Przybliżony czas czytania: 3 min.

 

Poniżej opiszemy efekty zabiegu RF na twarz oraz opinie osób korzystających z zabiegu falami radiowymi na twarz.

 

Fala radiowa na twarz – efekty zabiegu Exilis

Zabieg z wykorzystaniem fal radiowych pomaga uzyskać efekt kompleksowego odmłodzenia skóry. Co najważniejsze – nie jest to efekt krótkoterminowy, który szybko mija, a długotrwały remodeling skóry. Oznacza to, że poprawa wyglądu twarzy widoczna jest przez długi czas po wykonaniu serii zabiegów.

Efekty zabiegu dzielą się na te, które zauważalne są natychmiast oraz takie, na pojawienie się których należy poczekać. Gdy zastosowane zostaną fale radiowe na twarz, efekty zauważalne natychmiast po każdym zabiegu wynikają ze skrócenia długości włókien kolagenowych.

Pod wpływem ciepła dochodzi do wzmocnienia skrętu włókna kolagenowego i zmniejszenia jego długości. Jest to widoczne pod postacią ekspresowego zwiększenia napięcia skóry i poprawy owalu twarzy. Nie bez powodu Exilis określany jest mianem liftingu bez skalpela.

Fale radiowe na twarz - opinie i efektyPrawidłowy owal twarzy przypomina odwrócony trójkąt, z szerszą górną okolicą twarzy i węższym podbródkiem. Jednak z upływem lat dochodzi do odwrócenia owalu, przez co bardziej przypomina on trójkąt z podstawą na dole. Twarz staje się coraz szersza w okolicy żuchwy.

Dochodzi do ścieńczenia skóry, a także stopniowego zaniku podskórnej tkanki tłuszczowej. Skóra zaczyna opadać dół twarzy, co zaburza jej owal. Exilis jest zabiegiem przyczyniającym się do pogrubienia struktury skóry i jej uelastycznienia, co pozwala na przywrócenie owalu na drodze uniesienia policzków i tkanek w okolicy żuchwy.

Zabieg radiofrekwencji Exilis działa także długoterminowo. W efekcie oddziaływania fali ultradźwiękowej dochodzi do rozerwania włókien kolagenowych. Stanowi to sygnał do syntezy nowych włókien kolagenowych. I to jest właśnie wspomniane długofalowe działanie zabiegu.

Przez kilka tygodni po wykonaniu procedury zachodzi zjawisko neokolagenezy, dzięki czemu możliwe jest wygładzenie zmarszczek i bruzd, a także jeszcze bardziej zaawansowane wzmocnienie struktury skóry. Ostateczne efekty zabiegu można ocenić kilka tygodni po wykonaniu ostatniego z serii zabiegów Exilis. Wówczas zakończone zostają procesy syntezy nowych włókien kolagenowych.

 

Jaki efekt dają fale radiowe na twarz?

Podsumowując – jaki efekt dają fale radiowe na twarz? Przed i po – zdjęcia twarzy dla zabiegu Exilis pomagają zobrazować, jak duża zmiana zachodzi w obrębie twarzy. Przede wszystkim – zredukowane zostają takie miejscowe oznaki starzenia jak zmarszczki i blizny.

Ponadto możliwe jest wyeliminowanie takich bardziej uogólnionych symptomów upływającego czasu jak wiotkość skóry czy zaburzenie owalu twarzy. Możliwe jest ponadto zlikwidowanie podwójnego podbródka, worków pod oczami czy luźnej skóry na szyi.

 

Czy fale radiowe na twarz dają trwałe efekty?

Efekty zabiegu można uznać za trwałe. Oznacza to, że brak jest jakichkolwiek ram czasowych, wynikających – jak ma to miejsce w przypadku innych zabiegów – z degradacji zastosowanego preparatu. Skóra podlega trwałej przebudowie, co skutkuje wzmocnieniem jej struktury.

Efekt działania fal radiowych na twarz utrzymuje się tak długo, dopóki nie dojdzie ponownie do nasilenia naturalnych procesów starzenia się skóry. Aby jak najbardziej opóźnić te procesy, warto zadbać o wypracowanie odpowiednich nawyków – to doskonała profilaktyka anti-age i sposób na jak najdłuższe utrzymanie efektów zabiegu radiofrekwencji.

Warto nawadniać organizm, wypijając co najmniej dwa litry płynów dziennie. Istotne znaczenie ma także dieta – powinna ona dostarczać nienasyconych kwasów tłuszczowych, białka, witamin A i E, witamin z grupy B, magnezu, cynku, selenu. Oznacza to, że w codziennym menu nie powinno zabraknąć orzechów, olejów roślinnych, ryb, warzyw oraz pełnych ziaren zbóż.

Ogromne znaczenie w profilaktyce anti-aging ma unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce. Konieczne jest ograniczenie ekspozycji skóry na promienie UV podczas najsilniejszego nasłonecznienia, a także stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. I nie należy zapominać o codziennej pielęgnacji skóry.

Doskonały zestaw to serum i krem nawilżający. Te kosmetyki należy stosować codziennie, najlepiej rano i wieczorem. Raz w tygodniu zalecane jest wykonanie peelingu i maski odżywczej.

 

Fale radiowe na twarz - opinie

Fale radiowe na twarz – opinie

Osoby, które zdecydowały się na wykonanie zabiegu Exilis (fal radiowych na twarz) są bardzo zadowolone z efektów. Przede wszystkim – po zabiegu można natychmiast powrócić do codziennej aktywności, bez konieczności rekonwalescencji. Nie należy zatem rezygnować z aktywności zawodowej czy obowiązków domowych.

Po drugie – efekty są bardzo naturalne. Zabieg pobudza naturalne procesy syntezy kolagenu, nie ingerując w niepożądany sposób w rysy twarzy. Możliwe jest odzyskanie młodszego wyglądu twarzy, ale bez niekorzystnych zmian, które mogłyby natychmiast nasuwać myśl o ingerencji w wygląd.

I wreszcie – zabieg radiofrekwencji zapewnia efekt na dłużej, nawet na kilka lat. A tak wysoka skuteczność zabiegu, w połączeniu z jego wysokim profilem bezpieczeństwa czyni z procedury Exilis jeden z najchętniej wybieranych zabiegów odmładzających.

Wybrane opinie na temat fal radiowych na twarz

Opinie pacjentów, którzy skorzystali z fali radiowej na twarz, zależą od ich indywidualnych doświadczeń. Kobiety zauważają  poprawę jędrności skóry i zmniejszenie oznak starzenia się, takich jak zmarszczki i linie.

Inne pacjentki zwracają uwagę na znaczącą poprawę wyglądu skóry i twierdzą, że zabieg był bezpieczny i skuteczny.

Niektórzy pacjenci zgłaszają także, że zabieg był bardzo komfortowy i nie wymagał żadnego okresu rekonwalescencji.

W każdym razie, każdy przypadek jest inny i warto skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą, aby upewnić się, że fale radiowe są odpowiednie dla twojego konkretnego przypadku i że zabieg zostanie wykonany w bezpieczny i odpowiedni sposób.

 

Poznaj historię naszej Pacjentki i jej opinię czytaj – Zabiegi na twarz .

 

 

Umów się na leczenie w Swarzędzu:

Tel: 503-733-127

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

Rejestracja 10-18:00

Zespół KORE Fizjoterapia Specjalistyczna.

OPINIE O NAS:

Robert Bartunek
Robert Bartunek
2023-09-30
Fajne miejsce super baseny, a reszta też OK
Papik
Papik
2023-09-21
Bardzo dobre podejście do pacjenta i rzeczowa rozmowa. Nie liczy się kasa, a chęć pomocy !
Mikołaj Frąszczak
Mikołaj Frąszczak
2023-09-20
Super miejsce ,pomogli mi z ostroga piętowa
Daniel Sniadecki
Daniel Sniadecki
2023-07-29
Perfekcja
Kasia Włodarczyk
Kasia Włodarczyk
2023-07-27
Pełen profesjonalizm i dbałość o pacjenta, naprawdę gorąco polecam!!
Agnieszka Stachurska
Agnieszka Stachurska
2023-07-10
Profesjonalne podejście, zainteresowanie ze strony Pani terapeutki nie tylko zgłaszanym problemem, ale całym pacjentem. Szczerze polecam

mgr Justyna Mazur – Redaktor medyczny

Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Diagnosta laboratoryjny z wykształcenia, a z zawodu – copywriterka medyczna. Nie wyobraża sobie pracy, która nie wymagałaby stałego poszerzania swojej wiedzy.  Interesuje się wszystkim, co naturalne i zdrowe, jej medyczną fascynacją są terapie holistyczne, ze szczególnym uwzględnieniem dietoterapii.

 

Bibliografia:

Weiss R., Noninvasive radio frequency for skin tightening and body contouring; Journal of drugs in dermatology, 2014, vol. 13, Issue 9.

Podstawy medycyny estetycznej pod red. Andrzeja Przylipiaka; Białystok 2014

Bob Kronemyer, Exilis Delivers Focused RF Energy with Precision and Control; The Aesthetic Guide May/June 2011

Wilson K., Exilis Ultra 360’s F-Tip Changes the game for periocular and facial revitalization; The Aesthetic Guide September/October 2017

Data ostatniej aktualizacji: 29.08.2023