Leczenie dolegliwości ortopedycznych Swarzędz

Ortopeda Swarzędz to specjalista diagnozowania i leczenia chorób narządu ruchu.

 

Dolegliwości w leczeniu których może pomóc Fizjoterapeuta ortopeda Swarzędz:ortopedia swarzędz

 • bóle pleców i kręgosłupa
 • wady postawy
 • rwa kulszowa
 • rwa barkowa
 • choroba zwyrodnieniowa
 • bóle w obrębie stóp
 • ból pięty
 • bóle stawów: barku, kolana, łokcia, nadgarstka
 • płaskostopie
 • stany po urazach i złamaniach
 • inne dolegliwości ortopedyczne narządu ruchu

 

Więcej informacji – zadzwoń:

Tel: 503-733-127

 

Ortopedia w  Swarzędzu

Ortopedia to dziedzina skupia się na  diagnozowaniu i leczeniu chorób i schorzeń  oraz uszkodzeń i zmian pourazowych narządu ruchu. W Centrum KORE, mieszczącym się przy Placu Zielonym 26 w Swarzędzu od wielu lat zajmujemy się dolegliwościami bólowymi i urazami narządu ruchu.

Nestor polskiej rehabilitacji, lekarz ortopeda, profesor Wiktor Dega mówił, że współpraca lekarzy i fizjoterapeutów daje niesamowite wyniki w leczeniu pacjentów. My nadal jesteśmy wierni tej  tradycji, dlatego, wtedy gdy to konieczne, łączymy ortopedię z fizjoterapią, co pozwala skuteczniej i kompleksowo spojrzeć na dolegliwości naszych pacjentów.

 

Jakie zabiegi wykonuje  ortopeda Swarzędz

Wachlarz zabiegów wykonywanych przez ortopedów jest ogromny. Może obejmować wszystko, od trakcji po amputację , rekonstrukcję ręki po fuzję kręgosłupa lub wymianę stawów. Chirurdzy ortopedzi leczą również złamane kości, nadwyrężenia i skręcenia oraz zwichnięcia.

ortopeda pobiedziska

.
Na ogół ortopedzi pracują w  szpitalu, centrum medycznym, ośrodku leczenia urazów lub  ośrodku chirurgicznym, gdzie ściśle współpracują z zespołem chirurgicznym, w tym anestezjologiem i pielęgniarką chirurgiczną. Chirurgia ortopedyczna może być wykonywana w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.
.
Praca chirurga ortopedy może obejmować operacje polegające na umieszczaniu w ciele implantów w postaci śrub, drutów, szpilek i protez w celu utrzymania uszkodzonych kości we właściwym ułożeniu lub w celu zastąpienia uszkodzonej kości lub tkanki łącznej.
.
Poczyniono znaczne postępy w opracowywaniu sztucznych kończyn i stawów oraz w dostępnych materiałach do naprawy uszkodzeń kości i tkanki łącznej.
Wraz z rozwojem w dziedzinie metalurgii i tworzyw sztucznych, zachodzą zmiany w chirurgii ortopedycznej, które pozwolą chirurgowi dokładniej odtworzyć naturalne funkcje kości, stawów i więzadeł oraz dokładniej przywrócić uszkodzone części do ich pierwotnego zakresu ruchu.
.

Kto kieruje Pacjentów do lekarza ortopedy?

Pacjenci są zwykle kierowani do chirurga ortopedy przez lekarza rodzinnego lub fizjoterapeutę ortopedę, wtedychirurg ortopeda gdy nie udaje się osiągnąć likwidacji dolegliwości Pacjenta przy użyciu metod nieinwazyjnych. Przed jakimkolwiek zabiegiem pacjent przechodzi szeroko zakrojone badania w celu ustalenia właściwej procedury korekcyjnej. Testy mogą obejmować prześwietlenia rentgenowskie, tomografię komputerową, obrazowanie metodą rezonansu magnetycznego (MRI), mielogramy, diagnostyczną endoprotezoplastykę i badania krwi.
.
Ortopeda Swarzędz ustali historię choroby i wszelkie zastosowane wcześniej metody leczenia. Przed zaleceniem operacji może zalecić odpoczynek dla operowanej części ciała lub przeciwnie wzmocnienie poprzez odpowiednie zabiegi fizjoterapeutyczne.
.
Przed operacją, prowadzoną przez ortopedę, pacjenci przechodzą standardowe badania krwi i moczu, a w przypadku poważnych operacji mogą otrzymać elektrokardiogram lub inne badania diagnostyczne przed operacją. Pacjenci mogą zdecydować się na oddanie własnej krwi, która ma być przechowywana w rezerwie do wykorzystania podczas poważnych operacji, takich jak wstawienie endoprotezy kolana, gdzie często występuje obfite krwawienie.
.

Fizjoterapia po zabiegach ortopedycznych

 

Rehabilitacja pooperacyjna jest bardzo ważnym elementem operacji ortopedycznych, bez którego trudno uzyskać spektakularne efekty leczenia. Właściwie prowadzona fizjoterapia ortopedyczna, zastosowana przed interwencją ortopedy pozwala przygotować się do zabiegu chirurgicznego.

Natomiast pooperacyjna rehabilitacja ortopedyczna jest konieczna, by po operacji odzyskać pełną sprawność ruchową. Forma, zakres i przebieg rehabilitacji ortopedycznej zależy od przebytej lub zaplanowanej operacji oraz diagnozy funkcjonalnej pacjenta.

Dziedziny rehabilitacji ortopedycznej w których się specjalizujemy to:

 • rehabilitacja po operacji kręgosłupa,Ortopeda Kostrzyn wlkp
 • rehabilitacja po operacjach kończyn górnych i dolnych,
 • rehabilitacja po zabiegach artroskopowych i endoprotezoplastykach,
 • rehabilitacja po operacji kolana (np. artroskopii lub endoprotezoplastyce stawu kolanowego),
 • rehabilitacja po artroskopii barku,
 • rehabilitacja po artroskopii stawu skokowego,
 • rehabilitacja po operacji biodra (np. endoprotezoplastyce stawu biodrowego),
 • rehabilitacja po rekonstrukcji ACL,
 • inna pooperacyjna rehabilitacja pacjentów ortopedycznych.

Więcej informacji – zadzwoń:

Tel: 503-733-127

 

Rehabilitacja po urazach ortopedycznych może być długim i żmudnym zadaniem. Zapraszamy do KORE Fizjoterapia Specjalistyczna Swarzędz – Ortopeda będzie ściśle współpracował z fizjoterapeutami, aby upewnić się, że Pacjent jest poddawany leczeniu, które poprawi zakres ruchu i przywróci funkcję operowanej części ciała.
.
Posiadamy specjalistyczny sprzęt oraz doświadczoną kadrę medyczną, dzięki której oferujemy  badania i zabiegi również najbardziej wymagającym Pacjentom. wszyscy Pacjenci odwiedzający nasz gabinet, otrzymają profesjonalne doradztwo w zakresie profilaktyki, a także utrzymaniu formy przed, w trakcie i po operacji ortopedycznej. Jeżeli szukasz pomocy Ortopedy Swarzędz skontaktuj się z nami. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami rehabilitacji, ortopedii, neurochirurgii i traumatologii narządu ruchu.