Przybliżony czas czytania: 2 min.

Działanie fal radiowych i ultradźwiękowych na organizm jest w pełni bezpieczne. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej aparatury możliwe jest kontrolowanie parametrów pracy urządzenia, co poprawia komfort pracy osoby wykonującej zabieg, a także redukuje jakikolwiek dyskomfort u pacjenta.

 

Fale radiowe na twarz - czy są bezpieczne?

Zabieg BTL Exilis

Aparatura wykorzystywana w zabiegu Exilis została zatwierdzona przez FDA, czyli Agencję Żywności i Leków. Jest to amerykańska agencja rządowa, odpowiedzialna za regulowanie sprzedaży i nadzór nad lekami, suplementami diety oraz urządzeniami medycznymi.

Zgodnie z opinią wydaną przez FDA, aparatura Exilis została dopuszczona do wykonywania nieinwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej, ze szczególnym wskazaniem na odmładzanie skóry i redukowanie zmarszczek. Zarówno skuteczność zabiegu, jak i wysoki profil bezpieczeństwa zostały potwierdzone w licznych badaniach klinicznych.

Ponadto zabieg Exilis uznany został za doskonałą nieinwazyjną alternatywę dla takich inwazyjnych zabiegów jak liposukcja, lipoliza iniekcyjna w przypadku redukcji masy ciała oraz lifting twarzy przy użyciu skalpela w przypadku zabiegów odmładzających.

Brak przerwania ciągłości skóry sprawia, że nie ma ryzyka powstania blizn, zwłaszcza blizn przerostowych. Ponadto nie trzeba obawiać się takich powikłań, mogących towarzyszyć bardziej inwazyjnym zabiegom jak spowolnione gojenie się ran, krwawienie i powstanie krwiaków czy infekcja skóry w miejscu wykonania zabiegu.

Najnowocześniejsza aparatura wykorzystywana podczas zabiegu zaprojektowana została tak, aby zapewnić pacjentowi maksymalny komfort i bezpieczeństwo. System kontroli temperatury zapewnia równomierny rozkład energii w tkance. Daje to możliwość precyzyjnego kontrolowania wywoływanego w tkance efektu termicznego.

Zredukowane zostaje ryzyko poparzenia skóry, powstania blizn czy przebarwień. Ponadto zastosowaniu aparatury nie towarzyszy zbyt silne przegrzanie skóry, mogące generować dolegliwości bólowe i silny dyskomfort.

 

Zalety zabiegów na twarz radiofrekwencji Exilis

 

Zabieg radiofrekwencji Exilis wykorzystuje wyspecjalizowane urządzenie, które koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa, komfortu pacjenta i precyzyjnej kontroli parametrów pracy urządzenia.

Exilis oferuje znaczący postęp technologiczny w zakresie wykorzystania fal radiowych w medycynie estetycznej. Wyjątkowy system kontroli przepływu energii (EFC) zapewnia maksymalny efekt termiczny w tkance w najkrótszym czasie.

Podczas zabiegu wykorzystywany jest podwójny impuls energetyczny, a docelowa temperatura tkanki osiągana jest bardzo szybko – możliwe jest najszybsze osiągnięcie odpowiedniej temperatury terapeutycznej. Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem, świadczącym o przewadze Exilis nad innymi zabiegami tego typu.

Zaawansowana konstrukcja aplikatora zapewnia precyzyjne ogrzewanie, chłodzenie i monitorowanie temperatury tkanki. Zainstalowane oprogramowanie EFC (Kontrola Przepływu Energii) to system, który kontroluje przepływ energii i automatycznie eliminuje szczyty energetyczne.

Proces ten zapewnia równomierną dystrybucję energii – pozwalając na bezpieczniejszą, szybszą i skuteczniejszą terapię. EFC pomaga zminimalizować ryzyko oparzeń skóry. Stała kontrola przepływu fali radiowej do tkanki zapewnia przewidywalną odpowiedź terapeutyczną i zapewnia maksymalne bezpieczeństwo pacjenta.

Aparatura wyposażona jest w ergonomiczną głowicę, która pozwala skutecznie odmładzać wszystkie elementy twarzy. Dzięki gotowym protokołom zabiegowym oraz możliwości spersonalizowania zabiegu, aparatura daje ogromne możliwości terapeutyczne.

 

Fale radiowe na twarz  są bezpieczne

Czy fale radiowe na twarz to zabieg inwazyjny?

 

Fale radiowe na twarz to zabieg całkowicie nieinwazyjny, dlatego nie przerywa on ciągłości skóry. Oznacza to, że poza lekkim zaczerwienieniem skóry, zabieg nie powoduje żadnych niepożądanych zmian w wyglądzie. Z tego względu procedura Exilis określana jest mianem zabiegu bankietowego, czyli takiego, który można wykonać w dowolnym momencie, po czym wrócić do codziennej aktywności.

Radiofrekwencja jest zabiegiem bezbolesnym, nie wymaga znieczulenia. Może być wykonana o dowolnej porze roku, na przeszkodzie nie stoi obecność ciemniejszego odcienia skóry (opalenizny). Fala emitowana przez urządzenie nie oddziałuje na chromofory, czyli np. barwnik skóry melaninę.

A to oznacza, że zabieg jest efektywny w przypadku osób o dowolnym fototypie skóry. Ponadto nie ma ryzyka poparzenia skóry czy powstania przebarwień.

 

Cena zabiegu

Czytaj więcej o cenie zabiegu i poznaj historię naszej Pacjentki: zabiegi na twarz.

 

 

Umów się na leczenie w Swarzędzu:

Tel: 503-733-127

 

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

Rejestracja 10-18:00

Zespół KORE Fizjoterapia Specjalistyczna.

OPINIE O NAS:

robert lakotta
robert lakotta
2021-09-28
Rewelacja wszystkim polecam w 30 min postawiony na nogi!!!!jeszcze raz bardzo dziękuje
Karolina Kubik
Karolina Kubik
2021-09-11
Super atmosfera, profesjonalne podejście. Bardzo polecam.
Magda Krupa
Magda Krupa
2021-09-02
Polecam
Ola Tryk
Ola Tryk
2021-09-01
Bardzo polecam gabinet KORE - terapeuci na najwyższym poziomie wiedzy, umiejętności oraz kultury osobistej, pełni uśmiechu i zdolności fachowcy. Szeroka oferta zabiegów i różnych terapii. Atmosfera niewielkiego centrum uspokaja, że nawet największe "tortury" z zakresu terapii manualnej są niestraszne :) Nieustannie szkoląca się załoga gotowa jest stawić czoła każdemu wyzwaniu które przyniesie pacjent. Jako aktywny sportowiec zaglądam często i po sprawdzeniu wielu gabinetów, to do KORE wracam zawsze. Polecam bardzo gorąco!
Marek Małkowiak
Marek Małkowiak
2021-08-24
Jeżeli w innych zakładach leczniczych wezmą przykład z Kore to może coś się w służbie zdrowia zmieni na lepsze
karol paczuski
karol paczuski
2021-08-13
Dobra placówka mają też sprzęt do terapii polecam
Kamila
Kamila
2021-08-08
Pan Krzysztof pełen profesjonalizm, gabinet czysty, schludny, terapeuta kulturalny. Precyzja i dokładność, zarówno badania jaki i terapii. A mój brzuch już nie boli, funkcjonuje normalnie. Kilka prostych rad na temat żywienia, jakieś ziółko i kilka igieł zrobiły robotę. Pozdrawiam serdecznie
Maria
Maria
2021-08-08
Pan Krzysztof jest mega specjalistą, że swoi bólami kręgosłupa chodziłam po wielu lekarzach i tylko jadłam zalecane tabletki, które nic nie wnosiły, a nawet czułam się po nich gorzej. Nikt nie poświęcił mi tyle czasu co Pan Krzysztof, dokładnie zbadał, dotknął, użył jakiś narzędzi, no bolało ale czasem musi, zadał ćwiczenia jako pracę domową i wyjaśnił co się tam właściwie dzieje. Po 2 wizytach pomogł, minęły dwa miesiące i po bólu ani śladu. Serdecznie polecam

 

 
 

 

 

mgr Justyna Mazur – Redaktor medyczny

Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Diagnosta laboratoryjny z wykształcenia, a z zawodu – copywriterka medyczna. Nie wyobraża sobie pracy, która nie wymagałaby stałego poszerzania swojej wiedzy.  Interesuje się wszystkim, co naturalne i zdrowe, jej medyczną fascynacją są terapie holistyczne, ze szczególnym uwzględnieniem dietoterapii.

 

Bibliografia:

Sahay RK, Nagesh VS. Hypothyroidism in pregnancy. Indian J Endocrinol Metab. 2012 May;16(3):364-70; https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3354841/ (dostęp online 10.10.2022 r)

Klubo-Gwiezdzinska J, Wartofsky L. Hashimoto thyroiditis: an evidence-based guide to etiology, diagnosis and treatment. Pol Arch Intern Med. 2022 Mar 30;132(3):16222; https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9478900/ (dostęp online 10.10.2022 r.)

Wallach J., Interpretacja badań laboratoryjnych; MediPage, 2011

Choroby wewnętrzne. Kompedium Medycyny Praktycznej pod red. A. Szczeklika i P. Gajewskiego; 2010

Pastusiak K. i in., Postępowanie dietetyczne w chorobach tarczycy; Varia Medica 2018, tom 2, nr 2; https://journals.viamedica.pl/varia_medica/article/view/58323 (dostęp online 10.10.2022 r.)

 

Data ostatniej aktualizacji: 26.03.2023