Chris Botti in Boston, 2009r

18 i 19 września 2008 amerykański trębacz jazzowy Chris Botti, jeden z najpopularniejszych instrumentalistów na świecie wystąpił z orkiestrą w bostońskim historycznym Symphony Hall.

więcej

Chris Botti, który sprzedał blisko trzy miliony płyt na całym świecie, wybrał najwspanialszych artystów muzyki popowej, jazzowej i klasycznej, którzy podczas dwóch koncertów poruszyli światem muzyki, wywołując wśród słuchaczy i krytyki niecodzienne emocje.

Wysoki poziom, wspaniała muzyka, wielkie emocje.

Marcin Kydryński prezentuje. Siesta IX. Muzyka moich ulic, 2013 r.

„Po pięciu latach życia w Lizbonie i niezliczonych radiowych i koncertowych spotkaniach z muzyką luzofońską, po tak wielu Państwa pytaniach o to kto, gdzie, kiedy, skąd… powstała wreszcie książka, która – wierzę – odpowiada na te pytania.

więcej

National Geographic wydał „Lizbonę. Muzykę Moich Ulic” w maju i od tamtej pory płynęły w moim kierunku prośby, groźby i szantaże, a także głębokie wyrzuty, że tak wielu słowom i fotografiom o muzyce nie towarzyszy ani jeden dźwięk.

Mają zatem Państwo dziś w rękach, a co ważniejsze, w uszach ścieżkę dźwiękową do „Muzyki moich ulic. Cieszę się nadzieją, że muzyka moich ulic stanie się także muzyką Państwa wrażliwych serc.

Marcin Kydryński, Alfama, październik, 2013”.

Marcin Kydryński prezentuje. Siesta X. Duety.Moje piosenki, 2014r.

„Od ilu już lat rozmawialiśmy o tym albumie. Może brakowało mi odwagi. Przecież na poprzednich dziewięciu płytach siestowych i czterech festiwalowych udało nam się zgromadzić jedne najwyborniejszych duetów jakie znam. Ale „jedne z…” to przecież nie wszystkie.. Pokrzepiony ta myślą, z oparciem w tegorocznych jubileuszach, rozejrzałem się łakomie w poszukiwaniu ostatecznego zestawu duetów lirycznych.

więcej

„Siesta X”: „Duety”, wraz ze swoją sąsiadująca towarzyszką, to dla mnie płyty najważniejsze, najbardziej osobiste. Próba podsumowania, szerszego spojrzenia, zastanowienia się, na czym właściwie minęły nam te lata. Także, jeżeli Państwo zechcą tak to odczytać, wyrazy wdzięczności. List miłosny do siestowych słuchaczy. Wierzę, że tak intymna muzyka sprawi, że każdy z Was poczuje się jej jedynym adresatem.

Niech ta muzyka nie będzie jednak dla Państwa chmurna. Niech będzie niczym smużka miodowego światła – jak ciepły pled – niczym czuły dotyk drogich dłoni w trudne dni i jesienne wieczory, pełne lęku.

Marcin Kydryński, 23 września 2014”

Marek Niedźwiecki prezentuje. Muzyka ciszy 2, 2014r.

 

Dwupłytowy album, którego pomysłodawcą jest Marek Niedźwiecki.

„I minął rok… Marzenia, jak ptaki. Jak te najwspanialsze piosenki. Łapię się na tym, że już prawie wyłącznie chciałbym słuchać takiej muzyki. Jest taki rodzaj ciszy, w którą chce mi się uciekać. Może dlatego, że tam zawsze pięknie gra.

więcej

Utwory przywożone przeze mnie z całego świata muzyki. Odkładane na ważne dni, na wyjątkowe okazje. Proszę je przyjąć teraz i wracać do nich w potrzebie. To taka muzyczna ścieżka dźwiękowa do filmu o naszym życiu. Może niezbyt wesoła, ale za to przywołująca wspaniałe wspomnienia.

Marek Niedźwiecki, Trójka, październik 2014”