Przybliżony czas czytania: 2 min.

Karmienie piersią to wspaniały sposób na stworzenie więzi pełnej miłości, ale napięcie spowodowane kołysaniem dziecka w idealnej pozycji może być uciążliwe. Posiadanie poduszki do karmienia może zapewnić niezbędne wsparcie ramion i ciała podczas karmienia piersią .

Poduszka do karmienia – co warto wiedzieć?

W życiu młodej mamy szybko pojawia się konieczność karmienia dziecka co 2-3 godziny. To dużo czasu spędzonego na karmieniu piersią!

Jeśli nie jesteś w stanie poczuć się komfortowo, Twoje ciało może zacząć boleć lub mieć trudności z nadążaniem za fizycznymi wymaganiami karmienia piersią.

Jedną z rzeczy, które mogą sprawić, że karmienie piersią będzie bardziej wygodne i mniej obciążające, jest poduszka do karmienia. Poduszki do karmienia zostały zaprojektowane tak, aby podtrzymywać i utrzymywać dziecko na wysokości piersi. Dzięki poduszce do karmienia nie będziesz musiała utrzymywać całej masy dziecka.

Dodatkowe wsparcie może również pomóc złagodzić zmęczenie pleców, ramion i szyi poprzez odpowiednie ustawienie dziecka w stosunku do brodawki sutkowej, gdy siedzisz prosto. Nawet jeśli karmisz dziecko butelką, czasami dodatkowe wsparcie może być potrzebne.

Czy wzbudziliśmy Twoją ciekawość? Chcesz dowiedzieć się więcej o poduszkach do karmienia? Poniżej mamy potrzebne informacje.

 

Co to jest poduszka do karmienia?

Dla większości mam istnieje krzywa uczenia się, jeśli chodzi o karmienie piersią. Będzie wiele drobiazgów do opanowania, w tym ułożenie malucha w dobrej pozycji do karmienia, która będzie wygodna dla Was obojga.

Poduszka do karmienia pomaga w tym, podpierając dziecko obok piersi. Poduszki do karmienia leżą na kolanach i owijają się wokół ciała, zapewniając stabilną i wygodną powierzchnię, na której noworodek może ułożyć się przy piersi. Zmniejszają również obciążenie szyi, ramion i pleców, co może ułatwić i uprzyjemnić karmienie zarówno Tobie, jak i Twojemu maleństwu.

Nigdy nie pozwalaj dziecku spać w poduszce do karmienia, ponieważ stwarza to ryzyko uduszenia, uwięzienia i uduszenia. Trzymaj wszystkie luźne przedmioty, miękką pościel i wszelkie inne przedmioty, które stanowią zagrożenie, poza miejscem do spania dziecka.

 

Czy na pewno potrzebujesz poduszki do karmienia?

Oczywiście nie jest wymagane posiadanie poduszki do karmienia — możesz skutecznie karmić piersią, używając zwykłej poduszki. Jednak wiele  mam uważa, że ​​specjalnie zaprojektowane poduszki do karmienia są bardzo przydatne w pierwszych miesiącach. Jeśli nie planujesz karmić piersią, poduszka do karmienia może być również świetna do zwiększania komfortu karmienia butelką.

 

Kiedy potrzebujesz poduszki do karmienia?

Najprawdopodobniej będziesz używać poduszki do karmienia za każdym razem, gdy karmisz piersią, co może oznaczać nawet kilkanaście razy dziennie (lub więcej!). Po pierwszych czterech-sześciu miesiącach Twoje dziecko będzie miało większą kontrolę nad głową i szyją i możesz nie potrzebować już poduszki. Dodatkowo, być może do tego czasu przyzwyczaiłeś się już do samodzielnego karmienia.

Kinder Hop Wally 3 in 1 – poduszka do spania i karmienia

poduszka rogal do karmienia piersią

Kinder Hop Wally 3 in 1 to świetny gadżet dla zmęczonych pleców, a także podpora dla opuchniętych nóg. Posłuży za podparcie i odciąży ciążowy brzuszek, zwłaszcza w ostatnich miesiącach ciąży, kiedy jego mięśnie są słabsze.

PLUSY

  • Dobra cena
  • Wsparcie pleców
  • Antyalergiczna

MINUSY

Tylko pokrowiec można prać w pralce

Poduszkę możesz kupić tutaj. Dobra poduszka do karmienia może być pomocna w profilaktyce zastoju pokarmu

 

Czego szukać w poduszce do karmienia Jaki rogal do karmienia?

Wybór idealnej poduszki do karmienia to bardzo osobista decyzja, ale niektóre czynniki, które mogą mieć wpływ na Twój wybór, to:

  • Kształt. Niektóre poduszki do karmienia po prostu wtulają się w brzuch, podczas gdy inne obejmują całą talię. Który styl będzie bezpieczniejszy i wygodniejszy dla Ciebie?
  • Dopasowanie. Niektóre poduszki do karmienia umożliwiają dostosowanie dopasowania lub rozmiaru, aby lepiej dostosować poduszkę do Ciebie i Twojego dziecka. Może to być ważne, szczególnie jeśli masz dłuższy lub krótszy tułów.
  • Materiał. Niektóre tkaniny mogą nie tylko bardziej podobać się Tobie lub Twojemu dziecku, ale warto zwrócić uwagę na te, które można łatwo zdjąć z poduszki do prania w pralce.
  • Wszechstronność. Wiele poduszek do karmienia może również pełnić inne funkcje (np. jako poduszka ciążowa, podpórka na brzuszek lub wsparcie dla siedzących niemowląt )
  • Kieszonka. Chociaż dla większości mam nie jest to funkcja niezbędna, mała kieszonka lub opcja przechowywania w poduszce do karmienia może być przydatna!

 

 

Bibliografia

1. American Academy of Pediatrics. How to keep your sleeping baby safe: AAP policy explained. 2021.

 

Data ostatniej aktualizacji: 23.05.2023