W celu kontrolowania zgrzytania zębami przez sen,  leczenia bruksizmu, zmniejszenia chrapania specjaliści zalecają noszenie szyn relaksacyjnych zwanych też nakładkami relaksacyjnymi na zęby lub szynami zgryzowymi na bruksizm. Cena szyny relaksacyjnej wynosi 150 zł. Szyna relaksacyjna jest także używana w celu zminimalizowania chrapania i efektów bezdechu sennego.

 

Nakładka na bruksizmnakładka zgryzowa

 

 

Noszenie dopasowanych indywidualnie szyn relaksacyjnych jest zalecane u:

Stosuje się je zwłaszcza gdy wystąpią towarzyszące objawy takie jak ból szczęki lub zębów lub gdy chcą chronić zęby lub wypełnienia przed niszczącym działaniem sił zgryzowych. Należy podkreślić, że chociaż okluzja występuje pod koniec zaburzeń w obrębie mięśni żucia i stawu skroniowo-żuchwowego – to nie jest jej przyczyną. Nakładki na zęby stosuje się jako jeden z elementów kompleksowej fizjoterapii stomatologicznej.

 

W związku z tym stomatolodzy nie powinni zalecać leczenie inwazyjnego w celu skorygowania rozbieżności okluzyjnych jako podstawową metodę leczenia bruksizmu (chociaż w celu poprawy zgryzu rozsądne jest unikanie uwzględniania rozbieżności okluzyjnych u bruksistów wymagających leczenia odbudowującego).

Obecnie zaleca się nieinwazyjne metody leczenia bruksizmu, w tym szyny zgryzowe, uzupełnione o konsultację fizjoterapeutyczne i sporadyczne interwencje farmakologiczne.[1.  Lobbezoo F, van der Zaag J, van Selms M K, Hamburger H L, Naeije M . Principles for the management of bruxism. J Oral Rehabil 2008; 35: 509–523.]

Umów się na dopasowanie indywidualnej szyny na bruksizm

 

 

Zadzwoń i umów się na wizytę:

Tel: 503-733-127

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

OPINIE O NAS:

robert lakotta
robert lakotta
2021-09-28
Rewelacja wszystkim polecam w 30 min postawiony na nogi!!!!jeszcze raz bardzo dziękuje
Karolina Kubik
Karolina Kubik
2021-09-11
Super atmosfera, profesjonalne podejście. Bardzo polecam.
Magda Krupa
Magda Krupa
2021-09-02
Polecam
Ola Tryk
Ola Tryk
2021-09-01
Bardzo polecam gabinet KORE - terapeuci na najwyższym poziomie wiedzy, umiejętności oraz kultury osobistej, pełni uśmiechu i zdolności fachowcy. Szeroka oferta zabiegów i różnych terapii. Atmosfera niewielkiego centrum uspokaja, że nawet największe "tortury" z zakresu terapii manualnej są niestraszne :) Nieustannie szkoląca się załoga gotowa jest stawić czoła każdemu wyzwaniu które przyniesie pacjent. Jako aktywny sportowiec zaglądam często i po sprawdzeniu wielu gabinetów, to do KORE wracam zawsze. Polecam bardzo gorąco!
Marek Małkowiak
Marek Małkowiak
2021-08-24
Jeżeli w innych zakładach leczniczych wezmą przykład z Kore to może coś się w służbie zdrowia zmieni na lepsze
karol paczuski
karol paczuski
2021-08-13
Dobra placówka mają też sprzęt do terapii polecam
Kamila
Kamila
2021-08-08
Pan Krzysztof pełen profesjonalizm, gabinet czysty, schludny, terapeuta kulturalny. Precyzja i dokładność, zarówno badania jaki i terapii. A mój brzuch już nie boli, funkcjonuje normalnie. Kilka prostych rad na temat żywienia, jakieś ziółko i kilka igieł zrobiły robotę. Pozdrawiam serdecznie
Maria
Maria
2021-08-08
Pan Krzysztof jest mega specjalistą, że swoi bólami kręgosłupa chodziłam po wielu lekarzach i tylko jadłam zalecane tabletki, które nic nie wnosiły, a nawet czułam się po nich gorzej. Nikt nie poświęcił mi tyle czasu co Pan Krzysztof, dokładnie zbadał, dotknął, użył jakiś narzędzi, no bolało ale czasem musi, zadał ćwiczenia jako pracę domową i wyjaśnił co się tam właściwie dzieje. Po 2 wizytach pomogł, minęły dwa miesiące i po bólu ani śladu. Serdecznie polecam

 

 

Czytaj więcej:

zgrzytanie zębami przez sen

 leczenie bruksizmu

 

Indywidualna szyna relaksacyjna – jak wybrać?

Wielu specjalistów zaleca szyny stabilizujące z pełnym pokryciem, aby optymalnie rozszerzyć kontakt okluzyjny i uniknąć niepożądanych zmian okluzyjnych. Szyny relaksacyjne są również szeroko stosowane w leczeniu niektórych zaburzeń skroniowo-żuchwowych. Są ogólnie uważane za bezpieczny, nieinwazyjny sposób leczenia.

Klinicznie prawidłowo dostosowana indywidualna szyna relaksacyjna działa dobrze u wielu pacjentów z bruksizmem podczas snu. Szyna stabilizująca  jest stosowana wspomagająco w leczeniu bruksizmu i zaburzeniach skroniowo-żuchwowych. Często używa się jej przez długi czas w celu ochrony zębów u pacjentów, u których nadal występują problemy okluzyjne. Przeciwwskazania do tego typu szyny nie są bezwzględne, lecz obejmują bezdech senny i niestabilne przemieszczenia stawów skroniowo-żuchwowych.

Tylko indywidualna, dopasowana szyna zgryzowa, zapewni skuteczną ochronę i nie będzie powodowała uczucia dyskomfortu w trakcie noszenia.

 

Nakładka zgryzowa na bruksizm

Zgrzytanie zębami może pojawić się zarówno u dorosłych jak i dzieci. Nakładki zgryzowe na bruksizm są zalecane w celu ochrony zębów przed zniszczeniem we wszystkich grupach wiekowych.

Stan ten może mieć wpływ na jakość snu, dlatego zawsze poradź się z fizjoterapeuty stomatologicznego i stomatologa, jeśli obawiasz się zgrzytania. Specjalista dopasuje indywidualną szynę relaksacyjną , ustali diagnozę i rozpocznie leczenie.

 

Szyna relaksacyjna jak czyścić?

 Zalecamy czyszczenie szyn relaksacyjnych w preparatach to płukania ust lub środkach do czyszczenia protez zębowych. Zapewnią one pełna higienę użytkowania oraz wyeliminują potencjalne drobnoustroje. Szyny relaksacyjne należy przechowywać w dedykowanych opakowaniach.

 

 

indywidualna szyna relaksacyjna

Szyna relaksacyjna Poznań cena

Koszt szyny relaksacyjnej z indywidualnym dopasowaniem to 150 zł.

 

 

 

 

 

Zgrzytanie zębami przez sen można skutecznie leczyć nie tylko za pomocą szyny relaksacyjnej!

Dowiedz się więcej na temat:

zgrzytania zębami przez sen oraz leczenia bruksizmu

 

Szyna relaksacyjna na chrapanie

Chrapanie może być przypadłością, która dotyka nie tylko osobę, która cierpi z powodu problemu, ale także osoby, które z niąi mieszkają i śpią obok nich. Chrapanie to poważny problem, który dotyka ludzi bez względu na płeć czy wiek. Jednak biorąc to pod uwagę, nawyk ten występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet, a wynika z anatomicznych zmian w gardle.

W KORE Fizjoterapia Specjalistyczna staramy się zdiagnozować przyczynę chrapania i omówić odpowiednią metodę leczenia. Chociaż istnieje wiele przyczyn zaburzeń snu, bezdech senny jest częstą przyczyną chrapania, związaną z ustawieniem szczęki. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możemy skutecznie rozwiązać ten problem; jednak jedną z najskuteczniejszych metod leczenia tego stanu można osiągnąć poprzez prostą aplikację doustną – indywidualną szynę relaksacyjną na chrapanie – którą można nosić podczas snu.

Śpij w spokoju i komforcie dzięki indywidualnie dopasowanej szynie relaksacyjne na chrapanie

W klinice KORE możemy zapewnić Państwu indywidualnie dopasowaną szynę relaksacyjną noszoną w jamie ustnej jak osłona na zęby.  U większości osób może znacznie ograniczyć chrapanie. osoba cierpiąca na chrapanie może przestać oddychać na kilka sekund, ponieważ mięśnie podniebienia miękkiego, języka i migdałków rozluźniają się podczas snu, zamykając drogi oddechowe i sprawiając, że serce pracuje znacznie ciężej. Szyna relaksacyjna to „nocny strażnik”, który zapobiega cofaniu się szczęki podczas snu. 

 Nasze aparaty MANDIFLEX  są wygodne w noszeniu idają szansę na zakończenie problemów z chrapaniem i pozwalają zapewnić lepszy sen.

Czy chcesz spać jak dziecko?

Podczas wizyty w naszej klinice uformujemy szynę pasującą do Twoich ust. Ta procedura jest szybka, bezbolesna i już po jednej wizycie masz szansę wejść na drogę do spokojniejszego snu. Szyna ślizga się po górnych zębach i zapobiega zgrzytaniu dolnych zębów. Noszenie szyny relaksacyjnej może również pomóc:

  • Poprawić oddychanie i zmniejszyć chrapanie.
  • Łagodzić ból szyi i ramion.
  • Zmniejszyć bóle głowy.
  • Zmniejszyć napięcie mięśni żuchwy.
  • Chronią zęby  przed uszkodzeniami spowodowanymi przez zaciskanie i zgrzytanie zębami przez sen.

Wylecz wiele objawów za pomocą „nocnego strażnika”

Chociaż szyna może pomóc zmniejszyć chrapanie, może być również stosowana w leczeniu wielu innych problemów zdrowotnych związanych z jamą ustną, nosem i gardłem. Po pierwsze, może być stosowany do znacznego zmniejszenia objawów związanych z bruksizmem, stanem, w którym pacjent zgrzyta zębami i zaciska żuchwę, zwykle stan ten jest spowodowany wysokim poziomem stresu. Stosując szynę relaksacyjną możemy pomóc zwalczyć niektóre lub wszystkie z poniższych objawów:

  • Poranne bóle głowy
  • Napięte mięśnie szczęki
  • Bóle twarzy
  • Ból w obrębię stawu skroniowo-żuchwowego
  • Sporadyczne obrzęki ust

Szyna relaksacyjna może nie tylko pomóc w zmniejszeniu bruksizmu, ale może również pomóc w zmniejszeniu objawów związanych z zaburzeniem stawu skroniowo-żuchwowego . Ponieważ zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego są często spowodowane bruksizmem (zaciskanie szczęki lub zgrzytanie zębami), noszenie nocnej osłony może pomóc kontrolować napięcie mięśni i zmniejszyć ból.

 

Zadzwoń i umów się na wizytę:

Tel: 503-733-127

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

 

Bibliografia