Przybliżony czas czytania: 2 min.

Japoński masaż Kobido to manualna metoda umożliwiająca odmładzanie twarzy. Znajduje zastosowanie w celu wygładzania zmarszczek mimicznych. Masaż koncentruje się na rozluźnieniu mięśni mimicznych, co redukuje zarówno wzmożone napięcie mięśni, jak i towarzyszące mu zmiany na powierzchni skóry.

Sprzyja to relaksacji wybranych partii twarzy i wygładzeniu zmarszczek mimicznych, takich jak kurze łapki. Ponadto masaż pobudza krążenie krwi i limfy. Lepszy przepływ krwi skutkuje efektywniejszym dotlenieniem oraz odżywieniem komórek skóry.

Z kolei sprawniejszemu krążeniu limfy towarzyszy efektywniejsze odprowadzania szkodliwych metabolitów. Ostatecznie – można uzyskać kompleksową poprawę wyglądu skóry, jej rozświetlenie i ujędrnienie.

 

Umów się na masaż w Swarzędzu:

Tel: 503-733-127

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

Rejestracja 10-18:00

 

masaz kobido swarzedz

Jak przebiega masaż Kobido?

Zabieg masażu trwa około 60 minut i składa się z pięciu etapów:

– masażu tkanek głębokich,

drenażu limfatycznego,

– relaksacji napięć mięśniowych,

– liftingu,

– akupresury.

Każdy z etapów stanowi uzupełnienie i kontynuację poprzedniego, nie należy zmieniać ich kolejności czy pomijać któregoś z etapów.

Zabieg rozpoczyna się od masażu relaksującego, który ma na celu rozluźnienie napiętych mięśni. Pozwala to na zmniejszenie widoczności drobnych zmarszczek mimicznych, takich jak kurze łapki.

Podczas tego etapu masażu wykonywane są delikatne, gładzące ruchy określonych mięśni mimicznych. Kolejny etap masażu Kobido to masaż o bardziej intensywnym działaniu, służący rozluźnieniu głębszych warstw skóry. Wówczas konieczne jest wykonywanie bardziej intensywnych i szybkich ruchów.

Pomaga to pobudzić krążenie krwi i limfy. Końcowym etapem masażu jest zabieg akupresury, czyli ucisku na wybrane punkty twarzy. Wykonywanie masażu Kobido może był połączone z aplikowaniem na skórę ampułki zawierającej składniki odżywcze.

Efekty masażu Kobido

Masaż Kobido jest niezwykle skuteczny i umożliwia odmłodzenie twarzy. Ponieważ koncentruje się na rozluźnieniu mięśni mimicznych, w naturalny sposób redukuje widoczność zmarszczek mimicznych.

Wiele osób porównuje skuteczność takie masażu do botoksu. Jest to zatem niezwykle skuteczna, całkowicie nieinwazyjna i bardzo relaksująca metoda odmładzająca.

Taki zabieg jest idealną opcją dla tych osób, które chciałyby zredukować widoczność zmarszczek, a z różnych względów nie planują poddać się inwazyjnym zabiegom medycyny estetycznej i kosmetologii.

Efekty zabiegu zauważalne są natychmiast, można je ocenić bezpośrednio po opuszczeniu gabinetu. Zalecane jest oczywiście regularne wykonywanie masażu. Początkowo warto zintensyfikować terapię, co oznacza wykonanie 5-7 zabiegów w ciągu tygodnia.

Potem częstotliwość masażu może się zmniejszyć do jednego zabiegu na tydzień. Po zakończeniu serii zabiegów, warto wykonywać tzw. masaż przypominający raz na kilka tygodni. W razie potrzeby można powtórzyć całą serię.

 

Naszym Pacjentkom polecamy również wykonanie Zabiegu Exilis na twarz.

 

Przeciwwskazania do masażu Kobido

Istnieje kilka sytuacji, które wykluczają możliwość wykonania masażu przeciwzmarszczkowego. Przede wszystkim – masażu nie wykonuje się w przypadku obecność infekcji skórnych, zmian trądzikowych, podrażnień skóry, stanów zapalnych.

Przeciwwskazaniem do wykonania masażu Kobido jest także wykonanie niektórych zabiegów na krótko przed planowanym masażem.

Dotyczy to ekstrakcji zęba wykonanej na 2-3 tygodnie przed masażem. Masowania twarzy należy ponadto unikać wówczas, gdy w ciągu 2-3 tygodni przez zabiegiem wykonane zostanie ostrzykiwanie twarzy toksyną botulinową. Kolejne przeciwwskazanie to wszczepienie nici liftingujących PDO w okresie 6 miesięcy przed planowanym masażem twarzy.

 

Masaż Kobido cena

Cena masażu Kobido wynosi 200 zł (75 min.)

 

Umów się na masaż w Swarzędzu:

Tel: 503-733-127

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

Rejestracja 10-18:00

Zespół KORE Fizjoterapia Specjalistyczna.

OPINIE O NAS:

Robert Bartunek
Robert Bartunek
2023-09-30
Fajne miejsce super baseny, a reszta też OK
Papik
Papik
2023-09-21
Bardzo dobre podejście do pacjenta i rzeczowa rozmowa. Nie liczy się kasa, a chęć pomocy !
Mikołaj Frąszczak
Mikołaj Frąszczak
2023-09-20
Super miejsce ,pomogli mi z ostroga piętowa
Daniel Sniadecki
Daniel Sniadecki
2023-07-29
Perfekcja
Kasia Włodarczyk
Kasia Włodarczyk
2023-07-27
Pełen profesjonalizm i dbałość o pacjenta, naprawdę gorąco polecam!!
Agnieszka Stachurska
Agnieszka Stachurska
2023-07-10
Profesjonalne podejście, zainteresowanie ze strony Pani terapeutki nie tylko zgłaszanym problemem, ale całym pacjentem. Szczerze polecam

Specjaliści KORE

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta uroginekologiczny, hirudoterapeuta

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy, hirudoterapeuta

osteopata cennik

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy

 

Agnieszka Woelke

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy

 

Bibliografia:

Wee Soo Young, Koreański masaż twarzy i ciała; Wydawnictwo Kobiece, 2022

Podstawy medycyny estetycznej pod red. Andrzeja Przylipiaka; Białystok 2014

Kane M. i in., Heterogeneity of Crow’s Feet Line Patterns in Clinical Trial Subjects; Dermatologic Surgery, April 2015

 

 

mgr Justyna Mazur – Redaktor medyczny

Absolwentka Wydziału Farmaceutycznego na Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Diagnosta laboratoryjny z wykształcenia, a z zawodu – copywriterka medyczna. Nie wyobraża sobie pracy, która nie wymagałaby stałego poszerzania swojej wiedzy.  Interesuje się wszystkim, co naturalne i zdrowe, jej medyczną fascynacją są terapie holistyczne, ze szczególnym uwzględnieniem dietoterapii.

Data ostatniej aktualizacji: 30.08.2023