Neurochirurgia jest wysoce wyspecjalizowaną dziedziną medycyny i wymaga znacznej wiedzy specjalistycznej. Dlatego tak ważny jest wybór wysoko wykwalifikowanego chirurga do wykonania zabiegu. W Poznaniu istnieje niewielka, ale wysoko wykwalifikowana grupa neurochirurgów, którzy są oddani zapewnieniu najwyższej jakości opieki swoim pacjentom. Artykuł zawiera przegląd poznańskich neurochirurgów i ich praktyki.

neurochirurg poznańWstęp

Neurochirurgia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką, leczeniem i zapobieganiem chorobom, zaburzeniom i urazom mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych. Neurochirurdzy są wysoce wyszkoleni i mają doświadczenie w stosowaniu najnowocześniejszych technologii i metod leczenia szerokiego zakresu schorzeń, takich jak guzy mózgu, wodogłowie i urazy rdzenia kręgowego.

Neurochirurdzy muszą dobrze rozumieć anatomię, fizjologię i patologię układu nerwowego, aby zapewnić najlepszą opiekę swoim pacjentom.

Poznań jest miejscem pracy dla niewielkiej grupy wysoko wykwalifikowanych i doświadczonych neurochirurgów. Chirurdzy ci zostali starannie wybrani, aby zapewnić swoim pacjentom najwyższą jakość opieki. Mają różnorodne specjalizacje i doświadczenie w szerokim zakresie schorzeń neurologicznych.

Poznańscy Neurochirurdzy

Poznańscy neurochirurdzy to osoby o wysokich kwalifikacjach i doświadczeniu. Są ekspertami w diagnostyce, leczeniu i profilaktyce schorzeń neurologicznych. Specjalizują się w różnych procedurach, w tym guzach mózgu, wodogłowiu i urazach rdzenia kręgowego.

Poznańscy neurochirurdzy posiadają również wysokie kwalifikacje w wykonywaniu operacji małoinwazyjnych oraz zabiegów wewnątrznaczyniowych.

Poznańscy neurochirurdzy są  biegli w stosowaniu zaawansowanych technik i technologii w celu poprawy wyników leczenia pacjentów. Techniki te obejmują wykorzystanie technik obrazowania, takich jak tomografia komputerowa i skany MRI, do diagnozowania i leczenia schorzeń neurologicznych.

Poznańscy neurochirurdzy mają również bogate doświadczenie w stosowaniu technik małoinwazyjnych, takich jak chirurgia endoskopowa i laserowa, w leczeniu schorzeń neurologicznych.

Poznańscy neurochirurdzy posiadają bogate doświadczenie w leczeniu różnorodnych schorzeń neurologicznych. Należą do nich guzy mózgu, wodogłowie, urazy rdzenia kręgowego i inne schorzenia neurologiczne. Neurochirurdzy z Poznania posiadają duże doświadczenie w wykonywaniu szerokiego wachlarza zabiegów, takich jak:

• Kraniotomia
• Mikrochirurgia
• Chirurgia wewnątrznaczyniowa
• Fuzja kręgosłupa
• Radiochirurgia stereotaktyczna
• Głęboka stymulacja mózgu
• Neuroradiologia interwencyjna
• Neuroonkologia

Poznańscy neurochirurdzy są doskonale wyszkoleni i doświadczeni w diagnostyce i leczeniu schorzeń neurologicznych. Podchodzą kompleksowo do opieki nad pacjentem i dążą do jak najlepszego leczenia.

 

Czym zajmują się  poznańscy neurochirurdzy kręgosłupa?

Neurochirurgia kręgosłupa to specjalistyczna dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem schorzeń kręgosłupa. Specjalista z tej dziedziny musi odznaczać się wysokimi kompetencjami z zakresu neurologii, radiologii, ortopedii i chirurgii plastycznej.

Neurochirurdzy są przeszkoleni w zakresie diagnozowania i leczenia szerokiego zakresu schorzeń kręgosłupa, w tym urazów rdzenia kręgowego, zwężenia kanału kręgowego, przepukliny dysków i skolioz. Neurochirurg kręgosłupa specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu tych schorzeń oraz profilaktyce przyszłych problemów kręgosłupa.

Jakie schorzenia kręgosłupa leczą poznańscy neurochirurdzy?

Specjalizują się oni w diagnostyce i leczeniu szerokiego zakresu schorzeń kręgosłupa. Obejmują one:

• Uszkodzenia rdzenia kręgowego

• Zwężenie kanału kręgowego

Przepuklina krążka międzykręgowego

• Skolioza

• Zwyrodnieniowa choroba dysku międzykręgowego

• Guzy kręgosłupa

• Infekcje kręgosłupa

• Deformacje kręgosłupa

• Złamania kręgosłupa

• Ucisk rdzenia kręgowego

• Guzy rdzenia kręgowego

• Uszkodzenia rdzenia kręgowego

• Ucisk rdzenia kręgowego

• Torbiele rdzenia kręgowego

• Guzy rdzenia kręgowego

• Zwyrodnienie rdzenia kręgowego

Rwa kulszowa niemożliwa do wyleczenia metodami niezabiegowymi

 

Jakie zabiegi stosuje się w chorobach kręgosłupa?

Chirurgia: Chirurgia jest często stosowana do korygowania deformacji kręgosłupa i naprawy urazów kręgosłupa. Chirurgia może być również stosowana do usuwania guzów lub łączenia kręgów w przypadku zwężenia kanału kręgowego.

Fizjoterapia: Fizykoterapia jest często stosowana w leczeniu schorzeń kręgosłupa, takich jak skolioza, przepuklina dysków i choroba zwyrodnieniowa dysku. Fizjoterapia może pomóc wzmocnić mięśnie pleców i skorygować wszelkie niewspółosiowości kręgosłupa.

Leczenie bólu: Leki przeciwbólowe i zastrzyki mogą być stosowane w celu złagodzenia bólu spowodowanego chorobami kręgosłupa.

Orteza: Orteza jest często stosowana w celu skorygowania deformacji kręgosłupa, takich jak skolioza.

Rozciąganie i ćwiczenia: Rozciąganie i ćwiczenia mogą pomóc wzmocnić mięśnie pleców i poprawić elastyczność.

Terapie alternatywne: Terapie alternatywne, takie jak akupunktura i chiropraktyka, mogą być stosowane w celu złagodzenia bólu i poprawy mobilności.

Podsumowanie

Poznańscy neurochirurdzy to wysoko wykwalifikowana i doświadczona grupa profesjonalistów. Specjalizują się w szerokim zakresie procedur i są biegli w stosowaniu zaawansowanych technik i technologii w celu poprawy wyników pacjentów.

Poznańscy neurochirurdzy zapewniają pacjentom kompleksową opiekę i dążą do jak najlepszego leczenia. Współpracując z wysoko wykwalifikowanym i doświadczonym neurochirurgiem z Poznania, pacjenci mogą być pewni, że otrzymują opiekę na najwyższym poziomie.

 

 

Umów się na leczenie PRZED operacją kręgosłupa i PO operacji kręgosłupa:

 

Tel: 503-733-127

 

 

ZOBACZ OPINIE O NAS W GOOGLE

robert lakotta
robert lakotta
2021-09-28
Rewelacja wszystkim polecam w 30 min postawiony na nogi!!!!jeszcze raz bardzo dziękuje
Karolina Kubik
Karolina Kubik
2021-09-11
Super atmosfera, profesjonalne podejście. Bardzo polecam.
Magda Krupa
Magda Krupa
2021-09-02
Polecam
Ola Tryk
Ola Tryk
2021-09-01
Bardzo polecam gabinet KORE - terapeuci na najwyższym poziomie wiedzy, umiejętności oraz kultury osobistej, pełni uśmiechu i zdolności fachowcy. Szeroka oferta zabiegów i różnych terapii. Atmosfera niewielkiego centrum uspokaja, że nawet największe "tortury" z zakresu terapii manualnej są niestraszne :) Nieustannie szkoląca się załoga gotowa jest stawić czoła każdemu wyzwaniu które przyniesie pacjent. Jako aktywny sportowiec zaglądam często i po sprawdzeniu wielu gabinetów, to do KORE wracam zawsze. Polecam bardzo gorąco!
Marek Małkowiak
Marek Małkowiak
2021-08-24
Jeżeli w innych zakładach leczniczych wezmą przykład z Kore to może coś się w służbie zdrowia zmieni na lepsze
karol paczuski
karol paczuski
2021-08-13
Dobra placówka mają też sprzęt do terapii polecam
Kamila
Kamila
2021-08-08
Pan Krzysztof pełen profesjonalizm, gabinet czysty, schludny, terapeuta kulturalny. Precyzja i dokładność, zarówno badania jaki i terapii. A mój brzuch już nie boli, funkcjonuje normalnie. Kilka prostych rad na temat żywienia, jakieś ziółko i kilka igieł zrobiły robotę. Pozdrawiam serdecznie
Maria
Maria
2021-08-08
Pan Krzysztof jest mega specjalistą, że swoi bólami kręgosłupa chodziłam po wielu lekarzach i tylko jadłam zalecane tabletki, które nic nie wnosiły, a nawet czułam się po nich gorzej. Nikt nie poświęcił mi tyle czasu co Pan Krzysztof, dokładnie zbadał, dotknął, użył jakiś narzędzi, no bolało ale czasem musi, zadał ćwiczenia jako pracę domową i wyjaśnił co się tam właściwie dzieje. Po 2 wizytach pomogł, minęły dwa miesiące i po bólu ani śladu. Serdecznie polecam

 

 

Specjaliści KORE

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta uroginekologiczny, hirudoterapeuta

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy, hirudoterapeuta

osteopata cennik

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy

 

 

Agnieszka Woelke

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy

Fizjoterapeuta ortopedyczny