Przybliżony czas czytania: 7 min.

 

Wiele osób boryka się z wystającym, nieestetycznym brzuszkiem. Przybiera on różne formy, obserwuje się zarówno ten wzdęty i napięty oraz taki, który ukrywa się pod postacią wylewającej się oponki. Istnieją jednak skuteczne metody aby pozbyć się tego nieestetycznego problemu.

Kluczowe jest, aby rozpoznać problem, przyczynę oraz zadziałać bezpośrednio na nią. Do efektów oprócz wysmuklonej sylwetki zaliczyć można, w niektórych przypadkach polepszenie samopoczucia oraz poprawę parametrów zdrowotnych.

 

 

Otyłość brzuszna – definicja

Otyłość to uwarunkowane nadmiernym rozwojem tkanki tłuszczowej zwiększenie masy ciała znacznie powyżej wartości prawidłowych, ustalonych dla danego wieku i  płci.

W otyłości brzusznej, jak sama nazwa wskazuje nadmiar tłuszczu jest zlokalizowany w okolicy brzucha. Nazywana jest też otyłością trzewną, centralną lub typu „jabłko”.

 

Metody oceny otyłości brzusznej.

Nadmiar tkanki tłuszczowej zlokalizowanej na brzuchu można precyzyjnie zmierzyć metodą tomografii komputerowej lub rezonansu magnetycznego.

Specjaliści posiłkują się również metodami bez specjalistycznej aparatury. Dobrymi alternatywami dla lekarzy i dietetyków są wskaźniki masy ciała BMI (Body Mass Index). BMI określa stosunek masy ciała w kilogramach do wzrostu podanego w metrach2 Wartości BMI 18 – 25 to zakres dla prawidłowej wagi; wartości w przedziale 25 – 30 oznaczają nadwagę, a powyżej 30 – otyłość.

Wskaźnik ten nie określa jednak dokładnie ilości tkanki tłuszczowej, ani jej rozmieszczenia. W wielu przypadkach, po obliczeniu wartości BMI, wynik wskazuje jedynie na lekką nadwagę, a jednocześnie u tych osób może występować nadmiar tkanki tłuszczowej trzewnej. W tych przypadkach ryzyko problemów zdrowotnych jest równie wysokie jak w przypadku osób z chorobą otyłościową.

Inną metodą jest zmierzenie obwodu brzucha. Obwód talii jest doskonałą metodą oceny otyłości brzusznej. Wartość powyżej 80 cm u kobiet i 94 cm u mężczyzn wskazuje na wyższe prawdopodobieństwo rozwoju chorób metabolicznych.

Jednak znacznie precyzyjniejszym wskaźnikiem jest WHR (waist-hip ratio) – stosunek obwodu talii do obwodu bioder. U kobiet WHR powyżej 0,8 wskazuje na otyłość typu jabłko, u mężczyzn wartość graniczna wynosi 1,0.

 

Typy otyłości brzusznej

1. Alkoholowy typ brzucha

Alkoholowy typ brzucha — charakterystyczne dla tego typu jest, że brzuch przybiera kształt jabłka. Otyłość tego typu jest bardzo groźna, ciężko ją wykryć oraz zwalczyć.

Tłuszcz odkłada się w przestrzeniach między narządami wewnętrznymi i w miarę odkładania się coraz większej ilości tłuszczu powoduje wypychanie mięśni. Przyczyną alkoholowego typu brzucha jest spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu oraz produktów wysokowęglowodanowych.

 

2. Wzdęty typ brzucha

Wzdęty typ brzucha — jest to brzuch, który jest twardy w dotyku i nienaturalnie wydęty. Ten typ brzucha zmienia się, staje się wzdęty wraz z biegiem dnia i zaraz po spożyciu zbyt obszernych lub ciężkostrawnych posiłków.

Przyczyną może być zbyt łapczywe jedzenie, które powoduje połykanie dużej ilości powietrza. Inną przyczyną może być jedzenie zbyt obfitych posiłków, żucie gumy, picie przez słomkę.

Przyczyn można szukać również w produktach, które spożywamy. Działanie skutkujące często wzdętym brzuchem możemy zaobserwować po zjedzeniu niektórych roślin strączkowych, takich jak: fasola, bób, groch. Są one jednak bogate w błonnik, białko roślinne, witaminy z grupy B i nie warto z nich rezygnować.

W zapobieganiu wzdęciom podczas jedzenia roślin strączkowych pomocne może okazać się stosowanie świeżych przypraw: liście pietruszki, bazylii, kopru, majeranku czy tymianku, które wspomogą pracę układu pokarmowego i usprawnią trawienie roślin strączkowych.

Nietolerancja nabiału, czy glutenu także może stanowić przyczynę nadmiernie wzdętego brzucha oraz problemów ze strony układu pokarmowego. Jeżeli odczuwamy dyskomfort związany z wyglądem i pracą naszego brzucha, sięgnijmy po pomoc specjalisty; lekarza bądź dietetyka.

 

3. Zestresowany typ brzucha

Zestresowany typ brzucha — jest to brzuch miękki i obwisły, często z towarzyszącą oponką. Posiadaczem takiego brzucha są osoby, którym towarzyszy chroniczny stres. Pod wpływem powtarzającego się psychicznego uczucia napięcia organizm produkuje zwiększoną ilość kortyzolu. Działanie tego hormonu zaś powoduje zwiększony wyrzut cukru do krwi.

 

4. Brzuch typu gruszka

Brzuch typu gruszka — odpowiedzialnym za ten typ brzucha jest kobiecy hormon – estrogen. W typie sylwetki gruszki obserwujemy odkładanie się tłuszczu w okolicy brzucha, a oprócz tego, na biodrach, udach i pośladkach. Jeśli borykamy się z zaburzeniami hormonalnymi i dochodzi do deregulacji ilości wydzielanego estrogenu, organizm zaczyna gromadzić tkankę tłuszczową w tych okolicach.

 

mam wystający brzuch - co robić

Najczęstsze przyczyny otyłości brzusznej.

  1. Nieprawidłowa dieta, czyli spożywanie dużej ilości cukrów i tłuszczów wraz z brakiem aktywności fizycznej jest najczęstszą przyczyną nadprogramowych kilogramów.
  2. Brak aktywności fizycznej i nadmiar niebieskiego światła emitowanego przez ekrany i monitory urządzeń, powoduje zaburzenia snu. Problemy ze snem, bądź jego brak mogą skutkować wzrostem poziomu kortyzolu, którego działanie pod kątem otyłości zostało opisane wyżej. Emitowane promieniowanie prowadzi również do obniżenia poziomu leptyny — hormonu zmniejszającego apetyt.
  3. Zaburzenia gospodarki hormonalnej mogą również wpływać na stopień naszej otyłości. Przykładem jest niedoczynność tarczycy, w której wysoka wartość TSH wpływa na spowolnienie metabolizmu. Do otyłości może prowadzić także podwyższony poziom prolaktyny. Hiperprolaktynemia może być efektem stresu, niedoczynności tarczycy lub przyjmowania niektórych leków, np. przeciwdepresyjnych.
  4. Zaburzenia emocjonalne, czyli zajadanie stresu, jedzenie na tak zwane „polepszenie humoru”. Szacuje się, że negatywne emocje skutkują wzrostem apetytu u około 30% ludzi. Utrata samokontroli może prowadzić do kompulsywnego objadania się, zwłaszcza produktami bogatymi w cukry oraz tłuszcze. Naukowcy dostrzegają również związek między otyłością, a zaburzeniami depresyjnymi.
  5. Otyłość o podłożu genetycznym jest często brana pod uwagę jako przyczyna nadmiernych kilogramów. Liczba przypadków, w których za otyłość odpowiadają wyłącznie geny, jest bardzo mała. Wyróżniamy 3 rodzaje otyłości genetycznej: otyłość monogenowa, otyłość związana z zespołami genetycznymi oraz otyłość poligenowa, inaczej nazywana powszechną.

W przypadku dwóch pierwszych typów czynniki genetyczne mają przewagę nad czynnikami środowiskowymi. Znacznie częściej jednak występuje otyłość poligenowa, w której mówi się jedynie o predyspozycjach do otyłości. W przypadku tego powszechnego typu największe znaczenie mają nie geny, a nawyki żywieniowe oraz styl życia.

Istnieją również choroby, których bezpośrednim skutkiem może być otyłość, zalicza się do nich:

  • niedoczynność tarczycy,
  • niedoczynność przysadki mózgowej,
  • zespół policystycznych jajników,
  • zespół Cushinga,
  • choroby genetyczne, m.in. zespół Turnera, zespół Cohena czy zespół Downa.

 

Jak zrzucić brzuch?

Postaw na codzienną aktywność fizyczną. Zgodnie z rekomendacjami NFZ, zdrowa osoba dorosła poniżej 65. roku życia powinna zadbać o około 20 minut dziennie umiarkowanej aktywności fizycznej oraz wykonywanie 2-3 razy w tygodniu ćwiczeń oporowych, wzmacniających mięśnie i układ kostny.

Osoby zmagające się otyłością muszą wybierać ćwiczenia, które nie będą nadmiernie obciążać stawów. Przy dużym stopniu otyłości zalecane są aktywności, takie jak: pływanie, aqua aerobic, marsz, marszobieg, nordic walking oraz jazda na rowerze.

Kolejnym filarem pozbycia się tkanki tłuszczowej brzusznej jest zdrowa dieta.

  1. Jedz 4-5 niewielkich, ale pełnowartościowych posiłków w ciągu dnia. Zadbaj o to aby na talerzu przeważały warzywa, produkty pełnoziarniste oraz te bogate w białko, zapewni ono uczucie sytości na większą część dnia. W ciągu tygodnia możesz zastąpić białko odzwierzęce, tym roślinnym, w postaci, np. ciecierzycy, fasoli, soczewicy.
  2. Zadbaj o stałe pory posiłków i niezbyt długie przerwy (3-4 godziny) między nimi.
  3. Stawiaj na kwasy tłuszczowe Omega-3. Znajdziesz je w rybach, orzechach, nasionach. Stroń od nasyconych tłuszczy pochodzenia wieprzowego.
  4. Dbaj o odpowiednie nawodnienie. Przyjmuje się, że mężczyźni powinni pić 3l płynów dziennie, a kobiety – 2l. Przy intensywnym wysiłku fizycznym należy przyjmować więcej wody.
  5. Unikaj żywności wysokoprzetworzonej i produktów typu fast food, słodyczy, słodkich napojów.
  6. Przyrządzaj na parze, piecz i gotuj zamiast smażyć.
  7. Warto wzbogacać posiłki o przyprawy, takie jak: kurkuma, oregano, imbir, pieprz cayenne, kminek, czy kozieradkę.

 

 

Jak zrzucić oponkę z brzucha? – ćwiczenia do wykonania w domu.

Jeżeli nie masz czasu, chęci, środków aby udać się na siłownie i skorzystać z usług trenera personalnego możesz zacząć ćwiczyć w domu. Potrzebne będą do tego jedynie, kawałek podłogi, mata oraz wygodny strój. Pamiętajmy również o butelce wody pod ręką, aby na bieżąco się nawadniać.

Mięśnie brzucha regenerują się stosunkowo szybko, dlatego ćwiczenia na płaski brzuch można wykonywać nawet 5-6 razy w tygodniu. Należy jednocześnie pamiętać, że mięśnie brzucha są angażowane podczas innych wykonywanych ćwiczeń.

Oto kilka przykładowych ćwiczeń na redukcje tłuszczu z okolicy brzucha oraz wzmocnienie mięśni:

  • Deska – ćwiczenie na płaski brzuch, które nie wymaga sprzętu. Deska sprawia, że pracują mięśnie głębokie brzucha i grzbietu, ale również wzmacniamy ramiona, kręgosłup i nogi. Aby wykonać deskę należy położyć się płasko na brzuchu. Opieramy ciało na przedramionach (ręce znajdują się pod barkami) i palcach stóp. Ciało staramy się ustawić w linii prostej i wytrzymać kilkanaście, kilkadziesiąt sekund. Zaczynamy ćwiczenie od dolnej granicy czasowej, sukcesywnie zwiększając czas podczas kolejnych ćwiczeń.
  • Wykroki – to ćwiczenie na płaski brzuch, które nie tylko wzmocni mięśnie, ale także podniesie pośladki i wymodeluje uda. Jedną nogę wysuwamy do przodu na odległość 0,5 m. Obniżamy pozycję ciała tak, aby kolano było zgięte pod kątem 90 stopni. Tylne kolano w tym czasie opiera się o podłoże. Wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy ćwiczenie na drugą nogę. Ćwiczenie wykonujemy w trzech seriach po około 15 powtórzeń.
  • Siad narciarski – ćwiczenie pięknie modeluje i wzmacnia mięśnie brzucha. Pozwala szybko osiągnąć zadowalające efekty. Opieramy się w pozycji do przysiadu przy ścianie. Staramy się wytrzymać w tej pozycji kilka minut, powtarzamy kilkukrotnie.

Jak zrzucić brzuch kobiecy?

Często przyczyną brzuchu kobiecego nie jest, nieprawidłowa dieta, brak aktywności fizycznej, tylko nieprawidłowa gospodarka hormonalna. Jeżeli pomimo zdrowego trybu życia nie zauważasz upragnionych rezultatów zgłoś się do specjalisty; lekarza bądź dietetyka, w celu wykonania badań.

 

jak zrzucić oponkę z brzucha

Jak zrzucić brzuch i oponkę z brzucha? – zabiegi specjalistyczne (gabinetowe).

1. Kriolipoliza

Zabieg polega na poddaniu komórek tłuszczowych działaniu kontrolowanego zimna. W wyniku czego do chodzi do krystalizacji triglicerydów komórek tłuszczowych, co inicjuje apoptozę, czyli śmierć komórki. Wykazano, że przy zastosowaniu temperatury -2°C ma miejsce nieodwracalna śmierć komórek tłuszczowych.

Niska temperatura powoduje czasowe niedokrwienie oraz wystąpienie urazu, co może indukować proces apoptozy, bez ryzyka wystąpienie martwicy tkanek. Korzystną dla zabiegu zależnością komórkę, jest to że komórki tłuszczowe są dużo bardziej wrażliwe na niskie temperatury niż pozostałe struktury organizmu, takie jak naczynia krwionośne, czy nerwy.

W rezultacie już niewielki bodziec temperaturowy wywoła pożądany efekt i zadziała destrukcyjnie na komórki tłuszczowe, bez uszkodzenia okolicznych tkanek. W konsekwencji, w następnych tygodniach, w regionie zabiegowym zachodzi trwała redukcja tkanki tłuszczowej.

Zabieg wykonywany aparaturą monitorującą temperaturę chłodzonej skóry, aby nie doprowadzić do odmrożenia. Metodyka polega na użyciu specjalnego aplikatora, który zasysa fałd skóry  i powoduje obniżenie jego temperatury.

Głowicę chłodzącą przykłada się do miejsca z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej, wcześniej zabezpieczając skórę chustą nasączoną oleistym preparatem (przeznaczonym do kriolipolizy). Substancje oleiste mają za zadanie ochronić skórę przed odmrożeniem i podrażnieniem.

Zabieg świetnie sprawdza się w celu redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej na brzuchu, boczkach, ramionach, czy w wewnętrznej części ud. Dochodzi do redukcji tłuszczu i wyszczuplenia danej partii.

Kluczowa jest jednak klasyfikacja do zabiegu, u osób z wiotką skórą, małą ilością tkanki tłuszczowej zabieg będzie nieskuteczny. Kriolipoliza najlepiej sprawdza się u pacjentów z lokalnie występującą tkanką tłuszczową.

Seria najczęściej obejmuje 4 zabiegi, wykonywane co miesiąc. Z uwagi na możliwe obciążenie wątroby, związane z metabolizmem tłuszczów, który uległ rozpadowi zaleca się „wymrażanie” maksymalnie trzech partii podczas jednego spotkania.

Redukcja tkanki jednak nie jest natychmiastowa, na efekty należy poczekać około     2 – 3 miesiące. I podobnie jak przy zabiegu kawitacji aby zwiększyć efektywność należy zwiększyć podaż wody do około 2 – 3l na dzień.

Przeciwwskazaniami do zabiegu kriolipolizy są: nadwrażliwość na zimno, osłabienie organizmu (np. Niedawno przebyta choroba), stany zapalne, zmiany zakrzepowe i zapalne w układzie naczyniowym oraz otwarte rany i owrzodzenia.

2. Fale radiowe z radiofrekwencją

Fala radiowa wykorzystuje prąd zmienny, powodując zmianę energii elektrycznej w ciepło wewnątrztkankowe. Fale radiowe wywołujące zjawisko radiofrekwencji umożliwiają miejscową redukcję tkanki tłuszczowej, zmniejszenie lub usunięcie cellulitu oraz ujędrnienie skóry.

Do wykonywania zabiegu wykorzystywany jest aparat z elektrodami, pomiędzy którymi emitowane są fale radiowe. W przypadku działania fali radiowej działanie na tkanki jest dwukierunkowe.

Po pierwsze polega na podgrzaniu tkanek na poziomie skóry właściwej, doprowadzając do obkurczenia włókien kolagenowych oraz stymulacji produkcji nowego kolagenu, dając w efekcie wzrost sprężystości skóry w polu zabiegowym.

Dodatkowo fale oddziałują także na tkankę podskórną, gdzie zachodzi zjawisko lipotermolizy. Pod wpływem RF trójglicerydy komórki tłuszczowej rozpadają się na kwasy tłuszczowe i glicerol, uwalniane są do przestrzeni międzykomórkowej, gdzie dalej ulegają procesom metabolicznym.

W konsekwencji komórka tłuszczowa zmniejsza swoją objętość. Pełna przebudowa kolagenu trwa około 90 dni, stąd też trwałe efekty będą widoczne dopiero po kilki miesiącach. Podczas przeprowadzania zabiegu fali radiowej na ciało należy zaaplikować preparat na którym będziemy wykonywać zabieg (balsam lub żel do USG).

Wykonujemy głowicą okrężne i podłużne ruchy po skórze. Na bieżąco kontrolując rozgrzanie skóry. Nie przetrzymujemy głowicy w jednym miejscu zbyt długo, aby nie doszło do poparzenia. Szczególną ostrożność zachowujemy opracowując miejsca w okolicy kości, np. kolce biodrowe, czy przy węzłach chłonnych.

W zależności od zaawansowania problemu zaleca się wykonanie serii 6-8 zabiegów, z tygodniowym odstępem. Do efektów  możemy zaliczyć uelastycznienie, napięcie skóry, zwiększenie sprężystości, oraz wymodelowanie miejsca poddanego zabiegowi.  W dniu zabiegu należy unikać rozgrzewających aktywności, takich jak sauna, basen, aktywność fizyczna, opalanie, czy gorące kąpiele.

Przeciwskazania:  rozrusznik serca, choroba nowotworowa, chemioterapia, radioterapia i stany po leczeniu promieniowaniem jonizującym, ciąża i karmienie piersią, ostre stany zapalne, choroby żył, zaburzenia czucia, zaćma, metalowe implanty w obszarze zabiegowym lub jego okolicy, zaburzenia ukrwienia obwodowego, epilepsja.

UMÓW SIĘ NA ZABIEG

ONLINE

 

 

3. Exilis/fale radiowe

Zabieg exilis to połączenie jednobiegunowej radiofrekwencji wysokich częstotliwości oraz ultradźwięków. Exilis wykorzystywany jest do redukcji lokalnej tkanki tłuszczowej, zlikwidowania cellulitu oraz zagęszczenia skóry. Podstawowym elementem wpływającym na skuteczność zabiegu jest specjalna głowica, która emituje ultradźwięki oraz fale radiowe.

Emitowane ultradźwięki potrafią uszkadzać błony komórek tłuszczowych,a fala radiowa rozbijają grudki tłuszczu, zmniejsza objętość komórek tłuszczowych, a także niszczy je.

Poprawia krążenie, co uruchamia drenaż złogów tłuszczowych – stymulacja sprawia, że kwasy tłuszczowe wydalane są przez limfę. Dodatkowo fale radiowe pobudzają skórę do regeneracji, która wyraźnie się ujędrnia i nabiera sprężystości.

W trakcie zabiegu, tkanka nagrzewa się do 42-44°C. Dzięki głowicy chłodzącej pacjent odczuwa przyjemne, bezbolesne ciepło. Po wizycie można zaobserwować ustępujące zaczerwienienie na obszarze zabiegowym.

Zabieg jest nieinwazyjny i po zakończeniu można wrócić do codziennych zajęć.

Jakie efekty można uzyskać po wykonaniu zabiegów w serii?

  • redukcja cellulitu,
  • zagęszczenie skóry,
  • redukcja tkanki tłuszczowej,
  • poprawa jędrności, zagęszczenie skóry

Aby uzyskać pożądane rezultaty zabieg należy wykonać w serii.

 

4. Endermologia

Ten zabieg jest szczególną formą masażu podciśnieniowego, w którym zassany fałd skóry poddany jest masażowi przez dwie rolki w różnych kierunkach. Głowice obracając się wokół własnej osi zasysają fałd skóry przemasowując go. Typ pracy i kierunek obrotu głowic można zmieniać w ustawieniach urządzenia, dobierając pod kątem pola zabiegowego.

Tempo i kierunek obrotu rolek, razem z podciśnieniem i zmiennym kierunkiem prowadzenia głowicy powodują silną mobilizację tkanki podskórnej. Głównym celem zabiegu jest pobudzenie krążenia oraz metabolizmu. Dzięki temu organizm sprawniej pozbywa się produktów przemiany materii oraz toksyn.

Ma to przełożenie również na pobudzenie lipolizy, redukcji obrzęków, czy stymulacji produkcji kolagenu. W rezultacie uzyskujemy wymodelowaną sylwetkę, o zmniejszonych obwodach i mniej z widocznym cellulitem. Zalecane jest wykonanie serii licznych zabiegów, systematycznie, co 2 – 3 dni w przeciągu kilku miesięcy.

Przeciwskazania: żylaki, zapalenie żył, naczyniaki, wszelkie stany zapalenie naczyń krwionośnych, choroby nowotworowe, infekcje i stany zapalne skóry, ciąża oraz karmienie piersią, stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

 

5. Kawitacja ultradźwiękowa

Pod wpływem ultradźwięków dochodzi do wytworzenia pęcherzyków kawitacyjnych, które mogą zmieniać swoje rozmiary oraz pulsować, wytwarzając gwałtowne zmiany ciśnienia i powstanie fali uderzeniowej. Jest to metoda nieinwazyjna, polegająca na wykorzystaniu ultradźwięków w zjawisku kawitacji, czyli implozji komórek.

Fale emitowane przez głowicę urządzenia, docierają do komórek tłuszczowych i rozrywają ich błony. Rozerwanie błon komórkowych komórek tłuszczowych (adipocytów) powoduje ich trwałe zniszczenie. Uwolniony w ten sposób tłuszcz w postaci trójglicerydów wydostaje się na zewnątrz do przestrzeni międzykomórkowej i zostaje zmetabolizowana w wątrobie.

Sam przebieg zabiegu jest bezbolesny, towarzyszyć mu może jedynie uczucie ciepła, rozgrzanie, zaczerwienienie skóry. Najczęściej w miejsce zabiegowe nakłada się żel do USG i następnie przy pomocy głowicy spod której emitowane są ultradźwięki wykonuje się okrężne, podłużne ruchy po skórze. Zabieg trwa około 45 – 60 minut.

Pacjent po wykonanym zabiegu może wrócić do aktywności. W efekcie kilkumiesięcznej terapii dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej w obrębie pola zabiegowego, zmniejszenia obwodu, ujędrnienie ciała oraz zmniejszenie  cellulitu.

W celu uzyskania najlepszych rezultatów pacjent powinien przez co najmniej kilka dni przed zabiegiem zwiększyć spożycie płynów, głównie niegazowanej wody, wysoce zmineralizowanej o około 1-1,5 l dziennie.

Stanowi to warunek prawidłowego rozbicia tkanki tłuszczowej, która musi wykazywać odpowiedni stopień nawodnienia aby efekt był zadowalający. Do ogólnych zaleceń należy również: lekkostrawna dieta, aktywność fizyczna, ograniczenie spożycia ostrych, ciężkostrawnych potraw, ograniczenie spożycia alkoholu.

Przeciwskazaniem bezpośrednio po zabiegu (do 48h od zabiegu) należy korzystanie z sauny oraz gorące kąpiele.

Przeciwskazania zdrowotne przed wykonaniem zabiegu kawitacji ultradźwiękowej: ciąża i okres laktacji, choroby nerek, wątroby, choroby krążenia, choroba niedokrwienna serca, przebyty zawał mięśnia sercowego, zakrzepica żylna, rozrusznik serca, metalowe implanty w ciele, przepuklina brzuszna.

 

6. Zabieg X- wave

Zabieg X -wave wykorzystuje dobroczynne działanie fali akustycznej. Emitowana przez głowicę fala, powoduje rozluźnienie tkanki łącznej i zwiększenie jędrności naskórka. Poprawia lokalne krążenie krwi w tkankach, oraz stymuluje rozpad komórek tłuszczowych powodując zmniejszenie ich objętości.

Zabieg ten jest polecany do miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej, jednak aby uzyskać pożądane efekty należy wykonać go kilkakrotnie, połączyć go z niskotłuszczową dietą oraz odpowiednią podażą wody (około 2-3 litry).

Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny. W dniu zabiegu nie jesteśmy wyłączeni z żadnej aktywności.

Jakie efekty można uzyskać po wykonaniu zabiegów w serii?

  • Zmniejszenie zmian cellulitowych
  • Wygładzenie nierówności skóry
  • Poprawa napięcia tkanki łącznej
  • Rewitalizacja skóry, poprawa elastyczności i kondycji
  • Redukcja rozstępów, blizn
  • Poprawa krążenia i pracy układu limfatycznego

Zauważalne efekty można zaobserwować po wykonaniu 4-6 zabiegów, powtarzanych 1-2 razy w tygodniu.

Przeciwskazania do wykonania zabiegu: niewydolność nerek i wątroby, choroby nowotworowe, żylne, układu krążenia, cukrzyca, posiadanie metalowych implantów w ciele, rozrusznika serca, okres ciąży i karmienia piersią.

 

Najlepsze efekty otrzymujemy przy jednoczesnym łączeniu kilku metod. Bardzo dobre efekty osiągamy łącząc:

 

UMÓW SIĘ NA ZABIEG

ONLINE

 

 

Jak szybko zrzucić brzuch?

Najlepsze i najszybsze efekty redukcji tkanki tłuszczowej z okolicy brzucha, uzyskamy działając wielokierunkowo. Szybkie i trwałe skutki otrzymamy łącząc zdrową dietę, aktywność fizyczną oraz korzystając z zabiegów gabinetowych. Zabiegi wykonane w serii usprawnią metabolizm, pobudzą lipolizę oraz zadziałają na inne struktury. Zainicjują odnowę kolagenu oraz zredukują cellulit.

 

Tel: 503-733-127

ZOBACZ OPINIE O NAS W GOOGLE

 

Specjaliści KORE

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta uroginekologiczny, hirudoterapeuta

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy, hirudoterapeuta

osteopata cennik

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy

 

Agnieszka Woelke

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta wisceralny

 

 

 

Gabriela Pęska - kosmetolog

Gabriela Pęska – Redaktor medyczny

Z wykształcenia inżynier chemii kosmetycznej.  Obecnie studiuje  kosmetologię  na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Z zamiłowania fanka popularyzacji nauki, kosmetologii, dietetyki oraz dobrych filmów.

 

 

Data ostatniej aktualizacji: 03.08.2023