Masażer Prostaty - Jak wybrać i używać ? [PORADNIK 2023]
Facebook
Przybliżony czas czytania: 6 min.

 

Masażer prostaty dla większości mężczyzn jest dość nieodkrytą częścią seksualności. Jednak niezależnie od tego, czy korzystałeś już z masażera prostaty, chcesz dodać go do czegoś, co w przeszłości było czynnością manualną, czy też jesteś całkowitym nowicjuszem albo odkrywasz osobiste tabu, jest to strefa informacyjna i wolna od osądów. 

Interesuje Cię Twój rejon prostaty?

Podekscytowany ideą intensywnego orgazmu?

Przeczytaj artykuł do końca a poznasz wiele sekretów masażerów do prostaty.

Mamy wiele informacji do podzielenia się z Tobą na temat masażerów prostaty i technik związanych z masażem prostaty, ale zanim przejdziemy do części instrukcji obsługi, zacznijmy od rzeczy oczywistych: czym jest masaż prostaty?

Masażer prostaty
Masażer prostaty. Jak wybrać? Jak działa? Czy jest bezpieczny?

Co to jest masaż prostaty?

Masaż prostaty jest sposobem na osiągnięcie orgazmu prostaty, który na kilka sposobów różni się od standardowego orgazmu prącia. Po pierwsze i najbardziej oczywiste, lokalizacja stymulacji jest inna (tj. nie jest to Twój penis).

Co ważniejsze, orgazmy prostaty są zwykle bardziej intensywnym doświadczeniem stymulacji i uważa się, że angażują więcej mięśni w końcowe skurcze. Orgazm prącia obejmuje zwykle od czterech do ośmiu mięśni, podczas gdy stymulacja prostaty obejmuje kilkanaście .

Wiele osób porównuje masaż prostaty i wynikający z niego orgazm z orgazmem punktu G u kobiet, co jest właściwe, ponieważ przez wiele lat był to temat zaniedbywany w środowisku medycznym.

Niektórzy eksperci nazywają prostatę męskim punktem G lub punktem P , ale nie jest to uzgodniony fakt naukowy.

Możemy Ci powiedzieć, że opinie ekspertów ogólnie zgadzają się, że chociaż orgazmy prostaty mogą być bardziej satysfakcjonujące niż orgazmy prącia dla niektórych osób, to zwykle wymagają więcej czasu i praktyki, aby je osiągnąć.

Czy masażery prostaty są bezpieczne?

Na pewno na początku zadasz sobie pytanie czy masowanie prostaty jest bezpieczne? Obecnie nie ma zbyt wielu badań dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności masażu prostaty w zastosowaniu medycznym.

Dwadzieścia lat temu doniesienia naukowe wskazywały na stosunkowo niewielką liczbę niepotwierdzonych dowodów, stronniczych opinii i badań na małą skalę, zanim specjaliści zaczęli prowadzić prawdziwe badania na temat wartości masażu prostaty w leczeniu stanów takich jak przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego (zapalenie prostaty).

Do celów medycznych stosowanie masażu prostaty nie jest powszechnie akceptowane — zdania ekspertów są tu podzielone. Nasze doświadczenia kliniczne w leczeniu przewlekłego niebakteryjnego zapalenia prostaty wskazują że tzw. mobilizacja prostaty może przynieść określone korzyści zdrowotne.

Można jednak śmiało powiedzieć, że nie ma danych medycznych na temat długoterminowych zagrożeń związanych z używaniem masażerów do stymulacji prostaty i wiele milionów mężczyzn robi to bezpiecznie i bez widocznych skutków ubocznych.

Sprzedaż masażerów prostaty w ciągu ostatniej dekady gwałtownie wzrosła.  Eksperci, są zdania, że za większość z tego wzrostu odpowiadają heteroseksualni mężczyźni, którzy w przeszłości nie byli przekonani do tego rodzaju stymulacji. 

Dzięki upowszechnieniu masowania prostaty w popkulturze oraz pracy edukatorów seksualnych, coraz więcej heteroseksualnych mężczyzn  którzy kiedyś unikali stymulacji prostaty, rozpoczyna taką aktywność dla poprawy swojego zdrowia, ale też głównie dla przyjemności seksualnej.

Jak korzystać z masażera prostaty?

Więc teraz, gdy masz już pewne informacje na temat masażu prostaty, napiszemy czym jest masażer prostaty?

Cóż, teoretycznie wszystko, co masuje twoją prostatę, może być masażerem prostaty (w tym twój palec lub ktoś inny).

Jednak zazwyczaj masażery prostaty odnoszą się do dużej grupy gadżetów i zabawek zaprojektowanych specjalnie w celu masowania prostaty i dostarczania dodatkowej stymulacji dla Twoich czynności seksualnych.

Stymulator prostaty różni się od zatyczki analnej, która może być również przyjemna jako doświadczenie seksualne, ale nie wchodzi w interakcję z prostatą.

Wdrożenie używania masażera prostaty może zająć trochę czasu. Zamiast próbować robić to na siłę, musisz poczekać, aż mięśnie się rozluźnią. Gdy już znajdziesz się w środku, następnym zadaniem jest znalezienie odpowiednich miejsc do stymulacji.

Gruczoł krokowy to mięsista bulwa kilka centymetrów wewnątrz kanału odbytu, po drugiej stronie ściany odbytu, jakby za pęcherzem. Znalezienie tego miejsca jest twoim celem.

 

Masażery do prostaty przeznaczone do stymulacji gruczołu krokowego działają na jeden z kilku sposobów. Mogą mieć kilka trybów wibracji lub mogą ręcznie tworzyć wewnętrzną stymulację, poruszając się. Lubrykant na bazie wody na pewno pomoże w rozpoczęciu bezpiecznego masażu prostaty. Czytaj więcej – żel intymny

 

 

W dalszej części artykułu dowiesz się:

Dla kogo są przeznaczone masażery prostaty?

Jak wybrać masażer prostaty dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych?

Co jest ważne przy korzystaniu z masażera prostaty?

Jaka jest różnica pomiędzy wibratorami łechtaczki a wibratorami prostaty?

 

Czy powinieneś wypróbować masażer prostaty?

Czy powinieneś wypróbować masażer prostaty?

Cóż, to zależy od Ciebie – to jest Twoja prostata i to czy ja będziesz masował będzie to zależało tylko od Ciebie.

Stymulacja prostaty może być świetną zabawą dla każdego, ale to nie znaczy, że każdy powinien tego spróbować. Mówimy tutaj o Twoich osobistych preferencjach i względnym poziomie komfortu z własnym ciałem i tym konkretnym rodzajem stymulacji.

Zaintrygował Cię ten gruczoł wielkości orzecha włoskiego?

Wypróbuj masaż prostaty i nie pozwól, aby ktokolwiek wzbudził w tobie negatywne odczucia w związku Twoją z ciekawością lub doświadczeniem. Twoja prostata – to nie jest sprawa nikogo innego.

Jeśli wahasz się lub nie jesteś zachwycony tym pomysłem, zastanów się, dlaczego w ogóle rozważasz coś, co nie pasuje do Twojej idei.

Czy chodzi o to, żeby urozmaicić życie seksualne?

Czy może wprowadzić trochę emocji z powrotem do sypialni?

Jeśli brakuje ci tej iskry, rozważ rozmowę z lekarzem na temat tych obaw. Nie zamierzamy tutaj pisać o zaburzeniach erekcji i innych formach dysfunkcji seksualnych, ale sytuacja w sypialni może być teraz trochę deprymująca, jeśli masz do czynienia z psychologicznymi przyczynami zaburzeń erekcji (lub fizycznymi, jeśli mamy być szczerzy.

Leki, wraz z niektórymi rodzajami terapii, takimi jak leczenie zaburzeń erekcji falą uderzeniową, terapia poznawczo-behawioralna (również psychoterapia online) , mogą być narzędziami potrzebnymi do przywrócenia aktywnych wzwodów.

Możesz również przyjrzeć się czynnikom stylu życia, takim jak alkohol, tytoń i narkotyki, a także diecie i ćwiczeniom. Dysfunkcja seksualna nie musi wynikać z jednej rzeczy, ale są to najczęstsze źródła problemów.

A zatem przejdźmy do sedna. Poniżej znajdziesz wskazówki jak wybrać i używać masażera prostaty, a w jeszcze innym naszym artykule przeczytasz więcej o masażu prostaty.

 

Jak wybrać masażer prostaty? Przegląd masażerów prostaty.

Wybór odpowiedniego masażera prostaty sprowadza się zarówno do preferencji, jak i doświadczenia. Jeśli jesteś zupełnie nowy w masażu prostaty, zalecany jest początkowo mały masażer lub po prostu masaż za pomocą palców.

Może on nie dać tylu wrażeń co wykorzystanie masażera prostaty z wibracjami, ale pomoże delikatnie zrelaksować mięśnie wokół odbytu.

Musisz upewnić się, że niezależnie od tego, czego używasz, nie spieszysz się i używasz DUŻO lubrykantu. Ważne jest również, aby być zrelaksowanym i nie denerwować się, jeśli nic się nie wydarzy za pierwszym razem.

Gdy przyzwyczaisz się do wrażeń, możesz wybrać masażer prostaty, który da intensywniejsze wrażenia seksualne. Jaki będzie zatem najlepszy masażer prostaty? Jak to zazwyczaj bywa odpowiedź brzmi „to zależy”.

Poniżej znajdziesz masażery prostaty, które są podzielone na kategorie: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych.

 

Masażer prostaty dla początkujących

Być może dziwny wybór, ale pałeczka do masażu prostaty oraz punktu G (dla kobiet) jest tak samo świetna dla początkujących, jak i dla bardziej zaawansowanych.

Jej błyszcząca powierzchnia i mniejszy obwód sprawiają, że wkładanie jest niezwykle łatwe, a wygodny uchwyt pozwala eksperymentować z pozycjami i zapewniać stymulację dokładnie tam, gdzie jej potrzebujesz. Idealna dla tych, którzy nie potrzebują wibracji.

 

Przykładowy anatomiczny masażer prostaty
Przykładowy anatomiczny masażer prostaty

Masażer prostaty dla średniozaawansowanych

Te masażery prostaty zostały wybrane jako kolejny krok naprzód – będą nieco większe lub będą miały mocniejsze wibracje. Będziesz chciał się upewnić, że robisz to dobrze i powoli, nie spiesz się, aby przejść do następnego poziomu. Zawsze masuj się powoli i poruszaj się w tempie, które odpowiada Twojemu ciału. Szeroki wybór tego typu masażerów – wibratorów prostaty znajdziesz tutaj.

 

 

Masażery prostaty dla zaawansowanych

Te urządzenia to najlepsze i najbardziej zaawansowane masażery prostaty. Zazwyczaj są one drogie, ale jakość ma swoją cenę. Są przeznaczone dla użytkowników oczekujących najwyższej jakości i najmocniejszych wrażeń.

 

6 wskazówek dotyczących korzystania z masażera prostaty

Rozważ poniższe wskazówki przed użyciem masażera prostaty.

Na pewno będziesz chciał się upewnić, że jest to dzień, w którym będziesz wystarczająco zrelaksowany na użycie masażera prostaty.

Są takie dni, kiedy możesz być  zbyt spięty albo Twój odbyt jest bolesny. Upewnij się, że możesz rozluźnić zwieracz i odbyt, zanim zdecydujesz się kontynuować. Ból odbytu – czytaj więcej.

1. Zadbaj o dobrą higienę.

Dbałość o czystość jest ważna dla każdej formy zabaw analnych. Właściwe bezpieczeństwo stymulacji prostaty ogranicza rozprzestrzenianie się infekcji przenoszonych drogą płciową i bakterii.

Przed próbą masażu prostaty skorzystaj z łazienki i dokładnie oczyść się ciepłą kąpielą lub prysznicem. Rozważ też wykonanie lewatywy przy pomocy gruszki do lewatywy. Koniecznie umyj masażer prostaty wodą z mydłem przed i po każdym użyciu.

2. Zajmij wygodą pozycję.

Mięśnie w odbycie i wokół niego potrzebują czasu na relaks. Zapal świece, włącz relaksującą muzykę i daj się ponieść emocjom. Jeśli angażujesz się w masaż prostaty z partnerką, nie spiesz się z grą wstępną.

Gdy jesteś zrelaksowany i podniecony, znajdź pozycję, która zapewnia łatwy dostęp do stymulacji prostaty. Rozważ położenie się na plecach z uniesionymi kolanami lub twarzą w dół na brzuchu z partnerką za sobą.

3. Używaj dużo lubrykantu.

W przypadku każdej formy stymulacji odbytu niezbędna jest duża ilość. Zidentyfikuj rodzaj lubrykantu, który działa najlepiej dla Ciebie, a następnie trzymaj go blisko podczas masażu prostaty.

Często ponownie nakładaj lubrykant. Bez odpowiedniego nawilżenia istnieje ryzyko rozdarcia wrażliwej tkanki w odbytnicy.

4. Zacznij od masażu palcem.

Zanim użyjesz zabawki erotycznej do masażu prostaty, zastanów się, jak do niej podejść, najpierw próbując stymulacji palcem. Dla wygody przytnij paznokcie i/lub załóż rękawiczkę.

Po nałożeniu lubrykantu wsuń palec na 2-3 cm do odbytu i przytrzymaj go tam przez chwilę, pozwalając mięśniom zwieracza przyzwyczaić się do odczucia. Tutaj przeczytasz więcej jak stymulować prostatę dłonią.

Gdy poczujesz się komfortowo, wsuń palec głębiej, aż poczujesz szorstki guzek 6-8 centymetrów w głębi odbytnicy. Delikatnie pocieraj palcem górną część odbytnicy w kierunku podstawy penisa ruchem „podejdź tutaj”.

Jeśli wykonujesz to na partnerze, upewnij się, że dobrze się komunikujesz i uważnie słuchaj, co jest dobre, a co nie. Jeśli odczuwasz dyskomfort lub ból, powoli wycofaj palec.

5. Znajdź odpowiedni dla siebie masażer prostaty.

Podczas gdy stymulacja prostaty jest możliwa za pomocą innych rodzajów zabawek do seksu analnego, takich jak kulki analne i korki analne, masażery prostaty zostały zaprojektowane specjalnie w celu zwiększenia strefy przyjemności wokół prostaty. Są one najodpowiedniejsze do tego celu.

Najlepiej wypróbuj kilka, aby znaleźć masażer prostaty, który ma odpowiedni rozmiar, kształt i materiał. Kiedy masz wygodny masażer prostaty, włóż go powoli i używaj go tak, jak palca, aby delikatnie stymulować prostatę.

Orgazm prostaty jest możliwy, ale prawdopodobnie, zwłaszcza na początku, będziesz musiał stymulować inne strefy erogenne, w tym penisa, aby osiągnąć orgazm.

 

6. Porozmawiaj ze swoim urologiem o problemach z prostatą.

Jeśli rozważasz masaż prostaty jako leczenie choroby prostaty, najpierw skonsultuj się z lekarzem.

Lekarz może wykonać badanie prostaty w celu wykrycia raka prostaty lub przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego, zapalenia gruczołu krokowego.

Podczas gdy antybiotyki i niesteroidowe leki przeciwzapalne są zwykle stosowane w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego, lekarz może również zalecić masaż prostaty jako leczenie.

Jeśli odczuwasz ból podczas wytrysku, ból miednicy lub trudności z oddawaniem moczu, natychmiast skonsultuj się z lekarzem i fizjoterapeutą urologicznym.

Opinie użytkowników masażerów prostaty

Masażery prostaty: podsumowanie

Korzystanie z masażu prostaty jest bezpieczne, jeśli wykonuje się je ostrożnie i delikatnie, z przeznaczeniem czasu na rozluźnienie mięśni.

Wraz ze zdobywaniem praktyki może nawet zapewnić jedne z najbardziej ekscytujących doświadczeń seksualnych w Twoim życiu. Wprowadzenie masażerów prostaty do sypialni to Twój własny wybór.

Jeśli jesteś gotowy, aby spróbować czegoś nowego, rozważ zakup masażera prostaty — w sklepie, który oferuje wiele sposobów na urozmaicenie intymności dzięki bezpiecznym i przyjemnym w użyciu produktom .

 

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Jaka jest różnica między wibratorami prostaty a stymulatorami łechtaczkowymi?

Ponieważ oba działają podobnie, łatwo pomylić wibratory prostaty i wibratory łechtaczki. Oba wykorzystują wibracje, aby stymulować określone miejsce i doprowadzić do orgazmu.

Największą różnicą między wibratorami łechtaczkowymi i prostaty jest ich kształt. Oba rodzaje wibratorów koncentrują swoje wibracje na określonym obszarze, ale muszą odpowiadać potrzebom innej anatomii.

Porównując dwa rodzaje wibratorów w recenzjach, różnice w kształcie stają się oczywiste. Ponieważ wibratory prostaty są przeznaczone do wkładania do odbytu, często są stosunkowo smukłe i mają pochyloną głowicę, aby pomóc w celowaniu w prostatę.

Z drugiej strony, częściowo zewnętrzny charakter łechtaczki ułatwia stymulację różnymi kształtami. Wibratory łechtaczkowe mogą mieć różne kształty, od różdżek przez jajka po „króliki” z wieloma zębami.

 

 

Czy masażery prostaty mogą działać na impotencję?

Zebrano niewiele badań na temat orgazmu wywołanego przez prostatę. W rzeczywistości jest tak mało informacji, że nawet specjalistyczne teksty i opinie medyczne wskazują raczej na anegdotyczne dowody dostarczone przez mniej pewne medycznie źródła.

Na ten moment nie ma 100% pewności i faktów, które wskazywałyby związek pomiędzy używaniem masażerów prostaty a leczeniem zaburzeń erekcji.

 

TUTAJ przeczytasz jak opóźnić orgazm i wydłużyć czas stymulacji

 

Bibliografia:

Evaluation of prostatic massage in treatment of chronic prostatitis, Ahmad Ateya   Ashraf FayezRagab HaniWael ZohdyMohammad A GabbarRany Shamloul, Urology, 2006 Apr;67(4):674-8.

Effects of rectal examination, prostatic massage, ultrasonography and needle biopsy on serum prostate specific antigen levels, J J Yuan D E CoplenJ A PetrosR S FigenshauT L RatliffD S SmithW J Catalona, The Journal Urology, . 1992 Mar;147(3 Pt 2):810-4.

Yafi F. A., Jenkins, L., Albersen, M., Corona, G., Isidori, A. M., Goldfarb, S., Maggi, M., Nelson, C. J., Parish, S., Salonia, A., Tan, R., Mulhall, J. P., & Hellstrom, W. J. (2016). Erectile dysfunction. Nature reviews. Disease primers, 2, 16003.

Nickel J. C. (2011). Prostatitis. Canadian Urological Association journal = Journal de l’Association des urologues du Canada, 5(5), 306\u2013315. .

Levin, R.J. (2018), Prostate-induced orgasms: A concise review illustrated with a highly relevant case study. Clin. Anat., 31: 81-85. .

Alwaal, A., Breyer, B. N., & Lue, T. F. (2015). Normal male sexual function: emphasis on orgasm and ejaculation. Fertility and sterility, 104(5), 1051\u20131060. .

Singh O, Bolla SR. Anatomy, Abdomen and Pelvis, Prostate. [Updated 2021 Jul 26]. In: StatPearls [Internet]. Treasure Island (FL): StatPearls

Nickel JC, Alexander R, Anderson R, Krieger J, Moon T, Neal D, Schaeffer A, Shoskes D. Prostatitis unplugged? Prostatic massage revisited. Tech Urol. 1999 Mar;5(1):1-7. PMID: 10374787.

Ateya A., Fayez A., Hani R. i in. (2006). Ocena masażu prostaty w leczeniu przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego. Urology , 67 (4), 674–678. doi:10.1016/j.urology.

Capodice, JL, Kamień, BA i Katz, AE (2009). Ocena domowego urządzenia do masażu prostaty u mężczyzn z objawami ze strony dolnych dróg moczowych. The Open Urology & Nephrology Journal , 2 ,

Franco, JV, Turk, T., Jung, JH i in. (2018). Niefarmakologiczne interwencje w leczeniu przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego/zespołu przewlekłego bólu miednicy. Baza danych przeglądów systematycznych Cochrane, 5 (5), CD012551 .

Data ostatniej aktualizacji: 07.05.2024

Wizyta w KORE Swarzędz :)BONY PODARUNKOWE