Przybliżony czas czytania: 2 min.

Szukasz dobrego stomatologa ze Swarzędza lub Zalasewa?

Wielu z nas uważa, że ​​postawa w stosunku do Pacjenta, czyste i przyjazne środowisko oraz zorganizowany system wizyt są ważne, gdy bierzemy pod uwagę lekarzy, do których chodzimy.

Ale czy zastanawiałeś się kiedyś, co czyni dobrego dentystę i czy Twój dentysta spełnia te standardy?

Przy tak wielu dentystach do wyboru, skąd wiesz, że wybrałeś właściwego?

 

dentysta swarzędz

Przy rozważaniu opieki dentystycznej lub podejmowaniu decyzji, czy chcesz znaleźć nowego dentystę, warto opisać, co czyni dentystę specjalistą wysokiej jakości. Jeśli zastanawiasz się, czy Twój jest na najwyższym poziomie, wierzymy, że ważne jest dziesięć cech, które czynią dobrego dentystę ze Swarzędza i nie tylko :)

1. Aktywnie Cię słucha

Dobry dentysta chce Ci pomóc, ale najlepsi dentyści wykorzystują swoje umiejętności słuchania w takim samym stopniu, jak umiejętności techniczne. Wspaniały lekarz poświęca czas na wysłuchanie twoich obaw, nigdy nie spieszy się z przerwaniem leczenia i będzie pracował z tobą, aby złagodzić wszystko, co może sprawić, że poczujesz się niekomfortowo, na przykład jeśli masz obawy związane z pracą dentystyczną .

2. Kształci Cię

Ponieważ nie kończyłeś studiów stomatologicznych, polegasz na swoim dentyście, który poinformuje Cię o zdrowiu jamy ustnej, problemach medycznych, dobrych nawykach w zakresie zdrowia jamy ustnej i możliwościach leczenia potencjalnych problemów.

Idealny dentysta z przyjemnością poświęci czas, aby wyjaśnić Twoje możliwości i współpracować z Tobą, aby zwiększyć Twoją pewność siebie. Może to obejmować naukę właściwych technik szczotkowania, a także omówienie krok po kroku potencjalnej procedury, której potrzebujesz.

3. Szanuje Twój czas i zasoby

Rozważni stomatolodzy są punktualni i proponując leczenie, biorą pod uwagę Twoje wyniki. Mają personel lub system, który dzwoni lub wysyła SMS-y, aby przypomnieć Ci o nadchodzącym spotkaniu i pomaga zaplanować przyszłe spotkania z wystarczającą ilością czasu.

4. Utrzymuje czyste miejsce pracy

Gabinet stomatologiczny jest „czysty, schludny i uporządkowany”. Wszystkie instrumenty dentystyczne są sterylizowane. Jeśli zauważysz takie rzeczy, jak stare rękawiczki i brudne narzędzia w gabinecie stomatologicznym, Twój dentysta może zanieczyścić gabinet, który rozprzestrzenia zarazki i może spowodować chorobę u Ciebie i innych pacjentów.

5. Promuje tylko to, co jest konieczne

Dobrzy dentyści nie będą próbowali sprzedawać Ci produktów i zabiegów, których absolutnie nie potrzebujesz i o które nie prosiłeś przed badaniem. Dobry dentysta będzie miał zespół, który pomoże Ci ustalić, jakie  zabiegi lub produkty są dla Ciebie konieczne.

6. Zna Cię

Kiedy dentysta poświęci czas, aby Cię poznać, może zapewnić lepsze opcje opieki, które są spójne z Twoją historią medyczną. Mogą również pomóc w rozwiązaniu podstawowych problemów, które mogą pozostać niewykryte podczas szybkiej, bezosobowej wizyty.

Kiedy dentysta wita cię serdecznie i pyta o twoją rodzinę lub pracę, możesz pomyśleć, że to dobry znak. To także  znak, że masz wysokiej jakości dentystę, który troszczy się o Ciebie i chce, abyś czuł się komfortowo podczas wizyty stomatologicznej.

stomatolog zalasewo7. Ceni długotrwałą relację

Najlepszy dentysta inwestuje w uczynienie z Ciebie długoterminowego pacjenta. Oznacza to kontrolę, gdy nadejdzie pora wizyty, zaplanowanie regularnych badań przesiewowych lub prześwietleń oraz sprawienie, że Ty i Twoja rodzina poczujecie się rozpoznawani, gdy jesteś u stomatologa. Jeśli dentysta traktuje wizytę jako jednorazową pracę, być może nadszedł czas, aby poszukać innego dentysty.

8. Troszczy się o współpracowników

To dobry znak, aby zobaczyć dentystę, który ma wokół siebie troskliwy i pełen pasji zespół, ponieważ oznacza to, że zrobił coś słusznego, aby przyciągnąć największe talenty! Dobry stomatolog współpracuje także z innymi specjalistami np. z zakresu chirurgii szczękowej, fizjoterapii stomatologicznej, fizjoterapii ortodontycznej, ortodoncji czy laryngologii.

9. Kontaktuje się z Tobą

Niektóre zabiegi dentystyczne mogą być długie i żmudne, trwać przez kilka godzin, a Ty po nich czujesz się nieswojo. Świetny dentysta skontaktuje się z Tobą po długim lub skomplikowanym zabiegu, aby upewnić się, że postępujesz zgodnie z oczekiwaniami i że żadne komplikacje nie utrudniają powrotu do zdrowia.

10. Ceni Cię jako pacjenta

Najlepsi dentyści potrafią pokazać swoim pacjentom, że dbają o nich osobiście. Niezależnie od tego, czy jest to miejsce, w którym możesz zadawać pytania, dokładne badanie podczas wizyt kontrolnych u dentysty, czy poprowadzenie przez różne opcje potrzebnej procedury, Twój dentysta może pokazać, że cenią sobie współpracę z Tobą na wiele sposobów.

Wybór stomatologa nie jest decyzją lekką. Powinni postrzegać cię jako pacjenta na całe życie, a nie raz czy dwa. Najlepszy dentysta zawsze zapewnia opiekę, na którą Ty i Twoja rodzina zasługujecie.

Możesz odwiedzić serwis znanylekarz.pl , zapytać znajomych i rodzinę, komu ufają, i przeprowadzić więcej poszukiwań online dla dentystów w Twojej okolicy. Najważniejsza jest pewność, że Twój dentysta jest odpowiedni dla Ciebie i Twojej rodziny. Powinieneś czuć się komfortowo, chodząc do niego na regularne kontrole, przechodząc wszelkie procedury lub pojawiając się z nowymi problemami stomatologicznymi.

Jeśli Twój dentysta ze Swarzędza wykazuje powyższe cechy, może sprawić, że wizyta u dentysty będzie bardzo pozytywnym doświadczeniem, a nawet sprawi, że nie będziesz się mógł doczekać następnej wizyty!

 

Specjaliści z zakresu stomatologii w Swarzędzu i Zalasewie:

 

Serdeczna Stomatologia lek. stom. Anna Walerczyk-Sas, ul. Serdeczna 17G/U1, 62-020 Zalasewo

Indywidualna Praktyka Stomatologiczna AGADENT Dr Agata Flis. ul. Gen. Józefa Bema 36, 62-020 Swarzędz.

Gabinet Stomatologiczny lek. stom. Maria Słodzinka-Apolinarska, os. Mielżyńskiego 88/7, 62-020 Swarzędz

 

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którym bliska jest idea holistycznego spojrzenia na Pacjenta i kompleksowe spojrzenie na dolegliwości stawu skroniowo-żuchwowego i narządu żucia oraz współpraca łącząca fizjoterapię stomatologiczną z ortodoncją, endodoncją i  kompleksowym spojrzeniem na leczenie okluzji :)

Data ostatniej aktualizacji: 04.10.2023