Przybliżony czas czytania: 2 min.

Generator szumów – osobisty aparat na szumy uszne na dzień

 

Powszechnym błędem jest przekonanie, że osoby, które mają do czynienia z natrętnymi dźwiękami szumów usznych, ale poza tym mają normalny słuch, nie mogą używać aparatów słuchowych. W rzeczywistości istnieją  aparaty na szumy uszne,  dedykowane dla osób, które nie wykazują objawów ubytku słuchu. Używa się ich w celu zamaskowania dzwonienia lub innych irytujących dźwięków.

Maskowanie dźwięku jest dobrze znanym i skutecznym narzędziem radzenia sobie z szumami usznymi, którzy nadal częściowo słyszą. Wielu cierpiącym na hałas w tle przynosi chwilową ulgę, zagłuszając szumy uszne.

Wskazówka: jeśli to możliwe, głośność dźwięku maskującego powinna być niższa niż głośność szumów usznych. Jest to znane jako częściowe maskowanie i jest lepsze niż całkowite zagłuszanie szumów usznych, ponieważ może pomóc Ci się przyzwyczaić. Zmniejszając w ten sposób postrzeganą głośność szumu w uszach, często jest to mniej uciążliwe, aż czasem może pomóc mózgowi i układowi nerwowemu przestać tak negatywnie reagować na dźwięk. Jest to część założenia terapii na szumy uszne.

 

Terapia dźwiękiem w łagodzeniu szumów usznych

Terapia dźwiękiem w przypadku szumów usznych, znana również jako terapia akustyczna, polega na wytworzeniu cichego hałasu w tle i przesłaniu go do urządzenia przenośnego lub umieszczeniu na szafce nocnej. Chociaż nie sprawi, że szum w uszach zniknie, może sprawić, że radzenie sobie z nim na co dzień będzie łatwiejsze. Jest ona elementem kompleksowej terapii szumów usznych. Dzięki generatorom szumu Pacjenci mogą korzystać z  terapii dźwiękiem w podróży i dostosowywać lub mieszać głośność z hałasem ze świata zewnętrznego.

 

Terapia dźwiękiem to sprawdzona metoda pomagająca zredukować lub wyeliminować wewnętrzne dźwięki tak uciążliwe dla osób borykających się z szumami usznymi. Celem terapii dźwiękiem jest znieczulenie ludzi na dzwonienie, brzęczenie i inne typowe dźwięki towarzyszące szumom usznym, jednocześnie pozwalając słyszeć przyjemniejsze dźwięki.

Wskazówka: Im bardziej osoba cierpiąca na szumy uszne angażuje się w terapię dźwiękiem, tym łatwiej mózgowi jest się przekwalifikować. Z biegiem czasu umysł powinien ignorować niepożądane dźwięki i zwracać uwagę na bardziej znaczące dźwięki, takie jak głosy innych ludzi.

 

generator szumów usznychMechanizm działania aparatów na szumy uszne

 

Rozproszenie uwagi to  często sugerowana i skuteczna strategia radzenia sobie z szumami usznymi. Duże skoki szumów usznych są szczególnie trudne do zniesienia. Pacjenci, którzy normalnie są w stanie odwrócić uwagę od dźwięku, mogą nagle stwierdzić, że słyszane dźwięki są nie do zniesienia.

Dzieje się tak, ponieważ ewoluowaliśmy, aby używać dźwięku jako sposobu monitorowania naszego środowiska pod kątem zagrożeń, a kiedy jesteśmy zdenerwowani lub boimy się, nasze mózgi nie potrafią odróżnić prawdziwego niebezpieczeństwa od wyimaginowanego zagrożenia, takiego jak szum w uszach.  Reagujemy tak, jakby niebezpieczeństwo było realne i doświadcza,y reakcji na stres związany z walką lub ucieczką.

W takich momentach nasz mózg robi wszystko, co w jego mocy, aby skierować naszą uwagę na to, co postrzega jako źródło zagrożenia – na dźwięk naszego szumu w uszach. Mimo to rozproszenie uwagi nadal może być skuteczną strategią radzenia sobie. Wystarczy podejść do tego trochę inaczej. Najlepiej jest łączyć wiele elementów rozpraszających uwagę, które obejmują jak najwięcej zmysłów naraz.

Wskazówka: Osoby cierpiące na szumy uszne odczuwają największą ulgę, gdy noszą aparaty na szumy uszne w obu uszach, a nie tylko w jednym uchu. Odkąd ponad dekadę temu pojawiły się cyfrowe aparaty słuchowe, pojawiła się możliwość dostosowania zestawu aparatów na szumy uszne do określonych objawów szumów usznych  zgłaszanych przez pacjentów.

Nie ma na to dobrego ani złego sposobu, a możliwości oddziaływania wielozmysłowego są nieograniczone. Zgodnie z ogólną zasadą, im więcej zmysłów możesz zaangażować w próbę odwrócenia uwagi, tym skuteczniejsza będzie pomoc w radzeniu sobie z nasileniem szumów usznych.

Wskazówka: Przy chronicznym szumie usznym pamiętaj, że grasz w długą grę i każda mała poprawa się liczy!

aparat szumy uszne generator

Tutaj możesz zakupić osobisty aparat na szumy uszne w cenie 960 zł –Wjedź

Data ostatniej aktualizacji: 26.03.2023