Ból szyi i ból karku – kiedy występuje?

Ból szyi jest częstą dolegliwością. Mięśnie szyi mogą być napięte z powodu złej postawy — niezależnie od tego, czy pochylają się nad komputerem, czy pochylają nad stołem roboczym. Choroba zwyrodnieniowa stawów jest również częstą przyczyną bólu szyi. Zdarza się również, że ból szyi i karku spowodowany nadmiernym napięciem mięśni może mieć podłoże stresowe.

ból szyi i karku

Rzadziej ból szyi może być objawem poważniejszego problemu. Koniecznie poszukaj pomocy medycznej, jeśli bólowi szyi towarzyszy drętwienie lub utrata siły w ramionach lub dłoniach lub jeśli masz przeszywający ból w stronę ramienia.

 

 

Ból szyi – Leczenie Poznań Umów się na wizytę w naszej klinice.

Zadzwoń – zapytaj:

Tel:503-733-127

 

robert lakotta
robert lakotta
2021-09-28
Rewelacja wszystkim polecam w 30 min postawiony na nogi!!!!jeszcze raz bardzo dziękuje
Karolina Kubik
Karolina Kubik
2021-09-11
Super atmosfera, profesjonalne podejście. Bardzo polecam.
Magda Krupa
Magda Krupa
2021-09-02
Polecam
Ola Tryk
Ola Tryk
2021-09-01
Bardzo polecam gabinet KORE - terapeuci na najwyższym poziomie wiedzy, umiejętności oraz kultury osobistej, pełni uśmiechu i zdolności fachowcy. Szeroka oferta zabiegów i różnych terapii. Atmosfera niewielkiego centrum uspokaja, że nawet największe "tortury" z zakresu terapii manualnej są niestraszne :) Nieustannie szkoląca się załoga gotowa jest stawić czoła każdemu wyzwaniu które przyniesie pacjent. Jako aktywny sportowiec zaglądam często i po sprawdzeniu wielu gabinetów, to do KORE wracam zawsze. Polecam bardzo gorąco!
Marek Małkowiak
Marek Małkowiak
2021-08-24
Jeżeli w innych zakładach leczniczych wezmą przykład z Kore to może coś się w służbie zdrowia zmieni na lepsze
karol paczuski
karol paczuski
2021-08-13
Dobra placówka mają też sprzęt do terapii polecam
Kamila
Kamila
2021-08-08
Pan Krzysztof pełen profesjonalizm, gabinet czysty, schludny, terapeuta kulturalny. Precyzja i dokładność, zarówno badania jaki i terapii. A mój brzuch już nie boli, funkcjonuje normalnie. Kilka prostych rad na temat żywienia, jakieś ziółko i kilka igieł zrobiły robotę. Pozdrawiam serdecznie
Maria
Maria
2021-08-08
Pan Krzysztof jest mega specjalistą, że swoi bólami kręgosłupa chodziłam po wielu lekarzach i tylko jadłam zalecane tabletki, które nic nie wnosiły, a nawet czułam się po nich gorzej. Nikt nie poświęcił mi tyle czasu co Pan Krzysztof, dokładnie zbadał, dotknął, użył jakiś narzędzi, no bolało ale czasem musi, zadał ćwiczenia jako pracę domową i wyjaśnił co się tam właściwie dzieje. Po 2 wizytach pomogł, minęły dwa miesiące i po bólu ani śladu. Serdecznie polecam

ból szyi z tyłu

Ból szyi – co mogę czuć?

 

 Oznaki i objawy bólu szyi obejmują: 

  • Ból, który często nasila się, gdy trzymasz głowę w jednym miejscu przez długi czas, na przykład podczas prowadzenia samochodu lub pracy przy komputerze

  • Napięcie i skurcze mięśni

  • Zmniejszona zdolność poruszania głową

  • Ból głowy

  • Przeskakiwanie szczeki

Większość bólów szyi może ustąpić stopniowo dzięki leczeniu domowemu. Jeśli objawy nie ustąpią, skontaktuj się z fizjoterapeutą.

 

Ból szyi i karku – kiedy może być groźny?

 

Poszukaj natychmiastowej pomocy, jeśli silny ból szyi wynika z urazu: takiego jak wypadek samochodowy, wypadek podczas nurkowania lub upadek.

Skontaktuj się ze specjalistą, jeśli ból szyi:

  • jest bardzo silny

  • utrzymuje się przez kilka dni bez ulgi

  • promieniuje do ręki

  • towarzyszy mu ból głowy, drętwienie, osłabienie lub mrowienie

Bóle szyi i karku – jakie są najczęstsze przyczyny?

Twoja szyja jest elastyczna i podtrzymuje ciężar głowy, więc może być podatna na urazy i sytuacje, które powodują ból i ograniczają ruch. Przyczyny bólu szyi obejmują:

  • Nadmierne napięcie mięśni.Może też spowodować tzw. kręcz szyi.

  • Praca i nauka bez zachowania zasad ergonomii. Zbyt wiele godzin spędzonych nad komputerem lub smartfonem, często powoduje napięcie mięśni i bóle karku i szyi.

  • Nawet drobne rzeczy, takie jak czytanie w łóżku lub zaciskanie zębów, mogą nadwerężać mięśnie szyi.

  • Zużyte stawy. Podobnie jak inne stawy w twoim ciele, stawy szyi mają tendencję do zużywania się z wiekiem. Choroba zwyrodnieniowa stawów powoduje pogorszenie stanu chrząstki między kręgami. Twoje ciało następnie tworzy ostrogi kostne, które wpływają na ruch stawów i powodują ból.

  • Kompresja nerwów. Przepukliny dysków lub ostrogi kostne w kręgach szyi mogą naciskać na nerwy wychodzące z rdzenia kręgowego.

  • Urazy. Auto zderzenia tylnego końca często powodują uraz kręgosłupa szyjnego, który występuje, gdy głowa jest szarpnięta do tyłu, a następnie do przodu, naciągając miękkie tkanki szyi.

  • Choroby. Niektóre choroby, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie opon mózgowych lub rak, mogą powodować ból szyi. ból szyi jak złagodzić

Jak zapobiegać bólowi szyi i karku? Jak złagodzić ból szyi?

 

 Ból szyi zazwyczaj jest związany z niewłaściwą postawą, stresem lub choroba zwyrodnieniową. Aby zapobiec bólom szyi, trzymaj głowę centralnie nad kręgosłupem. Pomóc mogą proste zmiany w codziennej rutynie.

  •  Właściwa postawa. Kiedy stoisz i siedzisz, upewnij się, że ramiona są w linii prostej nad biodrami, a uszy znajdują się bezpośrednio nad ramionami.

  • Rób częste przerwy. Jeśli podróżujesz na duże odległości lub pracujesz przez wiele godzin przy komputerze, wstań, poruszaj się i rozciągnij szyję i ramiona.

  • Ustaw biurko, krzesło i komputer tak, aby monitor znajdował się na wysokości oczu. Kolana powinny być nieco niższe niż biodra. Użyj podłokietników swojego krzesła.

  • Podczas rozmowy unikaj wkładania telefonu między ucho a ramię. Zamiast tego użyj zestawu słuchawkowego lub głośnomówiącego.

  • Jeśli palisz, przestań. Palenie może narazić Cię na większe ryzyko wystąpienia bólu szyi.

  • Unikaj noszenia ciężkich toreb z paskami na ramieniu. Ciężar może nadwyrężyć szyję.

  • w dobrej pozycji. Twoja głowa i szyja powinny być wyrównane z twoim ciałem.

  • Użyj małej poduszki pod szyją. Spróbuj spać na plecach z udami uniesionymi na poduszkach, co spłaszczy mięśnie kręgosłupa.

 

Jeśli problem bólu szyi dotyczy również Ciebie nie zwlekaj – umów się na wizytę w naszej klinice w Swarzędzu i skorzystaj z pomocy fizjoterapeuty

 

Zadzwoń – zapytaj:

Tel:503-733-127