Przybliżony czas czytania: 2 min.

Neurochirurgia jest wysoce wyspecjalizowaną dziedziną medycyny i wymaga znacznej wiedzy specjalistycznej. Dlatego tak ważny jest wybór wysoko wykwalifikowanego chirurga do wykonania zabiegu. W Poznaniu istnieje niewielka, ale wysoko wykwalifikowana grupa neurochirurgów, którzy są oddani zapewnieniu najwyższej jakości opieki swoim pacjentom. Artykuł zawiera przegląd poznańskich neurochirurgów i ich praktyki.

neurochirurg poznańWstęp

Neurochirurgia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką, leczeniem i zapobieganiem chorobom, zaburzeniom i urazom mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych. Neurochirurdzy są wysoce wyszkoleni i mają doświadczenie w stosowaniu najnowocześniejszych technologii i metod leczenia szerokiego zakresu schorzeń, takich jak guzy mózgu, wodogłowie i urazy rdzenia kręgowego.

Neurochirurdzy muszą dobrze rozumieć anatomię, fizjologię i patologię układu nerwowego, aby zapewnić najlepszą opiekę swoim pacjentom.

Poznań jest miejscem pracy dla niewielkiej grupy wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych neurochirurgów. Chirurdzy ci zostali starannie wybrani, aby zapewnić swoim pacjentom najwyższą jakość opieki. Mają różnorodne specjalizacje i doświadczenie w szerokim zakresie schorzeń neurologicznych.

Poznańscy Neurochirurdzy

Poznańscy neurochirurdzy to osoby o wysokich kwalifikacjach i doświadczeniu. Są ekspertami w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce schorzeń neurologicznych. Specjalizują się w różnych procedurach, w tym guzach mózgu, wodogłowiu i urazach rdzenia kręgowego.

Poznańscy neurochirurdzy posiadają również wysokie kwalifikacje w wykonywaniu operacji małoinwazyjnych oraz zabiegów wewnątrznaczyniowych.

Poznańscy neurochirurdzy są  biegli w stosowaniu zaawansowanych technik i technologii w celu poprawy wyników leczenia pacjentów. Techniki te obejmują wykorzystanie technik obrazowania, takich jak tomografia komputerowa i skany MRI, do diagnozowania i leczenia schorzeń neurologicznych.

Poznańscy neurochirurdzy mają również bogate doświadczenie w stosowaniu technik małoinwazyjnych, takich jak chirurgia endoskopowa i laserowa, w leczeniu schorzeń neurologicznych.

Poznańscy neurochirurdzy posiadają bogate doświadczenie w leczeniu różnorodnych schorzeń neurologicznych. Należą do nich guzy mózgu, wodogłowie, urazy rdzenia kręgowego i inne schorzenia neurologiczne. Neurochirurdzy z Poznania posiadają duże doświadczenie w wykonywaniu szerokiego wachlarza zabiegów, takich jak:

• Kraniotomia
• Mikrochirurgia
• Chirurgia wewnątrznaczyniowa
• Fuzja kręgosłupa
• Radiochirurgia stereotaktyczna
• Głęboka stymulacja mózgu
• Neuroradiologia interwencyjna
• Neuroonkologia

Poznańscy neurochirurdzy są doskonale wyszkoleni i doświadczeni w diagnostyce i leczeniu schorzeń neurologicznych. Podchodzą kompleksowo do opieki nad pacjentem i dążą do jak najlepszego leczenia.

 

Czym zajmują się  poznańscy neurochirurdzy kręgosłupa?

Neurochirurgia kręgosłupa to specjalistyczna dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem schorzeń kręgosłupa. Specjalista z tej dziedziny musi odznaczać się wysokimi kompetencjami z zakresu neurologii, radiologii, ortopedii i chirurgii plastycznej.

Neurochirurdzy są przeszkoleni w zakresie diagnozowania i leczenia szerokiego zakresu schorzeń kręgosłupa, w tym urazów rdzenia kręgowego, zwężenia kanału kręgowego, przepukliny dysków i skolioz. Neurochirurg kręgosłupa specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu tych schorzeń oraz profilaktyce przyszłych problemów kręgosłupa.

Jakie schorzenia kręgosłupa leczą poznańscy neurochirurdzy?

Specjalizują się oni w diagnostyce i leczeniu szerokiego zakresu schorzeń kręgosłupa. Obejmują one:

• Uszkodzenia rdzenia kręgowego

• Zwężenie kanału kręgowego

Przepuklina krążka międzykręgowego

• Skolioza

• Zwyrodnieniowa choroba dysku międzykręgowego

• Guzy kręgosłupa

• Infekcje kręgosłupa

• Deformacje kręgosłupa

• Złamania kręgosłupa

• Ucisk rdzenia kręgowego

• Guzy rdzenia kręgowego

• Uszkodzenia rdzenia kręgowego

• Ucisk rdzenia kręgowego

• Torbiele rdzenia kręgowego

• Guzy rdzenia kręgowego

• Zwyrodnienie rdzenia kręgowego

Rwa kulszowa niemożliwa do wyleczenia metodami niezabiegowymi

 

Jakie zabiegi stosuje się w chorobach kręgosłupa?

Chirurgia: Chirurgia jest często stosowana do korygowania deformacji kręgosłupa i naprawy urazów kręgosłupa. Chirurgia może być również stosowana do usuwania guzów lub łączenia kręgów w przypadku zwężenia kanału kręgowego.

Fizjoterapia: Fizykoterapia jest często stosowana w leczeniu schorzeń kręgosłupa, takich jak skolioza, przepuklina dysków i choroba zwyrodnieniowa dysku. Fizjoterapia może pomóc wzmocnić mięśnie pleców i skorygować wszelkie niewspółosiowości kręgosłupa.

Leczenie bólu: Leki przeciwbólowe i zastrzyki mogą być stosowane w celu złagodzenia bólu spowodowanego chorobami kręgosłupa.

Orteza: Orteza jest często stosowana w celu skorygowania deformacji kręgosłupa, takich jak skolioza.

Rozciąganie i ćwiczenia: Rozciąganie i ćwiczenia mogą pomóc wzmocnić mięśnie pleców i poprawić elastyczność.

Terapie alternatywne: Terapie alternatywne, takie jak akupunktura i chiropraktyka, mogą być stosowane w celu złagodzenia bólu i poprawy mobilności.

Podsumowanie

Poznańscy neurochirurdzy to wysoko wykwalifikowana i doświadczona grupa profesjonalistów. Specjalizują się w szerokim zakresie procedur i są biegli w stosowaniu zaawansowanych technik i technologii w celu poprawy wyników pacjentów.

Poznańscy neurochirurdzy zapewniają pacjentom kompleksową opiekę i dążą do jak najlepszego leczenia. Współpracując z wysoko wykwalifikowanym i doświadczonym neurochirurgiem z Poznania, pacjenci mogą być pewni, że otrzymują opiekę na najwyższym poziomie.

 

 

Umów się na leczenie PRZED operacją kręgosłupa i PO operacji kręgosłupa:

 

Tel: 503-733-127

 

 

ZOBACZ OPINIE O NAS W GOOGLE

Robert Bartunek
Robert Bartunek
2023-09-30
Fajne miejsce super baseny, a reszta też OK
Papik
Papik
2023-09-21
Bardzo dobre podejście do pacjenta i rzeczowa rozmowa. Nie liczy się kasa, a chęć pomocy !
Mikołaj Frąszczak
Mikołaj Frąszczak
2023-09-20
Super miejsce ,pomogli mi z ostroga piętowa
Daniel Sniadecki
Daniel Sniadecki
2023-07-29
Perfekcja
Kasia Włodarczyk
Kasia Włodarczyk
2023-07-27
Pełen profesjonalizm i dbałość o pacjenta, naprawdę gorąco polecam!!
Agnieszka Stachurska
Agnieszka Stachurska
2023-07-10
Profesjonalne podejście, zainteresowanie ze strony Pani terapeutki nie tylko zgłaszanym problemem, ale całym pacjentem. Szczerze polecam

 

 

Specjaliści KORE

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta uroginekologiczny, hirudoterapeuta

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy, hirudoterapeuta

osteopata cennik

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy

 

 

Agnieszka Woelke

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy

Fizjoterapeuta ortopedyczny

 

 

Data ostatniej aktualizacji: 15.02.2023