Przybliżony czas czytania: 2 min.

 

W artykule przedstawimy historię pacjenta, który borykał się z bólem pięty i udało mu się go wyleczyć. Przedstawione informacje mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastępują porady lekarskiej czy fizjoterapeutycznej.

W Centrum KORE w Swarzędzu koło Poznania wyleczyliśmy już ponad 600 osób cierpiących na ból pięty.

 

ból piety ja wyleczyłem

 

Jak Pan Maciej zmagał się z bólem pięty zanim go wyleczył?

Pan Maciej, 48-letni pracownik biurowy, od dłuższego czasu odczuwał ból w pięcie przy chodzeniu. W początkowej fazie dolegliwość ta nie była dla niego uciążliwa, a ból występował jedynie po dłuższych spacerach. Z czasem jednak objawy zaczęły się nasilać i ból stopy pojawił się również podczas codziennych czynności takich jak chodzenie po schodach czy dłuższe stanie w miejscu.

Pan Maciej zdecydował się na wizytę u specjalisty, który zdiagnozował u niego zapalenie rozcięgna podeszwowego stopy – chorobę, która często jest przyczyną bólu pięty. Lekarz zalecił mu stosowanie specjalnych wkładek ortopedycznych, które miały pomóc w rozluźnieniu napiętego mięśnia i zmniejszeniu napięcia w ścięgnie.

 

Leczenie bolącej pięty u Pana Macieja

Pan Maciej zaczął stosować zalecone leczenie, ale po kilku tygodniach nie odnotował znaczącej poprawy. Zdecydował się więc na poszukanie alternatywnych metod leczenia. Przeczytał o ćwiczeniach rozciągających oraz o zaletach masażu mięśni stopy i łydki, które pomogły wielu osobom w leczeniu bólu pięty.

Pan Maciej zaczął regularnie wykonywać ćwiczenia rozciągające i wykonywał samodzielny masaż mięśni stopy i łydki. Dzięki temu udało mu się nieznacznie zmniejszyć ból pięty i zwiększyć elastyczność mięśni.

W międzyczasie pan Maciej skonsultował się z fizjoterapeutą ortopedycznym, który zaproponował mu szereg ćwiczeń oraz zabiegi falą uderzeniową. Pan Maciej zastosował do zaleceń fizjoterapeuty i rozpoczął leczenie falami uderzeniowymi, Po 5 zabiegach Pan Maciej zaczął zauważać znaczną poprawę stanu swojej stopy.

Dzięki wytrwałości i systematyczności, panu Maciejowi udało się wyleczyć ból pięty. Obecnie cieszy się dobrym zdrowiem i regularnie stosuje ćwiczenia, które pomagają utrzymać jego stopy w dobrej kondycji.

 

 

Ból pięty można wyleczyć

Ból pięty to dolegliwość, która może skutecznie uprzykrzyć życie, jednak w wielu przypadkach można skutecznie wyleczyć. Warto skonsultować się ze specjalistą, który dokładnie zdiagnozuje przyczynę bólu i dobierze odpowiednie leczenie.

W przypadku bólu pięty stosuje się wiele metod, w tym ćwiczenia rozciągające, masaże, terapię manualną oraz zabiegi fizykoterapeutyczne. Istotne jest także zwrócenie uwagi na odpowiednie obuwie oraz unikanie intensywnych aktywności fizycznych, które mogą nasilić ból.

Warto pamiętać, że każdy przypadek bólu pięty jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Nie należy stosować samodzielnego leczenia bez konsultacji, ponieważ może to jedynie pogorszyć stan zdrowia.

Stosowanie zaleceń specjalisty, regularne wykonywanie ćwiczeń i odpowiednia pielęgnacja stóp mogą pomóc w leczeniu bólu pięty i poprawić jakość życia, abyś mógł/mogła w końcu powiedzieć:  „Ból pięty? Ja wyleczyłem!„.

 

Tel: 503-733-127

 

ZOBACZ OPINIE O NAS W GOOGLE

Robert Bartunek
Robert Bartunek
2023-09-30
Fajne miejsce super baseny, a reszta też OK
Papik
Papik
2023-09-21
Bardzo dobre podejście do pacjenta i rzeczowa rozmowa. Nie liczy się kasa, a chęć pomocy !
Mikołaj Frąszczak
Mikołaj Frąszczak
2023-09-20
Super miejsce ,pomogli mi z ostroga piętowa
Daniel Sniadecki
Daniel Sniadecki
2023-07-29
Perfekcja
Kasia Włodarczyk
Kasia Włodarczyk
2023-07-27
Pełen profesjonalizm i dbałość o pacjenta, naprawdę gorąco polecam!!
Agnieszka Stachurska
Agnieszka Stachurska
2023-07-10
Profesjonalne podejście, zainteresowanie ze strony Pani terapeutki nie tylko zgłaszanym problemem, ale całym pacjentem. Szczerze polecam

 

Specjaliści KORE

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta uroginekologiczny, hirudoterapeuta

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy, hirudoterapeuta

osteopata cennik

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy

 

Agnieszka Woelke

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta wisceralny

Data ostatniej aktualizacji: 28.06.2023