Przybliżony czas czytania: < 1 min.

Nieważne, czy kochasz sport i nie wyobrażasz sobie dłuższej przerwy w treningach, czy też zdarza Ci się ćwiczyć jedynie okazjonalnie kilka części ciała – warto zadbać o siebie! Odpowiedni plan treningowy, rozgrzewka oraz rozciąganie, ale również strój, sprzęt i gadżety do ćwiczeń – wszystko to sprawi, że każdy trening będzie przyjemnością. Akcesoria dla sportowców wcale nie muszą być drogie – to często niewielki wydatek, za to efekt potrafi zaskoczyć! Piłki do masażu, usztywniacze nadgarstka, ortezy nadgarstka, specjalne rollery do masażu… nie musisz zawodowo uprawiać sportu, by korzystać z tych udogodnień. Podpowiadamy, w co warto zainwestować, by czerpać jeszcze więcej przyjemności z uprawiania sportu.

Piłki do masażu: jak możesz je wykorzystać?

Piłki do masażu to prosty i zarazem skuteczny sposób na pozbycie się dolegliwości bólowych oraz rozluźnienie ciała. Odpowiednio użyta niewielka piłka do masażu potrafi zdziałać naprawdę wiele! Piłka gimnastyczna możesz wykorzystać do masażu, który zminimalizuje ryzyko powstawania kontuzji lub zastosować je do masażu kręgosłupa, zwłaszcza po ciężkim, wyczerpującym treningu. Za pomocą piłki do masażu możesz rozmasować mięśnie pośladkowe, mięśnie brzucha lub łydki, a także stopy, kark czy mięśnie ramionm co pozwoli poprawić między innymi krążenie krwi. Piłka do masażu jest na tyle niewielka, że może być wykorzystywana do masażu punktowego: najlepszy efekt uzyskasz, przyciskając piłkę do masażu w bolącym miejscu i prowadząc ją kulistymi ruchami. Piłki do masażu wykorzystywane są w klubach fitness, gabinetach fizjoterapeutów czy podczas zabiegów rehabilitacyjnych – z powodzeniem możesz ich używać także w domowym zaciszu, przy okazji codziennych czynności. Koszt jednej piłki do masażu to zaledwie kilkadziesiąt złotych. Przekonaj się, jak wiele zyskasz, stosując ten niepozorny gadżet! Warto połączyć masaż piłkami i specjalnym rollerem: profesjonalny sklep sportowy ma w swojej ofercie wiele ciekawych akcesoriów z szybka dostawa, w które zdecydowanie warto zainwestować, zwłaszcza że wcale nie jest to duży wydatek, a zakupiony towar od jest gotowy do użytku.

Usztywniacz nadgarstka – orteza nadgarstka zadba o bezpieczeństwo

Podczas treningów nadgarstki są wyjątkowo narażone na urazy – szczególnie jeśli wykonujesz intensywne ćwiczenia z obciążeniem. Odpowiednio dobrany stabilizator to sposób na stabilizację ręki i zapobieganie kontuzjom. Profesjonalne usztywniacze nadgarstka usztywniają stawy i tym samym chronią je przed uszkodzeniem. Nie bez powodu żaden zawodowy sportowiec nie zaczyna treningu bez założenia swojego usztywniacza nadgarstka! Stabilizatory wykonane są z elastycznego, ale dopasowanego materiału, otulają nadgarstki i jednocześnie utrzymują je we właściwej pozycji. Choć usztywniacze nadgarstka polecane są przede wszystkim kulturystom i osobom trenującym z dużym obciążeniem, warto chronić swoje stawy także podczas innych aktywności fizycznych przy pomocy odpowiedniej ortezy nadgarstka. Pompki, podciąganie, wiosłowanie, crossfit, kalistenika – tu zdecydowanie przydadzą się usztywniacze nadgarstka, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z uprawianiem sportu. Nie ryzykuj – załóż usztywniacz nadgarstka, by uniknąć kontuzji i urazów.

 

Data ostatniej aktualizacji: 30.03.2023