Badanie USG jest podstawową metodą diagnostyczną wykorzystywaną przy ustaleniu przyczyn bólu stopy czy bólu pięty. Badanie USG wykonuje się bez względu na to czy ból jest wynikiem urazu, czy pojawił się nagle, bez określonej przyczyny

W naszej Klinice w Swarzędzu – 15 min. od centrum Poznania-  oprócz wykonania USG stopy, możesz także na tej samej wizycie rozpocząć leczenie dokuczliwego bólu i innych dolegliwości w obrębie stopy.

 

usg stopy poznań

Główne wskazania do wykonania USG stopy

 

 

USG Stopy w Swarzędzu koło Poznania – Zapraszamy na badanie diagnostyczne stóp

 

Po wykonaniu badania usg stopy – zazwyczaj możemy zaproponować celowane leczenie i fizjoterapię.

 

Umów się na konsultację:

Tel: 503-733-127

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

Koszt badania USG stopy z konsultacją fizjoterapeuty ortopedycznego wynosi 140 zł

Zespół KORE Fizjoterapia Specjalistyczna.

OPINIE O NAS:

robert lakotta
robert lakotta
2021-09-28
Rewelacja wszystkim polecam w 30 min postawiony na nogi!!!!jeszcze raz bardzo dziękuje
Karolina Kubik
Karolina Kubik
2021-09-11
Super atmosfera, profesjonalne podejście. Bardzo polecam.
Magda Krupa
Magda Krupa
2021-09-02
Polecam
Ola Tryk
Ola Tryk
2021-09-01
Bardzo polecam gabinet KORE - terapeuci na najwyższym poziomie wiedzy, umiejętności oraz kultury osobistej, pełni uśmiechu i zdolności fachowcy. Szeroka oferta zabiegów i różnych terapii. Atmosfera niewielkiego centrum uspokaja, że nawet największe "tortury" z zakresu terapii manualnej są niestraszne :) Nieustannie szkoląca się załoga gotowa jest stawić czoła każdemu wyzwaniu które przyniesie pacjent. Jako aktywny sportowiec zaglądam często i po sprawdzeniu wielu gabinetów, to do KORE wracam zawsze. Polecam bardzo gorąco!
Marek Małkowiak
Marek Małkowiak
2021-08-24
Jeżeli w innych zakładach leczniczych wezmą przykład z Kore to może coś się w służbie zdrowia zmieni na lepsze
karol paczuski
karol paczuski
2021-08-13
Dobra placówka mają też sprzęt do terapii polecam
Kamila
Kamila
2021-08-08
Pan Krzysztof pełen profesjonalizm, gabinet czysty, schludny, terapeuta kulturalny. Precyzja i dokładność, zarówno badania jaki i terapii. A mój brzuch już nie boli, funkcjonuje normalnie. Kilka prostych rad na temat żywienia, jakieś ziółko i kilka igieł zrobiły robotę. Pozdrawiam serdecznie
Maria
Maria
2021-08-08
Pan Krzysztof jest mega specjalistą, że swoi bólami kręgosłupa chodziłam po wielu lekarzach i tylko jadłam zalecane tabletki, które nic nie wnosiły, a nawet czułam się po nich gorzej. Nikt nie poświęcił mi tyle czasu co Pan Krzysztof, dokładnie zbadał, dotknął, użył jakiś narzędzi, no bolało ale czasem musi, zadał ćwiczenia jako pracę domową i wyjaśnił co się tam właściwie dzieje. Po 2 wizytach pomogł, minęły dwa miesiące i po bólu ani śladu. Serdecznie polecam

 

 

Oto kilka najczęściej zadawanych pytań na temat USG stopy:

  1. Dlaczego wykonuje się USG stopy? USG stopy jest wykonywane w celu oceny stanu stóp i stawów skokowych. Może być stosowane w diagnostyce różnych schorzeń, takich jak choroby stawów, urazy, problemy z naczyniami krwionośnymi lub nerwami.
  2. Jakie są wskazania do wykonania USG stopy? Wskazaniami do wykonania USG stopy są m.in. ból, obrzęk, zmiany skórne, podejrzenie urazu lub choroby stawów, zmiany w naczyniach krwionośnych i nerwach, a także podejrzenie złamania.
  3. Czy trzeba się przygotować do badania USG stopy? Zazwyczaj nie ma potrzeby specjalnego przygotowania przed badaniem USG stopy. Zaleca się jednak, aby przed badaniem usunąć z nóg biżuterię oraz nosić wygodne i luźne ubranie.
  4. Jak przebiega badanie USG stopy? Podczas badania USG stopy pacjent zdejmuje buty i skarpetki, a następnie leży na łóżku z nogami wyprostowanymi. Specjalista nakłada na stopę żel i przesuwa sondę USG po skórze, aby uzyskać obraz struktur wewnątrz stopy.
  5. Czy badanie USG stopy jest bolesne? Badanie USG stopy jest zwykle bezbolesne i nieinwazyjne. Jedynie w przypadku, gdy na stopie są otwarte rany lub zmiany skórne, badanie może być nieco nieprzyjemne.
  6. Czy USG stopy jest szkodliwe dla zdrowia? USG stopy jest jednym z najbezpieczniejszych badań diagnostycznych i nie powoduje szkód dla zdrowia. Nie wymaga stosowania promieniowania jonizującego, jak w przypadku rentgenowskiego badania stopy.
  7. Jak długo trwa badanie USG stopy? Badanie USG stopy zwykle trwa około 10-20 minut, w zależności od celu badania i złożoności przypadku.
  8. Czy wynik badania USG stopy jest od razu znany? Wynik badania USG stopy jest zwykle dostępny od razu po badaniu, a nasz specjalista analizuje obraz w czasie rzeczywistym.

 

Specjaliści KORE

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta uroginekologiczny, hirudoterapeuta

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy, hirudoterapeuta

osteopata cennik

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy

 

Agnieszka Woelke

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy

Fizjoterapeuta ortopedyczny

 

 

Dagmara Porada – Redaktor medyczny

Studentka kierunku lekarskiego na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Copywriterka z 6-letnim stażem i lekkim piórem. Twórczyni wielu artykułów, opisów i blogów firmowych. Miłośniczka psów i dobrej książki.