Co leczymy i czym się zajmujemy?
- ból podczas ruchu,
- ból klatki piersiowej,
- migreny,
- szumy uszne,
- bóle głowy,
- ból krzyża,
- bóle mięśni,
- bolesny bark,
- bóle karku i ramion,
- zwyrodnienia kręgosłupa,
- zwyrodnienia stawów,
- bolesne napięcie mięśni spowodowane stresem,
- zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych,
- fizjoterapia stomatologiczna,
- stany po mastektomii,
- stan po operacji jamy brzusznej
- rwa kulszowa,
- skręcenia,
- złamania,
- blizny,
- urazy sportowe,
- naderwanie więzadeł,
- uszkodzenie łąkotek,
- zapalenie ścięgna Achillesa,
- łokieć tenisisty,
- łokieć golfisty,
- dyskopatia,
- ostroga piętowa,
- cieśń nadgarstka,
- porażenie nerwu twarzowego,
- stan po operacji wszczepienia endoprotezy,
- kształtowanie propriocepcji po urazach
- diagnoza rozwoju dziecka,
- nieprawidłowe napięcie mięśniowe, kręcze,
- asymetrie ułożeniowe,
- zespoły genetyczne,
- nieprawidłowości w rozwoju dziecka,
- problemy z integracją sensoryczną,
- wady postawy u dzieci,
- stymulacja wzroku i słuchu,
- wspomaganie rozwoju dziecka,
- metoda NDT Bobath,
- masaż niemowlęcia
- zespół jelita drażliwego,
- bolesne współżycie,
- zaburzenia odżywiania – bulimia, anoreksja,
- migreny,
- nerwice,
- problemy z głosem i połykaniem,
- astma oskrzelowa z napadami lęku,
- choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
- nadciśnienie tętnicze
- nadczynność tarczycy
- niektóre choroby skórne
- niektóre postacie otyłości
- dolegliwości ciąży i połogu,
- obrzęki,
- rozejście spojenia łonowego,
- przepuklina
- bolesne miesiączki,
- nietrzymanie moczu,
- trening mięśni dna miednicy (mięśni Kegla)
- praca z blizną po cesarskim cięciu
- masaż noworodka,
- masaż Shantali,
- masaż kobiety w ciąży,
- poradnictwo okołoporodowe,
- noszenie w chuście,
- poradnictwo laktacyjne,
- wsparcie podczas ciąży,
- nauka prawidłowej pielęgnacji dziecka
- alergie pokarmowe,
- nietolerancje pokarmowe,
- analiza składu ciała,
- zespół jelita drażliwego,
- otyłość,
- niedowaga,
- zaburzenia odżywiania,
- zaparcia,
- stan po operacji jamy brzusznej.
- Konsultacje dietetyczne dla osób z: chorobami nerek, osteoporozą, chorobą nowotworową, chorobą wieńcową i miażdżycą tętnic.
Pierwsza wizyta
Podczas pierwszej wizyty na szczegółowy wywiad oraz diagnostykę poświęcamy nawet 80% czasu. Badamy pacjenta kompleksowo – niezależnie od badań które Pacjent przeszedł zanim do Nas trafił.
Najpierw zbieramy bardzo szczegółowy wywiad. Prosimy o przyniesienie posiadanych wyników badań i analizujemy je. Dla nas wszystko jest ważne. Kiedy choroba się zaczęła, jakie były wcześniejsze dolegliwości, czy w dzieciństwie Pacjent przechodził jakieś zabiegi operacyjne i na co chorował. Jaki typ pracy wykonuje, w jaki sposób odpoczywa i czy ma trudności z zasypianiem.
Następnie mierzymy ciśnienie i tętno, potem przeprowadzamy badanie neurologiczne – badamy czucie, odruchy, stosujemy testy neurologiczne. Przychodzi pora na badanie ruchu. No i czas diagnozy. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości prosimy o wykonanie dodatkowych badań lub konsultację specjalisty.
Wszystko jest ważne ponieważ człowiek jest całością i jedne nieprawidłowości pociągają za sobą następne – zwykle to co aktualnie boli nie jest rzeczywistą przyczyną dolegliwości a jedynie najsłabszym ogniwem. Staramy się poznać chorobę u jej źródła i przywrócić Państwu zdrowie, a nie tylko usunąć aktualne objawy.
Czas na terapię!
Pierwsza wizyta w pigułce
KONTAKT
Prosimy o kontakt telefoniczny: 503-733-127
KONSULTACJA
Jeżeli nie posiadają Państwo skierowania lekarskiego, to podczas pierwszego spotkania ustalamy przyczynę dolegliwości oraz plan terapii.
Proszę zabrać wyniki badań oraz historię choroby. Ta wizyta zwykle trwa dłużej.
PRZYGOTOWANIE
Proszę zabrać wygodny strój i obuwie.
WIZYTA
Do zobaczenia w ustalonym terminie! Jeśli coś wypadnie prosimy o kontakt, ustalimy nowy dogodny termin.
Biblioteka pacjenta
Szanowni Pacjenci to miejsce powstało z myślą o Was!
Sami również bywamy pacjentami. Wiemy co to znaczy odczuwać lęk przed nieznanym i przed nagłym pogorszeniem zdrowia – wiemy co to znaczy oczekiwać na to jak choroba się potoczy, jaka będzie diagnoza i rokowanie. Wiemy też, jak to jest kiedy niecierpliwie poszukuje się w Internecie jakichkolwiek wskazówek. I jak dobrze jest zdobyć chociaż część wiarygodnych informacji.
Najczęstsze pytania
Pierwsza wizyta
Czy konieczne jest skierowanie na zabiegi?
Jeżeli nie posiadają Państwo skierowania, to na pierwszej wizycie zbadamy Państwa dokładnie, wspólnie ustalimy plan leczenia a w razie wątpliwości poprosimy o wykonanie badań dodatkowych.
Czy możliwa jest konsultacja bez ponoszenia kosztów wizyty?
Niestety, obecnie nie posiadamy kontraktu z NFZ.
Mojej przypadłości nie ma w zamieszczonym spisie, czy mogą mi Państwo pomóc?
Tego nie wiemy. „Spis” możliwych dolegliwości zamieszczony na naszej stronie jest jedynie przykładowy. Nie mogliśmy zamieścić wszystkiego, bo to bardzo zaciemniłoby obraz. Zapraszamy jednak na bezpłatne konsultacje, postaramy się odpowiedzieć na Państwa pytania.
Czy wykonują Państwo zabiegi z zakresu fizykoterapii i co to są za zabiegi?
Tak. Posiadamy najnowocześniejszą aparaturę do wykonywania zabiegów z zakresu fizykoterapii oraz osobny GABINET FIZYKOTERAPEUTYCZNY. Z zakresu fizykoterapii wykonujemy: zabiegi elektrolecznicze (różne rodzaje prądów), ultradźwiękowe, jonoforezę, magnetoterapię, laseroterapię, krioterapię i naświetlania lampą Sollux. Zabiegi te trwają od 5 do 20 min każdy.
Czy wykonują Państwo zabiegi z zakresu terapii manualnej i co to są za zabiegi?
Tak, terapia manualna jest naszą pasją. Posiadamy specjalnie wydzielony GABINET TERAPII MANUALNEJ. Są to zabiegi trwające ok. 45-60min. Terapia manualna jest bardzo specjalistycznym działem fizjoterapii, wymaga długiego szkolenia podyplomowego oraz umiejętności oceny stanu Pacjenta. Najpierw przeprowadza się długi wywiad i badanie czynnościowe oraz palpacyjne a potem wdraża specjalistyczne leczenie. Są to uciski (często dość bolesne), powolna i dokładna praca z mięśniami i więzadłami oraz strukturami stawowymi. Zdarza się, że podczas zabiegów terapii manualnej słychać charakterystyczny trzask – pacjenci kojarzą ten trzask z „nastawianiem kręgosłupa”.
Czy wykonują Państwo zabiegi z zakresu kinezyterapii i co to są za zabiegi?
Kinezyterapia to leczenie ruchem, czyli ćwiczenia. Kinezyterapia którą możemy zaproponować w Centrum KORE obejmuje: ćwiczenia na specjalistycznym sprzęcie (rowerek, orbitrek), ćwiczenia w odciążeniu (są to ćwiczenia podwieszane) oraz ćwiczenia z czynnym udziałem pacjenta – na piłce, z taśmą na wałku itp. Nie wyobrażamy sobie rehabilitacji u chorych po urazie lub operacji bez włączenia na odpowiednim etapie ćwiczeń ruchowych. Posiadamy sporo profesjonalnego sprzętu ułatwiającego i uatrakcyjniającego zajęcia oraz bardzo duży GABINET KINEZYTERAPEUTYCZNY. Zabiegi te trwają od 30 do 60 min.
Co muszę ze sobą zabrać, jak mam się ubrać i jak przygotować?
Proszę zabrać wyniki badań i ubrać się w strój nie krępujący ruchów – można przebrać się na miejscu. Proszę nie zażywać leków przeciwbólowych, nie pić alkoholu i w miarę możliwości nie spożywać kofeiny (jedna kawa nie stanowi problemu!) ale pozostałe leki proszę przyjąć i spisać ich nazwy.
Czy są jakieś specjalne zalecenia „powizytowe” ?
Proszę pić jak najwięcej wody i spokojnie obserwować reakcje organizmu!
Nie jestem w stanie dotrzeć na zabiegi. Czy możliwe są wizyty domowe?
Tak jest to możliwe, terapeuta zabierze ze sobą niezbędny sprzęt. Proszę jednak pamiętać, że w gabinecie ćwiczy sie bardziej komfortowo i w zdecydowanej większości przypadków mamy tam więcej możliwości terapeutycznych. Może terapeuta przekona Państwa do wizyty w gabinecie?
Leczenie
Ile zabiegów jest potrzebnych aby uzyskać poprawę lub wyleczenie?
To bardzo trudne pytanie i naprawdę zależy od charakteru dolegliwości. Staramy się odpowiedzieć na to pytanie na początku leczenia. Czasami – np. w przypadku „przesunięcia” kręgu wystarczą 2-3 wizyty i autoterapia w domu. Czasami w przypadku zadawnionego bólu lub przeciążeń związanych z pracą zawodową cały proces się wydłuża i trwa kilka miesięcy (np. 3-4 miesiące). Duże znaczenie ma to, czy Pacjent przestrzega naszych zaleceń i czy ćwiczy regularnie w domu.
Jak często będę chodzić na zabiegi?
To zależy od kilku czynników. Zwykle ustalamy to na pierwszej wizycie. Zwykle na początku spotykamy się dwa razy w tygodniu – na początku i na końcu tygodnia. Potem zaczynamy pracować bardziej intensywnie i spotykamy się raz w tygodniu. Organizm musi mieć czas aby „przyswoić sobie” wypracowane rezultaty (my mówimy: „zasymilować zmiany”). Zwykle w tym okresie Pacjent bardzo intensywnie ćwiczy w domu. Potem spotykamy się raz na dwa tygodnie, potem raz w miesiącu – w tym okresie rola terapeuty staje się tylko nadzorcza, tzn. sprawdza on, jak Pacjent radzi sobie z kolejnymi zadaniami i w jaki sposób powraca do zdrowia.
Z niemowlętami spotykamy się raz w miesiącu i właściwie jedynie „czuwamy” nad działaniami rodziców.
W przypadku fizykoterapii konieczne są spotkania w systemie 3-5 razy w tygodniu.
Czy zabiegi są bolesne?
Niektóre zabiegi terapii manualnej są na pewno intensywne i czasami są też bolesne – zwłaszcza rozluźnianie punktów spustowych bólu czy niektóre formy masażu – np. masaż głęboki. Jednakże nie jest to ból „zagrażający”, czyli taki, co do którego Pacjent żywi przekonanie, że tego nie wytrzyma. Trudno o tym pisać, ale jest to raczej tzw. „dobry ból” – tak to określają Pacjenci, czując, że prowadzi on do wyzdrowienia.
Czy po zabiegu mogę czuć się gorzej?
Owszem, tak bywa– zwłaszcza u Pacjentów z bólem przewlekłym czy pourazowym. Organizm i wszystkie tkanki zdążyły „przyzwyczaić się” do określonego stanu rzeczy i wcale nie chcą tego zmieniać. Zwykle pogorszenie samopoczucia dotyczy też Pacjentów po terapii manualnej w obszarze kręgosłupa szyjnego oraz miednicy – mogą sie zdarzyć nawet ból i zawroty głowy oraz szumy uszne. Dość często występuje uczucie ogólnego rozbicia. Gorzej po pierwszych zabiegach będą też czuli sie Pacjenci po operacji w obrębie jamy brzusznej czy klatki piersiowej – tu pracujemy bardzo łagodnie, ale są to bardzo wrażliwe struktury.
Co mogę czuć po zabiegu?
Po zabiegach terapii manualnej – zwłaszcza po zastosowaniu masażu głębokiego czy niektórych form rozluźniania mięśniowo-powięziowego przez kilka dni będzie występowała miejscowa bolesność przy dotyku, tak jak po uderzeniu czy stłuczeniu (mogą też pojawić się sińce). Wszystko to jest tzw. odczynem pozabiegowym. Taka reakcja jest przejściowa i zwykle trwa 2-3 dni. Jest to czasem dość nieprzyjemne, ale z czasem ustępuje. Jest to nawet konieczne do zapoczątkowania regeneracji tkanek.
Po zabiegach elektroterapii zwykle pojawia się zaczerwienienie skóry pod elektrodami – i to jest jak najbardziej naturalne. Może pojawić sie także swędzenie oraz miejscowa wysypka – zwykle ma to miejsce przy pierwszych zabiegach. Po zabiegach magnetoterapii mogą wystąpić trudności z zasypianiem (zwykle na początku cyklu), dlatego nie planujemy ich wieczorem.
Czy otrzymam zalecenia „do domu”, chciałbym zrobić coś sam dla siebie?
O tak! Przywiązujemy bardzo dużą wagę do autoterapii – czyli tego, co Pacjent może zrobić sam w domu. Jesteśmy Zespołem złożonym z Terapeuty i Pacjenta . Terapeuta nie poradzi sobie w gabinecie bez wsparcia Pacjenta. Proszę nam pomóc i przestrzegać zaleceń. Za przykład mogą służyć tu nasi starsi Pacjenci, którzy z reguły są bardzo zdyscyplinowani i zwykle szybciej odzyskują sprawność.
Maluchy
Jak małymi dziećmi się Państwo zajmują?
Bardzo małymi. Pracujemy z wcześniakami zaraz po wyjściu ze szpitala. Wtedy możliwe są też wizyty domowe.
Czy w gabinecie są warunki aby można było nakarmić i przebrać dziecko?
Tak, jak najbardziej. Posiadamy „wyposażenie” umożliwiające nakarmienie starszego malucha (prawidłowy sposób karmienia to też terapia!) oraz „wyposażenie” umożliwiające wizytę w toalecie.
Moje dziecko bardzo płacze podczas terapii, czy czuje ból?
Absolutnie nie. Dziecko płacze, bo w ten sposób wyraża swój sprzeciw – my też nie zawsze mamy ochotę wykonywać polecenia innych lub mamy gorszy dzień. Niekiedy z niecierpliwością czekamy na te oznaki sprzeciwu dziecka, bo zazwyczaj oznacza to postęp w rozwoju milczącego do tej pory malucha. W tym miejscu należy zaznaczyć, że ze wszystkich sił staramy się zabawić dziecko, stawiamy na współpracę z nim i pracujemy bezstresowo.
Czy posiadają Państwo warunki do wykonania ćwiczeń z zakresu Integracji Sensorycznej?
O tak! Posiadamy bardzo dobrze wyposażoną salę do Integracji Sensorycznej oraz sporo profesjonalnego sprzętu, żeby dzieciom nie było nudno!
Czy zapamiętam jak mam ćwiczyć z moim dzieckiem?
Możliwe, że w natłoku informacji może być to trudne. Dlatego prosimy zabrać ze sobą telefon z funkcją nagrywania – umożliwimy Państwu nakręcenie krótkiego filmu, do którego będzie można sięgnąć w chwili wątpliwości.
Czy moje dziecko może przyjść samo na wizytę?
Tak, starsze dzieci z powodzeniem mogą przychodzić same – jest to nawet wskazane, bo nastolatki nie zawsze są zadowolone z obecności Rodziców. Znamy to, znamy.
Kwestie techniczne
Czy na miejscu jest parking?
Posiadamy 3 własne miejsca parkingowe i sporo wolnego miejsca na jezdni.
Czy w Centrum KORE jest poczekalnia?
Tak, posiadamy komfortową poczekalnię, w której można napić się kawy i herbaty, poczytać książkę oraz prasę. Osoby towarzyszące mogą tam miło spędzić czas. W poczekalni mamy też koszyk dla dzieci (książeczki, kredki, zabawki).
Czy w Centrum KORE jest miejsce w którym będzie można się przebrać?
Każdy gabinet w Centrum KORE posiada miejsce w którym można sie przebrać i zostawić swoje rzeczy.
Czy Centrum KORE jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych?
Tak, jesteśmy w pełni przystosowani.
Ile kosztuje wizyta?
Zapraszamy do naszego przejrzystego cennika.
Czy mogę zapłacić kartą?
Tak, na miejscu można płacić kartą.
Czy otrzymam jakąś dokumentację przebiegu leczenia?
Wszyscy Pacjenci posiadają karty leczenia. Na Państwa życzenie opiszemy co robiliśmy, jakie były nasze cele i co udało się osiągnąć – otrzymają Państwo zbiorcze podsumowanie.
Co jeśli nie odwołam wizyty?
Nasz system rezerwacyjny odnotowuje takie wizyty. Przed kolejną wizytą zostaniesz poproszony o przedpłatę.