Przybliżony czas czytania: 2 min.

 

Badanie USG jest podstawową metodą diagnostyczną wykorzystywaną przy ustaleniu przyczyn bólu stopy czy bólu pięty. Badanie USG wykonuje się bez względu na to czy ból jest wynikiem urazu, czy pojawił się nagle, bez określonej przyczyny

W naszej Klinice w Swarzędzu – 15 min. od centrum Poznania –  oprócz wykonania USG stopy (bez skierowania), możesz także na tej samej wizycie rozpocząć leczenie dokuczliwego bólu i innych dolegliwości w obrębie stopy.

Pomogliśmy już ponad 600 Pacjentom cierpiącym na ból stopy!

 

USG STOPY POZNAŃ
USG stopy wykonywane w Poznaniu

 

 

Główne wskazania do wykonania USG stopy

 

 

USG Stopy w Swarzędzu koło Poznania – Zapraszamy na badanie diagnostyczne stóp

 

Po wykonaniu badania usg stopy – zazwyczaj możemy zaproponować celowane leczenie i fizjoterapię.

 

Umów się na konsultację z USG:

Tel: 503-733-127

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 20:00

Koszt badania USG stopy z konsultacją fizjoterapeuty ortopedycznego wynosi 150 zł. W ramach konsultacji  z USG nie jest wydawany opis radiologiczny.

Zespół KORE Fizjoterapia Specjalistyczna.

OPINIE O NAS:

 

 

Oto kilka najczęściej zadawanych pytań na temat USG stopy:

  1. Dlaczego wykonuje się USG stopy? USG stopy jest wykonywane w celu oceny stanu stóp i stawów skokowych. Może być stosowane w diagnostyce różnych schorzeń, takich jak choroby stawów, urazy, problemy z naczyniami krwionośnymi lub nerwami.
  2. Jakie są wskazania do wykonania USG stopy? Wskazaniami do wykonania USG stopy są m.in. ból, obrzęk, zmiany skórne, podejrzenie urazu lub choroby stawów, zmiany w naczyniach krwionośnych i nerwach, a także podejrzenie złamania.
  3. Czy trzeba się przygotować do badania USG stopy? Zazwyczaj nie ma potrzeby specjalnego przygotowania przed badaniem USG stopy. Zaleca się jednak, aby przed badaniem usunąć z nóg biżuterię oraz nosić wygodne i luźne ubranie.
  4. Jak przebiega badanie USG stopy? Podczas badania USG stopy pacjent zdejmuje buty i skarpetki, a następnie leży na łóżku z nogami wyprostowanymi. Specjalista nakłada na stopę żel i przesuwa sondę USG po skórze, aby uzyskać obraz struktur wewnątrz stopy.
  5. Czy badanie USG stopy jest bolesne? Badanie USG stopy jest zwykle bezbolesne i nieinwazyjne. Jedynie w przypadku, gdy na stopie są otwarte rany lub zmiany skórne, badanie może być nieco nieprzyjemne.
  6. Czy USG stopy jest szkodliwe dla zdrowia? USG stopy jest jednym z najbezpieczniejszych badań diagnostycznych i nie powoduje szkód dla zdrowia. Nie wymaga stosowania promieniowania jonizującego, jak w przypadku rentgenowskiego badania stopy.
  7. Jak długo trwa badanie USG stopy? Badanie USG stopy zwykle trwa około 10-20 minut, w zależności od celu badania i złożoności przypadku.
  8. Czy wynik badania USG stopy jest od razu znany? Wynik badania USG stopy jest zwykle dostępny od razu po badaniu, a nasz specjalista analizuje obraz w czasie rzeczywistym.

 

Specjaliści KORE

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta uroginekologiczny, hirudoterapeuta

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy, hirudoterapeuta

osteopata cennik

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy

 

Agnieszka Woelke

fizjoterapeuta ortopedyczny, fizjoterapeuta sportowy

 

 

Data ostatniej aktualizacji: 10.01.2024

A S
Urofizjoterapeuta Małgorzata Chochowska

Fizjoterapeuta. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych z dziedziny fizjoterapii uroginekologicznej, neurofizjologii, terapii manualnej i fizykoterapii.Prowadzi badania z zakresu terapii manualnej tkanek miękkich i rozluźniania mięśniowo-powięziowego. Współpracuje z Katedrą Medycyny Społecznej, Zakładem Patofizjologii Narządu Ruchu oraz Katedrą Biofizyki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Jest gorącym zwolennikiem całościowego ujmowania problemów zdrowotnych i głęboko zindywidualizowanego podejścia do Pacjenta.Zawodowo zajmuje się praktyką kliniczną, prowadząc Centrum Fizjoterapii Specjalistycznej KORE w Swarzędzu k. Poznania i specjalizując się w fizjoterapii uroginekologicznej oraz w zakresie terapii manualnej, głównie u osób po urazach narządu ruchu oraz u pacjentów z przewlekłymi dolegliwościami bólowymi.

Nieustannie doskonali swój warsztat pracy uczestnicząc w kursach z zakresu terapii manualnej i fizjoterapii.Adiunkt w Zakładzie Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz wykładowca Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii (Pracownia Terapii Manualnej i Masażu).