Przybliżony czas czytania: 4 min.

Dieta pudełkowa i catering dietetyczny Swarzędz. Czasami robienie zakupów spożywczych i gotowanie posiłków od podstaw po prostu nie wchodzi w grę. Przyczyna może być praca i nauka, rekonwalescencja po chorobie lub po prostu brak czasu.

Może masz dość prób decydowania, co jest na obiad tydzień w tydzień? A może gotowanie po prostu nie jest twoim ulubionym zajęciem?

Możesz zadowolić się jedzeniem tostów lub dań na wynos, ale coraz popularniejszą alternatywą jest skorzystanie z diety pudełkowej.

Propozycji na catering dietetyczny na rynku jest naprawdę sporo i często trudno jest wybrać najlepszy z dostępnych zestawów menu. Na pierwszy rzut oka propozycje menu mogą wydawać się bardzo podobne.

Dla osób, które po raz pierwszy szukają menu dla siebie, wybór cateringu dietetycznego może być niezwykle trudny. Szczególnie trudno jest podjąć taką decyzję osobom, które cierpią na choroby układu pokarmowego.

Dla osób cierpiących na określone dolegliwości catering dietetyczny jest często najlepszą opcją, dzięki bardzo starannemu doborowi składników, które nie pogarszają ich stanu. Pozostaje jednak pytanie, jak mądrze wybrać najlepszą dla nas dietę pudełkową i nie żałować?

 

Dlaczego warto pomyśleć o diecie pudełkowej?

Żywność, odżywianie i zdrowie są obecnie wyjątkowo ważne. Polskie  wzorce żywieniowe zmieniły się radykalnie w ciągu ostatnich kilku dekad, wraz z pojawieniem się kultury „wypasu”, „przekąsek”.

Jednocześnie więcej żywności spożywa się poza domem, a zatem skład odżywczy żywności/posiłków dostarczanych przez placówki cateringowe ma coraz większe znaczenie dla ogólnej diety.

Konsumenci są świadomi potrzeby prowadzenia zdrowego stylu życia i są zachęcani do przestrzegania lepszych nawyków żywieniowych, aby uniknąć „chorób cywilizacyjnych, takich jak choroba wieńcowa, otyłość, nowotwory związane z dietą i cukrzyca typu 2.

Zarówno ze względów ekonomicznych, jak i zdrowotnych należy zachęcać firmy oferujące catering dietetyczny do zapewniania zdrowych opcji żywieniowych.  Dysponujące odpowiednią informacją, szkolenie i wsparciem firmy cateringowe może odegrać istotną rolę w poprawie zdrowia.

Catering dietetyczny swarzędz dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa Swarzędz. Wybór odpowiedniego cateringu dietetycznego – od czego zacząć?

 

Rozpoczynając poszukiwania najlepszej indywidualnej oferty cateringu dietetycznego na terenie Swarzędza warto przede wszystkim zapoznać się z opiniami klientów, którzy korzystali już z usług danej firmy specjalizującej się w przygotowywaniu posiłków dietetycznych.

Opinie innych konsumentów mogą zawierać wiele cennych wskazówek, które doprowadzą nas do właściwej oferty. Na przykład może się okazać, że jeden podmiot specjalizuje się w dietach dla osób z chorobami układu pokarmowego, inny serwuje najlepsze posiłki dla osób z problemami tarczycy np. chorobą Hashimoto, a jeszcze inny ma najlepsze posiłki dla osób odchudzających się czy sportowców.

Wybór firmy żywienia dietetycznego nie będzie łatwy, ale po wstępnych ustaleniach opartych na opiniach innych klientów skupimy się na ważniejszych szczegółach, które pomogą Ci dokonać ostatecznego wyboru firmy żywienia dietetycznego.

Warto też poszukać informacji o tym, czy firmy cateringowe zapewniają, odpłatne lub bezpłatne porady dotyczące szczegółowego doboru menu ze szczególnym uwzględnieniem konkretnych schorzeń – np. chorób przewodu pokarmowego.

To kolejny krok do wyeliminowania ofert, które nie spełnią wymagań konkretnej grupy klientów, borykających się z konkretnym rodzajem dolegliwości.

Dietetyk – czy warto skorzystać z porad specjalistów?

dieta pudełkowa swarzędzKonsultacja z dietetykiem na pewno nie będzie konieczna dla osoby, która chce skorzystać z cateringu dietetycznego tylko z braku czasu lub z chęci ułatwienia sobie życia. Jednak konsultacja ze specjalistą przyda się osobom z wszelkimi dolegliwościami, czy to chorobami tarczycy, czy chorobami układu pokarmowego.

W takiej sytuacji najbardziej odpowiednią osobą będzie dietetyk, który najlepiej pokieruje czynnościami związanymi z doradztwem i wyborem cateringu dietetycznego lub stworzy indywidualne menu dla konkretnej osoby.

Konsultacja z dietetykiem nie tylko pomoże w doborze smacznych posiłków, ale również pozwoli ułożyć menu w taki sposób, aby złagodzić ewentualne dolegliwości żołądkowo-jelitowe – na przykład poprzez wyeliminowanie określonych produktów z diety pacjenta.

Profesjonalne firmy cateringowe ze Swarzędza, które oferują catering dietetyczny, współpracują z dietetykami posiadających odpowiednie kwalifikacje do pracy z niewspółcierpiącymi na różne, często bardzo poważne schorzenia.

 

Otyłość dziecięca i żywienie dietetyczne

Otyłość u dzieci to choroba, która niestety coraz częściej występuje wśród dzieci. Stanowi bardzo poważne zagrożenie dla życia i zdrowia młodych ludzi. Warto będąc świadomym rodzicem otyłego dziecka walczyć o lepszą przyszłość dla swojego dziecka.

Jednak wybór cateringu dietetycznego należy w takim przypadku skonsultować nie tylko z dietetykiem, ale także z lekarzem, który znając historię choroby dziecka, doradzi i pomoże w koordynacji działań mających na celu redukcję masy ciała u dziecka.

Dlatego warto dokładnie zapoznać się z ofertą firmy cateringowej. Niestety nie wszystkie z nich mają w swojej ofercie dodatkową konsultację lekarską np. z lekarzem specjalizującym się w leczeniu otyłości u dzieci. Nierzadko trzeba to zrobić samemu i dopiero wtedy, po konsultacjach i badaniach, wybierz odpowiedni catering dietetyczny dla Twojego dziecka.

Warto jednak podjąć wysiłek, bo dziecko cierpiące na otyłość w młodym wieku może mieć ogromne problemy zdrowotne w wieku dorosłym.

Czy zbilansowana dieta jest możliwa tylko z cateringiem dietetycznym?

Nie ma wątpliwości, że zbilansowana dieta to podstawa, gdy chcemy się zdrowo odżywiać, utrzymać odpowiednią wagę ciała lub po prostu schudnąć. Trudno jednak idealnie dobrać potrzebne nam odżywki bez wystarczającej wiedzy na ten temat.

Dlatego warto skorzystać z porady dietetyka, który stworzy dla nas odpowiednio zbilansowane menu, w taki sposób, aby nasz organizm otrzymał to, czego naprawdę potrzebuje, a także uzupełnił ewentualne niedobory odpowiednich substancji w naszym organizmie.

Właściwie zbilansowana dieta wiąże się z koniecznością przygotowania określonych posiłków z określonych składników. Jak wiesz, trudno jest codziennie gotować coś innego, gdy masz dużo obowiązków na głowie. W takiej sytuacji zakup cateringu dietetycznego jest dużym ułatwieniem.

Tego rodzaju menu opiera się na składnikach dostosowanych do naszych potrzeb. Dodatkowo tego typu propozycje posiłków uwzględniają ich kaloryczność oraz nasze preferencje żywieniowe.

Jest to szczególnie ważne dla osób, które stosują dietę wegetariańską lub wegańską lub cierpią na różne nietolerancje pokarmowe.

Czy możliwy jest catering dietetyczny z dostawą do domu?

Dodatkową zaletą zakupu diety pudełkowej w wyspecjalizowanej firmie cateringowej jest możliwość zamówienia posiłków bezpośrednio pod Twoje drzwi.

Catering dietetyczny z dostawą do domu w Swarzedzu to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą całkowicie zapomnieć o przygotowywaniu posiłków, niesieniu ich do pracy i bieganiu po sklepach w poszukiwaniu niezbędnych produktów spożywczych.

Kupując usługę cateringu dietetycznego z dostawą do domu lub pracy, wystarczy odebrać posiłki z rąk kuriera.

Pozwala nam to zaoszczędzić sporo czasu i cieszyć się pysznymi posiłkami, które wspierają nasze zdrowie i świetne samopoczucie.

 

Wybór odpowiedniej usługi cateringu dietetycznego oraz jakości oferowanych posiłków

Z pewnością wybór odpowiedniego cateringu dietetycznego powinien zależeć od jakości przygotowywanych posiłków, jakie otrzymuje klient.

W przypadku, gdy nie jesteśmy do końca przekonani, czy taki catering zadowoli nasze kubki smakowe, warto zdecydować się na próbny catering dietetyczny.

Firmy cateringowe oferują zestawy próbne z dostawą do domu. W zależności od oferty będą to zestawy jednodniowe, ale zdarzają się również oferty diety pudełkowej trzydniowej lub dłuższej.

Zamówienie zestawu próbnego pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji. Szczególnie dla tych, którzy nie są do końca przekonani do tej formy żywienia.

Dieta pudełkowa Swarzędz – dlaczego jest taka popularna?

Usługi dostaw diety pudełkowej są wszędzie (i nie bez powodu!). Sprawiają, że przygotowywanie śniadania, obiadu i kolacji jest o wiele wygodniejsze — zwłaszcza jeśli próbujesz schudnąć . Żywność jest dostarczana prosto do Twoich drzwi z wstępnie porcjowanymi składnikami i instrukcjami krok po kroku, aby uzyskać zdrowy i zbilansowany posiłek.

Zestawy diety pudełkowej przyzwyczajają Cię do planowania z wyprzedzeniem i spożywania pełnowartościowych posiłków .

Ale nie wszystkie programy są sobie równe, zwłaszcza te, które mają pomóc Ci schudnąć , więc zanim zaczniesz dostawać posiłki pod Twoje drzwi, musisz dowiedzieć się, który program jest najlepszy dla Twoich celów.

Ile kosztuje catering dietetyczny Swarzędz?

Z pewnością usługi cateringu dietetycznego nie należą do najtańszych. Nie warto się jednak zrażać tylko wyższą ceną takiej oferty.

Warto przyjrzeć się jakie korzyści otrzymujesz, zaczynając od tych zdrowotnych: regularne odżywianie, kontakt z dietetykiem, dieta dopasowana do Twoich potrzeb, a kończąc na czasie zaoszczędzonym na gotowaniu czy robieniu zakupów.

Ponieważ wiemy, że czas to pieniądz, w tym przypadku możemy go zainwestować w inny sposób, ponieważ dobrze zbilansowaną i urozmaiconą dietę otrzymujemy na wyciągnięcie ręki.

Dzięki temu podsumowując finansowo dzień niekoniecznie przepłacamy, ale zyskujemy ogromne korzyści dla naszego organizmu, który otrzymuje wszystkie niezbędne mikroelementy. Pamiętaj, że korzystając z cateringu dietetycznego w formie diety pudełkowej dbamy o nasze zdrowie, lepszą kondycję, samopoczucie, a także niezwykle cenny czas.

Catering dietetyczny Swarzędz

Bibliografia

Bibliografia

Catering for health: a review, Heather Hartwell Catherine Symonds, J R Soc Promot Health . 2005 May;125(3):113-6.

Catering and nutrition: an educational approach to support a healthier diet, C Briscoe, Hum Nutr Appl Nutr . 1987 Jun;41(3):212-9.

The impact of a workplace catering initiative on dietary intakes of salt and other nutrients: a pilot study F Geaney J HarringtonAp FitzgeraldIj Perry, Public Health Nutr . 2011 Aug;14(8):1345-9.

Nutritional adequacy of meals from an independent catering facility versus chain restaurants for young adults, Charoula Konstantia Nikolaou Catherine Ruth Hankey  Michael Ernest John Lean.    Nutr Health 2017 Mar;23(1):51-56.

Data ostatniej aktualizacji: 22.08.2023