Kręgarz Poznań to potoczne określenie osoby pomagającej osobom zmagającym się z dolegliwościami układu ruchu. Kręgarz w swej pracy używa technik manualnych oraz balansowania własnym ciałem. Kręgarzem nazywani bywają chiropraktycy, terapeuci manualni oraz inne osoby pracujące z  ciałem człowieka.

Kręgarz kiekrzKażdy z tych zawodów charakteryzuje się odmienną metodologią pracy i mimo podobnych celów terapeutycznych, nie należy ich ze sobą utożsamiać.

Specjalizację z kręgarstwa może nabyć fizjoterapeuta, terapeuta manualny, lekarz bądź inna osoba posiadająca wiedzę medyczną i doświadczenie w pracy z pacjentem.

Zawód kręgarza ma również swoich przeciwników. Podważają oni zwłaszcza wiedzę terapeuty, uważając, że kręgarz nie ma nic wspólnego z medycyną konwencjonalną, a jedynie z ludowymi praktykami, dlatego jego działania mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia pacjentów.

 

 

 

Zadzwoń i umów się na wizytę:

Tel: 503-733-127

OPINIE O NAS:

Arkadiusz Peters
Arkadiusz Peters
2020-05-22
Diagnoza i skuteczność na najwyższym poziomie. Polecam ale z wiadomych powodów niechciałbym już tam wrócić 😜
teski Ski
teski Ski
2020-03-20
Świetna obsługa
Kamila Loba
Kamila Loba
2020-01-20
Pani doktor Chochowska daje narzędzia i wspiera w trakcie terapii. Zmiany są gigantyczne. Nigdy nie czułam takiej ulgi po wizycie u fizjoterapeuty. Dziękuję! ❤️

 

Kręgarz  – Fizjoterapeuta – czym się zajmuje?

 

Nasza praktyka koncentruje się na wykorzystywaniu obiektywnych wyników badań do pomocy w dolegliwościach narządu ruchu. Podczas Twojej pierwszej wizyty nasz terapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad, który będzie dotyczył pełnej historii stanu zdrowia. Przeprowadzi odpowiednie testy ortopedyczne, neurologiczne i chiropraktyczne, aby określić, w jaki sposób terapia manualna może Ci najlepiej pomóc.

Specjalizujemy się w bólach kręgosłupa, uznając, że nikt nie ma „idealnego kręgosłupa”. Uwielbiamy pomagać Pacjentom w każdym wieku. Nasze holistyczne podejście do chiropraktyki zapewnia, że ​​istnieje silna koncentracja na mózgu i ciele, co pozwala im pracować i osiągać optymalne wyniki, aby organizm mógł funkcjonować w 100%.

Pomagamy osobom cierpiącym na

  • bóle głowy,
  • dolegliwości kręgosłupa,
  • rwę kulszową,
  • kanał nadgarstka,
  • zawroty głowy,
  • skoliozę,
  • ucisk nerwów
  • i wiele innych schorzeń.

 

Mamy również duże doświadczenie w terapii kobiet w ciąży w osiągnięciu lepszych wyników porodu dzięki naszemu specyficznemu i delikatnemu podejściu do opieki.

Chcemy przyznać, że istnieją pewne powszechne mity lub nieporozumienia dotyczące chiropraktyki. Staramy się być otwarci i przejrzyście informując o naszej pracy, opiece, którą zapewniamy, oraz o korzyściach dla Twojego zdrowia. W Polsce nie potrzebujesz lekarza, aby skierował Cię do kręgarza – fizjoterapeuty. Większość naszych pacjentów kierowana jest do naszej kliniki przez innych zadowolonych Pacjentów (gdyby nasza praca nie była tak skuteczna, to by tego nie robili).

Chiropraktyka była czasami kwestionowana co do jej skuteczności. W ostatnich latach wykorzystano znaczne zasoby do stworzenia solidnego materiału dowodowego badającego wpływ chiropraktyki na wiele schorzeń. W związku z tym istnieje wiele badań, które potwierdzają skuteczność opieki chiropraktyki.

Zapytaj nas o najnowsze badania, które zostały opublikowane w czasopismach, pokazujące bezpieczeństwo i skuteczność opieki chiropraktycznej.

Co leczą kręgarze?

Powszechnym błędem jest również przekonanie, że kręgarze leczą tylko bóle krzyża i głowy. Fizjoterapeuci – Kręgarze są ekspertami w zakresie układu mięśniowo-szkieletowego i są przeszkoleni w ocenie, diagnozowaniu i leczeniu schorzeń, które mają wpływ na układ mięśniowo-szkieletowy i powiązany układ neurwowy, a także inne struktury poza kręgosłupem. Istnieje wiele dowodów potwierdzających chiropraktykę leczenia kończyn, stawów skroniowo-żuchwowych i wielu typowych schorzeń wieku dziecięcego.

 

Jeżeli szukasz Kręgarza Poznań – zadzwoń do nas i zapytaj czy możemy Ci pomóc.

Tel: 503-733-127