Przybliżony czas czytania: 5 min.

 

Fale radiowe na twarz (zabieg RF) to zabieg pozwalający na spektakularne odmłodzenie skóry. Zabieg wykonywany w okolicach twarzy umożliwia uzyskanie efektu liftingu bez skalpela. Ponadto zabieg może być wykonywany na innych obszarach ciała i efektem jest nie tylko ujędrnienie skóry, ale także zmniejszenie depozytów tkanki tłuszczowej.

Tym, co decyduje o przewadze zabiegu RF nad innymi procedurami odmładzającymi jest całkowity brak inwazyjności. Oznacza to, że nie zostaje naruszona ciągłość skóry, a to przekłada się na brak konieczności rekonwalescencji po zabiegu.

Zapraszamy do Centrum KORE w Swarzędzu na zabiegi RF na twarz.

 

Fale radiowe na twarz

Zabieg RF na twarz – na czym polega?

Zabieg radiofrekwencji RF przy użyciu urządzenia BTL Exilis to bezbolesna procedura polegająca na poddaniu skóry działaniu fali ultradźwiękowej oraz fali radiowej. Taka kombinacja dwóch nowoczesnych technologii zapewnia komplementarne działanie i możliwość uzyskania spektakularnych efektów.

Wykorzystanie obydwu rodzajów fal pozwala zarówno na ujędrnienie skóry i poprawę owalu twarzy, jak i redukowanie miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej, np. na podbródku. Ostatecznie – twarz zostaje wymodelowana w pożądany sposób.

 

Zabieg RF Exilis – fale radiowe na twarz, szyję i dekolt

 

Nie wszystkie urządzenia z falami RF działają tak samo. Potwierdzone efekty oraz spełnienie najwyższych wymagań bezpieczeństwa posiada urządzenie brytyjskiej firmy BTL  – Exilis. Zabieg Exilis wykonywany w naszej klinice wykorzystuje dwie niezwykle skuteczne technologie – CRT oraz RID.

CRT to Collagen Refill Technology, czyli procesu prowadzącego do pobudzenia syntezy włókien kolagenowych. Kolagen to jedno z najważniejszych białek budujących skórę. Organizm stale syntetyzuje kolagen, a proces ten zachodzi jednocześnie z degradacją włókien kolagenowych. Dopóki procesy degradacji kolagenu są równoważone przez jego syntezę – skóra zachowuje nienaganną kondycję.

Jednak wraz z wiekiem tempo syntezy włókien kolagenowych spada – i to przyczynia się do pogorszenia wyglądu skóry i jej starzenia. Wówczas najskuteczniejszą strategią anti-age jest aktywowanie procesów neokolagenezy, czyli syntetyzowania nowych włókien kolagenowych.

Fala radiowa oddziałuje na tkankę, prowadząc do jej podgrzania do temperatury 40 stopni. Skutkuje to skróceniem obecnych w skórze włókien kolagenowych. Gdy są one zbyt rozciągnięte, osłabia to ich strukturę i rzutuje negatywnie na wygląd skóry. Staje się ona bardziej cienka i wiotka, a zmarszczki są bardziej widoczne.

Ponadto fala ultradźwiękowa umożliwia rozplątywanie części włókien kolagenowych, a także ich mechanicznego przerwania. Pozornie takie zmiany w obrębie włókien kolagenowych nie wydają się być korzystne – w końcu naruszone zostaje białkowe „rusztowanie” skóry.

Jednak w rzeczywistości jest to bardzo pożądane zjawisko, gdyż takiemu kontrolowanemu uszkodzeniu włókien kolagenowych towarzyszy pobudzenie syntezy nowych włókien kolagenowych. Przekłada się to na zaawansowany remodeling skóry, zagęszczenie jej struktury, wygładzenie i ujędrnienie.

 

fale radiowe na twarz efekty

Kolejną technologią wykorzystywaną w zabiegu Exilis jest RID, czyli Eeach, Isolate, Deactivate. Takie działanie aparatury umożliwia redukowanie miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej. Co najważniejsze, zabieg może być skierowany zarówno na rozmaitych obszarach ciała, np. na brzuchu czy pośladkach, jak i na twarzy. Ta technologia polega na generowaniu następujących procesów:

 • reach, czyli rozpoznanie to precyzyjne skierowanie energii na poziomie tkanki tłuszczowej, z jednoczesnym ochładzaniem powierzchni skóry; przekłada się to na wysoką skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu – z jednej strony energia oddziałuje wybiórczo na tkankę docelową, a z drugiej chroni skórę przed oparzeniami;
 • isolate, czyli izolacja, polegająca na przerwanie zwłóknień występujących w obrębie tkanki tłuszczowej; takie działanie fali ultradźwiękowej sprawia, że komórki tłuszczowe są bardziej podatne na terapię, gdyż oddziela skumulowane adipocyty, wyodrębniając pojedyncze komórki;
 • deactivate, czyli deaktywacja polega na pobudzeniu metabolizmu komórek tłuszczowych, co skutkuje efektywną lipolizą, czyli spalaniem tłuszczu; zmniejszeniu ulega zarówno liczba adipocytów, jak i ich objętość.

Wskazania do zabiegu fal radiowych na twarz

Radiofrekwencja Exilis wykonywana jest w celu kompleksowego odmłodzenia twarzy. Zabieg może być wykonany zarówno u osób młodych, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry, takie jak drobne zmarszczki czy wiotkość twarzy.

Zabieg idealnie nadaje się także dla osób dojrzałych, u których zmiany na twarzy są bardziej zauważalne. Wskazaniem do zabiegu radiofrekwencji jest obecność drobnych zmarszczek pod oczami, wokół ust czy na czole. Zabieg wykonywany jest także w celu zmniejszenia widoczności głębokich zmarszczek i bruzd, w tym:

 • kurzych łapek,
 • podłużnych zmarszczek na czole,
 • lwiej bruzdy (poprzecznej zmarszczki na czole, zlokalizowanej między brwiami),
 • bruzd nosowo-wargowych, ciągnących się od skrzydełek nosa do kącików ust,
 • bruzd marionetek, ciągnących się od kącików ust w kierunku brody,
 • zmarszczek na czole.

Wskazaniem do zabiegu radiofrekwencji Exilis jest także występowanie takich niepożądanych zmian wizualnych jak worki pod oczami, chomiczki, podbródek.

Możliwe jest ponadto odmłodzenie szyi i dekoltu – wygładzenie zmarszczek i zredukowanie wiotkości skóry. Exilis pozwala na skorygowanie wyglądu wybranych partii twarzy, jak i całej twarzy. Wówczas uzyskiwany jest zaawansowany efekt liftingu twarzy i przywrócenie jej prawidłowego owalu.

 

WARTO DODAĆ

Exilis pozwala na poprawę wyglądu nie tylko twarzy, ale także – wielu innych obszarów ciała. Fale radiowe i ultradźwiękowe umożliwiają ujędrnienie skóry na brzuchu, ramionach, udach czy pośladkach. Jest to idealna metoda na brzuch po ciąży. Ponadto radiofrekwencja stanowi skuteczną metodę nieinwazyjnego usuwania miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej.

Nie jest to z pewnością metoda zapewniająca utratę kilkudziesięciu kilogramów i znaczne wyszczuplenie całej sylwetki. Takie możliwości daje jedynie inwazyjny zabieg liposukcji. Exilis umożliwia natomiast miejscowe zmniejszenie obwodów w określonych partiach ciała.

Osoby planujące kompleksową poprawę wyglądu całego ciała mogą uzyskać swój cel dzięki jednej, wszechstronnie działającej procedurze.

 

fale radiowe na twarz opinie

Fale radiowe na twarz – czy są bezpieczne?

Działanie fal radiowych i ultradźwiękowych na organizm jest w pełni bezpieczne. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej aparatury możliwe jest kontrolowanie parametrów pracy urządzenia, co poprawia komfort pracy osoby wykonującej zabieg, a także redukuje jakikolwiek dyskomfort u pacjenta. Czytaj więcej: Fale radiowe na twarz – czy są bezpieczne ?

 

Fale radiowe na twarz – zabieg Exilis krok po kroku

 1. Fale radiowe w zabiegu Exilis są szybką i całkowicie nieinwazyjną procedurą. Czas trwania zabiegu zależny jest od obszaru poddanego działaniu aparatury i zazwyczaj jest to kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Zazwyczaj jedno „przyłożenie” głowicy na wybrany obszar ciała trwa średnio od 4 do 6 minut, zatem potraktowanie całej twarzy głowicą aparatu zajmuje średnio 45 minut.

 2. Przed tym i wszystkimi innymi zabiegami medycyny estetycznej konieczna jest konsultacja ze specjalistą. Podczas konsultacji oceniany jest stan skóry, omawiane są oczekiwania pacjenta wobec zabiegu oraz wykluczane są ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.
 3. Procedura rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia twarzy i przykładania głowicy aparatu do określonych partii skóry. Działaniu fali radiowej i ultradźwiękowej na skórę nie towarzyszy żaden ból czy dyskomfort. Wręcz przeciwnie – zabieg jest uznawany za relaksujący i towarzyszy mu przyjemne odczucie ciepła. Po zabiegu skóra jest jedynie delikatnie zaczerwieniona.

 

Postępowanie przedzabiegowe i pielęgnacja pozabiegowa

Zabieg radiofrekwencji nie wymaga specjalnego przygotowania skóry. Wystarczy jedynie pamiętać o przyjęciu większych ilości płynów na 2 dni przed badaniem. Zalecana objętość to około 2-2,5 litra wody dziennie. Pozwoli to utrzymać optymalny poziom nawodnienia skóry. Jest to ważne dlatego, że większa zawartość wody w komórkach przekłada się na lepsze efekty zabiegu.

Pod wpływem działania fali radiowej cząsteczki wody ocierając się o siebie, co wywołuje pożądany efekt termiczny w tkance.

Ponadto w celu pobudzenia syntezy włókien kolagenowych, można sięgnąć po suplementy diety z witaminą C. Związek ten jest niezbędny w procesie powstawania przestrzennej struktury włókien kolagenu.

 

Fale radiowe na twarz – jak często powtarzać zabieg?

Zabieg radiofrekwencji jest niezwykle skuteczny, dlatego efekt zauważalny jest już po jednorazowej wizycie w gabinecie. Jednak zalecane jest wykonanie serii zabiegów – to pozwala na maksymalizację efektów. Istotą biegu jest pobudzenie syntezy włókien kolagenowych, co ma miejsce na przestrzeni kilku tygodni po wykonaniu zabiegu.

Dlatego najlepiej jest powtarzać procedurę co 7-10 dni, powtarzając zabieg od 4 do 6 razy.

Wówczas możliwe jest znacznie dłuższe podtrzymanie procesów neokolagenezy. Uzyskany w ten sposób efekt jest doskonały. Raz na czas, np. co 6 miesięcy można wykonać zabieg przypominający. Ponieważ zabieg niweluje dotychczasowe oznaki starzenia skóry i spowalnia je, ale nie zapobiega całkowicie postępowaniu starzenia – za kilka lat konieczne może być powtórzenie serii zabiegów.

 

Fala radiowa na twarz efekty – czytaj więcej

Fale radiowe na twarz opinie – czytaj więcej

 

 

Jaki efekt dają fale radiowe na twarz?

Podsumowując – jaki efekt dają fale radiowe na twarz? Przed i po – zdjęcia twarzy dla zabiegu Exilis pomagają zobrazować, jak duża zmiana zachodzi w obrębie twarzy. Przede wszystkim – zredukowane zostają takie miejscowe oznaki starzenia jak zmarszczki i blizny.

Ponadto możliwe jest wyeliminowanie takich bardziej uogólnionych symptomów upływającego czasu jak wiotkość skóry czy zaburzenie owalu twarzy. Możliwe jest ponadto zlikwidowanie podwójnego podbródka, worków pod oczami czy luźnej skóry na szyi.

 

Fale radiowe na twarz – przeciwwskazania

Najistotniejszym przeciwwskazaniem do wykonania radiofrekwencji czy jakichkolwiek innych zabiegów medycyny estetycznej jest ciąża i karmienie piersią. Zabieg nie jest wykonywany wówczas, gdy na skórze twarzy obecne są infekcje (wirusowe, bakteryjne, grzybicze) czy stany zapalne.

 

Fale radiowe na twarz skutki uboczne

Podobnie jak w przypadku każdej procedury medycznej, fale radiowe na twarz mogą mieć pewne krótkotrwałe skutki uboczne. Niektóre z tych skutków ubocznych mogą obejmować:

Fale radiowe na twarz Poznań cena

Ile kosztują fale radiowe na twarz? Cena waha się między 120-450 złotych za zabieg. Koszty mogą być mniejsze lub większe – zależy to obszaru ciała poddawanego procedurze zabiegowej.

Poznaj historię naszej Pacjentki czytaj – Zabiegi na twarz .

 

 

Umów się na leczenie w Swarzędzu:

Tel: 503-733-127

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

Rejestracja 10-18:00

Zespół KORE Fizjoterapia Specjalistyczna.

OPINIE O NAS:

Robert Bartunek
Robert Bartunek
2023-09-30
Fajne miejsce super baseny, a reszta też OK
Papik
Papik
2023-09-21
Bardzo dobre podejście do pacjenta i rzeczowa rozmowa. Nie liczy się kasa, a chęć pomocy !
Mikołaj Frąszczak
Mikołaj Frąszczak
2023-09-20
Super miejsce ,pomogli mi z ostroga piętowa
Daniel Sniadecki
Daniel Sniadecki
2023-07-29
Perfekcja
Kasia Włodarczyk
Kasia Włodarczyk
2023-07-27
Pełen profesjonalizm i dbałość o pacjenta, naprawdę gorąco polecam!!
Agnieszka Stachurska
Agnieszka Stachurska
2023-07-10
Profesjonalne podejście, zainteresowanie ze strony Pani terapeutki nie tylko zgłaszanym problemem, ale całym pacjentem. Szczerze polecam

mgr Justyna Mazur – Redaktor medyczny

Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Diagnosta laboratoryjny z wykształcenia, a z zawodu – copywriterka medyczna. Nie wyobraża sobie pracy, która nie wymagałaby stałego poszerzania swojej wiedzy.  Interesuje się wszystkim, co naturalne i zdrowe, jej medyczną fascynacją są terapie holistyczne, ze szczególnym uwzględnieniem dietoterapii.

 

Bibliografia:

Exilis – Reshape your body; Prezentacja BTL Polska, Sp. Z o.o., Warszawa

Weiss R., Noninvasive radio frequency for skin tightening and body contouring; Journal of drugs in dermatology, 2014, vol. 13, Issue 9.

Podstawy medycyny estetycznej pod red. Andrzeja Przylipiaka; Białystok 2014

Bob Kronemyer, Exilis Delivers Focused RF Energy with Precision and Control; The Aesthetic Guide May/June 2011

Wilson K., Exilis Ultra 360’s F-Tip Changes the game for periocular and facial revitalization; The Aesthetic Guide September/October 2017

Data ostatniej aktualizacji: 29.08.2023