Fale radiowe na twarz (zabieg RF) to zabieg pozwalający na spektakularne odmłodzenie skóry. Zabieg wykonywany w okolicach twarzy umożliwia uzyskanie efektu liftingu bez skalpela. Ponadto zabieg może być wykonywany na innych obszarach ciała i efektem jest nie tylko ujędrnienie skóry, ale także zmniejszenie depozytów tkanki tłuszczowej.

Tym, co decyduje o przewadze zabiegu RF nad innymi procedurami odmładzającymi jest całkowity brak inwazyjności. Oznacza to, że nie zostaje naruszona ciągłość skóry, a to przekłada się na brak konieczności rekonwalescencji po zabiegu.

Zapraszamy do Centrum KORE w Swarzędzu na zabiegi RF na twarz.

 

Fale radiowe na twarz

Zabieg RF na twarz – na czym polega?

 

Zabieg radiofrekwencji RF przy użyciu urządzenia BTL Exilis to bezbolesna procedura polegająca na poddaniu skóry działaniu fali ultradźwiękowej oraz fali radiowej. Taka kombinacja dwóch nowoczesnych technologii zapewnia komplementarne działanie i możliwość uzyskania spektakularnych efektów.

Wykorzystanie obydwu rodzajów fal pozwala zarówno na ujędrnienie skóry i poprawę owalu twarzy, jak i redukowanie miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej, np. na podbródku. Ostatecznie – twarz zostaje wymodelowana w pożądany sposób.

 

Zabieg RF Exilis – fale radiowe na twarz, szyję i dekolt

 

Nie wszystkie urządzenia z falami RF działają tak samo. Potwierdzone efekty oraz spełnienie najwyższych wymagań bezpieczeństwa posiada urządzenie brytyjskiej firmy BTL  – Exilis. Zabieg Exilis wykonywany w naszej klinice wykorzystuje dwie niezwykle skuteczne technologie – CRT oraz RID.

CRT to Collagen Refill Technology, czyli procesu prowadzącego do pobudzenia syntezy włókien kolagenowych. Kolagen to jedno z najważniejszych białek budujących skórę. Organizm stale syntetyzuje kolagen, a proces ten zachodzi jednocześnie z degradacją włókien kolagenowych. Dopóki procesy degradacji kolagenu są równoważone przez jego syntezę – skóra zachowuje nienaganną kondycję.

Jednak wraz z wiekiem tempo syntezy włókien kolagenowych spada – i to przyczynia się do pogorszenia wyglądu skóry i jej starzenia. Wówczas najskuteczniejszą strategią anti-age jest aktywowanie procesów neokolagenezy, czyli syntetyzowania nowych włókien kolagenowych.

Fala radiowa oddziałuje na tkankę, prowadząc do jej podgrzania do temperatury 40 stopni. Skutkuje to skróceniem obecnych w skórze włókien kolagenowych. Gdy są one zbyt rozciągnięte, osłabia to ich strukturę i rzutuje negatywnie na wygląd skóry. Staje się ona bardziej cienka i wiotka, a zmarszczki są bardziej widoczne.

Ponadto fala ultradźwiękowa umożliwia rozplątywanie części włókien kolagenowych, a także ich mechanicznego przerwania. Pozornie takie zmiany w obrębie włókien kolagenowych nie wydają się być korzystne – w końcu naruszone zostaje białkowe „rusztowanie” skóry.

Jednak w rzeczywistości jest to bardzo pożądane zjawisko, gdyż takiemu kontrolowanemu uszkodzeniu włókien kolagenowych towarzyszy pobudzenie syntezy nowych włókien kolagenowych. Przekłada się to na zaawansowany remodeling skóry, zagęszczenie jej struktury, wygładzenie i ujędrnienie.

 

fale radiowe na twarz efekty

Kolejną technologią wykorzystywaną w zabiegu Exilis jest RID, czyli Eeach, Isolate, Deactivate. Takie działanie aparatury umożliwia redukowanie miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej. Co najważniejsze, zabieg może być skierowany zarówno na rozmaitych obszarach ciała, np. na brzuchu czy pośladkach, jak i na twarzy. Ta technologia polega na generowaniu następujących procesów:

 

 • reach, czyli rozpoznanie to precyzyjne skierowanie energii na poziomie tkanki tłuszczowej, z jednoczesnym ochładzaniem powierzchni skóry; przekłada się to na wysoką skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu – z jednej strony energia oddziałuje wybiórczo na tkankę docelową, a z drugiej chroni skórę przed oparzeniami;

 • isolate, czyli izolacja, polegająca na przerwanie zwłóknień występujących w obrębie tkanki tłuszczowej; takie działanie fali ultradźwiękowej sprawia, że komórki tłuszczowe są bardziej podatne na terapię, gdyż oddziela skumulowane adipocyty, wyodrębniając pojedyncze komórki;

 • deactivate, czyli deaktywacja polega na pobudzeniu metabolizmu komórek tłuszczowych, co skutkuje efektywną lipolizą, czyli spalaniem tłuszczu; zmniejszeniu ulega zarówno liczba adipocytów, jak i ich objętość.

 

Wskazania do zabiegu fal radiowych na twarz

 

Radiofrekwencja Exilis wykonywana jest w celu kompleksowego odmłodzenia twarzy. Zabieg może być wykonany zarówno u osób młodych, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry, takie jak drobne zmarszczki czy wiotkość twarzy.

Zabieg idealnie nadaje się także dla osób dojrzałych, u których zmiany na twarzy są bardziej zauważalne. Wskazaniem do zabiegu radiofrekwencji jest obecność drobnych zmarszczek pod oczami, wokół ust czy na czole. Zabieg wykonywany jest także w celu zmniejszenia widoczności głębokich zmarszczek i bruzd, w tym:

 

 • kurzych łapek,

 • podłużnych zmarszczek na czole,

 • lwiej bruzdy (poprzecznej zmarszczki na czole, zlokalizowanej między brwiami),

 • bruzd nosowo-wargowych, ciągnących się od skrzydełek nosa do kącików ust,

 • bruzd marionetek, ciągnących się od kącików ust w kierunku brody,

 • zmarszczek na czole.

 

Wskazaniem do zabiegu radiofrekwencji Exilis jest także występowanie takich niepożądanych zmian wizualnych jak worki pod oczami, chomiczki, podbródek.

Możliwe jest ponadto odmłodzenie szyi i dekoltu – wygładzenie zmarszczek i zredukowanie wiotkości skóry. Exilis pozwala na skorygowanie wyglądu wybranych partii twarzy, jak i całej twarzy. Wówczas uzyskiwany jest zaawansowany efekt liftingu twarzy i przywrócenie jej prawidłowego owalu.

Warto dodać, że Exilis pozwala na poprawę wyglądu nie tylko twarzy, ale także – wielu innych obszarów ciała. Fale radiowe i ultradźwiękowe umożliwiają ujędrnienie skóry na brzuchu, ramionach, udach czy pośladkach. Jest to idealna metoda na brzuch po ciąży. Ponadto radiofrekwencja stanowi skuteczną metodę nieinwazyjnego usuwania miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej.

Nie jest to z pewnością metoda zapewniająca utratę kilkudziesięciu kilogramów i znaczne wyszczuplenie całej sylwetki. Takie możliwości daje jedynie inwazyjny zabieg liposukcji. Exilis umożliwia natomiast miejscowe zmniejszenie obwodów w określonych partiach ciała.

Osoby planujące kompleksową poprawę wyglądu całego ciała mogą uzyskać swój cel dzięki jednej, wszechstronnie działającej procedurze.

 

fale radiowe na twarz opinie

Fale radiowe na twarz – czy są bezpieczne?

Działanie fal radiowych i ultradźwiękowych na organizm jest w pełni bezpieczne. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej aparatury możliwe jest kontrolowanie parametrów pracy urządzenia, co poprawia komfort pracy osoby wykonującej zabieg, a także redukuje jakikolwiek dyskomfort u pacjenta. Czytaj więcej: Fale radiowe na twarz – czy są bezpieczne ?

 

Fale radiowe na twarz – zabieg Exilis krok po kroku

 

 1. Fale radiowe w zabiegu Exilis są szybką i całkowicie nieinwazyjną procedurą. Czas trwania zabiegu zależny jest od obszaru poddanego działaniu aparatury i zazwyczaj jest to kilkanaście-kilkadziesiąt minut. Zazwyczaj jedno „przyłożenie” głowicy na wybrany obszar ciała trwa średnio od 4 do 6 minut, zatem potraktowanie całej twarzy głowicą aparatu zajmuje średnio 45 minut.

 2. Przed tym i wszystkimi innymi zabiegami medycyny estetycznej konieczna jest konsultacja ze specjalistą. Podczas konsultacji oceniany jest stan skóry, omawiane są oczekiwania pacjenta wobec zabiegu oraz wykluczane są ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.

 3. Procedura rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia twarzy i przykładania głowicy aparatu do określonych partii skóry. Działaniu fali radiowej i ultradźwiękowej na skórę nie towarzyszy żaden ból czy dyskomfort. Wręcz przeciwnie – zabieg jest uznawany za relaksujący i towarzyszy mu przyjemne odczucie ciepła. Po zabiegu skóra jest jedynie delikatnie zaczerwieniona.

 

Postępowanie przedzabiegowe i pielęgnacja pozabiegowa

 

Zabieg radiofrekwencji nie wymaga specjalnego przygotowania skóry. Wystarczy jedynie pamiętać o przyjęciu większych ilości płynów na 2 dni przed badaniem. Zalecana objętość to około 2-2,5 litra wody dziennie. Pozwoli to utrzymać optymalny poziom nawodnienia skóry. Jest to ważne dlatego, że większa zawartość wody w komórkach przekłada się na lepsze efekty zabiegu.

Pod wpływem działania fali radiowej cząsteczki wody ocierając się o siebie, co wywołuje pożądany efekt termiczny w tkance.

Ponadto w celu pobudzenia syntezy włókien kolagenowych, można sięgnąć po suplementy diety z witaminą C. Związek ten jest niezbędny w procesie powstawania przestrzennej struktury włókien kolagenu.

 

Fale radiowe na twarz – jak często powtarzać zabieg?

 

Zabieg radiofrekwencji jest niezwykle skuteczny, dlatego efekt zauważalny jest już po jednorazowej wizycie w gabinecie. Jednak zalecane jest wykonanie serii zabiegów – to pozwala na maksymalizację efektów. Istotą biegu jest pobudzenie syntezy włókien kolagenowych, co ma miejsce na przestrzeni kilku tygodni po wykonaniu zabiegu.

Dlatego najlepiej jest powtarzać procedurę co 7-10 dni, powtarzając zabieg od 4 do 6 razy.

Wówczas możliwe jest znacznie dłuższe podtrzymanie procesów neokolagenezy. Uzyskany w ten sposób efekt jest doskonały. Raz na czas, np. co 6 miesięcy można wykonać zabieg przypominający. Ponieważ zabieg niweluje dotychczasowe oznaki starzenia skóry i spowalnia je, ale nie zapobiega całkowicie postępowaniu starzenia – za kilka lat konieczne może być powtórzenie serii zabiegów.

 

Fala radiowa na twarz – efekty zabiegu Exilis

 

Zabieg z wykorzystaniem fal radiowych pomaga uzyskać efekt kompleksowego odmłodzenia skóry. Co najważniejsze – nie jest to efekt krótkoterminowy, który szybko mija, a długotrwały remodeling skóry. Oznacza to, że poprawa wyglądu twarzy widoczna jest przez długi czas po wykonaniu serii zabiegów.

Efekty zabiegu dzielą się na te, które zauważalne są natychmiast oraz takie, na pojawienie się których należy poczekać. Gdy zastosowane zostaną fale radiowe na twarz, efekty zauważalne natychmiast po każdym zabiegu wynikają ze skrócenia długości włókien kolagenowych.

Pod wpływem ciepła dochodzi do wzmocnienia skrętu włókna kolagenowego i zmniejszenia jego długości. Jest to widoczne pod postacią ekspresowego zwiększenia napięcia skóry i poprawy owalu twarzy. Nie bez powodu Exilis określany jest mianem liftingu bez skalpela.

Prawidłowy owal twarzy przypomina odwrócony trójkąt, z szerszą górną okolicą twarzy i węższym podbródkiem. Jednak z upływem lat dochodzi do odwrócenia owalu, przez co bardziej przypomina on trójkąt z podstawą na dole. Twarz staje się coraz szersza w okolicy żuchwy.

Dochodzi do ścieńczenia skóry, a także stopniowego zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej. Skóra zaczyna opadać dół twarzy, co zaburza jej owal. Exilis jest zabiegiem przyczyniającym się do pogrubienia struktury skóry i jej uelastycznienia, co pozwala na przywrócenie owalu na drodze uniesienia policzków i tkanek w okolicy żuchwy.

Zabieg radiofrekwencji Exilis działa także długoterminowo. W efekcie oddziaływania fali ultradźwiękowej dochodzi do rozerwania włókien kolagenowych. Stanowi to sygnał do syntezy nowych włókien kolagenowych. I to jest właśnie wspomniane długofalowe działanie zabiegu.

Przez kilka tygodni po wykonaniu procedury zachodzi zjawisko neokolagenezy, dzięki czemu możliwe jest wygładzenie zmarszczek i bruzd, a także jeszcze bardziej zaawansowane wzmocnienie struktury skóry. Ostateczne efekty zabiegu można ocenić kilka tygodni po wykonaniu ostatniego z serii zabiegów Exilis. Wówczas zakończone zostają procesy syntezy nowych włókien kolagenowych.

 

 

Jaki efekt dają fale radiowe na twarz?

Podsumowując – jaki efekt dają fale radiowe na twarz? Przed i po – zdjęcia twarzy dla zabiegu Exilis pomagają zobrazować, jak duża zmiana zachodzi w obrębie twarzy. Przede wszystkim – zredukowane zostają takie miejscowe oznaki starzenia jak zmarszczki i blizny.

Ponadto możliwe jest wyeliminowanie takich bardziej uogólnionych symptomów upływającego czasu jak wiotkość skóry czy zaburzenie owalu twarzy. Możliwe jest ponadto zlikwidowanie podwójnego podbródka, worków pod oczami czy luźnej skóry na szyi.

 

Czy fale radiowe na twarz dają trwałe efekty?

Efekty zabiegu można uznać za trwałe. Oznacza to, że brak jest jakichkolwiek ram czasowych, wynikających – jak ma to miejsce w przypadku innych zabiegów – z degradacji zastosowanego preparatu. Skóra podlega trwałej przebudowie, co skutkuje wzmocnieniem jej struktury.

Efekt działania fal radiowych na twarz utrzymuje się tak długo, dopóki nie dojdzie ponownie do nasilenia naturalnych procesów starzenia się skóry. Aby jak najbardziej opóźnić te procesy, warto zadbać o wypracowanie odpowiednich nawyków – to doskonała profilaktyka anti-age i sposób na jak najdłuższe utrzymanie efektów zabiegu radiofrekwencji.

Warto nawadniać organizm, wypijając co najmniej dwa litry płynów dziennie. Istotne znaczenie ma także dieta – powinna ona dostarczać nienasyconych kwasów tłuszczowych, białka, witamin A i E, witamin z grupy B, magnezu, cynku, selenu. Oznacza to, że w codziennym menu nie powinno zabraknąć orzechów, olejów roślinnych, ryb, warzyw oraz pełnych ziaren zbóż.

Ogromne znaczenie w profilaktyce anti-aging ma unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce. Konieczne jest ograniczenie ekspozycji skóry na promienie UV podczas najsilniejszego nasłonecznienia, a także stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. I nie należy zapominać o codziennej pielęgnacji skóry.

Doskonały zestaw to serum i krem nawilżający. Te kosmetyki należy stosować codziennie, najlepiej rano i wieczorem. Raz w tygodniu zalecane jest wykonanie peelingu i maski odżywczej.

 

Fale radiowe na twarz – opinie

 

Osoby, które zdecydowały się na wykonanie zabiegu Exilis (fal radiowych na twarz) są bardzo zadowolone z efektów. Przede wszystkim – po zabiegu można natychmiast powrócić do codziennej aktywności, bez konieczności rekonwalescencji. Nie należy zatem rezygnować z aktywności zawodowej czy obowiązków domowych.

Po drugie – efekty są bardzo naturalne. Zabieg pobudza naturalne procesy syntezy kolagenu, nie ingerując w niepożądany sposób w rysy twarzy. Możliwe jest odzyskanie młodszego wyglądu twarzy, ale bez niekorzystnych zmian, które mogłyby natychmiast nasuwać myśl o ingerencji w wygląd.

I wreszcie – zabieg radiofrekwencji zapewnia efekt na dłużej, nawet na kilka lat. A tak wysoka skuteczność zabiegu, w połączeniu z jego wysokim profilem bezpieczeństwa czyni z procedury Exilis jeden z najchętniej wybieranych zabiegów odmładzających.

Wybrane opinie na temat fal radiowych na twarz

Opinie pacjentów, którzy skorzystali z fali radiowej na twarz, zależą od ich indywidualnych doświadczeń. Kobiety zauważają  poprawę jędrności skóry i zmniejszenie oznak starzenia się, takich jak zmarszczki i linie.

Inne pacjentki zwracają uwagę na znaczącą poprawę wyglądu skóry i twierdzą, że zabieg był bezpieczny i skuteczny.

Niektórzy pacjenci zgłaszają także, że zabieg był bardzo komfortowy i nie wymagał żadnego okresu rekonwalescencji.

W każdym razie, każdy przypadek jest inny i warto skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą, aby upewnić się, że fale radiowe są odpowiednie dla twojego konkretnego przypadku i że zabieg zostanie wykonany w bezpieczny i odpowiedni sposób.

 

Fale radiowe na twarz – przeciwwskazania

 

Najistotniejszym przeciwwskazaniem do wykonania radiofrekwencji czy jakichkolwiek innych zabiegów medycyny estetycznej jest ciąża i karmienie piersią. Zabieg nie jest wykonywany wówczas, gdy na skórze twarzy obecne są infekcje (wirusowe, bakteryjne, grzybicze) czy stany zapalne.

Kolejne zaburzenia wykluczające wykonanie zabiegu fal radiowych na twarz to nowotwory, choroby autoimmunologiczne, niewydolność wątroby lub nerek czy niewydolność krążenia. Zabiegu nie zaleca się wykonywać u osób, u których zdiagnozowano zaburzenia krzepliwości krwi, w tym zakrzepicę czy zakrzepowe zapalenie żył.

Pozostałe przeciwwskazania to zaburzenia czucia, stany gorączkowe, metalowe implanty w miejscu zabiegu, rozrusznik serca bądź leczenie glikokortykosteroidami.

 

Fale radiowe na twarz skutki uboczne

Podobnie jak w przypadku każdej procedury medycznej, fale radiowe na twarz mogą mieć pewne krótkotrwałe skutki uboczne. Niektóre z tych skutków ubocznych mogą obejmować:

 1. Podrażnienie skóry: Niektóre osoby mogą odczuwać delikatne podrażnienie skóry, które powinno ustąpić w ciągu kilku dni.

 2. Obrzęk: Obrzęk może wystąpić w miejscu wykonania zabiegu, ale powinien ustąpić w ciągu kilku dni.

 3. Zaczerwienienie: Skóra może być nieco czerwona po zabiegu, ale powinno to ustąpić w ciągu kilku godzin.

 4. Ból: Niektóre osoby mogą odczuwać delikatny ból w miejscu wykonania zabiegu.

Warto zauważyć, że powyższe skutki uboczne zazwyczaj są bardzo łagodne i ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. Niemniej jednak, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub jeśli wystąpią poważne skutki uboczne, warto skonsultować się z lekarzem.

Ogólnie rzecz biorąc, ważne jest, aby upewnić się, że fale radiowe są odpowiednie dla twojego konkretnego przypadku i że zabieg jest wykonywany przez wykwalifikowanego specjalistę w bezpieczny i odpowiedni sposób, aby zminimalizować ryzyko skutków ubocznych.

 

Fale radiowe na twarz Poznań cena

Ile kosztują fale radiowe na twarz? Cena waha się między 120-450 złotych za zabieg. Koszty mogą być mniejsze lub większe – zależy to obszaru ciała poddawanego procedurze zabiegowej.

Poznaj historię naszej Pacjentki czytaj – Zabiegi na twarz .

 

 

 

Umów się na leczenie w Swarzędzu:

Tel: 503-733-127

 

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

Rejestracja 10-18:00

Zespół KORE Fizjoterapia Specjalistyczna.

OPINIE O NAS:

robert lakotta
robert lakotta
2021-09-28
Rewelacja wszystkim polecam w 30 min postawiony na nogi!!!!jeszcze raz bardzo dziękuje
Karolina Kubik
Karolina Kubik
2021-09-11
Super atmosfera, profesjonalne podejście. Bardzo polecam.
Magda Krupa
Magda Krupa
2021-09-02
Polecam
Ola Tryk
Ola Tryk
2021-09-01
Bardzo polecam gabinet KORE - terapeuci na najwyższym poziomie wiedzy, umiejętności oraz kultury osobistej, pełni uśmiechu i zdolności fachowcy. Szeroka oferta zabiegów i różnych terapii. Atmosfera niewielkiego centrum uspokaja, że nawet największe "tortury" z zakresu terapii manualnej są niestraszne :) Nieustannie szkoląca się załoga gotowa jest stawić czoła każdemu wyzwaniu które przyniesie pacjent. Jako aktywny sportowiec zaglądam często i po sprawdzeniu wielu gabinetów, to do KORE wracam zawsze. Polecam bardzo gorąco!
Marek Małkowiak
Marek Małkowiak
2021-08-24
Jeżeli w innych zakładach leczniczych wezmą przykład z Kore to może coś się w służbie zdrowia zmieni na lepsze
karol paczuski
karol paczuski
2021-08-13
Dobra placówka mają też sprzęt do terapii polecam
Kamila
Kamila
2021-08-08
Pan Krzysztof pełen profesjonalizm, gabinet czysty, schludny, terapeuta kulturalny. Precyzja i dokładność, zarówno badania jaki i terapii. A mój brzuch już nie boli, funkcjonuje normalnie. Kilka prostych rad na temat żywienia, jakieś ziółko i kilka igieł zrobiły robotę. Pozdrawiam serdecznie
Maria
Maria
2021-08-08
Pan Krzysztof jest mega specjalistą, że swoi bólami kręgosłupa chodziłam po wielu lekarzach i tylko jadłam zalecane tabletki, które nic nie wnosiły, a nawet czułam się po nich gorzej. Nikt nie poświęcił mi tyle czasu co Pan Krzysztof, dokładnie zbadał, dotknął, użył jakiś narzędzi, no bolało ale czasem musi, zadał ćwiczenia jako pracę domową i wyjaśnił co się tam właściwie dzieje. Po 2 wizytach pomogł, minęły dwa miesiące i po bólu ani śladu. Serdecznie polecam

 

 

 

 

Justyna Mazur – Redaktor medyczny

Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Diagnosta laboratoryjny z wykształcenia, a z zawodu – copywriterka medyczna. Nie wyobraża sobie pracy, która nie wymagałaby stałego poszerzania swojej wiedzy.  Interesuje się wszystkim, co naturalne i zdrowe, jej medyczną fascynacją są terapie holistyczne, ze szczególnym uwzględnieniem dietoterapii.

 

Bibliografia:

Exilis – Reshape your body; Prezentacja BTL Polska, Sp. Z o.o., Warszawa

Weiss R., Noninvasive radio frequency for skin tightening and body contouring; Journal of drugs in dermatology, 2014, vol. 13, Issue 9.

Podstawy medycyny estetycznej pod red. Andrzeja Przylipiaka; Białystok 2014

Bob Kronemyer, Exilis Delivers Focused RF Energy with Precision and Control; The Aesthetic Guide May/June 2011

Wilson K., Exilis Ultra 360’s F-Tip Changes the game for periocular and facial revitalization; The Aesthetic Guide September/October 2017