Niezależnie od tego, kto był ojcem choroby – zła dieta była na pewno jej matką

Mgr inż. Joanna Kalisz
dietetyk, doradca żywieniowy

Jest gorącym zwolennikiem holistycznego podejścia do dietetyki i odżywiania. Jej głównym celem jest trwałe ukształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u Pacjenta.

Ważny jest dla niej styl życia Pacjenta, jego emocje, indywidualne potrzeby energetyczne, istniejące nawyki żywieniowe a także umiejętności kulinarne.

Czasem proponuje wykonanie testu Cambrige Food Detective dla określenia nietolerancji pokarmowych. Ważne aby Pacjent po konsultacji poznał potrzeby żywieniowe swojego organizmu, odzyskał energię i potrafił cieszyć się życiem.

Edukacja

STUDIA

  1. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu: kierunek Technologia żywności i żywienie człowieka
  2. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu: studia podyplomowe – kierunek: Kompetencje Pedagogiczne Nauczyciela

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu: studia podyplomowe- kierunek: Dietetyka i Planowanie Żywienia

Kursy i szkolenia

  1. Najnowsze standardy diagnostyczne i terapeutyczne zaburzeń metabolicznych – II ogólnopolska konferencja naukowa – Poznań 27.02.2012r.
  2. Immunodiagnostyka nietolerancji pokarmowej – szkolenie zorganizowane przez Cambrigde Diagnostics Polska – Poznań 17.03.2012r.
  3. Dieta bezglutenowa w teorii i praktyce – konferencja zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Dietetyki oraz Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej – Warszawa 1.12.2012r.
  4. III Ogólnopolska Konferencja Dietetyki – Łódź 5-6.04.2013r.
  5. Kurs z zakresu towaroznawstwa zielarskiego – IWNiRZ Poznań 08-19.04.2013r.
  6. Konferencja “Zdrowa mama, zdrowe dziecko” – aktualne zasady żywienia w czasie ciąży, karmienia oraz w okresie niemowlęcym” Poznań 18.10.2014r.