Zapraszamy na zabiegi akupunktury, według tradycyjnej medycyny chińskiej (TCM) do naszej kliniki położonej 15 min. od centrum Poznania, w Swarzędzu, Plac zielony 26.

 

akupunktura cena
Zabieg poprzedzamy przeprowadzeniem szczegółowego wywiadu na temat występujących dolegliwości.

Zabieg jest wykonywany profesjonalnym sprzętem medycznym przy użyciu sterylnych, jednorazowych igieł z zachowaniem zasad aseptyki.

akupunktura poznań joanna

 

 

Zadzwoń i umów się na wizytę:

Tel: 503-733-127

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

OPINIE O NAS:

 

Jak działa akupunktura?

 

Akupunktura to forma leczenia polegająca na wkłuwaniu bardzo cienkich igieł przez skórę w określonych punktach ciała na różne głębokości. Badania sugerują, że może pomóc złagodzić ból i jest stosowana w wielu innych dolegliwościach.

 

Akupunktura Poznań cena

Akupunktura Poznań Cena zabiegu wynosi 130 zł.

 

Akupunktura Poznań – Czym jest akupunktura?

 

Akupunktura polega na wkłuwaniu igieł w określone punkty ciała. Akupunkturzysta wbija igły w ciało człowieka w celu zrównoważenia jego energii. Twierdzi się, że może to poprawić samopoczucie i wyleczyć niektóre choroby.

Stany, w których jest stosowany, obejmują między innymi różne rodzaje bólu, takie jak bóle głowy, problemy z ciśnieniem krwi i krztusiec. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i leczymy Pacjentów  z miast takich jak  Poznań, Swarzędz, Września czy Gniezno.

 

Jak działa akupunktura?

akupunktura poznań grunwald

Tradycyjna medycyna chińska wyjaśnia, że ​​zdrowie jest wynikiem harmonijnej równowagi uzupełniających się skrajności „yin” i „yang” siły życiowej znanej jako „qi”, wymawianej „chi”. Mówi się, że choroba jest konsekwencją braku równowagi sił. Mówi się, że Qi przepływa przez meridiany lub ścieżki w ludzkim ciele.

Te meridieny i przepływy energii są dostępne przez 350 punktów akupunkturowych w ciele. Mówi się, że wkładanie igieł w te punkty w odpowiednich kombinacjach przywraca przepływ energii do właściwej równowagi.

Nie ma jednak naukowego dowodu na istnienie meridianów lub punktów akupunkturowych i trudno jest udowodnić, ich istnienie, ale liczne badania sugerują, że akupunktura działa w pewnych warunkach. Niektórzy eksperci wykorzystali neuronaukę do wyjaśnienia akupunktury.

Punkty akupunktury są postrzegane jako miejsca, w których można stymulować nerwy, mięśnie i tkankę łączną.

Stymulacja zwiększa przepływ krwi, jednocześnie wyzwalając działanie naturalnych środków przeciwbólowych organizmu. Ze względu na inwazyjny charakter akupunktury trudno jest przeprowadzić badania przy użyciu odpowiednich kontroli naukowych.

W badaniu klinicznym grupa kontrolna musiałaby przejść leczenie pozorowane lub placebo, aby wyniki były porównywalne z wynikami prawdziwej akupunktury.

 W 2003 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wymieniła szereg schorzeń, w których, akupunktura okazała się skuteczna. Obejmują one:

Inne choroby, dla których WHO twierdzi, że akupunktura może pomóc, ale potrzebne są więcej dowodów, obejmują:

  • fibromialgia
  • nerwobóle
  • rekonwalescencja pooperacyjna
  • uzależnienie od substancji, tytoniu i alkoholu
  • ból kręgosłupa
  • sztywny kark
  • otępienie naczyniowe
  • krztusiec
  • zespół Tourette’a

WHO sugeruje również, że akupunktura  może pomóc w leczeniu wielu infekcji, w tym niektórych infekcji dróg moczowych i epidemii gorączki krwotocznej. Wskazują jednak, że „tylko krajowe organy ds. zdrowia mogą określić choroby, objawy i stany, w przypadku których można zalecić leczenie akupunkturą”.

 

Korzyści Akupunktury

Akupunktura może być korzystna wielu schorzeniach: Wykonany poprawnie, jest to zabieg bardzo bezpieczny bezpieczny. Istnieje bardzo niewiele skutków ubocznych. Można go skutecznie łączyć z innymi zabiegami.

Może pomóc w wielu dolegliwościach bólowych. Może też pomóc Pacjentom, dla których leki przeciwbólowe nie są odpowiednie. Umów się na zabieg Akupunktury w Swarzędzu.

 

 

Zadzwoń i umów się na wizytę :

 

Tel: 503-733-127

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

OPINIE O NAS:

 

 

Bibliografia

Data ostatniej aktualizacji: 22.10.2024