W artykule przedstawimy historię pacjenta, który borykał się z bólem pięty i udało mu się go wyleczyć. Przedstawione informacje mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastępują porady lekarskiej czy fizjoterapeutycznej.

W Centrum KORE w Swarzędzu koło Poznania wyleczyliśmy już ponad 600 osób cierpiących na ból pięty.

 

ból piety ja wyleczyłem

 

Jak Pan Maciej zmagał się z bólem pięty zanim go wyleczył?

Pan Maciej, 48-letni pracownik biurowy, od dłuższego czasu odczuwał ból w pięcie przy chodzeniu. W początkowej fazie dolegliwość ta nie była dla niego uciążliwa, a ból występował jedynie po dłuższych spacerach. Z czasem jednak objawy zaczęły się nasilać i ból stopy pojawił się również podczas codziennych czynności takich jak chodzenie po schodach czy dłuższe stanie w miejscu.

Pan Maciej zdecydował się na wizytę u specjalisty, który zdiagnozował u niego zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy – chorobę, która często jest przyczyną bólu pięty. Lekarz zalecił mu stosowanie specjalnych wkładek ortopedycznych, które miały pomóc w rozluźnieniu napiętego mięśnia i zmniejszeniu napięcia w ścięgnie.

 

Leczenie bolącej pięty u Pana Macieja

Pan Maciej zaczął stosować zalecone leczenie, ale po kilku tygodniach nie odnotował znaczącej poprawy. Zdecydował się więc na poszukanie alternatywnych metod leczenia. Przeczytał o ćwiczeniach rozciągających oraz o zaletach masażu mięśni stopy i łydki, które pomogły wielu osobom w leczeniu bólu pięty.

Pan Maciej zaczął regularnie wykonywać ćwiczenia rozciągające i wykonywał samodzielny masaż mięśni stopy i łydki. Dzięki temu udało mu się nieznacznie zmniejszyć ból pięty i zwiększyć elastyczność mięśni.

W międzyczasie pan Maciej skonsultował się z fizjoterapeutą ortopedycznym, który zaproponował mu szereg ćwiczeń oraz zabiegi falą uderzeniową. Pan Maciej zastosował do zaleceń fizjoterapeuty i rozpoczął leczenie falami uderzeniowymi, Po 5 zabiegach Pan Maciej zaczął zauważać znaczną poprawę stanu swojej stopy.

Dzięki wytrwałości i systematyczności, panu Maciejowi udało się wyleczyć ból pięty. Obecnie cieszy się dobrym zdrowiem i regularnie stosuje ćwiczenia, które pomagają utrzymać jego stopy w dobrej kondycji.

 

 

Ból pięty można wyleczyć

Ból pięty to dolegliwość, która może skutecznie uprzykrzyć życie, jednak w wielu przypadkach można skutecznie wyleczyć. Warto skonsultować się ze specjalistą, który dokładnie zdiagnozuje przyczynę bólu i dobierze odpowiednie leczenie.

W przypadku bólu pięty stosuje się wiele metod, w tym ćwiczenia rozciągające, masaże, terapię manualną oraz zabiegi fizykoterapeutyczne. Istotne jest także zwrócenie uwagi na odpowiednie obuwie oraz unikanie intensywnych aktywności fizycznych, które mogą nasilić ból.

Warto pamiętać, że każdy przypadek bólu pięty jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Nie należy stosować samodzielnego leczenia bez konsultacji, ponieważ może to jedynie pogorszyć stan zdrowia.

Stosowanie zaleceń specjalisty, regularne wykonywanie ćwiczeń i odpowiednia pielęgnacja stóp mogą pomóc w leczeniu bólu pięty i poprawić jakość życia, abyś mógł/mogła w końcu powiedzieć:  „Ból pięty? Ja wyleczyłem!„.

 

Tel: 503-733-127

 

ZOBACZ OPINIE O NAS W GOOGLE

robert lakotta
robert lakotta
2021-09-28
Rewelacja wszystkim polecam w 30 min postawiony na nogi!!!!jeszcze raz bardzo dziękuje
Karolina Kubik
Karolina Kubik
2021-09-11
Super atmosfera, profesjonalne podejście. Bardzo polecam.
Magda Krupa
Magda Krupa
2021-09-02
Polecam
Ola Tryk
Ola Tryk
2021-09-01
Bardzo polecam gabinet KORE - terapeuci na najwyższym poziomie wiedzy, umiejętności oraz kultury osobistej, pełni uśmiechu i zdolności fachowcy. Szeroka oferta zabiegów i różnych terapii. Atmosfera niewielkiego centrum uspokaja, że nawet największe "tortury" z zakresu terapii manualnej są niestraszne :) Nieustannie szkoląca się załoga gotowa jest stawić czoła każdemu wyzwaniu które przyniesie pacjent. Jako aktywny sportowiec zaglądam często i po sprawdzeniu wielu gabinetów, to do KORE wracam zawsze. Polecam bardzo gorąco!
Marek Małkowiak
Marek Małkowiak
2021-08-24
Jeżeli w innych zakładach leczniczych wezmą przykład z Kore to może coś się w służbie zdrowia zmieni na lepsze
karol paczuski
karol paczuski
2021-08-13
Dobra placówka mają też sprzęt do terapii polecam
Kamila
Kamila
2021-08-08
Pan Krzysztof pełen profesjonalizm, gabinet czysty, schludny, terapeuta kulturalny. Precyzja i dokładność, zarówno badania jaki i terapii. A mój brzuch już nie boli, funkcjonuje normalnie. Kilka prostych rad na temat żywienia, jakieś ziółko i kilka igieł zrobiły robotę. Pozdrawiam serdecznie
Maria
Maria
2021-08-08
Pan Krzysztof jest mega specjalistą, że swoi bólami kręgosłupa chodziłam po wielu lekarzach i tylko jadłam zalecane tabletki, które nic nie wnosiły, a nawet czułam się po nich gorzej. Nikt nie poświęcił mi tyle czasu co Pan Krzysztof, dokładnie zbadał, dotknął, użył jakiś narzędzi, no bolało ale czasem musi, zadał ćwiczenia jako pracę domową i wyjaśnił co się tam właściwie dzieje. Po 2 wizytach pomogł, minęły dwa miesiące i po bólu ani śladu. Serdecznie polecam

 

Specjaliści KORE

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta uroginekologiczny, hirudoterapeuta

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy, hirudoterapeuta

osteopata cennik

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy

 

Agnieszka Woelke

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta wisceralny