Przybliżony czas czytania: 4 min.

 

Zaburzenia erekcji to problem, który dotyka coraz większą liczbę mężczyzn na całym świecie. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zaburzenia erekcji dotykają około 150 milionów mężczyzn na świecie.

Z tego powodu istnieje wiele metod leczenia tego problemu, jedną z nich jest terapia falą uderzeniową ESWT (extracorporeal shock wave therapy).

 

W Centrum KORE w Swarzędzu koło Poznania oraz w placówce partnerskiej w Krakowie mamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu zaburzeń erekcji falą uderzeniową.

Leczeniem zaburzeń erekcji falą uderzeniową zajmujemy się od 2018 roku. Przez ten czas wykonaliśmy kilka tysięcy zabiegów ESWT i pomogliśmy odzyskać erekcję setkom mężczyzn, również tym, u których inne formy leczenia nie przyniosły zadowalających efektów.

Dzięki naszej specjalizacji możemy zapewnić Pacjentom kompleksową opiekę medyczną w zakresie poprawy funkcji erekcyjnej.

 

Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu w którym dowiesz się między innymi:

Na czym polega nowoczesne leczenie zaburzeń erekcji?

Jaka jest skuteczność leczenia zburzeń erekcji falą uderzeniową?

Co mówią ten temat badania publikowane w renomowanych czasopismach medycznych?

Jakie są opinie naszych Pacjentów, którzy przeszli leczenie zaburzeń erekcji falą uderzeniową?

 

Zadzwoń – Wielkopolska – Poznań:

Tel: 503-733-127

 

Zadzwoń – Małopolska – Kraków:

Tel: 12 375 14 77

 

leczenie zaburzeń erekcji falą uderzeniową

Czym jest terapia falą uderzeniową ESWT?

Terapia falą uderzeniową ESWT to nowoczesna metoda leczenia zaburzeń erekcji. Polega ona na wykorzystaniu fal akustycznych, które generowane są za pomocą specjalistycznej maszyny i aplikowane są na członka pacjenta.

Fale te wpływają na układ naczyniowy i nerwowy, co powoduje poprawę krążenia krwi i zwiększenie produkcji tlenku azotu, który jest niezbędny do osiągnięcia i utrzymania erekcji.

 

Zobacz efekty terapii leczenia wzwodu falą uderzeniową

 

W jaki sposób działa terapia falą uderzeniową ESWT?

Terapia falą uderzeniową ESWT działa na kilku poziomach.

 • Po pierwsze, poprawia krążenie krwi poprzez stymulację naczyń krwionośnych, co zwiększa dopływ krwi do penisa.
 • Po drugie, stymuluje produkcję tlenku azotu, który jest niezbędny do rozszerzenia naczyń krwionośnych w penisie, co umożliwia osiągnięcie i utrzymanie erekcji.
 • Po trzecie, działa na nerwy, które odpowiadają za czucie i erekcję, poprawiając ich funkcjonowanie.

fala uderzeniowa eswt na zaburzenia erekcji zdjęcia

Jakie są najważniejsze korzyści leczenia metodą LSWT ( falą uderzeniową) w zaburzeniach erekcji:

 1. Rehabilitacja urologiczna leczy przyczyny problemów z erekcją, a nie tylko objawy;
 2. Pierwsze efekty, w postaci wzmocnienia erekcji, pojawiają się po 2-3 sesjach zabiegowych;
 3. Pozytywne efekty uzyskuje się u ok. 70-80% pacjentów – efekty leczenia zaburzeń erekcji – zobacz;
 4. Pojawienie się spontanicznych erekcji bez tabletek na erekcję;
 5. Terapia LSWT jest nieinwazyjna i całkowicie bezbolesna;
 6. Uruchamia naturalne i fizjologiczne mechanizmy naprawcze, zwiększając przepływ krwi;
 7. Przywraca radość z życia seksualnego, dzięki stabilnej, dłuższej i mocniejszej erekcji;
 8. Dzięki eliminacji problemów z erekcją pozwala poprawić życie płciowe i wzmocnić doznania w czasie stosunku.

 

Zadzwoń – zapytaj:

Tel: 503-733-127

TY I TWOJA PARTNERKA POCZUJECIE RÓŻNICĘ!

OPINIE O NAS:

Robert Bartunek
Robert Bartunek
2023-09-30
Fajne miejsce super baseny, a reszta też OK
Papik
Papik
2023-09-21
Bardzo dobre podejście do pacjenta i rzeczowa rozmowa. Nie liczy się kasa, a chęć pomocy !
Mikołaj Frąszczak
Mikołaj Frąszczak
2023-09-20
Super miejsce ,pomogli mi z ostroga piętowa
Daniel Sniadecki
Daniel Sniadecki
2023-07-29
Perfekcja
Kasia Włodarczyk
Kasia Włodarczyk
2023-07-27
Pełen profesjonalizm i dbałość o pacjenta, naprawdę gorąco polecam!!
Agnieszka Stachurska
Agnieszka Stachurska
2023-07-10
Profesjonalne podejście, zainteresowanie ze strony Pani terapeutki nie tylko zgłaszanym problemem, ale całym pacjentem. Szczerze polecam

.

 

Skuteczność leczenia zaburzeń erekcji falą uderzeniową- 80%

 

Skuteczność metody L-ESWT w leczeniu impotencji potwierdzają liczne badania naukowe. Od 2013 roku procedura znalazła się w obrębie wytycznych Europejskiego Towarzystwa Urologicznego jako jedna z możliwości terapeutycznych w leczeniu zaburzeń erekcji.

Badania kliniczne potwierdzają skuteczność w leczeniu wzwodu na poziomie 80%. Co oznacza, że u 80% mężczyzn po zakończonym leczeniu problemów z erekcją uzyskuje się poprawę funkcji erekcyjnej i możliwe jest jej uzyskanie i utrzymanie bez konieczności zażywania mocnych leków czy tabletek na potencję.

Natomiast pozostała część mężczyzn poddanych terapii (20% ) lepiej reaguje na podanie leków – erekcja staje się łatwiejsza do uzyskania i twardsza.

Metoda sprawdza się również u osób słabo reagujących na farmakoterapię oraz po usunięciu prostaty. Badania potwierdzają trwałość uzyskanego efektu.

 

 

Leczenie zaburzeń erekcji fala uderzeniową w świetle badań naukowych

W 2016 roku opublikowano analizę dotychczasowych badań klinicznych dotyczących leczenia zaburzeń erekcji falą uderzeniową (Low-intensity Extracorporeal Shock Wave Treatment Improves Erectile Function Eur Urol 2016).

Publikacja definitywnie potwierdziła skuteczność leczenia zaburzeń wzwodu metodą ESWT.  Jak objaśnia prof. Frank Sommer z  „Z medycznego punktu widzenia penis musi pokonać ciśnienie od 120 do 140 centymetrów słupa wody, aby wejść do pochwy”

 

 

leczenie zaburzeń erekcji falą uderzeniową ESWT skuteczność
Leczenie zaburzeń erekcji falą uderzeniową ESWT – Efekty leczenia

W ostatnich latach przeprowadzono wiele badań nad skutecznością terapii falą uderzeniową ESWT w leczeniu zaburzeń erekcji. W jednym z badań, opublikowanym w czasopiśmie „European Urology” w 2017 roku, oceniano skuteczność terapii falą uderzeniową ESWT u 156 mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Badanie wykazało, że terapia ta poprawiła jakość erekcji u 75% badanych pacjentów.

Inne badania przeprowadzone na większej grupie pacjentów potwierdziły skuteczność terapii falą uderzeniową ESWT w leczeniu zaburzeń erekcji.

W jednym z takich badań, opublikowanym w czasopiśmie „Journal of Sexual Medicine” w 2019 roku, badano skuteczność terapii falą uderzeniową ESWT u 300 mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Po 12 tygodniach terapii stwierdzono znaczącą poprawę erekcji u 64,7% badanych pacjentów.

 

Celem jest przywrócenie spontanicznej erekcji. Prowadzone badania potwierdzają, że leczenie LI-ESWT wpływa na hemodynamikę i jest skuteczniejsze od pozostałych niechirurgicznych metod, np. wstrzykiwania środków rozszerzających naczynia.Dr n. med. Paweł Pilch Urolog z Krakowa

Problemy z erekcją - zdjęcie erekcji

 

Najnowsze badania włoskiego zespołu kierowanego przez Dr Alessia Celeste Bocchino opublikowane w 2023 w IC Urology potwierdzaja trwałość leczenia, a we wnioskach stwierdzą jednoznacznie:

Low-intensity extracorporeal shock wave therapy for erectile dysfunction: Myths and realities

The IIEF-5 score and EHS improved in patients who underwent the procedure with results maintained at 12 months of FU, highlighting the effectiveness of this treatment. Moreover, only few studies have reported low grade complications, suggesting the safety of the procedure.

Wynik IIEF-5 i EHS poprawiły się u pacjentów, którzy przeszli zabieg, a wyniki utrzymały się po 12 miesiącach, co podkreśla skuteczność tego leczenia. Co więcej, tylko w nielicznych badaniach odnotowano powikłania o niskim stopniu nasilenia, co sugeruje bezpieczeństwo zabiegu.

Low-intensity extracorporeal shock wave therapy for erectile dysfunction: Myths and realities

 

Leczenie zaburzeń erekcji falą uderzeniową cena

leczenie zaburzeń erekcji falą uderzeniowa cena

Pełen cykl terapeutyczny w KORE Fizjoterapia Specjalistyczna obejmuje 6 zabiegów. Terapia falą uderzeniową LSWT odbywa się 1 raz w tygodniu. Koszt pełnego cyklu to 3000 zł. Natomiast koszt pojedynczego zabiegu wynosi 500 zł.

Przed rozpoczęciem terapii zaburzeń erekcji wymagana jest wizyta kwalifikacyjna z badaniem USG, której koszt wynosi 220 zł. Zapewniamy pełną dyskrecję i gwarantujemy życzliwe podejście.

Prowadzimy również:

 

Wyniki najnowszych badań w zakresie leczenia zaburzeń erekcji u Pacjentów po usunięciu prostaty:

Wnioski: To randomizowane badanie wskazuje, że metoda L-ESWT dla zaburzeń erekcji u mężczyzn poddanych Radykalnej Prostatektomii może być skuteczna i bezpieczna. .             Peter Bill Juul Ladegaard, Jonas Mortensen, Sune Møller Skov-Jeppesen, Lars Lund Erectile Dysfunction A Prospective Randomized Placebo-Controlled Study Evaluating the Effect of Low-Intensity Extracorporeal Shockwave Therapy (LI-ESWT) in Men With Erectile Dysfunction Following Radical Prostatectomy

 

Leczenie zaburzeń erekcji falą uderzeniową opinie

Terapia falą uderzeniową ESWT jest nieinwazyjna i nie wymaga pobytu w szpitalu. Przebiega zwykle w sześciu sesjach, z odstępem czasu pomiędzy nimi. Każda sesja trwa około 30  minut i jest bezbolesna. Pacjent leży na stole, a specjalista aplikuje na penis falę uderzeniową za pomocą specjalistycznej głowicy.

Leczenie zaburzeń erekcji falą uderzeniową, zdobywa coraz większą popularność jako skuteczna metoda poprawy funkcji erekcyjnych u mężczyzn.

Opinie naszych pacjentów na temat leczenia erekcji falą uderzeniową są  w większości przypadków są bardzo pozytywne.

Oto kilka opinii na temat leczenia zaburzeń erekcji falą uderzeniową:

 1. Pozytywne wyniki: Nasi Pacjenci zgłaszają znaczącą poprawę jakości życia seksualnego po przeprowadzeniu terapii falą uderzeniową. Widzą znaczącą różnicę w swojej zdolności do uzyskiwania i utrzymywania erekcji.
 2. Brak działań ubocznych: Nasi Pacjenci doceniają, że terapia falą uderzeniową jest nieinwazyjna i nie wymaga stosowania leków.
 3. Poprawa samopoczucia: Nasi Pacjenci zgłaszają poprawę swojego ogólnego samopoczucia po zakończeniu terapii. Poprawa erekcji może mieć pozytywny wpływ na psychologiczne aspekty życia, w tym na pewność siebie i relacje z partnerką/partnerem.
 4. Trwałość efektów: Badania kliniczne sugerują, że efekty terapii falą uderzeniową są trwałe, co oznacza, że poprawa funkcji erekcyjnych utrzymuje się w czasie.
 5. Opcja dla tych, którzy nie reagują na leki: Terapia falą uderzeniową może być atrakcyjną opcją dla mężczyzn, którzy nie reagują lub źle reagują na farmakoterapię, a także dla tych, którzy chcą unikać leków z powodów zdrowotnych.
 6. Bezpieczeństwo: Uważamy, że terapia falą uderzeniową jest bezpieczna i dobrze tolerowana, z minimalnym ryzykiem działań niepożądanych.
leczenie zaburzeń erekcji fala uderzeniową opinie

 

Podsumowanie – Fala uderzeniowa w leczeniu zaburzeń erekcji

Polecamy terapię falą uderzeniową ESWT jako nowoczesną i skuteczną metodą leczenia zaburzeń erekcji. Poprawia krążenie krwi i stymuluje produkcję tlenku azotu, co umożliwia osiągnięcie i utrzymanie erekcji. Jest to metoda nieinwazyjna i bezbolesna, która nie powoduje skutków ubocznych.

 

Umów się na leczenie zaburzeń erekcji falą uderzeniową:

 

Tel: 503-733-127

 

ZOBACZ JAK LECZYMY

 

ZOBACZ OPINIE O NAS W GOOGLE

Robert Bartunek
Robert Bartunek
2023-09-30
Fajne miejsce super baseny, a reszta też OK
Papik
Papik
2023-09-21
Bardzo dobre podejście do pacjenta i rzeczowa rozmowa. Nie liczy się kasa, a chęć pomocy !
Mikołaj Frąszczak
Mikołaj Frąszczak
2023-09-20
Super miejsce ,pomogli mi z ostroga piętowa
Daniel Sniadecki
Daniel Sniadecki
2023-07-29
Perfekcja
Kasia Włodarczyk
Kasia Włodarczyk
2023-07-27
Pełen profesjonalizm i dbałość o pacjenta, naprawdę gorąco polecam!!
Agnieszka Stachurska
Agnieszka Stachurska
2023-07-10
Profesjonalne podejście, zainteresowanie ze strony Pani terapeutki nie tylko zgłaszanym problemem, ale całym pacjentem. Szczerze polecam

Specjaliści KORE

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta uroginekologiczny, hirudoterapeuta

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta urologiczny, hirudoterapeuta

osteopata cennik

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta stomatologiczny

 

Agnieszka Woelke

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta wisceralny

 

 

 

 

Źródła:

 1. Wang CJ, Huang H-Y. Shockwave treatment for ED. Translational Andrology and Urology. 2017;6(2):295-302. doi:10.21037/tau.2017.04.06 Link do artykułu: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5429937/
 2. Clavijo RI, Kohn TP, Kohn JR, Ramasamy R. Effects of Low-Intensity Extracorporeal Shockwave Therapy on Erectile Dysfunction: A Systematic Review and Meta-Analysis. Journal of Sexual Medicine. 2017;14(1):27-35. doi:10.1016/j.jsxm.2016.11.001 Link do artykułu: https://www.jsm.jsexmed.org/article/S1743-6095(16)30650-4/fulltext
 3. Gruenwald I, Appel B, Vardi Y. Low-intensity extracorporeal shock wave therapy – a novel effective treatment for erectile dysfunction in severe ED patients who respond poorly to PDE5 inhibitor therapy. Journal of Sexual Medicine. 2012;9(1):259-264. doi:10.1111/j.1743-6109.2011.02570.x Link do artykułu: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21883832/
 4. Lu Z, Lin G, Reed-Maldonado A, Wang C, Lee YC, Lue TF. Low-intensity Extracorporeal Shock Wave Treatment Improves Erectile Function: A Systematic Review and Meta-analysis. European Urology. 2017;71(2):223-233. doi:10.1016/j.eururo.2016.05.050 Link do artykułu: https://www.europeanurology.com/article/S0302-2838(16)30331-5/fulltext
 5. Wang T, Xu Z, Jiang M, et al. The efficacy and safety of low-intensity extracorporeal shockwave therapy in patients with erectile dysfunction: a systematic review and meta-analysis. International Urology and Nephrology. 2019;51(12):2129-2139. doi:10.1007/s11255-019-02287-x Link do artykułu: https://link.springer.com/article/10.1007/s11255-019-02287-x
 6. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2050052120300317
 7. https://fizjotechnologia.com/dziedziny-fizjoterapii/fala-uderzeniowa/leczenie-zaburzen-erekcji.html
 8. https://www.consultronix.pl/cxnews-artykuly/ed1000-nowoczesna-terapia-zaburzen-erekcji-fala-uderzeniowa/
 9. Low-intensity extracorporeal shockwave therapy for erectile dysfunction: an overview of systematic reviews

 10. http://www.przeglad-urologiczny.pl/artykul.php?1092
 11. Low-intensity extracorporeal shock wave therapy for erectile dysfunction: Myths and realities

 

Data ostatniej aktualizacji: 07.12.2023

malgorzata_skubis
Małgorzata Skubis - Redaktor medyczny

Studentka kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum w Krakowie. Zakochana w podróżowaniu, poznawaniu nowych ludzi, kultur i smaków. Otwarta na świat i nowe doświadczenia. Zawsze chętna do podjęcia kolejnych wyzwań.

Urofizjoterapeuta Małgorzata Chochowska

Fizjoterapeuta. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych z dziedziny fizjoterapii uroginekologicznej, neurofizjologii, terapii manualnej i fizykoterapii.Prowadzi badania z zakresu terapii manualnej tkanek miękkich i rozluźniania mięśniowo-powięziowego. Współpracuje z Katedrą Medycyny Społecznej, Zakładem Patofizjologii Narządu Ruchu oraz Katedrą Biofizyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Jest gorącym zwolennikiem całościowego ujmowania problemów zdrowotnych i głęboko zindywidualizowanego podejścia do Pacjenta.Zawodowo zajmuje się praktyką kliniczną, prowadząc Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej KORE w Swarzędzu k. Poznania i specjalizując się w fizjoterapii uroginekologicznej oraz w zakresie terapii manualnej, głównie u osób po urazach narządu ruchu oraz u pacjentów z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi.

Nieustannie doskonali swój warsztat pracy uczestnicząc w kursach z zakresu terapii manualnej i fizjoterapii.Adiunkt w Zakładzie Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz wykładowca Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii (Pracownia Terapii Manualnej i Masażu).