Przybliżony czas czytania: 2 min.

 

W artykule przedstawimy historię pacjenta, który borykał się z łokciem tenisisty i udało mu się go wyleczyć. Przedstawione informacje mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastępują porady lekarskiej czy fizjoterapeutycznej.

W Centrum KORE w Swarzędzu koło Poznania pomogliśmy już ponad 100 osobom cierpiących na łokieć tenisisty.

 

wyleczyłem łokieć tenisisty

„Wyleczyłem łokieć tenisisty” – Pan Krzysztof K.

 

 

Jak Pan Krzysztof zmagał się z łokciem tenisisty zanim go wyleczył?

 

Pan Krzysztof K. to mężczyzna w wieku 35 lat, który od dłuższego czasu skarżył się na ból w łokciu prawej ręki. Jak się okazało, cierpiał on na łokieć tenisisty – kontuzję, która może dotknąć każdego, nie tylko tenisistów.

Pan Krzysztof zaczął odczuwać pierwsze objawy bólu w łokciu około 6 miesięcy przed zgłoszeniem się do fizjoterapeuty. Na początku był to jedynie lekki dyskomfort, który stopniowo się nasilał.

Pan Krzysztof pracował jako programista komputerowy i spędzał wiele godzin przed ekranem komputera, co mogło wpływać na jego stan zdrowia. Jednakże, był również zapalonym graczem w tenisa i uczęszczał na korty przynajmniej raz w tygodniu.

Z biegiem czasu ból stał się tak silny, że uniemożliwiał mu wykonywanie codziennych czynności i pracy w biurze. Pan Krzysztof zaczął szukać pomocy u specjalisty.

Zdecydował się na wizytę u ortopedy, który po przeprowadzeniu badań stwierdził, że Krzysztof cierpi na łokieć tenisisty. Zalecił on przerwanie gry w tenisa i zaproponował serię zabiegów, które miały pomóc w leczeniu kontuzji.

 

Leczenie łokcia tenisisty u Pana Krzysztofa

Pan Krzysztof zastosował się do zaleceń lekarza, jednakże po kilku tygodniach nie odczuł poprawy stanu swojego łokcia. Postanowił więc poszukać innych metod leczenia.

W internecie Pan Krzysztof natknął się na metodę terapii falą uderzeniową oraz akupunkturą, która miała pomagać w przypadku łokcia tenisisty. Skontaktował się z prywatną kliniką fizjoterapii i umówił się na wizytę u specjalisty.

Terapeuta przeprowadził szczegółowy wywiad z Panem Krzysztofem, wykonał USG i na podstawie zebranych informacji zaczął leczenie. Leczenie polegało na serii zabiegów falą uderzeniową oraz na delikatnym nakłuwaniu igłami wybranych punktów na ciele.

Terapeuta wyjaśnił, że dzięki temu organizm zacznie produkcję substancji przeciwzapalnych i zacznie samoczynnie regenerować uszkodzone tkanki.

Pierwsze efekty były odczuwalne już po kilku zabiegach. Pan Krzysztof odczuł znaczną poprawę stanu swojego łokcia. Ból zaczął stopniowo ustępować, a Krzysztof zaczął znowu normalnie funkcjonować.

Po kilku tygodniach regularnych zabiegów udało się całkowicie wyleczyć łokieć tenisisty u Krzysztofa. Terapeuta zalecił Krzysztofowi także kilka ćwiczeń wzmacniających mięśnie w okolicach łokcia, aby uniknąć powrotu kontuzji w przyszłości.

Krzysztof był bardzo zadowolony z efektów terapii i zdecydował się kontynuować regularne wizyty u terapeuty w celu zapobiegania ewentualnemu powrotowi dolegliwości.

Dzięki tej metodzie leczenia Krzysztof uniknął operacji oraz długotrwałego procesu rehabilitacji. Fizjoterapia okazała się skuteczną i bezpieczną metodą leczenia łokcia tenisisty, co pokazuje, że warto czasami poszukać alternatywnych rozwiązań medycznych.

Krzysztof dzięki wyleczeniu łokcia tenisisty mógł wrócić do normalnego funkcjonowania, zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym. W końcu mógł wrócić na korty tenisowe i cieszyć się grą bez bólu i dyskomfortu.

Historia Pana Krzysztofa R. pokazuje, jak ważne jest słuchanie swojego ciała i szukanie pomocy w przypadku dolegliwości, które utrudniają nam codzienne funkcjonowanie. Pokazuje także, że warto poszukać alternatywnych metod leczenia, które mogą okazać się skuteczne i bezpieczne dla naszego zdrowia.

 

Łokieć tenisisty można wyleczyć!

Tak, łokieć tenisisty można wyleczyć, choć leczenie tej dysfunkcji może być długotrwałe i wymagać cierpliwości oraz zaangażowania pacjenta. Najważniejsze jest rozpoznanie kontuzji i podjęcie odpowiednich działań, aby uniknąć pogorszenia stanu zdrowia.

Istnieją różne metody leczenia łokcia tenisisty, w tym tradycyjne metody medyczne, takie jak fizjoterapia, stosowanie leków przeciwzapalnych i zastrzyków sterydowych, oraz alternatywne metody, takie jak akupunktura, masaż, kinezyterapia, laseroterapia i inne.

Wybór metody leczenia zależy od indywidualnego przypadku i preferencji pacjenta. W niektórych przypadkach konieczna może być operacja, zwłaszcza jeśli kontuzja jest zaawansowana i powoduje poważne uszkodzenia tkanek.

Ważne jest także, aby pacjent dbał o swoje zdrowie, stosując się do zaleceń lekarza oraz regularnie wykonywał ćwiczenia wzmacniające mięśnie w okolicach łokcia. Unikanie nadmiernego obciążania łokcia i stosowanie odpowiedniej techniki podczas wykonywania czynności, które mogą przyczyniać się do powstania kontuzji, również jest ważne.

Wdrożenie odpowiedniego leczenia daje szansę każdemu na powiedzenie na koniec : „Łokieć tenisisty? Wyleczyłem!”

 

Tel: 503-733-127

 

ZOBACZ OPINIE O NAS W GOOGLE

Robert Bartunek
Robert Bartunek
2023-09-30
Fajne miejsce super baseny, a reszta też OK
Papik
Papik
2023-09-21
Bardzo dobre podejście do pacjenta i rzeczowa rozmowa. Nie liczy się kasa, a chęć pomocy !
Mikołaj Frąszczak
Mikołaj Frąszczak
2023-09-20
Super miejsce ,pomogli mi z ostroga piętowa
Daniel Sniadecki
Daniel Sniadecki
2023-07-29
Perfekcja
Kasia Włodarczyk
Kasia Włodarczyk
2023-07-27
Pełen profesjonalizm i dbałość o pacjenta, naprawdę gorąco polecam!!
Agnieszka Stachurska
Agnieszka Stachurska
2023-07-10
Profesjonalne podejście, zainteresowanie ze strony Pani terapeutki nie tylko zgłaszanym problemem, ale całym pacjentem. Szczerze polecam

 

Specjaliści KORE

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta uroginekologiczny, hirudoterapeuta

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy, hirudoterapeuta

osteopata cennik

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy

 

Agnieszka Woelke

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta wisceralny

Data ostatniej aktualizacji: 04.10.2023