Przybliżony czas czytania: 2 min.

Pomyślcie tylko, że jeszcze w wieku około 20 lat wielu z nas zmaga się z niedoskonałościami skóry spowodowanymi trądzikiem i nadal w tym wieku pojawiają się pryszcze. A tu nadchodzą 25 urodziny i okazuje się, że już wtedy skóra zaczyna produkować mniej kwasu hialuronowego, co przekłada się na na pojawianie się zmarszczek czy bardziej opadające policzki. Cóż, nie jest lekko. Na szczęście my znamy całkiem skuteczne sposoby na zmarszczki i naszą wiedzą podzielimy się z Wami.

 
 
 

Po pierwsze: profilaktyka

Zapewne słyszeliście już stwierdzenie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. I niejako ma ono zastosowanie także w odniesieniu do naszej skóry. Poprzez małe zmiany nawyków można opóźniać proces starzenia. Przede wszystkim podstawą jest zdrowa, zbilansowana dieta. Absolutnie należy zrezygnować z jedzenia produktów śmieciowych, które zasadniczo nie mają żadnych składników odżywczych.

Palenie papierosów również przyśpiesza proces starzenia się skóry. Warto jeszcze zrezygnować z alkoholu, nawet wypijanego w małych ilościach. Dieta powinna być oparta przede wszystkim na dużej ilości warzyw. Należy jeść minimum 5 posiłków dziennie i bazą każdego powinny być warzywa, które swoją drogą powinny też zajmować ponad 75% miejsca na talerzu.

Trzeba wybierać produkty, które mają działanie antyoksydacyjne. Tutaj możemy Wam polecić buraki, a także warzywa strączkowe. Zaleca się też jedzenie owoców cytrusowych, które zawierają dużą zawartość witaminy C, które przyśpiesza regenerację skóry.

 

Po drugie: dobry krem przeciwzmarszczkowy

Nim przejdziemy do bardziej zaawansowanych metod radzenia sobie ze zmarszczkami, to pragniemy Wam przedstawić produkt, który musi znaleźć się w Waszej kosmetyczce. Absolutnym must have jest dobry krem przeciwzmarszczkowy. Dobry, czyli jaki? Ważny jest skład. Przede wszystkim powinna znaleźć się w nim witamina C, która określana jest witaminą młodości.

Odpowiada ona za stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza, zaś proces starzenia zostaje opóźniony. W składzie kremu na zmarszczki musi znaleźć się oczywiście kwas hialuronowy. Ten humektant zapobiega utracie nawilżenia i wysuszaniu skóry, ale też wzmacnia ją.

Bardzo dobre działanie mają jeszcze peptydy, które są ograniczonymi związkami chemicznymi. Są naturalnymi składnikami budulcowymi skóry. W dobrych i skutecznych kremach znajdują się biopeptydy, czyli te pochodzenia roślinnego. Ich rola jest niewątpliwie bardzo ważna.

Otóż pobudzają one fibroblasty do produkcji kolagenu i dzięki temu zapobiegają powstawaniu zmarszczek. Ale to nadal nie wszystko, bo dużą skuteczność przejawia Ramnoza, czyli organiczny związek, który poprawia strukturę skóry. Pamiętajcie jeszcze, że kremu należy używać regularnie, a nie tylko od czasu do czasu. Najlepiej wybierać produkt zarówno na dzień, jak i na noc, choć przydatny jest też krem pod oczy, który zapobiega powstawaniu cieni.

 

Po trzecie: zabiegi na zmarszczki

Odpowiednia dieta, pielęgnacja, ale też zabiegi sprawiają, że skóra stanie się jędrniejsza. Czas poznać najlepsze i najbardziej skuteczne zabiegi. Jak możecie się domyślić jest to na pewno botoks, który blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do mięśni. Mniej inwazyjny jest zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Spłyca on zmarszczki, ale też świetnie odżywia skórę. Warto wiedzieć, że kwas hialuronowy zawiera polisacharydy, a dzięki temu jest tak dobrze tolerowany przez skórę. W naszym zestawieniu nie może jeszcze zabraknąć mezoterapii. Polega ona na wstrzyknięciu pod skórę specjalnie dobranych do potrzeb składników odżywczych.

Data ostatniej aktualizacji: 28.03.2023