34-letni pacjent został skierowany na leczenie fizjoterapeutyczne z powodu przewlekłego zespołu bólowego odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa w przebiegu dyskopatii L5-S1. Na podstawie wywiadu ustalono, że pierwsze dolegliwości bólowe pojawiły się w 2012 r. i nie były poddawane leczeniu.

 

 

 

 

 

Kolejne dolegliwości pojawiły się w roku 2017 i ustąpiły po iniekcjach domięśniowych. Pierwszy ostry incydent miał miejsce 9 kwietnia 2020 r. – pacjent nie wiązał go z żadnym konkretnym zdarzeniem, podał, że dzień wcześniej spędził w pracy 9 godzin w pozycji siedzącej, zaś następnego dnia nie był w stanie wstać z łóżka.

Pierwszy tydzień po konsultacji lekarskiej spędził, leżąc na plecach na twardym łóżku. Następnie w badaniu tomografii komputerowej stwierdzono masywną lewoboczną wypuklinę na poziomie L5-S1  i po konsultacji neurochirurgicznej, ze względu na silne objawy rwy kulszowej, zakwalifikowano go do operacji mikrodiscektomii.

Pacjent nie wyraził zgody na operację i był hospitalizowany na oddziale rehabilitacji przez 4 tygodnie. Ze względu na niezadowalające efekty i utrzymujące się dolegliwości bólowe został skierowany na 21-dniowy turnus rehabilitacyjny. Po leczeniu sanatoryjnym dolegliwości nasiliły się.

Pacjent umawia się na wizytę do KORE Fizjoterapia Specjalistyczna w Swarzędzu.

 

Efekty leczenia fizjoterapeutycznego rwy kulszowej :

 

Wizyta kontrolna 1 (po pierwszej sesji fizjoterapeutycznej)
Pacjent czuje niewielką subiektywną poprawę w zakresie swoich dolegliwości – ok. 30%. Podaje przede wszystkim brak objawów w prawym pośladku oraz zmniejszenie dolegliwości w lewym udzie.

Wizyta kontrolna 2 (po drugiej sesji fizjoterapeutycznej)
Pacjent zgłasza zmniejszenie dolegliwości bólowych o ok. 50%. Występuje brak objawów w pośladku prawym oraz udzie lewym, zmniejszenie dolegliwości w lewym pośladku, od doby nie pojawiają się skurcze stóp oraz łydek.

Wizyta kontrolna 3  (po trzeciej sesji fizjoterapeutycznej)
Pacjent zgłasza poprawę swojego stanu zdrowia o 80%. Brak objawów w obrębie uda lewego, pośladków, występuje dyskomfort w obrębie kręgosłupa lędźwiowego. Wykonuje czynności życia codziennego bez większych problemów. Ćwiczy systematycznie ok. 8 razy dziennie. W trakcie ćwiczeń dyskomfort w obrębie kręgosłupa lędźwiowego znika. Największy dyskomfort towarzyszy pacjentowi pod koniec dnia.

 

wyleczyłem rwę kulszową

 

Rwa kulszowa wyleczyłem

Umów się na leczenie rwy kulszowej i bólu pleców:

 

Tel: 503-733-127

 

 

ZOBACZ OPINIE O NAS W GOOGLE

robert lakotta
robert lakotta
2021-09-28
Rewelacja wszystkim polecam w 30 min postawiony na nogi!!!!jeszcze raz bardzo dziękuje
Karolina Kubik
Karolina Kubik
2021-09-11
Super atmosfera, profesjonalne podejście. Bardzo polecam.
Magda Krupa
Magda Krupa
2021-09-02
Polecam
Ola Tryk
Ola Tryk
2021-09-01
Bardzo polecam gabinet KORE - terapeuci na najwyższym poziomie wiedzy, umiejętności oraz kultury osobistej, pełni uśmiechu i zdolności fachowcy. Szeroka oferta zabiegów i różnych terapii. Atmosfera niewielkiego centrum uspokaja, że nawet największe "tortury" z zakresu terapii manualnej są niestraszne :) Nieustannie szkoląca się załoga gotowa jest stawić czoła każdemu wyzwaniu które przyniesie pacjent. Jako aktywny sportowiec zaglądam często i po sprawdzeniu wielu gabinetów, to do KORE wracam zawsze. Polecam bardzo gorąco!
Marek Małkowiak
Marek Małkowiak
2021-08-24
Jeżeli w innych zakładach leczniczych wezmą przykład z Kore to może coś się w służbie zdrowia zmieni na lepsze
karol paczuski
karol paczuski
2021-08-13
Dobra placówka mają też sprzęt do terapii polecam
Kamila
Kamila
2021-08-08
Pan Krzysztof pełen profesjonalizm, gabinet czysty, schludny, terapeuta kulturalny. Precyzja i dokładność, zarówno badania jaki i terapii. A mój brzuch już nie boli, funkcjonuje normalnie. Kilka prostych rad na temat żywienia, jakieś ziółko i kilka igieł zrobiły robotę. Pozdrawiam serdecznie
Maria
Maria
2021-08-08
Pan Krzysztof jest mega specjalistą, że swoi bólami kręgosłupa chodziłam po wielu lekarzach i tylko jadłam zalecane tabletki, które nic nie wnosiły, a nawet czułam się po nich gorzej. Nikt nie poświęcił mi tyle czasu co Pan Krzysztof, dokładnie zbadał, dotknął, użył jakiś narzędzi, no bolało ale czasem musi, zadał ćwiczenia jako pracę domową i wyjaśnił co się tam właściwie dzieje. Po 2 wizytach pomogł, minęły dwa miesiące i po bólu ani śladu. Serdecznie polecam

 

 

Specjaliści KORE

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta uroginekologiczny, hirudoterapeuta

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta urologiczny, hirudoterapeuta

osteopata cennik

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta stomatologiczny

 

 

Agnieszka Woelke

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta trzewny