Przybliżony czas czytania: < 1 min.

Dbanie o fryzurę wymaga dobierania odpowiednich kosmetyków, które będą zgodne z potrzebami włosów. W ostatnim czasie cenionym produktem jest woda lamelarna, chętnie użytkowana przez panie w każdym wieku. Przyjrzyjmy się temu, czym jest ten kosmetyk i jakie wykazuje działanie. Czy warto stosować wodę lamelarną na włosy? O czym powinniśmy pamiętać?

 
 
Close up of Asian lady holding bottle of spray and applying moisturizing concentrate on her hair. Isolated on light brown background
 

Z artykułu dowiesz się:

Woda lamelarna

Warto wiedzieć, że woda lamelarna to innowacyjny produkt, który bardzo szybko zyskał popularność na całym świecie. Jest przeznaczona głównie do włosów średnioporowatych, wysokoporowatych, suchych i matowych. Warto sięgnąć po wodę także wtedy, gdy nasze włosy są zniszczone po zabiegach chemicznych. Efekty są zauważalne błyskawicznie. 

Na czym polega magia tego produktu? Przede wszystkim zastosowana została tutaj technologia lamelarna IQ. Ma ona za zadanie redukować niedoskonałości na włosach i wspomagać wchłanianie składników aktywnych. Ponadto substancje koordynujące odbudowują zniszczone włosy i wydobywają ich blask. Woda lamelarna ma wodnistą formułę, które nie obciąża kosmyków i nie powoduje przetłuszczania. Efektami są nawilżenie i domknięcie łuski włosa. W składzie znajduje się glikol, połączony z proteinami i humektantami. Dzięki temu na powierzchni włosów tworzona jest ochronna warstwa. Plusem jest to, że produkt jest wolny od siarczanów, parabenów i silikonów. 

Łatwe użycie

Woda lamelarna jest bardzo łatwa w użyciu. W kilka sekund uzyskamy spektakularne efekty, które pozytywnie nas zaskoczą. Jak stosować kosmetyk? Na początku myjemy włosy szamponem, a następnie spłukujemy je i odciskamy z nadmiaru wody. Teraz przyszła pora na aplikację. Nakładamy wodę lamelarną na długości pasm, omijając skórę głowy, zygzakowatym ruchem. Warto wykonać lekki masaż i pozostawić wodę na ok. 20 sekund na włosach. Po tym czasie spłukujemy włosy ciepłą wodą i układamy zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Ogromnym atutem jest to, że efekty widzimy po pierwszej aplikacji. 

Efekty stosowania

Jakie efekty są widoczne podczas regularnego sięgania po wodę lamelarną? Najważniejsze z nich to:

  • Intensywne nawilżenie

  • Elastyczność i wzmocnienie włosów

  • Wygładzenie

  • Lustrzany połysk

  • Większa odporność na uszkodzenia

  • Zredukowanie puszenia

  • Intensywniejszy kolor włosów

  • Zmiękczenie pasm

  • Łatwiejsze układanie fryzury

Stosowanie wody lamelarnej jest sposobem na szybką poprawę kondycji i długofalowe wsparcie naszych włosów. Możemy liczyć nie tylko na działanie wzmacniające, lecz także wspierające. Każde użycie jest jednoznaczne ze spotęgowaniem wchłaniania aktywnych składników do wnętrza włosa. Dzięki temu cieszymy się natychmiastowymi rezultatami i znaczną poprawą jakości kosmyków. 

Gdzie można znaleźć wodę lamelarną? Okazuje się, że szeroka oferta jest dostępna w drogeriach stacjonarnych i internetowych. W razie wątpliwości warto skorzystać z pomocy sprzedawcy, który doradzi nam wybór najlepszych kosmetyków do pielęgnacji włosów. Od tej pory nasza fryzura nabiera blasku i gładkości, a my odzyskujemy pewność siebie. Niezawodna woda lamelarna może na stałe zagościć w naszej codziennej pielęgnacji kosmyków. 

Data ostatniej aktualizacji: 22.03.2023