Przybliżony czas czytania: < 1 min.

WYWIADY I ARTYKUŁY

Przybliżony czas czytania: < 1 min.

Porozmawiajmy o krioterapii – cz. I – wywiad z dr n. med. Małgorzatą Chochowską i dr n. med. Joanną Jutrzenką-Jesion na temat krioterapii w serwisie Morsowanie.


Czy każdy sposób wykorzystania zimna w celach leczniczych można nazwać krioterapią? Wprawdzie etymologia słowa krioterapia wywodząca się od greckiego słowa „krios”-zimno, lód –oznacza po prostu leczenie zimnem, jednak nie wszystkie formy leczenia zimnem należy utożsamiać z krioterapią, choć przyznaję, pojęcia te są często stosowane zamiennie zarówno w obiegowej opinii, jak i w literaturze fachowej.

czytaj dalej

Leczenie zimnem – cz. II – wywiad z dr n. med. Małgorzatą Chochowską i dr n. med. Joanną Jutrzenką-Jesion na temat krioterapii w serwisie Sportics.

Krioterapia jest jednym najpopularniejszych zabiegów fizjoterapeutycznych, stosowanych przez sportowców. Leczenie zimnem stosuje się przy świeżych urazach, takich jak stłuczenia, skręcenia stawów, naciągnięcia mięśni. Jak ważna jest krioterapia dla zawodowego sportowca? Zapraszamy do obszernego wywiadu z dr Małgorzatą Chochowską i dr Joanną Jutrzenką – Jesion.

czytaj dalej

Rodzę więc jestem – wywiad z mgr Patrycją Werbińską dla miesięcznika Uroda Życia

pobierz

Patrycja Werbińska. Doula, która szkoli położne.

Patrycja Werbińska jest osobą o niespożytej energii. I mamą pięciorga dzieci, z których dwoje urodziła w domu. Doświadczenie macierzyństwa okazało się tak silnym doznaniem, że Patrycja postanowiła poświęcić się zdrowemu i świadomemu stylowi życia i odkrywać siły płynące z macierzyństwa i kobiecości.

czytaj dalej

FILMY

Przybliżony czas czytania: < 1 min.

Seminarium  Terapia zaburzeń jamy brzucha