Jak zwiększyć efekty treningowe ?- FMS (Functional Movment Screen)

 

Uprawianie sportu wiąże się często z obciążeniami w obrębie poszczególnych części układu mięśniowo-szkieletowego. Testy funkcjonalne sprawności motorycznej FMS pokazują mocne strony oraz obszary, które będą wymagały większej uwagi. Dzięki tej wiedzy trening stanie się bardziej efektywny, a  ryzyko kontuzji z przeciążenia będzie zminimalizowane.

czytaj więcej “Jak zwiększyć efekty treningowe ?- FMS (Functional Movment Screen)”

KORE dla sportowców i aktywnych fizycznie

Zapraszamy wszystkich sportowców 🤺🏄‍♂️🚣‍♀️🚣‍♂️🏋️‍♂️⛹️‍♀️🏊‍♀️🚴‍♂️🤸‍♂️🤼‍♂️ zainteresowanych poprawą swoich wyników oraz regeneracją po wysiłku na terapię perkusywną z wykorzystaniem Theragun.

Theragun to narzędzie do terapii perkusywnej.

Pomysłodawcą narzędzia do masażu Theragun jest Dr. Jason S. Wersland, fizjoterapeuta, który na własnej skórze doświadczył z czym wiąże się rekonwalescencja pourazowa – po wypadku motocyklowym 🏍w którym uczestniczył, stworzył narzędzie do indywidualnej rehabilitacji i regeneracji.

czytaj więcej “KORE dla sportowców i aktywnych fizycznie”

HOME OFFICE I HOME FIZJO czyli Trening dla pracujących zdalnie.

Dla wielu osób pracujących – praca zdalna w formie  HOME OFFICE – to idealne rozwiązanie w dobie kryzysu zdrowotnego. Niestety problemy z bólami pleców często zaczynają się od pracy siedzącej. Nieruchoma pozycja na krześle to gorsze odżywienie dla krążków międzykręgowych. Czy wiedziałeś, że w nieprawidłowej pozycji nasz kręgosłup musi zmagać się z obciążeniem sięgającym nawet 180 kg? . Do tego w zestawie dostajemy nadmierne napięcia mięśni i więzadeł. Taki 8 godzinny maraton może zakończyć się bólami kręgosłupa.

czytaj więcej “HOME OFFICE I HOME FIZJO czyli Trening dla pracujących zdalnie.”

ZAPOMNIJ O BRZUSZKACH czyli Zajęcia Online dla Kobiet w KORE

W obecnym czasie gdy sale treningowe są zamknięte dbanie o kondycję i formę jest jeszcze ważniejsze niż wcześniej.  Serdecznie zapraszamy wszystkie panie na zajęcia w formie on-line. W czasie zajęć trener personalny Żaneta Konowalska pokaże ćwiczenia, które w bezpieczny sposób pozwolą na aktywację mięśni brzucha. W czasie zajęć nauczysz się jak w sposób nieobciążający stawów oraz dna miednicy kształtować sylwetkę i rozwijać głęboką stabilizację.  Działamy mądrze, by krok po kroku pokazać jak możesz zadbać o swoje zdrowie bez wychodzenia z domu.

czytaj więcej “ZAPOMNIJ O BRZUSZKACH czyli Zajęcia Online dla Kobiet w KORE”

Zasady wizyt fizjoterapeutycznych

Drodzy Pacjenci, Wasze zdrowie jest dla nas ważne, dlatego będziemy do Państwa dyspozycji nawet w tych trudnych czasach. Zawsze jesteście bardzo mile widziani – mimo, że obecnie nie witamy się uściskiem dłoni.  Jak Państwo wiecie, zawsze przykładaliśmy dużą wagę do zachowania zasad higieny. Obecnie zintensyfikowaliśmy i tak już bardzo wysokie standardy higieniczne stosowane w naszym Centrum. Zoptymalizowaliśmy również nasze procedury leczenia.

czytaj więcej “Zasady wizyt fizjoterapeutycznych”