Przybliżony czas czytania: 3 min.

 

Poniżej opiszemy efekty zabiegu RF na twarz oraz opinie osób korzystających z zabiegu falami radiowymi na twarz.

 

Fala radiowa na twarz – efekty zabiegu Exilis

Zabieg z wykorzystaniem fal radiowych pomaga uzyskać efekt kompleksowego odmłodzenia skóry. Co najważniejsze – nie jest to efekt krótkoterminowy, który szybko mija, a długotrwały remodeling skóry. Oznacza to, że poprawa wyglądu twarzy widoczna jest przez długi czas po wykonaniu serii zabiegów.

Efekty zabiegu dzielą się na te, które zauważalne są natychmiast oraz takie, na pojawienie się których należy poczekać. Gdy zastosowane zostaną fale radiowe na twarz, efekty zauważalne natychmiast po każdym zabiegu wynikają ze skrócenia długości włókien kolagenowych.

Pod wpływem ciepła dochodzi do wzmocnienia skrętu włókna kolagenowego i zmniejszenia jego długości. Jest to widoczne pod postacią ekspresowego zwiększenia napięcia skóry i poprawy owalu twarzy. Nie bez powodu Exilis określany jest mianem liftingu bez skalpela.

Fale radiowe na twarz - opinie i efektyPrawidłowy owal twarzy przypomina odwrócony trójkąt, z szerszą górną okolicą twarzy i węższym podbródkiem. Jednak z upływem lat dochodzi do odwrócenia owalu, przez co bardziej przypomina on trójkąt z podstawą na dole. Twarz staje się coraz szersza w okolicy żuchwy.

Dochodzi do ścieńczenia skóry, a także stopniowego zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej. Skóra zaczyna opadać dół twarzy, co zaburza jej owal. Exilis jest zabiegiem przyczyniającym się do pogrubienia struktury skóry i jej uelastycznienia, co pozwala na przywrócenie owalu na drodze uniesienia policzków i tkanek w okolicy żuchwy.

Zabieg radiofrekwencji Exilis działa także długoterminowo. W efekcie oddziaływania fali ultradźwiękowej dochodzi do rozerwania włókien kolagenowych. Stanowi to sygnał do syntezy nowych włókien kolagenowych. I to jest właśnie wspomniane długofalowe działanie zabiegu.

Przez kilka tygodni po wykonaniu procedury zachodzi zjawisko neokolagenezy, dzięki czemu możliwe jest wygładzenie zmarszczek i bruzd, a także jeszcze bardziej zaawansowane wzmocnienie struktury skóry. Ostateczne efekty zabiegu można ocenić kilka tygodni po wykonaniu ostatniego z serii zabiegów Exilis. Wówczas zakończone zostają procesy syntezy nowych włókien kolagenowych.

 

Jaki efekt dają fale radiowe na twarz?

Podsumowując – jaki efekt dają fale radiowe na twarz? Przed i po – zdjęcia twarzy dla zabiegu Exilis pomagają zobrazować, jak duża zmiana zachodzi w obrębie twarzy. Przede wszystkim – zredukowane zostają takie miejscowe oznaki starzenia jak zmarszczki i blizny.

Ponadto możliwe jest wyeliminowanie takich bardziej uogólnionych symptomów upływającego czasu jak wiotkość skóry czy zaburzenie owalu twarzy. Możliwe jest ponadto zlikwidowanie podwójnego podbródka, worków pod oczami czy luźnej skóry na szyi.

 

Czy fale radiowe na twarz dają trwałe efekty?

Efekty zabiegu można uznać za trwałe. Oznacza to, że brak jest jakichkolwiek ram czasowych, wynikających – jak ma to miejsce w przypadku innych zabiegów – z degradacji zastosowanego preparatu. Skóra podlega trwałej przebudowie, co skutkuje wzmocnieniem jej struktury.

Efekt działania fal radiowych na twarz utrzymuje się tak długo, dopóki nie dojdzie ponownie do nasilenia naturalnych procesów starzenia się skóry. Aby jak najbardziej opóźnić te procesy, warto zadbać o wypracowanie odpowiednich nawyków – to doskonała profilaktyka anti-age i sposób na jak najdłuższe utrzymanie efektów zabiegu radiofrekwencji.

Warto nawadniać organizm, wypijając co najmniej dwa litry płynów dziennie. Istotne znaczenie ma także dieta – powinna ona dostarczać nienasyconych kwasów tłuszczowych, białka, witamin A i E, witamin z grupy B, magnezu, cynku, selenu. Oznacza to, że w codziennym menu nie powinno zabraknąć orzechów, olejów roślinnych, ryb, warzyw oraz pełnych ziaren zbóż.

Ogromne znaczenie w profilaktyce anti-aging ma unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce. Konieczne jest ograniczenie ekspozycji skóry na promienie UV podczas najsilniejszego nasłonecznienia, a także stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. I nie należy zapominać o codziennej pielęgnacji skóry.

Doskonały zestaw to serum i krem nawilżający. Te kosmetyki należy stosować codziennie, najlepiej rano i wieczorem. Raz w tygodniu zalecane jest wykonanie peelingu i maski odżywczej.

 

Fale radiowe na twarz - opinie

Fale radiowe na twarz – opinie

Osoby, które zdecydowały się na wykonanie zabiegu Exilis (fal radiowych na twarz) są bardzo zadowolone z efektów. Przede wszystkim – po zabiegu można natychmiast powrócić do codziennej aktywności, bez konieczności rekonwalescencji. Nie należy zatem rezygnować z aktywności zawodowej czy obowiązków domowych.

Po drugie – efekty są bardzo naturalne. Zabieg pobudza naturalne procesy syntezy kolagenu, nie ingerując w niepożądany sposób w rysy twarzy. Możliwe jest odzyskanie młodszego wyglądu twarzy, ale bez niekorzystnych zmian, które mogłyby natychmiast nasuwać myśl o ingerencji w wygląd.

I wreszcie – zabieg radiofrekwencji zapewnia efekt na dłużej, nawet na kilka lat. A tak wysoka skuteczność zabiegu, w połączeniu z jego wysokim profilem bezpieczeństwa czyni z procedury Exilis jeden z najchętniej wybieranych zabiegów odmładzających.

Wybrane opinie na temat fal radiowych na twarz

Opinie pacjentów, którzy skorzystali z fali radiowej na twarz, zależą od ich indywidualnych doświadczeń. Kobiety zauważają  poprawę jędrności skóry i zmniejszenie oznak starzenia się, takich jak zmarszczki i linie.

Inne pacjentki zwracają uwagę na znaczącą poprawę wyglądu skóry i twierdzą, że zabieg był bezpieczny i skuteczny.

Niektórzy pacjenci zgłaszają także, że zabieg był bardzo komfortowy i nie wymagał żadnego okresu rekonwalescencji.

W każdym razie, każdy przypadek jest inny i warto skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą, aby upewnić się, że fale radiowe są odpowiednie dla twojego konkretnego przypadku i że zabieg zostanie wykonany w bezpieczny i odpowiedni sposób.

 

Poznaj historię naszej Pacjentki i jej opinię czytaj – Zabiegi na twarz .

 

 

Umów się na leczenie w Swarzędzu:

Tel: 503-733-127

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

Rejestracja 10-18:00

Zespół KORE Fizjoterapia Specjalistyczna.

OPINIE O NAS:

robert lakotta
robert lakotta
2021-09-28
Rewelacja wszystkim polecam w 30 min postawiony na nogi!!!!jeszcze raz bardzo dziękuje
Karolina Kubik
Karolina Kubik
2021-09-11
Super atmosfera, profesjonalne podejście. Bardzo polecam.
Magda Krupa
Magda Krupa
2021-09-02
Polecam
Ola Tryk
Ola Tryk
2021-09-01
Bardzo polecam gabinet KORE - terapeuci na najwyższym poziomie wiedzy, umiejętności oraz kultury osobistej, pełni uśmiechu i zdolności fachowcy. Szeroka oferta zabiegów i różnych terapii. Atmosfera niewielkiego centrum uspokaja, że nawet największe "tortury" z zakresu terapii manualnej są niestraszne :) Nieustannie szkoląca się załoga gotowa jest stawić czoła każdemu wyzwaniu które przyniesie pacjent. Jako aktywny sportowiec zaglądam często i po sprawdzeniu wielu gabinetów, to do KORE wracam zawsze. Polecam bardzo gorąco!
Marek Małkowiak
Marek Małkowiak
2021-08-24
Jeżeli w innych zakładach leczniczych wezmą przykład z Kore to może coś się w służbie zdrowia zmieni na lepsze
karol paczuski
karol paczuski
2021-08-13
Dobra placówka mają też sprzęt do terapii polecam
Kamila
Kamila
2021-08-08
Pan Krzysztof pełen profesjonalizm, gabinet czysty, schludny, terapeuta kulturalny. Precyzja i dokładność, zarówno badania jaki i terapii. A mój brzuch już nie boli, funkcjonuje normalnie. Kilka prostych rad na temat żywienia, jakieś ziółko i kilka igieł zrobiły robotę. Pozdrawiam serdecznie
Maria
Maria
2021-08-08
Pan Krzysztof jest mega specjalistą, że swoi bólami kręgosłupa chodziłam po wielu lekarzach i tylko jadłam zalecane tabletki, które nic nie wnosiły, a nawet czułam się po nich gorzej. Nikt nie poświęcił mi tyle czasu co Pan Krzysztof, dokładnie zbadał, dotknął, użył jakiś narzędzi, no bolało ale czasem musi, zadał ćwiczenia jako pracę domową i wyjaśnił co się tam właściwie dzieje. Po 2 wizytach pomogł, minęły dwa miesiące i po bólu ani śladu. Serdecznie polecam

mgr Justyna Mazur – Redaktor medyczny

Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Diagnosta laboratoryjny z wykształcenia, a z zawodu – copywriterka medyczna. Nie wyobraża sobie pracy, która nie wymagałaby stałego poszerzania swojej wiedzy.  Interesuje się wszystkim, co naturalne i zdrowe, jej medyczną fascynacją są terapie holistyczne, ze szczególnym uwzględnieniem dietoterapii.

 

Bibliografia:

Weiss R., Noninvasive radio frequency for skin tightening and body contouring; Journal of drugs in dermatology, 2014, vol. 13, Issue 9.

Podstawy medycyny estetycznej pod red. Andrzeja Przylipiaka; Białystok 2014

Bob Kronemyer, Exilis Delivers Focused RF Energy with Precision and Control; The Aesthetic Guide May/June 2011

Wilson K., Exilis Ultra 360’s F-Tip Changes the game for periocular and facial revitalization; The Aesthetic Guide September/October 2017

Data ostatniej aktualizacji: 29.08.2023