HOME OFFICE I HOME FIZJO czyli Trening dla pracujących zdalnie.

Dla wielu osób pracujących – praca zdalna w formie  HOME OFFICE – to idealne rozwiązanie w dobie kryzysu zdrowotnego. Niestety problemy z bólami pleców często zaczynają się od pracy siedzącej. Nieruchoma pozycja na krześle to gorsze odżywienie dla krążków międzykręgowych. Czy wiedziałeś, że w nieprawidłowej pozycji nasz kręgosłup musi zmagać się z obciążeniem sięgającym nawet 180 kg? . Do tego w zestawie dostajemy nadmierne napięcia mięśni i więzadeł. Taki 8 godzinny maraton może zakończyć się bólami kręgosłupa.

czytaj więcej “HOME OFFICE I HOME FIZJO czyli Trening dla pracujących zdalnie.”

ZAPOMNIJ O BRZUSZKACH czyli Zajęcia Online dla Kobiet w KORE

W obecnym czasie gdy sale treningowe są zamknięte dbanie o kondycję i formę jest jeszcze ważniejsze niż wcześniej.  Serdecznie zapraszamy wszystkie panie na zajęcia w formie on-line. W czasie zajęć trener personalny Żaneta Konowalska pokaże ćwiczenia, które w bezpieczny sposób pozwolą na aktywację mięśni brzucha. W czasie zajęć nauczysz się jak w sposób nieobciążający stawów oraz dna miednicy kształtować sylwetkę i rozwijać głęboką stabilizację.  Działamy mądrze, by krok po kroku pokazać jak możesz zadbać o swoje zdrowie bez wychodzenia z domu.

czytaj więcej “ZAPOMNIJ O BRZUSZKACH czyli Zajęcia Online dla Kobiet w KORE”

Zasady wizyt fizjoterapeutycznych

Drodzy Pacjenci, Wasze zdrowie jest dla nas ważne, dlatego będziemy do Państwa dyspozycji nawet w tych trudnych czasach. Zawsze jesteście bardzo mile widziani – mimo, że obecnie nie witamy się uściskiem dłoni.  Jak Państwo wiecie, zawsze przykładaliśmy dużą wagę do zachowania zasad higieny. Obecnie zintensyfikowaliśmy i tak już bardzo wysokie standardy higieniczne stosowane w naszym Centrum. Zoptymalizowaliśmy również nasze procedury leczenia.

czytaj więcej “Zasady wizyt fizjoterapeutycznych”

Osteopatyczne leczenie zespołu jelita drażliwego

Na czym polega Zespół jelita nadwrażliwego? Jak się go diagnozuje i jakie są najczęstsze objawy? W jaki sposób fizjoterapeuta może pomóc w leczeniu dolegliwości związanych z objawami Zespołu jelita nadwrażliwego?

Zapraszamy do lektury artykułu opublikowanego w czasopiśmie Food Forum. Publikacja powstała dzięki współpracy Dr Małgorzaty Chochowskiej z Centrum Kore z  mgr Darią Kotek, Dietetykiem z Instytutu Mikroekologii w Poznaniu. Czytaj więcej.