Przybliżony czas czytania: 4 min.

Kręgarz Poznań. Kręgarz to potoczne określenie osoby pomagającej osobom zmagającym się z dolegliwościami układu ruchu. Kręgarz w swej pracy używa technik manualnych oraz balansowania własnym ciałem. Najczęściej z kręgarzem kojarzy się „nastawianie kręgosłupa”.

Kręgarzami nazywani bywają chiropraktycy, terapeuci manualni, osteopaci oraz inne osoby pracujące z  ciałem człowieka.

Kręgarz kiekrz

Każdy z tych zawodów charakteryzuje się nieco odmienną metodologią pracy i mimo podobnych celów terapeutycznych, nie należy ich ze sobą utożsamiać.

W Centrum KORE w Swarzędzu koło Poznania łączymy najskuteczniejsze elementy terapii i korzystamy z różnych nurtów pracy z ciałem, tak aby ograniczyć czas terapii do niezbędnego minimum.

Specjalizację z kręgarstwa może nabyć fizjoterapeuta, terapeuta manualny, lekarz bądź inna osoba posiadająca wiedzę medyczną i doświadczenie w pracy z pacjentem.

 

Kręgarz Poznań – kontrowersje wokół terapii

Zawód kręgarza ma również swoich przeciwników. Podważają oni zwłaszcza wiedzę terapeuty, uważając, że kręgarz nie ma nic wspólnego z medycyną konwencjonalną, a jedynie z ludowymi praktykami, dlatego jego działania mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia Pacjentów.

Dlatego ważne jest korzystanie z pomocy odpowiednio wykształconych specjalistów. Wszyscy terapeuci w Centrum KORE mają ukończone wyższe studia z zakresu fizjoterapii, co daje gwarancje korzystania ze sprawdzonych metod leczenia.

Nastawianie kręgosłupa to tzw. manipulacje. W naszej praktyce korzystamy tylko i wyłącznie z tzw. manipulacji krótkodźwigniowych. Są one przede wszystkim bezpieczne dla Pacjenta i dają optymalne efekty lecznicze.

Zabiegi kręgarskie i chiropraktyczne wykonujemy zgodnie z aktualnym stanem wiedzy medycznej, mając na uwadze, przede wszystkim, skuteczność leczenia oraz bezwzględne bezpieczeństwo Pacjenta.

 

Zadzwoń i umów się na wizytę:

Tel: 503-733-127

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

OPINIE O NAS:

Robert Bartunek
Robert Bartunek
2023-09-30
Fajne miejsce super baseny, a reszta też OK
Papik
Papik
2023-09-21
Bardzo dobre podejście do pacjenta i rzeczowa rozmowa. Nie liczy się kasa, a chęć pomocy !
Mikołaj Frąszczak
Mikołaj Frąszczak
2023-09-20
Super miejsce ,pomogli mi z ostroga piętowa
Daniel Sniadecki
Daniel Sniadecki
2023-07-29
Perfekcja
Kasia Włodarczyk
Kasia Włodarczyk
2023-07-27
Pełen profesjonalizm i dbałość o pacjenta, naprawdę gorąco polecam!!
Agnieszka Stachurska
Agnieszka Stachurska
2023-07-10
Profesjonalne podejście, zainteresowanie ze strony Pani terapeutki nie tylko zgłaszanym problemem, ale całym pacjentem. Szczerze polecam

 

Kręgarz  – Fizjoterapeuta – czym się zajmują?

Nasza praktyka koncentruje się na wykorzystywaniu obiektywnych wyników badań do pomocy w dolegliwościach narządu ruchu. Podczas Twojej pierwszej wizyty nasz fizjoterapeuta przeprowadzi z Tobą wywiad, który będzie dotyczył pełnej historii stanu zdrowia.

Przeprowadzi odpowiednie testy ortopedyczne, neurologiczne i chiropraktyczne, aby określić, w jaki sposób terapia manualna może Ci najlepiej pomóc.

Specjalizujemy się w bólach kręgosłupa, uznając, że nikt nie ma „idealnego kręgosłupa”. Uwielbiamy pomagać Pacjentom w każdym wieku. Nasze holistyczne podejście do fizjoterapii umożliwia uzyskanie najlepszych efektów leczenia, w krótkim czasie,  kompleksowe podejście do pracy terapeutycznej umożliwia osiągnięcie optymalne wyniki terapii, aby organizm mógł funkcjonować bez bólu.

Pomagamy osobom cierpiącym na:

Mamy również duże doświadczenie w terapii kobiet w ciąży.

 

Wiemy że istnieją pewne powszechne mity lub nieporozumienia dotyczące chiropraktyki. Staramy się być otwarci i przejrzyście informować o naszej pracy, metodach terapii, którą prowadzimy oraz o korzyściach dla Twojego zdrowia.

W Polsce nie potrzebujesz lekarza, aby skierował Cię do kręgarza – fizjoterapeuty. Większość naszych Pacjentów trafia do naszej kliniki przez polecenie innych zadowolonych Pacjentów (gdyby nasza praca nie była tak skuteczna, to by tego nie robili).

Chiropraktyka była czasami kwestionowana co do jej skuteczności. W ostatnich latach wykorzystano znaczne zasoby do stworzenia solidnego materiału dowodowego badającego wpływ chiropraktyki na wiele schorzeń.

W związku z tym istnieje wiele badań, które potwierdzają skuteczność terapii  z zastosowaniem metod kręgarskich i chiropraktycznych.

Zapytaj nas o najnowsze badania, które zostały opublikowane w czasopismach, pokazujące bezpieczeństwo i skuteczność opieki chiropraktycznej.

 

Kręgarz Poznań – Co leczą kręgarze?

Powszechnym błędem jest również przekonanie, że kręgarze leczą tylko bóle krzyża i głowy. Fizjoterapeuci – Kręgarze są ekspertami w zakresie układu mięśniowo-szkieletowego i są przeszkoleni w ocenie, diagnozowaniu i leczeniu schorzeń, które mają wpływ na układ mięśniowo-szkieletowy i powiązany układ nerwowy, a także inne struktury poza kręgosłupem.

Istnieje wiele dowodów potwierdzających chiropraktykę leczenia kończyn, stawów skroniowo-żuchwowych i wielu typowych schorzeń wieku dziecięcego.

Chiropraktyka cena

Cena Kompleksowej wizyty diagnostyczno-leczniczej, z zabiegami nastawiania kręgosłupa, rozluźniania mieśniowo powięziowego i wszystkimi koniecznymi zabiegami wynosi 150 zł.

 

Jeżeli szukasz Kręgarza Poznań – zadzwoń do nas i zapytaj czy możemy Ci pomóc.

 

Tel: 503-733-127

 

Kręgarz Poznań  – Co to jest leczenie  chiropraktyczne?

Leczenie chiropraktyczne jest formą medycyny komplementarnej, która opiera się na założeniu, że Twoje ciało może samo się leczyć za pomocą konkretnych, praktycznych manipulacji wykonywanych przez wyszkolonego profesjonalistę. Te manipulacje (zwane często nastawieniem kręgosłupa} pomagają wyrównać stawy i mogą  prowadzić do złagodzenia bólu.

Leczenie chiropraktyczne przez Kręgarz Poznań może pomóc złagodzić ból w stanach wpływając na:

  • kości
  • chrząstki
  • tkankę łączną
  • stawy
  • mięśnie

Leczenie chiropraktyczne często koncentruje się na kręgosłupie, ale może też koncentrować się na innych częściach ciała, w zależności od konkretnego problemu, z którym się borykasz.

Leczenie chiropraktyczne ma pewne podobieństwa do fizjoterapii , a niektóre schorzenia można leczyć obydwoma rodzajami terapii.

Ogólnie rzecz biorąc, kręgarze częściej stosują praktyczne manipulacje, aby złagodzić objawy. Fizjoterapeuci mają tendencję do kładzenia większego nacisku na rehabilitację za pomocą rozciągania i ćwiczeń.

 

Kręgarz Poznań – Jakie są korzyści z leczenia chiropraktycznego?

1. Zmniejszenie bólu szyi

Ból szyi to częsty problem, zwłaszcza jeśli siedzisz wiele godzin dziennie, często zginasz szyję, by skorzystać z telefonu lub masz złą postawę. Kręgarz może pomóc złagodzić ból szyi poprzez wyrównanie kręgosłupa i złagodzenie napięcia mięśni szyi.

Badania z 2012 roku wykazały, że 12 tygodni cykl leczenia za pomocą  manipulacji był skuteczniejszy niż leki w leczeniu nieswoistego ból szyi w grupie 272 dorosłych. W badaniach z 2019 roku odkryto, że manipulacja kręgosłupa szyjnego może pomóc w zmniejszeniu bólu szyi w krótkim okresie poprzez modyfikację poziomu neuropeptydów we krwi. Neuropeptydy to białka wytwarzane w układzie nerwowym, które działają jako neuroprzekaźniki lub hormony.

2. Zmniejsza uzależnienie od opioidowych środków przeciwbólowych

Osoby z przewlekłym bólem często otrzymują recepty na opioidowe leki przeciwbólowe, które pomagają radzić sobie z dyskomfortem. Jednak poddanie się leczeniu chiropraktycznemu może zmniejszyć potrzebę przyjmowania tych środków przeciwbólowych.

W badaniach z 2020 roku porównano liczbę recept na opioidowe leki przeciwbólowe zrealizowanych dla dorosłych, którzy odwiedzili tylko swojego lekarza lub którzy odwiedzili zarówno kręgarza, jak i lekarza w celu leczenia bólu kręgosłupa. Badanie wykazało, że dorośli, którzy odwiedzili kręgarza, rzadziej otrzymali receptę na opioidy na ból w porównaniu z tymi, którzy widzieli tylko swojego lekarza.

3. Łagodzi ból pleców

Leczenie chiropraktyczne może być dobrą alternatywą dla bardziej inwazyjnych alternatyw, takich jak zabieg chirurgiczny lub zastrzyki w leczeniu krótkotrwałego lub przewlekłego bólu pleców.

American College of Physicians zaleca, aby lekarze zachęcali osoby z przewlekłym bólem dolnego odcinka kręgosłupa, aby najpierw poszukiwali metod niefarmaceutycznych przed przyjęciem leków przeciwbólowych.

4. Możliwe zmniejszenie objawów choroby zwyrodnieniowej stawów

Ból związany z chorobą zwyrodnieniową stawów jest spowodowany zwyrodnieniem chrząstki w stawie, które powoduje ocieranie się końców kości. Niektóre rodzaje zabiegów chiropraktycznych mogą pomóc wyrównać stawy i zmniejszyć stopień ścierania się kości.

Nie przeprowadzono wielu badań na temat korzyści z manipulacji chiropraktyki w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Jednak w badaniu na zwierzętach w 2020  znaleziono dowody na to, że chiropraktyka może pomóc spowolnić postęp zapalenia stawów poprzez poprawę stanu chrząstki, kości i torebki stawowej.

5. Łagodzi bóle głowy

Manipulacja kręgosłupa może być skuteczna w leczeniu napięciowych bólów głowy i bólów głowy, które powstają w szyi.

Badanie z 2016 r. wykazało, że 6 do 8 sesji manipulacji kręgosłupa szyjnego i piersiowego było bardziej skutecznych niż ruch i ćwiczenia w łagodzeniu bólu u osób z przewlekłymi bólami głowy.

6. Bardziej przystępne leczenie przewlekłego bólu pleców

Leczenie chiropraktyczne może być tańszą alternatywą dla konwencjonalnego leczenia przewlekłego bólu krzyża .

W badaniu z 2016 r. naukowcy przyjrzeli się potencjalnym korzyściom finansowym leczenia chiropraktycznego dla pacjentów Medicare z przewlekłym bólem pleców.

Naukowcy odkryli, że osoby, które otrzymały leczenie chiropraktyczne, miały niższy ogólny koszt leczenia. Badanie wykazało również, że czas leczenia był krótszy niż w przypadku osób, które miały konwencjonalne leczenie.

kręgarz kiekrz

7. Wysoka satysfakcja

 

Badania ogólnie wykazały stosunkowo wysoki poziom zadowolenia z leczenia chiropraktycznego.

Na przykład w  badaniu z 2015  , naukowcy odkryli, że grupa 544 osób objętych opieką chiropraktyczną zgłosiła wysoki poziom zadowolenia. Ponadto 92 procent osób biorących udział w tym badaniu uzyskało poprawę bólu, a 80 procent zgłosiło poprawę zdolności poruszania się. Umów się na zabieg do Kręgarz Poznań.

8. Zmniejsza objawy skoliozy

Leczenie chiropraktyczne może pomóc poprawić kąt Cobba u osób ze skoliozą . Kąt Cobba jest miarą tego, jak duże jest boczne zniekształcenie kręgosłupa.

W badaniu z 2016 roku odkryto, że kąt Cobba w grupie pięciorga dzieci ze skoliozą poprawił się po 8 tygodniach leczenia chiropraktycznego. Zauważalną poprawę zaobserwowano po 4 tygodniach leczenia.

 

9. Pomaga poprawić postawę

Poddanie się leczeniu chiropraktycznemu może potencjalnie pomóc w skorygowaniu złej postawy, zwłaszcza jeśli słaba postawa jest spowodowana zbyt dużą ilością siedzenia.

10. Może pomóc w wynikach sportowych

Korekty kręgosłupa mogą potencjalnie poprawić wyniki sportowe. Może to być spowodowane zwiększoną ruchomością stawów, zmniejszonym bólem i mniejszym ograniczeniem tkanek. Zabiegi kręgarskiei mogą być skuteczne, gdy są stosowane do radzenia sobie z bólem spowodowanym urazem.

 

 

 

Umów się na leczenie w Swarzędzu k. Poznania:

Tel: 503-733-127

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

Zespół KORE Fizjoterapia Specjalistyczna.

OPINIE O NAS:

Robert Bartunek
Robert Bartunek
2023-09-30
Fajne miejsce super baseny, a reszta też OK
Papik
Papik
2023-09-21
Bardzo dobre podejście do pacjenta i rzeczowa rozmowa. Nie liczy się kasa, a chęć pomocy !
Mikołaj Frąszczak
Mikołaj Frąszczak
2023-09-20
Super miejsce ,pomogli mi z ostroga piętowa
Daniel Sniadecki
Daniel Sniadecki
2023-07-29
Perfekcja
Kasia Włodarczyk
Kasia Włodarczyk
2023-07-27
Pełen profesjonalizm i dbałość o pacjenta, naprawdę gorąco polecam!!
Agnieszka Stachurska
Agnieszka Stachurska
2023-07-10
Profesjonalne podejście, zainteresowanie ze strony Pani terapeutki nie tylko zgłaszanym problemem, ale całym pacjentem. Szczerze polecam

 

Data ostatniej aktualizacji: 21.07.2023