Masaż prostaty - Jak wykonać dojenie prostaty?- KORE nr 1
Facebook

Prostata (stercz, gruczoł krokowy) jest gruczołem w męskim układzie rozrodczym. Jedną z jego głównych funkcji jest wytwarzanie płynu prostaty, który miesza się z innymi płynami i plemnikami, tworząc nasienie.

Ludzie zwykle używają terminu „masaż prostaty” w odniesieniu do masowania prostaty dla przyjemności seksualnej, ale ten masaż może mieć również inne korzyści.

Tutaj opisujemy, czym jest dojenie prostaty i jak to zrobić. Wyjaśniamy również, dlaczego ludzie to robią i analizujemy niektóre zagrożenia i potencjalne korzyści.

masaż prostaty masarz
Prostata to narząd wielkości śliwki.

Leczniczy masaż prostaty – co to jest?

 

Dojenie gruczołu krokowego polega na masowaniu go, aż wytworzy rzadki, mleczny płyn zwany wydzieliną prostaty.

Terapeutyczny masaż prostaty datuje się co najmniej od końca XIX wieku, kiedy lekarze zaczęli go stosować w leczeniu zapalenia prostaty. Współcześnie jest to element diagnostyki tzw. Testu 4 szklanek stosowanego w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego.

Dzisiaj „dojenie prostaty” zwykle odnosi się do stymulacji prostaty dla przyjemności seksualnej, podczas gdy masaż prostaty może odnosić się do stymulacji seksualnej lub terapeutycznej.

Masaż prostaty może być zewnętrzny. Wówczas polega na stymulacji okolicy krocza między moszną a odbytem. Tę technikę można zastosować w celu osiągnięcie erekcji.

Z kolei masaż wewnętrzny prostaty może być zarówno techniką seksualną, jak i metodą służącą w celach diagnostycznych i wspomagających leczenie schorzeń prostaty.

Reklama

ekskluzywny masazer prostaty

EKSKLUZYWNY MASAŻER PROSTATY z RABATEM 100 ZŁ

 

Kto może wykonać masaż prostaty? 

 

Każdy, kto ma prostatę, może ją wydoić.  Niektórzy uważają, że masaż czy dojenie prostaty są bolesne lub nieprzyjemne wykonywane samodzielnie. W takim przypadku, w zależności od celu stymulacji, osoba może poprosić partnera lub medyka o wykonanie masażu.

 

Jak znaleźć prostatę i ją stymulować?

dojenie prostaty masaż

Prostata to narząd wielkości orzecha włoskiego znajdujący się w odbytnicy i tuż pod pęcherzem. Owija się wokół cewki moczowej, która jest rurką odprowadzającą mocz z pęcherza.

Z wiekiem prostata ma tendencję do powiększania się, co ułatwia jej zlokalizowanie.

W celu znalezienia prostaty, należy włożyć nasmarowany palec do odbytu, a następnie lekko popchnąć przednią ściankę odbytnicy. Pacjent może poczuć lekkie wybrzuszenie.

Możliwe jest również mniej bezpośrednie stymulowanie prostaty poprzez wypychanie w górę skóry między jądrami a odbytnicą, czyli obszarem zwanym kroczem.

Ponieważ prostata znajduje się tak blisko pęcherza moczowego i cewki moczowej, intensywna stymulacja prostaty może powodować potrzebę oddania moczu. Zapalenie gruczołu krokowego i inne problemy z prostatą mogą również prowadzić do częstszego oddawania moczu .

 
 

Jak wykonać masaż  prostaty?

Jak wykonac masaż prostaty
Masaż prostaty

Aby bezpiecznie i bezboleśnie masować prostatę należy się wcześniej przygotować.

WAŻNE! Przed wykonaniem masażu prostaty koniecznie wypróżnij się lub wykonaj lewatywę. Tutaj znajdziesz odpowiednią gruszkę do wykonania lewatywy.

Po pierwsze, osoba wykonująca masaż prostaty powinna nałożyć na palec dużą ilość lubrykantu.

Założenie jednorazowych rękawiczek może sprawić, że palec będzie gładszy, a także może być dobrym pomysłem ze względów higienicznych.

Delikatnie włóż nasmarowany palec do odbytu, powoli naciskając przednią ścianę odbytnicy.

U większości mężczyzn znalezienie prostaty wymaga włożenia palca przynajmniej do połowy. Stymulacja prostaty może wywołać niezwykłe lub przyjemne odczucie.

Zacznij od masowania prostaty stałym ruchem, który sprawia przyjemność. Niektórzy ludzie decydują się na masturbację lub inny kontakt seksualny podczas masażu prostaty.

Mężczyzna może mieć bardzo intensywny orgazm prostaty lub odczuwać niezwykłe doznania w czasie stymulacji prostaty, po których płynie płyn z penisa. Dotyczy to zarówno mężczyzn młodych jak i w okresie andropauzy.

 

 

Orgazm Prostaty – dlaczego doi się prostatę?

 

Prostata jest jedną z męskich stref erogennych. Strefa erogenna to bardzo wrażliwy obszar ciała, który po stymulacji może generować reakcję seksualną.

Masaż prostaty może być bardzo przyjemny, może wyzwolić tzw. „orgazm prostaty”. Ponieważ prostata odgrywa rolę w wytwarzaniu nasienia, stymulowanie jej może wywołać intensywniejszy orgazm podczas wytrysku.

Niektórzy ludzie praktykują masowanie prostaty ze względu na jego korzyści zdrowotne, a nie dla stymulacji seksualnej.

 

Korzyści masażu prostaty – czyli co daje masaż prostaty?

Główną zaletą dojenia prostaty jest dobre samopoczucie. Może sprawić, że seks będzie przyjemniejszy i wzmocnić bliskość między partnerami.

Istnieją również ograniczone dowody na to, że masaż prostaty może poprawić zdrowie prostaty. Wstępne próby urządzenia do domowego masażu prostaty wykazały, że mężczyźni z przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego lub łagodny rozrostem stercza doświadczyli zmniejszenie objawów po masażu stercza w domu.

Masaż prostaty był standardową terapią przed latami 80. w przypadku przewlekłego niebakteryjnego zapalenia gruczołu krokowego i powiększenia prostaty.

Niektóre kultury uważają, że może to poprawić męskość i zdrowie erekcji. Niektórzy mężczyźni zgłaszają poprawę erekcji i bardziej intensywne orgazmy, podczas gdy inni zgłaszali poprawę w zakresie przedwczesnego wytrysku.

Wiele z tych twierdzeń nie zostało sprawdzonych. Jednak biorąc pod uwagę charakter masażu prostaty (zakładając, że nie masz ostrego bakteryjnego zapalenia gruczołu krokowego, które może pogorszyć masaż prostaty), warto spróbować, jeśli zdarzy ci się którykolwiek z wymienionych schorzeń.

Niektórzy mężczyźni postrzegają stymulację prostaty wyłącznie jako sposób na poprawę krążenia, co może być korzyścią samą w sobie.

Czy masaż prostaty może powiększyć penisa?

Nie ma żadnych naukowych dowodów mówiących, że masaż prostaty może powiększyć penisa.

 

Masaż prostaty – na co uważać?

 

Dojenie prostaty zwykle nie jest niebezpieczne. Jednak bardzo agresywna technika może teoretycznie spowodować niewielkie obrażenia skóry lub odbytnicy.

Również masaż prostaty, szczególnie intensywny lub mocny, może być bolesny.

Masaż prostaty wiąże się również z niewielkim ryzykiem infekcji prostaty. Jeśli wykonuje się masowanie prostaty brudnymi rękami, może to wprowadzić bakterie do tego obszaru.

Podobnie bakterie z odbytnicy mogą podróżować gdzie indziej, jeśli osoba stymulująca prostatę nie umyje dokładnie rąk po masażu prostaty.

Niektórzy mężczyźni nie mają pozytywnych doznań związanych z masażem i stymulacją prostaty lub jakąkolwiek stymulacją odbytu. Nie oznacza to, że coś jest nie tak, to jest po prostu osobista preferencja.

Masowanie prostaty jest niewskazane przy:

  • bakteryjnym zapaleniu prostaty,

  • zapaleniu cewki moczowej,

  • kamicy gruczołu krokowego,

  • zapaleniu odbytnicy,

  • przy schorzeniach odbytu, np. hemoroidach.

Reklama

Stymulator do masażu prostaty

Masaż prostaty a męski orgazm

 

Wiele osób doświadcza orgazmu podczas dojenia prostaty, zwłaszcza jeśli podczas masowania prostaty się masturbują.

Osoba masująca może nie być w stanie odróżnić płynu prostaty od wytrysku nasienia. Płyn prostaty jest jednym ze składników nasienia. Kiedy mężczyzna ma orgazm i wytrysk, w ejakulacie obecne są plemniki , płyn prostaty i inne płyny.

Nie wszyscy mężczyźni mają wytrysk lub orgazm podczas dojenia prostaty. Masturbacja i inne formy kontaktu seksualnego zwiększają prawdopodobieństwo wytrysku podczas masażu.

Masaż prostaty może być przyjemnym doświadczeniem, ponieważ wiele zakończeń nerwowych unerwia prostatę. Czasami nazywa się to stymulacją męskiego punktu G. Podczas masażu prostaty gruczoł jest stymulowany zarówno wewnętrznie przez odbyt, jak i zewnętrznie wzdłuż krocza.

Wzocnienie prostatyJeżeli szukasz naukowych metod dowiedz się jak zwiększyć możliwości seksualne i w 6 tygodni wzmocnić erekcję metodą ESWT rekomendowaną przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne.

Masażer prostaty

 

Masażery prostaty to zabawki erotyczne przeznaczone do masażu prostaty. Możesz ją stymulować, naciskając przednią ścianę odbytnicy i potencjalnie doświadczać orgazmów całego ciała na wyższym poziomie . Jest powód, dla którego prostata jest również znana jako „ męski punkt G ”.

Co więcej, użycie masażerów prostaty może potencjalnie wzmocnić erekcję, poprawić przepływ moczu i pomóc w radzeniu sobie z objawami przerostu prostaty, a także innymi korzyściami .

Sprzedaż masażerów prostaty gwałtownie wzrosła w ciągu ostatniej dekady . Eksperci przypisują większość z tej sprzedaży heteroseksualnym mężczyznom, którzy w przeszłości nie byli przekonani do tego rodzaju stymulacji. 

Dzięki upowszechnieniu zabawy z prostatą w popkulturze (np. Broad City ), mediach oraz pracy edukatorów seksualnych, coraz więcej mężczyzn  którzy kiedyś unikali stymulacji prostaty, rozpoczyna tego typu aktywność dla poprawy swojego zdrowia, ale też dla przyjemności seksualnej.

Istnieje wiele masażerów prostaty, od małych zatyczek analnych przez wibratory analne po intensywne różdżki ze stali nierdzewnej: niezależnie od Twojego osobistego stylu i preferencji, istnieje wiele opcji do wyboru.

Zanim weźmiesz swój nowy masażer prostaty , prawdopodobnie będziesz chciał się do tego przygotować. Ty lub Twój partner może delikatnie pogłaskać i masować krocze (bardzo wrażliwy obszar między jądrami a odbytem) oraz odbyt przed użyciem masażera prostaty. Powinieneś również użyć dużej ilości lubrykantu, ponieważ odbyt nie smaruje się samoczynnie. Nie spiesz się i upewnij się, że jesteś zrelaksowany i odpowiednio przygotowany.

Reklama

 
 

Masaż prostaty – Podsumowanie

 

Masaż prostaty może być przyjemny. Niektórzy wykonują go na sobie, a inni szukają pomocy u partnera.

Niektóre wstępne badania sugerują, że masaż prostaty może złagodzić objawy związane z powiększeniem prostaty. Jednak potwierdzenie tego będzie wymagało dalszych badań.

Każdy, kto jest zaniepokojony swoim zdrowiem seksualnym lub zdrowiem prostaty, powinien skonsultować się ze specjalistą.

TUTAJ przeczytasz jak opóźnić orgazm i wydłużyć czas stymulacji

 

Bibliografia:

Evaluation of prostatic massage in treatment of chronic prostatitis, Ahmad Ateya   Ashraf FayezRagab HaniWael ZohdyMohammad A GabbarRany Shamloul, Urology, 2006 Apr;67(4):674-8.

Effects of rectal examination, prostatic massage, ultrasonography and needle biopsy on serum prostate specific antigen levels, J J Yuan D E CoplenJ A PetrosR S FigenshauT L RatliffD S SmithW J Catalona, The Journal Urology, . 1992 Mar;147(3 Pt 2):810-4.

 

3.79 avg. rating (75% score) - 14 votes
Umów wizytę w KORE Swarzędz :)BONY PODARUNKOWE