Przybliżony czas czytania: 2 min.

Drenaż limfatyczny Poznań. Coś niedobrego dzieje się z Twoimi nogami? Grudki, cellulit, skóra jakby nie ta sama, a jeszcze po dłuższym staniu nogi są opuchnięte. Szpilek to już dawno nie nosiłaś, bo nie sposób. Znasz to?

Przyczyną może być zastój limfy (obrzęk limfatyczny) a ratunkiem drenaż limfatyczny.

 

Zadzwoń i umów się na wizytę:

Tel: 503-733-127

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

 

OPINIE O NAS:

Robert Bartunek
Robert Bartunek
2023-09-30
Fajne miejsce super baseny, a reszta też OK
Papik
Papik
2023-09-21
Bardzo dobre podejście do pacjenta i rzeczowa rozmowa. Nie liczy się kasa, a chęć pomocy !
Mikołaj Frąszczak
Mikołaj Frąszczak
2023-09-20
Super miejsce ,pomogli mi z ostroga piętowa
Daniel Sniadecki
Daniel Sniadecki
2023-07-29
Perfekcja
Kasia Włodarczyk
Kasia Włodarczyk
2023-07-27
Pełen profesjonalizm i dbałość o pacjenta, naprawdę gorąco polecam!!
Agnieszka Stachurska
Agnieszka Stachurska
2023-07-10
Profesjonalne podejście, zainteresowanie ze strony Pani terapeutki nie tylko zgłaszanym problemem, ale całym pacjentem. Szczerze polecam

 

Co to jest drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny poznań manualny
Manualny drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny Poznań. Drenaż limfatyczny stosuje się w leczeniu obrzęku limfatycznego. Obrzęk limfatyczny występuje wtedy, gdy zostaje zakłócony ze względu na przewlekłą, zapalną chorobą tkanki śródmiąższowej. Można to rozpoznać po wyraźnie widocznym obrzęku. Obrzęk limfatyczny często występuje na kończynach; jednak obrzęk limfatyczny może również rozwinąć się na twarzy.

Kompleksowa terapia przeciwobrzękowa oprócz drenażu limfatycznego może objąć inne metody stosowane w przypadku leczenia obrzęku limfatycznego:

 • Terapię uciskowa z użyciem bandaży
 • Ćwiczenia ruchowe zmniejszające przekrwienie
 • Ochronę skóry
 • Naukę autoterapii

Nogi i ramiona są głównie dotknięte obrzękiem limfatycznym i dlatego można je leczyć drenażem limfatycznym. Temu zabiegowi można również poddać twarz.

Działanie drenażu limfatycznego Poznań opiera się zasadniczo na czterech efektach, a mianowicie na:

 • zmniejszaniu przekrwienia,
 • łagodzeniu bólu
 • rozluźnianiu mięśni
 • oraz działaniu wzmacniającym na układ odpornościowy.

Drenaż limfatyczny jako skuteczny zabieg fizjoterapeutyczny

Drenaż limfatyczny jest jednym z działań fizjoterapeutycznych. Za pomocą rąk terapeuty lub urządzeń stworzonych do tego celu, usprawniane jest krążenie limfy, co wpływa na redukcję obrzęku. Oprócz poprawy „na urodzie” dzięki stosowaniu drenażu limfatycznego zapobiega się chorobom wynikającym z obrzęków zastoinowych, zapalnych, onkotycznych i chłonnych.

masaż limfatyczny Poznań

W Centrum KORE pod Poznaniem oferujemy manualny drenaż limfatyczny  wykonywany przez fizjoterapeutę oraz pneumatyczny drenaż limfatyczny BOA wykonywany za pomocą nowoczesnego pneumatycznego urządzenia BTL. Zabieg polega na naprzemiennym wtłaczaniu powietrza do mankietów, specjalnie skonstruowanych dla kończyn  i jego wypuszczaniu w odpowiednich odstępach czasowych.

Po zabiegu pacjent odczuwa relaks , odprężenie i lekkość. Już po jednym zabiegu poczujesz różnicę.  Znikają obrzmienia i uczucie ociężałości. Ten rodzaj zabiegu polecamy osobom, które wykonują prace siedzącą lub stojącą a ich nogi narażone są na problemy naczyniowe.

Polecamy również: Antycellulitową terapię falą akustycznąO zabiegu

 

 

Wskazania do drenażu limfatycznego:

cellulit
modelowanie sylwetki
przewlekłe obrzęki
zespół ciężkich nóg
niewydolność żył
zapobieganie powstawaniu żylaków i problemy z żylakami
otyłość
poprawa odżywienia skóry

Działanie masażu limfatycznego :

przyspiesza eliminację toksyn
wpływa na odżywianie i ukrwienie mięśni
polepsza strukturę skóry, wygładza ją, ujędrnia
wpływa na poprawę funkcjonowania układu limfatycznego
pomaga likwidować obrzęki oraz uczucie ciężkich, zmęczonych nóg

Drenaż limfatyczny Poznań – jakie wykazuje działanie?

Drenaż limfatyczny Poznań. Drenaż limfatyczny jest metodą leczenia, której celem jest udrożnienie i usprawnienie krążenia limfy w naczyniach limfatycznych, tak aby  zapobiec zastojom i obrzękom limfatycznym. Drenaż limfatyczny poznań jest również stosowany w medycynie estetycznej.

Czym jest obrzęk limfatyczny?

Podczas gdy serce nieustannie pompuje krew przez naczynia krwionośne, praca układu limfatycznego polega na ruchu mięśni gładkich w celu transportu płynu przez naczynia limfatyczne. Różne dolegliwości mogą zakłócać prawidłowy przepływ limfy, powodując gromadzenie się płynu limfatycznego w określonych obszarach ciała, często w rękach lub nogach, gdzie może powstać obrzęk.
Stan ten nazywa się obrzękiem limfatycznym. U ludzi może rozwinąć się obrzęk limfatyczny w wyniku infekcji, leczenia raka, które obejmuje usunięcie węzłów chłonnych, oraz każdego stanu, który uszkadza układ limfatyczny.
Masaż limfatyczny może zmniejszyć obrzęk i poprawić krążenie w całym układzie limfatycznym. Masaż limfatyczny jest zwykle częścią programu terapeutycznego zwanego terapią limfatyczną przeciwobrzękową.

Drenaż limfatyczny Poznań cena

Zapraszamy na masaż limfatyczny wykonywany przez terapeutę lub nowoczesne urządzenie BTL do drenażu limfatycznego. Koszt zabiegu wynosi: 150 zł

 

Zadzwoń – zapytaj:

Tel: 503-733-127

Dojazd z na drenaż limfatyczny z miasta Poznań, jest możliwy samochodem (bezpłatny parking dla Pacjentów) oraz autobusem z Ronda Rataje oraz Ronda Śródka.

 

Kiedy drenaż limfatyczny nie jest wskazany?

Drenaż limfatyczny nie jest zalecany osobom z następującymi schorzeniami:

 • zastoinowa niewydolność serca
 • zaburzenia rytmu serca
 • historia zakrzepów krwi lub udaru mózgu
 • obecna infekcja
 • problemy z wątrobą
 • problemy z nerkami
 • czynna choroba nowotworowa
 • bardzo niskie ciśnienie krwi ( poniżej 100/60 mmHg)

Drenaż limfatyczny Poznań – co muszę jeszcze wiedzieć?

Po drenażu limfatycznym nie jest wymagane żadne specjalne zachowanie. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec zbyt szybkiemu nawrotowi obrzęku limfatycznego:

 • Ubranie : Upewnij się, że nie nosisz ciasnej lub uciskającej odzieży, która utrudni odprowadzanie limfy. To samo dotyczy zegarków, biżuterii i obuwia.

 • Pielęgnacja skóry : Należy starannie pielęgnować skórę, najlepiej kremem o neutralnym pH. Zachowaj ostrożność podczas pielęgnacji paznokci – nawet niewielkie urazy mogą być punktami wejścia dla patogenów. Możesz rozważyć medyczną pielęgnację stóp.
 • Sport i rekreacja : W zajęciach sportowych należy ograniczyć się do „lekkich” ruchów (spacery, nordic walking, pływanie itp.). Unikaj intensywnych kąpieli słonecznych, wizyt w saunie czy solarium – to uszkodzi Twoją skórę!
 • Prace domowe : Podczas prac domowych lub ogrodniczych noś rękawiczki! Regularnie podnoś nogi, aby uzyskać lepszy drenaż limfy.

Zasadniczo drenaż limfatyczny jest skuteczną i bezpieczną metodą leczenia obrzęku limfatycznego, która jest dobrze tolerowana.Inne zabiegi: Fala uderzeniowa Poznań

Data ostatniej aktualizacji: 21.07.2023