Leczenie dolegliwości ortopedycznych

Ortopeda Swarzędz. Ortopeda to specjalista diagnozowania, ale przed wszystkim skutecznego leczenia chorób narządu ruchu. Na ogół ortopedzi pracują w  szpitalu, centrum medycznym, ośrodku leczenia urazów lub  ośrodku chirurgicznym, gdzie ściśle współpracują z zespołem chirurgicznym, w tym anestezjologiem i pielęgniarką chirurgiczną. Ortopedzi mogą zajmować się również techniką ortopedyczną, czyli projektowaniem i wykonywaniem sprzętu ortopedycznego oraz rehabilitacyjnego (technik ortopeda).

W ramach konsultacji fizjoterapii ortopedycznej pomagamy Pacjentom m. in. ze Swarzędza, Poznania i całego powiatu poznańskiego.

 

ortopeda swarzędz

Dolegliwości ortopedyczne w leczeniu których możemy pomóc:

 

Cena konsultacji od 140 zł

 

Zadzwoń i umów się na wizytę:

Tel: 503-733-127

 

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

OPINIE O NAS:

robert lakotta
robert lakotta
2021-09-28
Rewelacja wszystkim polecam w 30 min postawiony na nogi!!!!jeszcze raz bardzo dziękuje
Karolina Kubik
Karolina Kubik
2021-09-11
Super atmosfera, profesjonalne podejście. Bardzo polecam.
Magda Krupa
Magda Krupa
2021-09-02
Polecam
Ola Tryk
Ola Tryk
2021-09-01
Bardzo polecam gabinet KORE - terapeuci na najwyższym poziomie wiedzy, umiejętności oraz kultury osobistej, pełni uśmiechu i zdolności fachowcy. Szeroka oferta zabiegów i różnych terapii. Atmosfera niewielkiego centrum uspokaja, że nawet największe "tortury" z zakresu terapii manualnej są niestraszne :) Nieustannie szkoląca się załoga gotowa jest stawić czoła każdemu wyzwaniu które przyniesie pacjent. Jako aktywny sportowiec zaglądam często i po sprawdzeniu wielu gabinetów, to do KORE wracam zawsze. Polecam bardzo gorąco!
Marek Małkowiak
Marek Małkowiak
2021-08-24
Jeżeli w innych zakładach leczniczych wezmą przykład z Kore to może coś się w służbie zdrowia zmieni na lepsze
karol paczuski
karol paczuski
2021-08-13
Dobra placówka mają też sprzęt do terapii polecam
Kamila
Kamila
2021-08-08
Pan Krzysztof pełen profesjonalizm, gabinet czysty, schludny, terapeuta kulturalny. Precyzja i dokładność, zarówno badania jaki i terapii. A mój brzuch już nie boli, funkcjonuje normalnie. Kilka prostych rad na temat żywienia, jakieś ziółko i kilka igieł zrobiły robotę. Pozdrawiam serdecznie
Maria
Maria
2021-08-08
Pan Krzysztof jest mega specjalistą, że swoi bólami kręgosłupa chodziłam po wielu lekarzach i tylko jadłam zalecane tabletki, które nic nie wnosiły, a nawet czułam się po nich gorzej. Nikt nie poświęcił mi tyle czasu co Pan Krzysztof, dokładnie zbadał, dotknął, użył jakiś narzędzi, no bolało ale czasem musi, zadał ćwiczenia jako pracę domową i wyjaśnił co się tam właściwie dzieje. Po 2 wizytach pomogł, minęły dwa miesiące i po bólu ani śladu. Serdecznie polecam

 

 

 

Nasi Specjaliści

 

fizjoterapeuta uroginekologiczny Poznań
Dr n. med. Małgorzata Chochowska
ortopeda
mgr Krzysztof Rujna
mgr Katarzyna Grabowska

Ortopedia w  Swarzędzu

Ortopedia to dziedzina skupia się na  diagnozowaniu i leczeniu chorób i schorzeń  oraz uszkodzeń i zmian pourazowych narządu ruchu. W Centrum KORE, mieszczącym się przy Placu Zielonym 26 w Swarzędzu od wielu lat zajmujemy się dolegliwościami bólowymi i urazami narządu ruchu.

Nestor polskiej rehabilitacji, lekarz ortopeda, profesor Wiktor Dega mówił, że współpraca lekarzy i fizjoterapeutów daje niesamowite wyniki w leczeniu Pacjentów. My nadal jesteśmy wierni tej  tradycji, dlatego, wtedy gdy to konieczne, łączymy ortopedię z fizjoterapią, co pozwala skuteczniej i kompleksowo spojrzeć na dolegliwości naszych Pacjentów.

 

Jakie zabiegi są wykonywane przez ortopedę?

Wachlarz zabiegów wykonywanych przez ortopedów jest ogromny. Może obejmować wszystko, od trakcji po amputację , rekonstrukcję ręki po fuzję kręgosłupa lub wymianę stawów. Chirurdzy ortopedzi leczą również złamane kości, nadwyrężenia i skręcenia oraz zwichnięcia. Chirurgia ortopedyczna może być wykonywana w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

ortopeda swarzędz zalasewo

Praca chirurga ortopedy może obejmować operacje polegające na umieszczaniu w ciele implantów w postaci śrub, drutów, szpilek i protez w celu utrzymania uszkodzonych kości we właściwym ułożeniu lub w celu zastąpienia uszkodzonej kości lub tkanki łącznej.

Poczyniono znaczne postępy w opracowywaniu sztucznych kończyn i stawów oraz w dostępnych materiałach do naprawy uszkodzeń kości i tkanki łącznej.

Wraz z rozwojem w dziedzinie metalurgii i tworzyw sztucznych, zachodzą zmiany w chirurgii ortopedycznej, które pozwolą chirurgowi dokładniej odtworzyć naturalne funkcje kości, stawów i więzadeł oraz dokładniej przywrócić uszkodzone części do ich pierwotnego zakresu ruchu.

 

Najpopularniejsze zabiegi wykonywane przez chirurgów ortopedów:

 • artroskopia kolana
 • artroskopia stawu skokowego
 • artroskopia stawu kolanowego
 • operacja haluksów
 • endoproteza stawu biodrowego
 • artroskopia stawu biodrowego
 • operacje po urazach
 • rekonstrukcja ACL
 • operacje kręgosłupa

Prywatny Ortopeda Swarzędz – Kto kieruje Pacjentów do chirurga ortopedy?

Pacjenci są zwykle kierowani do chirurga ortopedy przez lekarza rodzinnego lub fizjoterapeutę ortopedę, wtedy gdy nie udaje się osiągnąć likwidacji dolegliwości Pacjenta przy użyciu metod nieinwazyjnych. Przed jakimkolwiek zabiegiem Pacjent przechodzi szeroko zakrojone badania w celu ustalenia właściwej procedury korekcyjnej.

Testy mogą obejmować prześwietlenia rentgenowskie, tomografię komputerową, obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI), mielogramy, diagnostyczną endoprotezoplastykę i badania krwi.

Ortopeda Swarzędz ustali historię choroby i wszelkie zastosowane wcześniej metody leczenia. Przed zaleceniem operacji może zalecić odpoczynek dla operowanej części ciała lub przeciwnie wzmocnienie poprzez odpowiednie zabiegi fizjoterapeutyczne.

Przed operacją, prowadzoną przez lekarza ortopedę, Pacjenci przechodzą standardowe badania krwi i moczu, a w przypadku poważnych operacji mogą otrzymać elektrokardiogram lub inne badania diagnostyczne przed operacją. Pacjenci mogą zdecydować się na oddanie własnej krwi, która ma być przechowywana w rezerwie do wykorzystania podczas poważnych operacji, takich jak wstawienie endoprotezy kolana, gdzie często występuje obfite krwawienie.

Fizjoterapia po zabiegach ortopedycznych

Lek. med. ortopeda

 

Rehabilitacja pooperacyjna jest bardzo ważnym elementem operacji ortopedycznych, bez którego trudno uzyskać spektakularne efekty leczenia. Właściwie prowadzona fizjoterapia ortopedyczna, zastosowana przed interwencją ortopedy pozwala przygotować się do zabiegu chirurgicznego.

Natomiast pooperacyjna rehabilitacja ortopedyczna jest konieczna, by po operacji odzyskać pełną sprawność ruchową. Forma, zakres i przebieg rehabilitacji ortopedycznej zależy od przebytej lub zaplanowanej operacji oraz diagnozy funkcjonalnej Pacjenta.

Dziedziny rehabilitacji ortopedycznej w których się specjalizujemy to:

 • rehabilitacja po operacji kręgosłupa,
 • rehabilitacja po operacjach kończyn górnych i dolnych,
 • rehabilitacja po zabiegach artroskopowych i endoprotezoplastykach,
 • rehabilitacja po operacji kolana (np. artroskopii kolana lub endoprotezoplastyce stawu kolanowego),
 • rehabilitacja po artroskopii barku,
 • rehabilitacja po artroskopii stawu skokowego,
 • rehabilitacja po operacji biodra (np. endoprotezoplastyce stawu biodrowego),
 • rehabilitacja po rekonstrukcji ACL,
 • inna pooperacyjna rehabilitacja Pacjentów ortopedycznych.

Umów się na konsultację – zadzwoń:

 

Rehabilitacja po urazach ortopedycznych może być długim i żmudnym zadaniem.

Zapraszamy do KORE Fizjoterapia Specjalistyczna Swarzędz – Ortopeda powinien ściśle współpracować z fizjoterapeutami ortopedycznymi, aby upewnić się, że Pacjent jest poddawany leczeniu, które poprawi zakres ruchu i przywróci funkcję operowanej części ciała.

Kim jest ortopeda?

 

Słowo Ortopeda wywodzi się od greckiego słowa „orthos” i tłumaczy się je jako przymiotnik „prosty”. Drugi człon „paidia”, oznacza „dzieci” ponieważ w przeszłości wskazywał na główną grupę Pacjentów. W przeszłości właśnie  – prostą i prawidłową postawę ciała, pomagali  zachować dzieciom ortopedzi.

Obecnie ortopedia to dziedzina zajmująca się zarówno dziećmi jak i dorosłymi, której zadaniem jest profilaktyka, diagnostyka oraz leczenie operacyjne i zachowawcze chorób  układu ruchu.

Ortopeda zajmuje się chorobami  wrodzonymi i nabytymi, a w obszarze jego zainteresowań leży układ szkieletowy, mięśniowy i więzadłowo-stawowy. Ortopeda powinien zatem biegle władać wiedzą z zakresu anatomii, fizjologii, patofizjologii oraz  biomechaniki.

Ortopedia jako dziedzina medycyny  w Polsce, rozwijała się najbardziej od 1923 roku. W tamtym czasie dokonywano  odkryć z zakresu ortopedycznych technik operacyjnych oraz napisano wiele prac naukowych, opartych o doświadczenia lekarzy ortopedów m.in. lek. med. Ireneusza Wierzejewskiego oraz lek. med. Adama Gruca – będących wówczas w czołówce najlepszych polskich lekarzy ortopedów.

W tych czasach  w mieście Poznań powstała również pierwsza klinika ortopedyczna oraz Polskie Towarzystwo Ortopedyczne i Traumatologiczne. Na jej czele stanął nie tylko dobry lekarz ortopeda , ale również wybitny profesor medycyny – Wiktor Dega.

 

Wiktor Dega, lekarz ortopeda
Prof. dr hab. Wiktor Dega, lekarz ortopeda

 

 

Ortopeda w Swarzędzu – KORE Fizjoterapia Specjalistyczna

Posiadamy specjalistyczny sprzęt oraz doświadczoną kadrę medyczną, dzięki której oferujemy  badania i zabiegi również najbardziej wymagającym Pacjentom.

Wszyscy Pacjenci odwiedzający nasz gabinet w Swarzędzu, otrzymają profesjonalne doradztwo w zakresie profilaktyki, a także utrzymaniu formy przed, w trakcie i po operacji ortopedycznej.

Jeżeli szukasz pomocy ortopedy skontaktuj się z nami. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami rehabilitacji, podologami, ortopedami, neurochirurgami i traumatologami narządu ruchu.