W listopadzie 2014r. nakładem Wydawnictwa Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii ukazał się pierwszy w języku polskim podręcznik do Integracji Strukturalnej – tzw. „Rolfingu”. Metoda Integracji Strukturalnej jest znana na całym świecie i również w Polsce zdobywa coraz więcej zwolenników. Zapraszamy do zapoznania się z książką wszystkich praktykujących fizjoterapeutów..., terapeutów manualnych, masażystów, chiropraktyków i osteopatów!
Przedmowa do wydania polskiego
Z ogromną przyjemnością oddajemy w Państwa ręce tłumaczenie wspaniałego podręcznika, który przybliża zagadnienia coraz popularniejszej w Polsce metody Integracji Strukturalnej – zwanej Rolfingiem. Dla czytelnika zaczynającego przygodę z Integracją Strukturalną (oraz pracą z ciałem w ogóle), książka ta będzie stanowiła nieocenione wsparcie – wsparcie którego dotąd brakowało osobom uczestniczącym w kursach dotyczących podstaw Rolfingu, rozluźniania mięśniowo-powięziowego czy masażu głębokiego – oraz nam samym, kiedy zaczynaliśmy się interesować terapią manualną tkanek miękkich. Książka nie zawiedzie także Czytelnika obeznanego już z tymi zagadnieniami. Rzadka to zaleta.
Ta książka jest wyjątkowo przydatna w praktyce z uwagi na to, że przedstawia najczęstsze wzorce zaburzeń w układzie mięśniowo-powięziowym i jednocześnie ułatwia opanowanie oceny, ustalenie strategii terapeutycznej i właściwy dobór konkretnych technik. Takie przedstawienie tych zagadnień jest niezwykle cenne i należy podkreślić, że zostało ono ze wszech miar sprawdzone w działaniu – książka ta jest bowiem rezultatem bardzo bogatego doświadczenia klinicznego Johna Smitha, popartego trwającymi niemal dekadę metodycznymi studiami literatury naukowej. Rzecz tak złożoną jak metoda Integracji Strukturalnej można przedstawić w sposób nieskomplikowany jedynie w wyniku dogłębnego jej przemyślenia i ciężkiej pracy. Nie było dotąd na polskim rynku wydawniczym tak syntetycznego oraz – co jeszcze raz podkreślamy – jasnego i klarownego przedstawienia zagadnień związanych z praktyką i teorią Integracji Strukturalnej.
Redaktorzy wydania polskiego
Dr n. med. Małgorzata Chochowska
Dr n. med. Marcin Wytrążek
Zamówienia:
Książkę można zamówić na stronie:
www.wseit.edu.pl/rozwoj_naukowy/wydawnictwo/zamowienia
lub przez Allegro
Data publikacji: 10.09.2015
Data ostatniej aktualizacji: 29.09.2015