 2014.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes